Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?
16.12.2019, 09:05:35

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Vyhledávání:     Pokročilé vyhledávání
Tak si nás našli spameři, registrace vyžaduje potvrzení, a jestli to je nezastaví, tak to budu zase schvalovat, ach jo.

5937 příspěvků v 155 témat od 123 uživatelů
Nejnovější uživatel: kolo1
* Domů Nápověda Přihlásit Registrovat
+  Honor Harringtonová
|-+  O Honor Harrington
| |-+  Diskuse o Honorverse
| | |-+  Licenční práva - ze starého fora (Lamar a povídka Noha)
« předchozí další »
Stran: [1] Tisk
Autor Téma: Licenční práva - ze starého fora (Lamar a povídka Noha)  (Přečteno 2557 krát)
admin
Administrator
Full Member

Zobrazit profil WWW
« kdy: 05.05.2007, 01:06:39 »

J.Švihovský 15 Jan 2006 18:18
Licenční práva    Ahoj. Zajímalo by mne do jaké míry je ochráněn svět Honor Haringtonové. Lze z tohoto prostředí za využití techniky tohoto světa psát vlastní povídky, nebo ja k tomu třeba nějaký souhlas autora ??
Díky za odpověď.    

SuE 15 Jan 2006 19:41
Licence    Weber zakazuje jakoukoli fan fiction, protože jednou měl soud s nějakým hajzlíkem, který napsal povídku ze světa hh, a když potom weber použil v jedné knize podoný náět, tak ho žaloval, že mu to ukradl a chtěl peníze. Sice to prohrál ale weber je od té doby na fan ficton alergický.
Pokud bys tu povídku chtěl napsat někam na web česky, nebyl by asi problém, němci jich mají ve foru hromady, ale oficiálně to vydat - to už by chtělo souhlas, a myslím, že bys ho nedostal.

Lamar 15 Feb 2006 11:46
To je dost smutný    případ. Já jsem tedy trekkie, ale HH se mi také líbí. Jenže na Star Treku vidím, jak moc může pomáhat, když o daném vesmíru píše co nejvíc lidí. Hele, dotaz. Jak se ti, co s Weberem píšou povídky o HH, stali z fandů spisovateli, kteří mají "povoleno" o HH psát?    

SuE 15 Feb 2006 12:19
spoluspisovatelé    vypadá to, že jsou všichni nějak propojení přes vydavatelství baen - myslím, že to nejsou fandové ale oficiální spisovatelé nakladatelství, kteří mají své vlastní projekty, do nich třeba na oplátku přispěje i on.
moc se mi ta restrikce taky nelíbí, teď museli třeba ukončit projekt hh modu do homeworldu (to je hra), protže jim to zatrhli vlastníci filmových práv, ale co my s tím naděláme    

Lamar   16 Feb 2006 12:01
Je fakt, že...    ... já jsem také ve své jedné povídce ze ST "vymyslela" tzv. Rikerův manévr a asi za dva roky jsem ho viděla v novém filmu (Vzpoura). Ale nenapadlo by mě kvůli tomu někoho žalovat, no. Co se dá dělat. Ale myslím si, že určitě může každý napsat cokoli, pokud to nebude vydávat oficiálně. Podle mého názoru, když si tady budeme psát fanovské povídky o HH, Weber na to určitě nikdy nepřijde.

SuE 16 Feb 2006 13:25
fandovské povídky    jasně, pište, už se těším :-)
němci mají taky kupu povídek ve foru a nic se neděje.

Weberovi by to začalo vadit, kdyby se to objevilo někde anglicky.

Ale tady težko hrozí, že ho budem obviňovat, že si to česky přečetl a opsal    

B. Svoboda 20 Feb 2006 08:30
Povídky    Pište povídky, pište, rád si je přečtu    

Lamar 21 Feb 2006 12:08
No, pokud jste hodně    tolerantní, , zkuste se mrknout na http://www.mindmeld.cz/noha.htm

Je to jen takový pokus.    

TriMmM 21 Feb 2006 15:45
Pokus    Nie ze by tomu nebolo co vycitat (ale len malo :-), podl mna)... NO mne sa to PACILO, bolo citatelne, malo to napad... a dufam, ze bude spokracovat :-))))!!!!!!! Celkom by ma zaujimalo, ako prezili zimu ... :-))    

Lucia    22 Feb 2006 11:02
Táto poviedka sa mi páči. Nesie sa v takom pokojnom duchu ako prekrásna uspávanka plná stromových mačiek,úsmevov a pokojného života klanu.
Mohla by si napísať pokračovane??    

Lama r22 Feb 2006 14:10
Jsem ráda...    ... že se vám to líbí. Ale byla bych celkem upřímně vděčná za nějakou konstruktivní kritiku (ne "mě se to nelíbí", ale proč se to případně nelíbí). Původně to byla jen taková myšlenka, na kterou mě přivedl můj pes, kterého tajně podezřívám, že je skrytým agentem stromových koček. Přední nohy používá jako rukotlapky, dokáže si dokonce na ně natáhnout pletené ponožky. MOJE PLETENÉ PONOŽKY!!! Ale nějaké pokračování bych možná napsat mohla, něco málo mě napadlo...    

SuE 22 Feb 2006 18:35
jooo    líbí se mi to :-)
konečně povídka o kočkách, která se dobře čte

jen snad (to je taková úchylka matek dospívajících dětí - zas se neozvali do půlnoci ...) - mohla dát někam vědět, že hodlá strávit zimu s kočkama? to neměla vysílačku? nikdo po ní nepátral? možná by jí shodili i zimní bundu :-)    

Lama r23 Feb 2006 06:35
SuE    Dokážeš si představit, co by se stalo, kdyby řekla: Hele, já jdu bydlet ke kočkám? Spíš tam nějak zakomponuji, že její matka si myslí, že je zas na nějaké praštěné přírodní expedici a v zaměstnání si myslí, že odletěla s tím budoucím třetím hrabětem z GL. Ale díky za připomínku, tak to má být.    

TriMmM 23 Feb 2006 09:27
otazka k poviedke    Hm, ja som nad tym uvazoval, a opravte ma ak sa mylim, nie je to tak, ze stromove kocky mozu spolu komunikovat na dialku (velku dialku??) ... potom by to bolo cele nezmysel, lebo ta umierajuca macka by predsa vyslala nejaky signal aby jej prisli na pomoc.. iba ak by to bolo tak ako dopadol Smradoch ked mu uderom rucnice prerazili "páteř" a stratil moznost komunikovat vysielanim...hm, mozno by to mohlo byt tak, ze kocky jej isli na pomoc, ale ta baba nasla tie maciatka skor... ale nemozem sa a ani nechcem uzbranit pocitu, ze je to veeelmi citatelne a FAKT sa tesim a DUFAM (!!!), ze bude nejake pokracovanie :-)    

Lamar 23 Feb 2006 10:35
TriMnM - odpověď    Ale ona má zlomenou páteř. Také proto už nedokáže sama porodit, myslím, že to tam bylo naznačeno zřetelně. Ale stejně to budu ještě několikrát předělávat, takže to tam třeba zdůrazním víc.    

trimmm 23 Feb 2006 10:57
TO Lamar & Páteř    ..no, ono je to o tom, ze ci to cita niekto, kto si spoji suvislosti (a cital Popel vitezstvi takze vie, ze zlomena páteř = mo   znost ze pride o vysielanie) alebo nie...a ked necital alebo si nespoji suvislosti.. hm zase nemusi vediet ze kocky vedia "vysielat" :-) zo mna by nebol dobry redaktor :-)

Lamar 23 Feb 2006 11:39
Mým čtenářům...Úsměv    Zkuste mi, kdyžtak, poslat mail se svými připomínkami na :
lamar@mindmeld.cz

ať si mohu vaše připomínky vytisknout a mít je u sebe, až to budu předělávat... Nebo kdo chcete jen tak pokecat, tak taky. Jinak bychom tady za chvíli zase zaplnili fórum...

SuE 23 Feb 2006 16:12
klidně    naplňte forum jak je libo, od toho tu je :-)
lamar: určitě pokračuj, prosííím    

TriMmM 23 Feb 2006 16:48
naplnene forum    ...vsak od toho tu toto forum je :-) ..a navyse, nie vsetky pripomienky musia byt "k veci" ...a ked sa tu nad nimi rozrpudi diskusia, lebo o nich budu vediet aj ini, tak bude len dobre :-) ...a diskusia by sa nerozputala (ak sa rozputa) ak by ti niekto len tak do mailu poslal pripomienku :-/    

Lamar 24 Feb 2006 08:43
Tak dobře...    Máte někdo po ruce Měnitelku světů? Nemám ji u sebe, ale protože jsem chtěla pokračování napsat ještě dnes, tak se obracím na vás. Potřebovala bych vědět, z jakého klanu byl Smíšek, který adoptoval Tančící v oblacích...    

Lama r24 Feb 2006 13:18
Tak tam máte...    ...pokračování.
http://www.mindmeld.cz/noha2.htm    

TriMmM   24 Feb 2006 23:13
chybicka se vloudi    Věděla, jaké nebezpečí může přinést špína představovat

Zany 25 Feb 2006 00:29
Sem tam překlep...    ...ale jinak se mi to celkem líbilo, jen ten konecbyl takový nějaký rychlý, možná ještě ne zcela propracovaný...
Asi by nebylo od věci založit na fanfiction samostatný thread..    

TriMmM    25 Feb 2006 08:01
Pochybnosti    Fabulacia pribehu bola celkom fajn, aj spad a slovnik, ale nemozem sa ubranit pochybnostiam, ci Lamar nevybocila z filozofie suzitia so stromovymi kockami. Pretoze ONY su EMPATICKE a a dohovaranie na sposob slovnej vymeny, ako to napisala LAmar NEFUNGUJE (teoretickyby mohlo, Dlouha Noha by mohla byt prva, co sa takto dokaze dohovorit, ale mne to nesedi.. :-)) ...myslim, ze by sa to malo prepracovat v tomto zmysle :-/ ...a tiez mi celkom nesedi to "skokove" plynutie casu... mozno by bolo vhodne (to je moj nazor) sustredit sa pri pisani na male pribehy (tak ako bol prvy prispevok NOha) a nesnazit sa obsiahnut dlhsie casove obdobie. Keby si napisala 10 pribehov, ktore sa odohravali v zime a isli by v principe "za sebou", tak citatel ziska lepsi prehlad o tom, ako sa mali cez zimu... ved napriklad podla mna by sa zlovu toho medveda ( v poviedke jeden odstavec) mohla spravit samostatna poviedka :-)... urcite to nebolo len tak, prisla, videla, vystrelila, odniesla... mohla ju prepadnut snehova burka, alebo cosi ine... Takze celkovo hodnotim pokracovanie ako vyrazne slabsie (ale lepsie nez by som napisal asi ja :-)), prvej casti sa urcite nevyrovna...

Kardiak 26 Feb 2006 16:00
Lamar    Docela se mi to líbilo.Akorát si neumím představit stěhování zabité hexapumy jedním člověkem,byť ze Sfingy.Pokud by byla srovnatelná např.s tygrem,tak váha 200-300Kg je hodně.Totéž,ve větší míře,platí pro horského medvěda.Takový gryzzly,nebo velký exemplář ledního medvěda dosahuje váhy až kolem tuny.Jo a ještě tohle:hexapumám kočky říkaly smrtící tesák.Bílý tesák je od Londona.    

Lamar   27 Feb 2006 06:30
Jo...    Dorozumívat se slovy? Adoptované kočky se přece záhy naučí význam člověčích slov. Jinak, kočky mezi sebou hovoří telepaticky... Dlouhá noha samozřejmě nerozumí tak, jak je to tu popsané, ale co do obsahu to chápe. Jo, já vím, že Bílý tesák je od JL, ale neříkají oni Harringtonům Klan zhouby BT? V zásadě souhlasím s vašimi připomínkami, vždyť šlo pouze o pokus. Ještě k tomu přesunu zvířat. To není jako že by popadla zvíře a odnesla. Samozřejmě tomu předchází minimálně vyvržení a předpokládám, že na místě samém zanechala i hlavy. Ale jen tak dál do mě, až budu mít chvilku, předělám to.

Lamar    27 Feb 2006 06:42
Ještě něco...    Jen mě tak napadlo... ten příběh je přece otevřený, základní fakta znáte. Co se tak chopit brka a také něco vytvořit? Třeba nějaké zážitky z té zimy? Pro začátek bych to mohla dát na své stránky, až vznikne jiný prostor, přehrajeme to tam... Tak honem, včera bylo pozdě...

Kardiak   27 Feb 2006 17:52

Díky    Díky za nabídku,ale na psaní jakékoliv literatury se necítím.Tak možná literatury faktu.Proto se taky chytám spíš technických detailů.K těm tesákům.Stephanii Harringtonovou kočky nazývaly Death Fang´s Bane,což v Polarisu přeložili jako Zhouba smrtícího tesáka.Námitka o vyvržení hexapumy má něco do sebe,ale medvěda bych spíš naporcoval.

TriMmM
Lamar :-)    :-))) ...nic to nezmensuje nase nadsenie ze sa snazis pisat a pritom vcelku dobre :-) Drzime ti PALEC (je to aj v nasom zaujmne :-))    28 Feb 2006 13:57
Lamar
TriMmM    To mě těší. Osobně si myslím, že "moji čtenářové" jsou nejlepší odměnou za psaní. Až dokončím tuto povídku (uvažuji ještě tak o 5-6 pokračování), svážu si ji jako samizdatovou knihu ...    01 Mar 2006 07:13

Kardiak 01 Mar 2006 17:35
Lamar    Jasně,pište jak divá a když to bude delší,udělejte z toho román.Ten Weber píše hrozně pomalu,tak ať máme co číst,než zase něco vyjde!    

Lama r03 Mar 2006 09:37
3. pokračování    No, tak jsem částečně zapracovala vaše připomínky a dala další pokračování. Zapamatujte si adresu:
http://www.mindmeld.cz/noh.htm a tam vždy najdete odkaz na další kapitolu, ať to tady nemusím pořád psát. Jinak, ty předchozí dva příspěvky ještě budu doplňovat a upravovat, takže se nezavěšujte a dál kritizujte. Píšu dál jen proto, že mám vymyšlený děj a nechci ho zapomenout, opravovat budu průběžně.    

TriMmM   03 Mar 2006 14:01
Pokracovanie    ...este som to nedocital cele, ale hm... mam akesi pochybnosti ... Napr.: Miky je hlavna postava, ze? A pritom bolo vysvetlene, preco si ju chce ten vevoda vziat... divne, ale co uz s vevody, ze? Úsměv ...ale kedze Miky je hlavna postava, je divne, ze nebolo vysvetlene, PRECO pristala na svadbu... nejake reci o tom, ze ju bude chciet niekto zabit... alebo to, ako to, ze on vie, co ma ona za ulohu od kralovnej?? Alebo: ked Swan ju po "svadbe" stretne na chodbe azacne ju obtazovat, kde ma ona svoje stromove kocky?? Predsa by mali byt neustale s nou (mozno este ten starsi kocur sa moze niekde zabudnut...ale to mača???Tazko si viem predstavit, ako maciatko hrave a neposlusne, necha len tak bez dozoru niekde v palaci kde je milion hosti...) ... ale aj tak som zvedavy, ako to bude pokracovat Úsměv Hm, a o jej stretnuti s kralovnou... na to aka bola vydesena pred stretnutim, sa spravala Miky potom podivuhodne sebavedomo... alebo to, ze ju kralovna pozvala na caj ... oblubenym napojom kralovnej alzbety je predsa kava :-) Moj predbezny zaver: pises dobre, ale trosku pokulhava vysvetlovanie suvislosti :-), mozno by si mala viac premyslat nad tym, ci dovody na konanie postav su dostatocne a jasne a zrozumitelne vysvetlene a ci su navyse postavene na realnom zaklade ...lebo fakt mam pochybnosti o motivoch konania: kralovny, MIky i toho vevodu...

Svadba    Som nad tym premyslal a dospel som k nazoru, zedovody, preco sa Miky vydala su absolutne nevysvetlene a nedoveryhodne. Skuste sa nad tym zamysliet - spravali by ste sa tak?? Alenapadlo ma elegantne riesenie - Ten vojvoda je kralovnin priatel a dovernik a preto vie aku ulohu maMiky. Aby jej kralovna mohla poskytnut aspon minimalnu ochranu, tak sa s nim a s MIky dohodne ze sa fiktivne vezmu. A ci sa medzi nimi nieco vyvinie.. ktovie? Nemyslite, ze je to lepsie?? :-)    

Lamar 06 Mar 2006 08:19
Vysvětlení    Vy jste prostě všichni hrozně nedočkaví. Ta svatba tam není vysvětlovaná úmyslně. Kdybyste to četli až potom celé najednou a pročetli se ke konci, kde se to všichni dozvíte (i Miky), tak byste to teď neřešili. Zvlášť, když ten vévoda je naprosto nepodstatná věc, která se tam objeví už jen jednou.    

Něco mě napadlo    Přestanu "zveřejňovat" jednotlivá pokračování. Napíšu to celé, pak si to projdu a pak vám to dám přečíst celé.    

TriMmM0 6 Mar 2006 11:48
Lamar - najednou    ...eeee, to nie je dobry napad Smutek ...mozno ta rozculuje ze ti to tu "kritizujem" ...ale cakat kym to dopises... umreme :-)    

Svadba    ..ale aj tak si myslim, aj ked je to podla teba nepodstatne, ze ta svatba, ktorej venujes dostatok priestoru (teda tomu co jej predchadzalo), nie je nedolezita vec - mne na nej nesedi hlavne to, ze nie je jasne preco Miky pristane na ponuku a hlavne to, ze pochybujem, ze by niekto v skutocnom zivote reagoval tak ako ona...teda pokial nejde o "zlatokopku" ale to Miky urcite nie je...    

Lamar 06 Mar 2006 12:09
TriMmM    Kritika mi nevadí, jen si občas říkám, že se špatně chápeme a tak když to předělávám, snažím se něco upravit. Např. "čaj o páté", to je tradice. Nepodstatno, že jinak pije kávu, prostě čaj o páté je anglický čaj s mlékem. Proto je to tak hnusné. A ta svatba... ono se to tam opravdu nakonec vysvětlí. Teď to mělo spíš tak navnadit. Mimochodem, poznal někdo z vás vévodu z Renfrewshire??? Zlatokopka? Ne, to fakt ne. Ještě jsem tam nenapsala její rozhovor s vévodou na téma přístupu k účtům, to tam dopsat musím, protože to důležité je... Neumřete, moji čtenářové přece nemohou umřít. Vidím to tak na měsíc, než to dám dohromady...    

Zaznamenáno
Stran: [1] Tisk 
« předchozí další »
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!