Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?
15.12.2019, 20:38:06

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Vyhledávání:     Pokročilé vyhledávání
Tak si nás našli spameři, registrace vyžaduje potvrzení, a jestli to je nezastaví, tak to budu zase schvalovat, ach jo.

5937 příspěvků v 155 témat od 123 uživatelů
Nejnovější uživatel: kolo1
* Domů Nápověda Přihlásit Registrovat
+  Honor Harringtonová
|-+  O něčem jiném
| |-+  Jiné sci-fi knížky
| | |-+  Hell's Foundations Quiver - Safehold 8
« předchozí další »
Stran: 1 2 [3] Tisk
Autor Téma: Hell's Foundations Quiver - Safehold 8  (Přečteno 39005 krát)
Tyrael
Full Member

Zobrazit profil
« Odpověď #30 kdy: 24.09.2014, 12:34:19 »

teďka si davam znovu safehold maraton a sem tam mě napadaj dost zajimavé alternativy k rozhodnutím které postavi dělaj, třeba když jsem četl HFaF tak tam diskutovali jestli nějak mohou "pomoct" námořníkům co zajal Thisk po tom co si je inkvizice vyžádala, zavrhli tam použitý vyspělích zbraní, ale si říkám jestli by nemohli použít něco méně nápadného třeba jed, mam tim na mysli že ty vězně přece museli krmit a jídlo museli vařit hromadně, takže kdybi jim Merlin do kotle přimíchal jed tak který bude působit až po několika hodiných, nějakej bezbolestnej a bez chuti tak by vlastně těm zajatcům "pomohli" a zároveň pokud by to udělal někde uprostřed loyaalní provincie by pro inkvizici vytvořil kránej problém, kdo to byl? o pár kapitol dál když se Clyntah osobně zúčastní poravy těch zbývajících námořníků tak si říkám že to by byla dobrá chvíle pro ukončení jeho života, přece jenom kdyby si merlin vzal nějakou odstřelovačku něco co se dneska vyrabí co v sobě nemá ani unci elektroniky tak by ho mohl zastřelit na vzdálenost 2 kilometrů a než se tam dostanou nějaké stráže tak se ztratit, byl by to risk ale SNARC byl dostatečně blízko aby to mohl natočit a tak nějak pochybuji že byl o mnoho dál, na druhou stranu co by taková poprava způsobila? přece jenom lidi podporují Charis především proto že jim Clyntah nedal jinačí možnost, čim víc o tom přemýšlím Clyntah vlastně pomáhá Merlinovi dosáhnou ultimativního cíle, zlomit moc Templu, donutit lidi přemýšlet a vyvíjet se. Sice je to řezník ale svim způsobem je to nejlepší v co mohl Merlin doufat, takže pokud Clynatah zařve dřív než se Charis dostane dostatečně blízko k templu tak je možné že všechno se uhraje do diplomatického outu a Merlin nedostane možnost nakouknout co se schované ve sklepě.
Zaznamenáno

“Well, that’s hardly his fault,” Merlin replied, slightly surprised by his own almost defensive tone. “He was designed as a fire control system, and the Navy didn’t want its weapons systems to have too much imagination.”
Tyrael
Full Member

Zobrazit profil
« Odpověď #31 kdy: 04.10.2014, 14:44:39 »

tak pomalu se dotávám ke konci LaMA a tentokrát jsem si dal na čas a koukal pořád na mapu abych si udělal obrázek o celkové situaci, tak si říkám že ta severní armada co teďka drží Guarnak dostane pěkně naklepáno vůbec bych se nedivil kdybi se po tom co na ně Green valey vlitne úplně rozpadla, protože nemohou effektivně ustoupit. pokud zkusí ustoupit tak ztratí hromadu lidí kvůli omrzlinám a to samé platí pokud se pokusí místo toho zaútočit prostě AoG nemá dost zimní výstroje aby mohla v zimě operovat, i když si říkám co používali minulou zimu když přesunovali jednotky aby mohli hned jak roztají kanály vlítnout do republiky.

Další věc co mě nedá spát kde Charis vzala 300k vojáků aby je mohli poslat do boje, zmiňuji se o tom proto že v nějaké knižce před tim se zmiňují že jejich strop lidí které mohou použít v boji na pevnině je něco kolem 100k tak kde vzali těch dalších 200k, celkem rozumím že vědšina jednotek bude zbrusu nová ale i tak mi ty počty moc nejdou do hlavy.

no a pro Thiska taky věci nevypadaj moc růžově v snippetech je teďka březen a KH se má dostat do služby až v červenci další měsic pak popluje na Claw island takže aktivní operace začne provádět až na konci srpna což je v podstatě skoro zima ale Dohlar leží skoro na rovníku takže tam moc nemrzne spiš si říkám co to bude dělat z počasím, ale to je pro KH celkem jedno pokud zrovna nechytne tajfun. A taky si říkám komu dají velení, vůbec bych se nedivil kdyby si velení vzal Rock point a osobně se postaral aby Dohlar nadále nepředstavoval námořní hrozbu...

ps Murphide jen tak bokem dobije charis letos Templ lands nebo budou zastaveni někde v border states? a když už jsme u toho da Clyntah zelenou na parní stroj nebo ne? Ona to néni otázka jestli to inkvizice povoli jako spiš jestli budou shopni postavit součástky dostatečně přesné aby parní stroj effektivně fungoval, i když si říkám že hodně lidí má hodinky a to je hodně přesná práce ale zas na druhou stranu hodináři jsou zvykli pracovat v malem měřítku a parní stroj je někde jinde...
Zaznamenáno

“Well, that’s hardly his fault,” Merlin replied, slightly surprised by his own almost defensive tone. “He was designed as a fire control system, and the Navy didn’t want its weapons systems to have too much imagination.”
Muphrid
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #32 kdy: 06.10.2014, 09:18:15 »

Moc mě to mrzí, ale nesmím Ti na to odpovědět. Snad jediné, co říct můžu je tohle: spojenci budou mít ještě spoustu práce, a i když se jim povede to, o co se snaží na konci HFQ, tak na konci knihy následující možná(!) budou jen v o něco málo lepší situaci. Jsou sice jisté náznaky, že by se vývoj situace mohl díky některým událostem urychlit, ale znáš Davida... Jeho původní odhad (před započetím prací na HFQ), že nejpozději následující kniha (po HFQ) by měla ukončit první fázi (porážka CoGA), mi přijde poněkud optimistický a osobně tipuju, že budou ještě potřeba knihy alespoň dvě. Ale možná (doufám) se pletu Úsměv.
Zaznamenáno

Warning: Don't stare into laser with remaining eye!
Tyrael
Full Member

Zobrazit profil
« Odpověď #33 kdy: 27.10.2014, 13:04:24 »

tak jo jen tak pro kontrolu opravdu HFQ vyjde až 1. listopadu 2015?
Zaznamenáno

Dalin
Full Member

Zobrazit profil
« Odpověď #34 kdy: 29.10.2014, 14:00:30 »

Tak na fóru to oficiálně potvrdil DW s tím, že takto bude mít alespoň více času na nového Bahzela.
Zaznamenáno
Muphrid
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #35 kdy: 01.11.2014, 12:33:46 »

Na Bahzella se taky moc těším... Úsměv
Zaznamenáno

IKolincak
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #36 kdy: 01.11.2014, 20:29:27 »

Naprostý souhlas. Sem s Bahzellem. I když další Honor by taky nebyla k zahození.
Zaznamenáno
Muphrid
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #37 kdy: 16.01.2015, 11:07:03 »

Konečně jsem se dostal ke druhému čtení, tentokrát již kompletního rukopisu. A čekalo mě dosti velké překvapení! Zcela chybně jsem předpokládal, že David jen doplní nějaké "chybějící" pasáže, a ejhle, on přidal ke konci už existujícího textu dalších asi 20%. Mazec! Teď je ta kniha ještě nadupanější a masakróznější, než předtím. Do detailů opět jít nemůžu - snad kromě zopakování Davidova oficiálního výroku na fóru, že Clyntahn je opravdu velmi, ale velmi nešťastný. Úsměv
Zaznamenáno

Tyrael
Full Member

Zobrazit profil
« Odpověď #38 kdy: 17.10.2015, 17:56:33 »

HFQ dočteno a musim řict že to opět skončí zábavným cliffhangerem.
Zaznamenáno

Muphrid
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #39 kdy: 20.10.2015, 12:53:16 »

HFQ dočteno a musim řict že to opět skončí zábavným cliffhangerem.

Jo, to mě taky pobavilo. A klasicky mě u toho napadlo: "Chci víc!" Smích
Zaznamenáno

Muphrid
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #40 kdy: 27.10.2015, 18:17:59 »

Btw: Na Davidově fóru se rozjíždějí velmi zajímavé spekulace. Rozhodně to stojí za přečtení.
Zaznamenáno

Stran: 1 2 [3] Tisk 
« předchozí další »
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!