Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?
16.12.2019, 09:19:19

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Vyhledávání:     Pokročilé vyhledávání
Tak si nás našli spameři, registrace vyžaduje potvrzení, a jestli to je nezastaví, tak to budu zase schvalovat, ach jo.

5937 příspěvků v 155 témat od 123 uživatelů
Nejnovější uživatel: kolo1
* Domů Nápověda Přihlásit Registrovat
+  Honor Harringtonová
|-+  O Honor Harrington
| |-+  Diskuse o Honorverse
| | |-+  Měnitelé světů - ze starého fora
« předchozí další »
Stran: [1] Tisk
Autor Téma: Měnitelé světů - ze starého fora  (Přečteno 2130 krát)
admin
Administrator
Full Member

Zobrazit profil WWW
« kdy: 05.05.2007, 00:03:23 »

Zany 11 Jan 2006 20:52
Měnitelé světů    jakpak to vypadá s dalším dílkem Honorverse, jsou nějaké zprávy ze zákulisí Polarisu?    

B. Svoboda13  Jan 2006 10:03
Nová kniha    Nová kniha se bude nakonec jmenovat Měnitelka světů (sbírka povídek, obálku uvidíte příští týden a vyjde to asi na přelomu ledna a února), další kniha bude mít předběžně název Válka cti (je to strašně tlusté bezmála 1000 str. a překladatel na tom začíná pracovat) a vyjde asi až na podzim a Bůh ví jestli v jednom svazku.    

SuE   13 Jan 2006 11:30
:-)    díky za informace, už se těšíím (hm, to abych honem smázla ten svůj uryvek z Kadet Harringtonové )

Válka cti - no, to su fakt zvědavá, jak pak přeložíte tu větu, kvůli které se to asi takhle jmenuje
"This war is going to be yours, Honor" řekl Whitehaven poté, co byl jmenován do civilní funkce

Lucia    14 Jan 2006 15:49
Huráááá    Čo by sme si počali bez našej Sue? Zachraňuje nás od nudy a navyše prináša spolu s pánom Svobodom nové informácie o HH.
Čo sa týka novej knihy už sa nemôžem dočkať. Som ako decko pred vianocami.
Ďalej za chybu ked som preložila že Honor má dvojčatá sa omlouvám. Aj majster tesár sa niekedy utne. Nieže by som sa za majstra pokladala.
Čaute!

B. Svoboda 16 Jan 2006 09:36
Válka cti    Co se týče názvu tak nějak jsem tušil, že tam Weber něco takového vrazí, co s názvem uděláme zatím nevím, poradím se s překladatelem a uvidíme.    

kvak 16 Jan 2006 14:36
War of Honor    No, ja jsem musel prvne premyslet, kdyz jsem poprve videl nazev War of Honor, jestli je to Valka o cest (Valka cti me prijde cesky divne), nebo Honorina valka.
A myslim, ze ten citat This war is going to be yours ... , se vstahuje dejove az na At All Cost (citovan v WoH na konci ).    

SuE    20 Jan 2006 10:08
obálka    jooo, už je obálka na polarssf.cz, bude to od M.Fišera
vypadá moooc dobře, kdybych se hodně lísala, artwork by nebyl, prosím?

Kardiak 29 Jan 2006 13:53
Už brzy!    Z dobře informovaných kruhů (kamarád knihkupec) se mi doneslo,že by Měnitelka světů měla přijít tento týden na trh.Tak se můžeme začít těšit!    
SuE 07 Feb 2006 14:50
tak už mám    no já už ju mám .. a četla jsem a četla :-)
aktualizaci článku o knížce na webu budu dělat, až se mi podaří oskenovat obálku, tzn, že si musím vzpomenout a vzít si to do práce a pak si musím vzpomenout, že to chcu oskenovat,a to tehdy, až tam už nikdo nebude    

trimmm 07 Feb 2006 19:58
cena    ..neviem, kolko to stoji u Vas, aleu nas to bude stat 399 (prip. 374) SK ... dost, kua :-(    

Kardiak 08 Feb 2006 17:41
To je dost.    U nás stojí 249Kč.    
.

Lucia        21 Feb 2006 09:47
...Som to dočítala. Na rozdiel od Popola Víťazstva táto zbierka poviedok nemá chybu.
V prvej poviedke sa objaví Honor ako kadet na prvej plavbe. Musím podotknúť,že začiatok bol mimoriadne nudný ale rýchlo ma to chytilo. Ku koncu som nestačila obracať strany.
Tú poviedku pokladám za pohľad do budúcnosti z okienka minulosti. Ukážka akým dobrým velitelom Honor v "budúcnosti" bude. Hlavne tá bitka a pocity hrôzy Honor boli veľmi reálne. Najviac ma chytila za srdce reakcia hlavnej hrdinky,ked si uvedomila,že velenie jej spadlo "do klína". Mala som s ňou súcit ale veľmi skoro sa ten súcit premenil na vrelý súhlas.
V druhej poviedke Menitelka svetov ide o stromových kocúrov,k tomu netreba komentár.
V tretej poviedke Až sa Vysočina prepadne ma malá Helen Zilwická velmi zaujala. Dúfam že sa ešte niekedy s ňou na stránkach Weberových knižiek stretneme.
Posledná poviedka o stretnutí Ester McQueenovej a Oscara Saint-Justa ma núti uvažovať,či by Ľudová
Republika Haven neskončila lepšie keby Ester vyhrala, ale vzbudzuje vo mne hlboké uspokojenie,že Saint- Just dostal od Thomasa Theismana pulzerovou šípkou do hlavy. Sama by som to neurobila lepšie....

Lamar   22 Feb 2006 06:40
Já si jdu MS koupit    dnes místo oběda. Ale o tom zatím posledním střetnutí mezi liďáky jsem četla už někde jinde... V té předchozí knížce, vlastně to tím končí, jak Oskara zastřelili...

kvak   24 Feb 2006 08:59
Zilwicka    Tak s Helen Zilwickou se dale setkame v Shadow of Saganami a s jeji novou sestrou Berry v Crown of Slaves (zde i A.Zliwicki).
Zaznamenáno
Stran: [1] Tisk 
« předchozí další »
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!