Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?
16.12.2019, 09:06:31

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Vyhledávání:     Pokročilé vyhledávání
Tak si nás našli spameři, registrace vyžaduje potvrzení, a jestli to je nezastaví, tak to budu zase schvalovat, ach jo.

5937 příspěvků v 155 témat od 123 uživatelů
Nejnovější uživatel: kolo1
* Domů Nápověda Přihlásit Registrovat
+  Honor Harringtonová
|-+  O Honor Harrington
| |-+  Diskuse o Honorverse
| | |-+  Debata o modelech - ze starého fora
« předchozí další »
Stran: [1] Tisk
Autor Téma: Debata o modelech - ze starého fora  (Přečteno 2390 krát)
admin
Administrator
Full Member

Zobrazit profil WWW
« kdy: 04.05.2007, 23:40:55 »

White Haven 08 Jun 2004 13:46
Debata o modelech    Je to docela jednoduché téma.
Jednoduše, jak se vám líbí modely lodí a oficiální typy.    

BoneBreak   08 Jun 2004 14:23
Modely lodí    Modely lodí se mi opravdu líbí. Mohli by obsahovat na povrchu trochu více detailů, nějaké drobnosti jako anténky věžičky navíc atp.(já sem prostě hračička) :-) ale kreslit ve 3d není žádná sranda a tak vezměme za vděk tím co nám autoři nabízí. Na druhou stranu, v jednoduchosti je síla a kouzlo. Třeba by to takto přesně vypadalo i ve skutečnosti...
Bylo by zajímavé kdyby někdo kolem lodě rozkreslil různá pomocná zařízení, jako třeba klamné cíle, rušičky a vlečné kontejnery s výmetnicemi. Nebo třeba gravitorové klíny a boční štíty - nějak naznačit jak by to v poměru k lodi tvarem a velikostí vypadalo...

SuE 08 Jun 2004 14:29
Klín a jak to vypadá    na to se chystám, někde je povídání od D.Webere ke klínu i se schématem, tak to přeložím. Slibuju tento týden :-)
Ty modely lodí jsou dost nezvyklé, na některých angl forech to nazvali "two-headed dildo", když viděli Styxxův model (tohle po mně ale nechtějte přeložit, prosíím) a byla kolem toho docela slušná flamewar    

BoneBreak 09 Jun 2004 07:09
Boj    Two handed dildo To sedí.
Možná by mohlo být zajímavé rozkreslit schematicky nějakou klíčovou situaci v souboji lodí - třeba sled nějakých zajímavých manévrů. Já jsem se kdysi o něco pokoušel na papír, ale jelikož nepatřím k těm od přírody nadaným na kreslení tak to nebylo zrovna to pravé ořechové.
Nejen gravitorový klín by byl zajímavý, ale třeba i Warszavské plachta v měřítku k lodi :-)    

SuE 17 Jun 2004 14:24
Geometrie klínu    přeložila jsem článek o tom klínu:
http://harrington.suewebik.net/ruzne/klin.shtml
ale dělalo se mi to dost špatně, doufám, že to významově odpovídá :-)
a Bonebreakovi ještě jednou díky za jeho excel:
http://harrington.suewebik.net/ruzne/HH-akcelerace.xls    
Zaznamenáno
Stran: [1] Tisk 
« předchozí další »
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!