Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?
13.11.2019, 18:31:00

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Vyhledávání:     Pokročilé vyhledávání
Tak si nás našli spameři, registrace vyžaduje potvrzení, a jestli to je nezastaví, tak to budu zase schvalovat, ach jo.

5936 příspěvků v 155 témat od 123 uživatelů
Nejnovější uživatel: kolo1
* Domů Nápověda Přihlásit Registrovat
+  Honor Harringtonová
|-+  O Honor Harrington
| |-+  Diskuse o Honorverse
| | |-+  Pomooc! s překladem
« předchozí další »
Stran: [1] Tisk
Autor Téma: Pomooc! s překladem  (Přečteno 2012 krát)
admin
Administrator
Full Member

Zobrazit profil WWW
« kdy: 23.12.2014, 20:13:00 »

konečně jsem se dokopala k  aspoň nějakým přehledům lodí ale mám problém s překladem některých termínů:
off-bore targeting - je to u saganami a rolanda, asi že ty střely se zaměřují až jsou pryč z lodi? prý je tak možné všechny střely zaměřit na 1 cíl
valiant class CL - je to nějak česky  v knížkách?
chanson class - to byl trubadůr v čest královny ale nemůžu tam najít,  jak to je česky, pokud to tam je

jinak se můžete mými výtvory pokochat v sekci Námořnictvo http://harrington.suewebik.net/index.php?/categories/5-Namornictvo - Bitevní křižníky, Těžké křižníky, Torpedoborce - a hodit sem připomínky, prosím
Zaznamenáno
CrassaArbitrium
Newbie
*

Zobrazit profil
« Odpověď #1 kdy: 25.12.2014, 19:39:58 »

Zdravím,
pokusím se tedy na něco odpovědět:
off-bore targeting - je schopnost dostupná jen u nejnovějších konstrukcí (Saganami , Rolland), jež vznikly těsně před druhou H-M válkou. Jde o tzv. "schopnost střelby za roh", což znamená, že se na jeden cíl můžou zaměřit nejen obě boční salvy, ale i střely z příďových a záďových výmetnic. Normální loď by se pro využití druhé boční salvy musela rychle překlápět (jako to udělal Theisman se svým torpédoborcem v První bitvě u Jelcinu) nebo se spokojit se střelbou z výmetnic, které jsou k nepříteli přímo namířené.
Protože mají poslední konstrukce opravdu pokročilou elektroniku hlavně co se týče navádění většího počtu střel, může jeden hvězdolet nejen více než zdvojnásobit svou salvu vyprázdněním všech výmetnic naráz, ale opožděním pohonu u střel vypálit třeba takové salvy dvě za sebou. To umožní například těžkému křižníku třídy Saganami C vypustit v jedné vlně 80 střel... Navíc Saganami C narozdíl od Saganami B už postrádá stíhací střelovou výzbroj, protože má možnost využít právě boční salvy i při čelním střetu.

Chanson class - v českém překladu je uváděna jako třída Šanson. Našel jsem to až v Ve stínu Saganamiho, kde se dva torpédoborce této třídy účastní bitvy u Moniky.

Valiant class - v českém překladu jako třída Vzdorný, Ajvars Těrechov bojoval v bitvě u Hyacintu na lodi téhož jména, která byla zároveň vedoucí lodí třídy.

Jinak moc hezky zpracované články, jsem rád, že byly použity obrázky od MaxxQBuNine, jeho vizualizace jsou přesně podle mého gusta Úsměv Jen tak dál!
Zaznamenáno
admin
Administrator
Full Member

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #2 kdy: 25.12.2014, 21:00:49 »

vítej ve foru  Škleb

A díky, díky, už jsem to upravila v článcích
Zaznamenáno
Stran: [1] Tisk 
« předchozí další »
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!