Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?
16.12.2019, 09:08:05

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Vyhledávání:     Pokročilé vyhledávání
Tak si nás našli spameři, registrace vyžaduje potvrzení, a jestli to je nezastaví, tak to budu zase schvalovat, ach jo.

5937 příspěvků v 155 témat od 123 uživatelů
Nejnovější uživatel: kolo1
* Domů Nápověda Přihlásit Registrovat
+  Honor Harringtonová
|-+  O Honor Harrington
| |-+  Diskuse o Honorverse
| | |-+  Ozvěny cti - ze starého fora
« předchozí další »
Stran: [1] Tisk
Autor Téma: Ozvěny cti - ze starého fora  (Přečteno 2073 krát)
admin
Administrator
Full Member

Zobrazit profil WWW
« kdy: 04.05.2007, 23:45:42 »

SuE 06 Jul 2004 18:59
Ozvěny cti    opravdu vyšly 2.7. 2004 a tak vám přeju příjemný čtenářský zážitek, protože mě se knížka opravdu líbila. Možná bude někde kvůli svátkům zpožděná distribuce ale brzy by už to mělo být všude k dostání. Omlouvám se za opožděné avizo ale byla jsem na dovolené - bez internetu.
Až knížku dočtete, tak zkuste zjistit důvod, proč se to česky jmenuje Ozvěny cti (a ne Ozvěny Honor podle originálu Echoes of Honor) - já jsem na to tedy nepřišla :-)    

trimmm 08 Jul 2004 06:40
Ozveny cti    Kupodivu sa u nas kniha objavila velmi rychlo a uz som v dvoch tretinach... cita sa to podstatne lepsie, nez v rukou nepritele...a kedze je to o diani na Pekle velmo riedko pisane, vacsinou si weber odskakuje na ine miesta vesmiru aby popisal dianie tam, som nenormalne zvedavy, kao to dopadne :-)    

SuE 08 Jul 2004 09:50
Dopis z Polarisu    Dostala jsem dopis od vydavatele jako reakci na toto téma a s laskavým svolením p.Svobody ho zde zveřejňuji. Také jsme byli jako čtenáři vybídnuti k tomu, abychom napsali své připomínky či náměty.

Vážená paní,
jenom v rychlosti k tomu názvu. Mně se také nijak zvlášť nelíbí dělat kompromisy, ale souhlasím s překladatelem, že nic moc se z toho udělat nedalo - stejně jako u dalších dvojsmyslných názvů Weberových knih. Co byste tam dala Vy? Ozvěny (Ohlasy) Honor? Ozvěny Honor Harringtonové? Nebo si něco vymyslet?
Sbírku povídek jsme nazvali Světy Honor Harringtonové, Světy cti se podle nás naopak na sbírku nehodí.
Další román by se měl předběžně jmenovat Popel vítězství.
Pro román Honor Among Enemies jsme původně chtěli dát Mezi nepřáteli, ale protože se strašně pletlo všem prodejcům a distributorům s dalším připravovaným románem V rukou nepřítele, dali jsme na poslední chvíli titul Mezi piráty, tolik na vysvětlenou.
Snad na nás kvůli tomu všemu čtenáři a hlavně skalní Weberovi fanoušci nezanevřou.

S pozdravem
B. Svoboda, POLARIS    

trimmm 08 Jul 2004 12:13
nazvy knih    Priznam sa, ze nazvy mi vobec nevadia, oni sa aspon trosku priblizuju povodnym a to podla mna staci. Ja by som skor na adresu vydavatela smeroval prosbu, aby intervaly medzi vydanim dalsich dielov boli minimalne :-)
...a na Davida Webera, nech pise rychlejsie :-)!    

trimmm    09 Jul 2004 09:52
Docital som .-(    Tak som docital Ozveny cti... neviem, ci sa mam tesit, ake to bolo dobre, alebo byt smutny, ze to uz skoncilo :-(
...kedy vyjde dalsi diel? Úsměv)

T.N.T. 11 Jul 2004 16:00
dojem    Rozhodně to není nejlepší kniha série (za tu považuji rozhodně čest královny), ale není ani nejhorší-zlatá střední cesta.Moc mě nenadchly ty kapitoly na Graysonu, ale zase mě hrozně potěšil Parnell.Taky zápletka že Treska neposlal tah je přinejmenším zajímavá    

Zor'ka 10 Sep 2004 12:02
podivejte se do slovniku    Stačí, když se podivate do slovniku americké angličtiny na pojem "honor". Pak jde jen o to zda překládat či ne.
Ale knížka je supr!!! (jen ten krátký konec:-))    

trimmm 21 Sep 2004 13:39
trapenie    ..ja to teda budem musiet vydrzat, kua .-( A co este navyse, trpiet budem aj tym, ze knih s HH, ktore este nevysli napisal tak malo :-((    

BoneBreak 21 Sep 2004 14:00
Re: trapeni    Zkus něco nového napsat sám
Sobě ulehčíš a nás obohatíš    

trimmm 23 Sep 2004 12:59
To BoneBreak    ... to by to dopadlo Úsměv
... myslim, ze clovek musi dostat nieco viac do vienka, nez schopnost citat a pisat.... :-(
.... napr. aj trpezlivost a vôlu makat (sediet od rana do vecera a pisat, pisat, pisat...)
... a keby do toho prissiel aj nejaky napad, to by neskodilo :-)    

SuE   23 Sep 2004 13:35
klidně zkuste    u diablo jsme to zkusili a ujalo se to :
http://suewebik.net/d2/fanfiction.html
Třeba na nemeckém foru mají povídek hromady .. jenže ten jazyk .. s tím já nekamarádím :-) .. moje škoda.
Naopak na anglických forech toho moc není. D.Weber je docela proti "share worlds" protže by ho pak nápady cizích asi svazovaly

BoneBreak 24 Sep 2004 08:18
Dobrý nápad    Ani se nedivím že se D. Weber nechce o svůj svět moc dělit - jeho myšlenka, kterou do těchto příběhů vložil, by se velice těžko napodobovala.
Ale kdyby někdo něco stvořil pěkně v češtině a poskytl to SuE k dispozici na tyto stránky (samozřejmě s jejím i autorovým laskavým svolením ) - to by mohlo být velice zajímavé.

SuE, nechceš vyhlásit nějakou amatérskou soutěž autorů? Třeba o nějaký titul nebo diplom?    

TomArt    03 Nov 2005 10:33
Chyba na obálce    Už dlouho přemýšlím nad chybou u obálky na Ozvěnách cti. Označení na límci je kontraadmirálské ale rukávy jsou komodorské. Správně vztaženo k hodnosti Honor v této knize by mělo být hodnostní označení komodorské.
« Poslední změna: 04.05.2007, 23:53:12 od admin » Zaznamenáno
Stran: [1] Tisk 
« předchozí další »
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!