Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?
19.09.2019, 14:27:11

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Vyhledávání:     Pokročilé vyhledávání
Tak si nás našli spameři, registrace vyžaduje potvrzení, a jestli to je nezastaví, tak to budu zase schvalovat, ach jo.

5933 příspěvků v 155 témat od 123 uživatelů
Nejnovější uživatel: kolo1
* Domů Nápověda Přihlásit Registrovat
+  Honor Harringtonová
|-+  O Honor Harrington
| |-+  Diskuse o Honorverse
| | |-+  Shadow of Victory
« předchozí další »
Stran: [1] 2 Tisk
Autor Téma: Shadow of Victory  (Přečteno 6658 krát)
admin
Administrator
Full Member

Zobrazit profil WWW
« kdy: 11.03.2016, 08:05:39 »

vyjde 1. listopadu 2016, anotace a preorder už je na amazon.com - http://www.amazon.com/Shadow-Victory-Honor-Harrington-David/dp/1476781826/
přeložím to později ale v podstatě je to jen shrnutí toho, co už bylo, nic o novém ději.
Zaznamenáno
Muphrid
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #1 kdy: 09.08.2016, 20:28:06 »

Během příštího týdne dokončí David úpravy prvního draftu SoV.
Zaznamenáno

Warning: Don't stare into laser with remaining eye!
IKolincak
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #2 kdy: 11.08.2016, 06:31:22 »

15.8.2016 chce Baen dát do oběhu první polovinu knihy. Druhá část se má objevit 2.11.2016. Dva a půl měsíce čekání. To bude k nevydržení.
Zaznamenáno
Muphrid
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #3 kdy: 25.08.2016, 11:20:48 »

Finální draft byl odeslán vydavateli.
Zaznamenáno

deWega
Full Member

Zobrazit profil
« Odpověď #4 kdy: 25.08.2016, 16:12:13 »

No tak už jen tak tři roky než to bude u nás česky. Ovšem ve světě se dějí dost zajímavé věci a podle výsledků je v tom Mesa a pohraniční bezpečnost namočená až po rameno...vyjádřil bych to mnohem razantněji ale nic se nemá přehánět
Zaznamenáno
IKolincak
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #5 kdy: 26.08.2016, 06:30:53 »

Nezoufej, a utěšuj se nadějí, že to třeba bude dřív.
Zaznamenáno
Muphrid
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #6 kdy: 06.09.2016, 16:52:39 »

SoV dočteno a musím říct, že jsem velmi, opravdu velmi zklamaný. Ne, že by se to četlo špatně, to ne. Po této stránce je kniha víceméně v pořádku.
Zaznamenáno

Tyrael
Full Member

Zobrazit profil
« Odpověď #7 kdy: 06.09.2016, 20:09:59 »

taky pravě na SoV pracuji a musim říct že mě dost naštvalo že DW začínna přiběh celkem zpět oproti hlavnímu příběhu  
začíná dlouho před Yavata útokem a v podstatě opakuje o dost podrobněji věci které už známe, doufám že konec aspoň posune děj oproti hlavnímu příběhu jako třeba jak dopadne ta "policejní akce" kterou planujou pro beowulf ale myslim že tak daleko příběh nepokročí Hněv
« Poslední změna: 06.09.2016, 21:09:01 od Tyrael » Zaznamenáno

“Well, that’s hardly his fault,” Merlin replied, slightly surprised by his own almost defensive tone. “He was designed as a fire control system, and the Navy didn’t want its weapons systems to have too much imagination.”
Muphrid
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #8 kdy: 06.09.2016, 20:35:11 »

taky pravě na SoV pracuji a musim říct že mě dost naštvalo že DW ... Hněv

Nejsem si jistý, jestli kromě líbilo/nelíbilo (či nějakého zcela obecného popisu) můžeme jako first readeři veřejně psát nějaké detaily. Zvaž prosím smazání příspěvku nebo jeho editaci s vynecháním třeba i jen časových detailů. Na to bude čas až po oficiálním vydání. I když je pravdou, že něco už vyšlo i jako snippety, tak o tom se samozřejmě bavit můžeme.
« Poslední změna: 06.09.2016, 20:39:45 od Muphrid » Zaznamenáno

Muphrid
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #9 kdy: 10.09.2016, 09:39:44 »

Zdá se, že už vyšlo eARC, takže diskuze je pravděpodobně otevřená. Na Davidově fóru je tomu věnováno vlákno, kde se vyjadřuje i David (a v jednu chvíli se i dost naštve - ovšem v daném kontextu se mu vůbec nedivím). Tady je odkaz na to vlákno.

Každopádně přes 60% čtenářů knihu hodnotí jako špatnou. Osobně bych neřekl, že je špatná. Je výborná a dobře se čte (s výjimkou některých částí a občasného zmatku v postavách nebo místech, ale při tom rozsahu se tomu asi moc zabránit nedalo). Problém je v načasování děje. Kniha téměř nijak nepřekročí časovou linku, ke které jsme se dostali už v jiných knihách. To je podle mě celý problém nízkého hodnocení jinak skvělé knihy. Taky jsem tím velmi zklamaný, jak jsem psal výše, ale to, že kniha je obsahově jiná, než jsem očekával, nemůže ovlivňovat samotné hodnocení kvality obsahu, který jsem nakonec obdržel.

Problém je také v tom, že kniha byla propagovaná jako kniha z hlavní linie (např. na Amazonu jako "Book 14 of 14 in the Honor Harrington Series"), přičemž obsahově spíš zapadá do linie Saganami Island. Za to ale autor také nejspíš nemůže.

Btw: taky jste tak hltali tu část se Scottym a Harknessem? Mrknutí
« Poslední změna: 10.09.2016, 10:03:24 od Muphrid » Zaznamenáno

medak
Newbie
*

Zobrazit profil
« Odpověď #10 kdy: 18.09.2016, 23:39:57 »

Nezlob se, ale ta kniha rozhodně není výborná, naopak proti úrovni celé série JE špatná (pokud neberu v úvahu poslední safehold, ten jsem ani nebyl schopen dočíst, proti tomu je tohle zlatý). Problém je v tom, že mu Shadow of freedom při psaní tak nabobtnal, že mu Baeni konečně řekli aby to zredukoval(BTW to už měli udělat před X dílama). Takže to osekal, ale bylo mu líto ty zbytky vyhodit, tak je použil k napsání samostatné knihy. Bohužel se v tom fakt blbě orientuje. Správný postup by byl nechat to jako jednu knihu, ale rozdělit na dva navazující díly.
Zaznamenáno
medak
Newbie
*

Zobrazit profil
« Odpověď #11 kdy: 19.09.2016, 14:21:01 »

Tak jsem dočetl, a musím říci, že ten konec mě fakt nasral. DW byl vždy pověstnej tím, že se poctivě snažil být konzistentní a dodržovat fyzikální pravidla která si v rámci příběhu stanovil a teď to všchno kvůli hloupému a klišoidnímu efektu spláchnul do záchodu (viz Detweilerovo kouzelné tlačítko).
Zaznamenáno
manasmuner
Newbie
*

Zobrazit profil
« Odpověď #12 kdy: 25.09.2016, 19:38:39 »

Osobně jsem většinu kapitol s těmi rebeliemi (zejména těmi novými) uplně přeskočil, protože to bylo pokaždé skoro to samé a jelikož člověk ví výsledek, tak zcela nezáživné... prvních polovina mi přišla uplně o ničem v druhé se to konečně aspoň trochu pohnulo a zejména moje některé oblíbené postavy to aspoň trochu zachránili... Ale některé ty dialogy už jsou tak ohrané až to bolí :-(

Kde jsou ty časy prvních dílů, kdy to všechno odsypalo, dobře se četlo, nikde to nebylo utahané? David ztratil sám sebe, toto šíleně velké měřítko konfliktu neumí úřídit :-(

Jestli kniha bude pokračovat jako vedlější linka, tak mi to vadit nebude, ale doufám, že se to pohne výrazně dál... Zajímavé pak bude sledovat zda hlavní dění pomalu nepřevezme právě tato linka a HH bude vice upozaděna?
Zaznamenáno
Dalin
Full Member

Zobrazit profil
« Odpověď #13 kdy: 27.10.2016, 22:00:42 »

Před přečtením jsem dal celou sérii a po předchozích recenzích k tomuto přistupoval bez předsudku. Takže po přečtení musím zhodnotit takto:

Není to dlouho očekáváné a ohlašované pokračování hlavní linie, ale primárně boční série talbottské. Což asi způsobilo hlavní příval negativních emocí. Jak už bylo uvedeno, je tu spousta přípravné práce, která byla v předchozích dílech buď vynechána umyslně nebo zřejmě pod tlakem vydavatele. Přidává sice spoustu doprovodných informací, které podbarvují a doplňují předchozí děj,  ale řada věcí mi připadala až jako nastavovaná omáčka. Dále byla přidána polská a česká planeta, zřejmě jako pocta Davidovým polským a českým fanouškům.

Závěr? Pro opakované čtení bude zřejmě vhodná cca 1/3 obsahu.

Ale bude to vynikajcí čtení......pokud to někdy vyjde (nebo to někdo udělá) chronologicky rozstříhané jako součást předchozích Storm From The Shadow, Mission of Honor a Rising Thunder.
Pokud by někdo zmíněné knihy sloučil do chronologicky jednotného děje, tak by to byla bomba.
Zaznamenáno
deWega
Full Member

Zobrazit profil
« Odpověď #14 kdy: 05.01.2017, 18:21:24 »

Asi špatně vidím. Shadow of Victory vyjde začátkem 2017 ?? Česky? NE Ne ne ne nevěřím ani tomu co tam píšou a už vůůůbec ne že to splní
Zaznamenáno
Stran: [1] 2 Tisk 
« předchozí další »
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!