Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?
01.04.2020, 05:52:59

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Vyhledávání:     Pokročilé vyhledávání
Tak si nás našli spameři, registrace vyžaduje potvrzení, a jestli to je nezastaví, tak to budu zase schvalovat, ach jo.

5941 příspěvků v 155 témat od 123 uživatelů
Nejnovější uživatel: kolo1
* Domů Nápověda Přihlásit Registrovat
+  Honor Harringtonová
|-+  O Honor Harrington
| |-+  Diskuse o Honorverse
| | |-+  Anketa - jiné serie - ze starého fora
« předchozí další »
Stran: [1] Tisk
Autor Téma: Anketa - jiné serie - ze starého fora  (Přečteno 5635 krát)
admin
Administrator
Full Member

Zobrazit profil WWW
« kdy: 04.05.2007, 23:38:14 »

SuE 16 Dec 2005 18:56
Anketa - jiné serie do sekce knihy- obecně jsem doplnila plány D.Webera na další dva roky. No nepotěší, další kniha hlavní řady bude až na konci roku 2007.
http://harrington.suewebik.net/knihy/knihmain.shtml

A tak se ptám:
Chtěli byste rozšířit webík i o jiné knihy D.Webera?
A měly by to být jen ty, které vyjdou brzy česky nebo i ty ostatní serie?

Teď jsem dočetla el. verzi Path of Fury (tu původní), kterou jsem si chtěla původně objednat z amazon, ale asi počkám na In Fury Born.
Tu bych doporučovala všem militantním týpkům    

zany 17 Dec 2005 16:07   
já jsem pro    

Kardiak 18 Dec 2005 13:42
Jiné cykly    Myslím,že je to dobrý nápad.Taky by nebylo od věci upozorňovat na dobré knihy military SF jiných autorů.    

petr Vilimek    18 Dec 2005 19:58
tak v tomto ohledu nelze než doporučit nedávno vyšlý Chorál před bitvou od Johna Ringa (i když první díl neobsahuje ještě tolik bitev jako další) a to tím spíše, že by měl Wales příští rok vydat první dva díly společné série Webera s Ringem Empire of Man (měly by vyjít pod názvy Pochod pevninou a Pochod k moři). Třetí díl pak v roce 2007.    

SuE 18 Dec 2005 20:34
ringo    Tak chorál k nám ještě nedorazil
ale taky si na něho brousím zuby.

Na baen už je prvních pár kapitol z In fury born .. jak Alicia coby zelenáč k mariňákům přišla
Zajímalo by mně, jestli se tohle někdo chystá vydat česky    

Pave 30 Dec 2005 20:46
jiné serie    Jo!! O jiných knihách od Webera určitě informovat.
Vzhledem k mé neanglině by mi stačily ty čeké vydání, ale pokuď jsou dobre tak informace i o těch ang. taky neuškodí.
Teť jsem dočetl Popel V. a chystám se na ten zmiňovanej Chorál před bytvou.    

Kardiak    11 Jan 2006 17:07
Další kniha    Tohle se objevilo na webu Polarisu,má to vyjít letos : Weber, David a White, Steve: Povstání.

Pavel   11 Jan 2006 22:31
Chorál    Tak jsem ten Chorál před bitvou dočet a líbyl se mi.Teť jen aby vydali další díl co nejdřív.

kvak 13 Jan 2006 08:09
Povstani    Na povstani se uz moc tesim, mam je sice prelouskane, ale cestina je cestina. Dovoluji si poznamenat, ze kratka recenze na polarissf je zpoloviny uplne mylna (ta cast s Khanaty).
Vrele doporucuji si precist az vyjde. Doufam, ze u nas vydaji i dalsi knizky teto serie (Stars at War), tj Crusade, In Death Ground a Shiva Option. Na baencd jsou v AJ.    

B. Svoboda 13 Jan 2006 09:51
Povstání    Pokud jde o Povstání na naší stránce není recenze ale krátká anotace o knize, kterou jsme měli dřív, než to u nás někdo přečetl, proto tam asi budou nějaké nesrovnalosti. Teoreticky by to mohlo vyjít tak v březnu až dubnu, ale neslibuji.    

B. Svoboda 13 Jan 2006 09:55
Pokračování Povstání    Ještě jsem zapomněl na další díly navazující na Povstání - záleží to na zájmu čtenářů. Bude li se líbit a rozumně prodávat, určitě budou.    

Petr Vilimek 14 Feb 2006 22:39
Ringo a Weber    Tak Wales už upřesnil data vydávání jednotlivých dílů společné série (Empire of Man) Davida Webera a Johna Ringa a je to ještě lepší, než jsem doufal (teď ješte, aby se povedl překlad).

Pochod vnitrozemím má vyjít 20. dubna tohoto roku, Pochod k moři 20. července a tento rok má dokonce ještě vyjít i Pochod ke hvězdám (19. října)

Modderpocker," Poertena said. "Chus what we need. Surrounded by tee cannibals."

"Chill, Poertena," Sergeant Despreaux advised. "They're friendly."

"Sure they are," Poertena replied. "Why fight tee roc if you can get it to fly into tee pot."

"Captain Pahner, Roger here," Roger said into his radio, considerably more lightly than he actually felt. "We're about to engage an estimated two to three thousand screaming barbarians. I have, as usual, created numerous bricks without straw. And might I say once more how incredibly much fun this whole Mardukan Tour has been. We really must try it again sometime."

Pavel 28 Mar 2006 10:31
Zajímavé Scifi    Právě jsem dočetl scifi sérii Úsvit noci od Peter F. Hamilton. Je to 7 knih s cenou víc jak 200,- , první díl mě dostatečně naladil tak jsem koupil i ty další. Autor popisuje osudy různých lidí ,které se točí okolo ústředního tématu. Hodně se mi tam líbily technologie které si tam autor vymyslel . Má tam jak biologický - nejlepší z nich jsou živé lodě které jsou telepaticky spojené s kapitánem , tak i pokročilé nanotechnologie – hodně dobrá je nervová nanonika . Jsou to nanity které se připojí k mozku a podle typu / rozhodujou peníze / uměj zajímavé věci, začíná to komunikací , dálkovým ovládání počítačů až po programy které z vás udělají odborníka na karate , neomylného střelce ,nebo jen zlepší výkony v posteli atd.. .    

TriMmM 01 Apr 2006 21:23
Choral pred bitvou    Tak som todocital - je to vcelku citatelne, hlavne v druhej polovici... no mam z toh akesi zmiesane pocity - strasne rozkuskovane, roztrhane, prilis vela "hlavnych" postav, vela naznacenych tem a nedotiahnutych ani len naznakom do konca (zeby v dalsich castiach??)... ale zaverecny boj stal za to... az na to prevetelenie sa do Posleenov (ci ako sa to volaju) - priznam sa, ze som vobec nerozumel tym vyrazom co tam pouzivali na oznacenie svojich spolubojovnikov - to bolo prehnane...    

Kardiak 04 Apr 2006 18:26
Pozor-pozor!    Vydal Polaris:David Weber & Steve White -Povstání.

Pavel 06 Apr 2006 18:45
Choral pred bitvou    Jo je to dobrý SciFi, doufám že další díl výde co nejdřív. Maj tam podobný pancíře jako nám. pěšáci v Honor a zajímavě chytré počítače. Weber vlastně nemá ve své serii žádné chytré mašinky nebo A.I.

TriMmM   11 Apr 2006 08:51
Povstani    Tak som si kupil a zacal citat Povstanie... a cely cas co to citam mam pocit dejavu. Nevyslo to u nas uz niekedy? Alebo je to preto, ze mi to hrozne pripomina Stanicu Pell od C.J. Cherryh-ovej. Tam je motiv takmer podobny...Co vy na to?

TriMmM 12 Apr 2006 18:38
Povstání    ..tak zle sa mi uz dlho ziadna kniha necitala... jednoducho mi vadi, ze sa neviem vcitit do ziadnej postavy... podla mna chybou celeho diela je, ze autor(i) sa nesnazia "kopat" za jednu stranu, ale pisu akysi beletrizovany dejepis za vsetky strany konfliktu... a ked sa mi obcas stane, ze si nejaku postavu oblubim, tak v dalsej kapitole zmizne, ci uz ju zabiju, alebo sa objavi o 100 stran dalej... myslim, ze tato kniha rozhodne nedosahuje ocakavania, ktore som citil. Som sklamany. Ale je to len moj nazor, sak sa vyjadrite aj vy.    

Snoopy 12 Apr 2006 19:19
Postava z Povstani    Zrovna Chan je mi sympaticka -- nezda se vam, ze ma trochu podobne povahove rysy jako Honor? Myslim tim ten pocit odpovednosti za smrti jinych a "natlacenim" do veleni.    

TriMmM 13 Apr 2006 07:35
Postavy - Chan    ..ale ma malo priestoru na to, aby sa s nou citatel stotoznil... vlastne kazda postava v knihe ma malo priestoru... mozno to mi na tej knihe vadi...    

Lucia 13 Apr 2006 16:15
to Trimm    Ty náš kritik. niekedy mi poriadne lezieš na nervy, myslím v dobrom. Neboj,čoskoro sa k tebe v kritike pridám len nejako to Povstanie sa mi vyhýba.
Bola som v Nitre kde otvorili nový Brloh a predstav si tú knihu tam nemali. Poriadne som sa naštvala. Ja tam toťiž študujem ale nebývam.
A ešte niečo... Keď chceš čítať niečo ozaj dobré prečítaj si knihu od Johna Brunnera Telepat. Je to stará kniha ale veeeľmi dobrá. Vydané v roku 1995 alebo tak nejako. Unás to dostať v knižnici. Jeden z miestnych knihovníkov sci-fi a fantasy doslova žerie.
Hmm... A čo sa stalo s Lamar že nepíše poviedku?    

TriMmM 13 Apr 2006 18:16
Lucia    Ked chces, mozem ti to kupit a poslat ...ale az niekedy buduci tyzden, lebo som doma po operacii a zatial nechodim von. Tiez sa mi zda, ze mesiac ubehol a Lamar stale nic Úsměv . Telepat - to je o tom, ako prestane byt telepatom? Ak je to ono, tak to je dobre, dokonca ak si dobre pamatam, dostalo to aj nejaku cenu - huga alebo nebulu... Hm, a to ze kritizujem - sci-fi citam od svojich piatich rokov (ci verite alebo nie) co je v podstate vyse tridsat rokov a uz mam svoj vkus a naroky. Kniha ma musi vtiahnut do deja, musi mat spad (vacsinou, aj ked niektore knihy co sa mi pacili boli dost filozoficke - napr. Lemovky alebo niektore Strugackovky) a musim mat moznost oblubit si niekoho v knihe, niekoho co bude konat vierohodne, musim sa s nim stotoznit. A military sci-fi, do ktoreho chce Povstání patrit, musi mat navyse znacnu davku akcie (aj ked napr. Hviezdna pechota - kniha(!) sa z tejto nutnosti vymyka :-). Vsetko ma svoje vynimky...    

TriMmM 13 Apr 2006 18:24
Dobre knihy    ..a dobrych knih je neuveritelne vela - ale vzhladom na to, ze kazdy mame iny vkus, nemusia sa nase oblubenosti stretnut... jedine co nas spaja je Honor Haringtonova a tym padom verim aj knihy podobneho zanru - military sci-fi. Mne sa z tohoto zanru pacila saga Legie sede smrti (mam v el. podobe, mozem poslat), ale aj trosku "pofiderna" saga o Nichlasovi Seafortovi (Praporcikova nadeje a pod.)... velmi sa mi spociatku pacila saga od davida Gerolda o rase Chtorr co zautocila na zem, ale velmi sa mi pacila saga Charity, nejlepsi zena Space force ..dobrych knih je skratka vela, verim, ze kazdy mate tu svoju naj...Napadlo ma, napiste co vy povazujete za najnaj, za svoju top ten? U mna jednoznacne asi vedie Prvy diel Duny ....

Kardiak 15 Apr 2006 14:03
To Trimm    Mě se hodně líbí Hyperion/Endymion od Dana Simmonse,Hvězdný příliv a Válka pozvednutých Davida Brina.Ten Simmonsův Illion ja taky hodně dobrý.    

TriMmM 16 Apr 2006 18:03
Hyperion    Jo, hyperion je FAJN :-) ..ostatne mi akosi uslo    

A ještě:    Přidal bych ještě Enderovu hru a Mluvčího za mrtvé O.S.Carda.    

SuE 18 Apr 2006 19:10
Povstání    Povstání jsem taky přelouskala a četlo se mi dobře, je pravda, že to nebylo zaměřené na jednu postavu ale to mi tady nevadilo. Naopak se mi líbilo, jak je ta válka viděná z obou stran.

Co jsem neskousla, byl Ringo - já to ještě nedočetla. jde mi to hrozně proti srsti - ti američtí hrdinové, takové patetické jak Armageddon :-(

Ještě jsem nedávno zhltla Provinilé slasti - naprosto bezcenný skvělý krvák ve stylu americká drsná škola říznutá Kulhánkem, hláškama a upíři a zombíci k tomu, hlavní hrdinka je mladá holka, která se živí oživováním mrtvých a sem tam oddělá nažádost policie nějakého upíra .. no mňamka :-)
Sqělé vlakové čtivo a bude mít další díly ..    

TriMmM 19 Apr 2006 11:19
To Sue    ...kto napisal tie provinile slasti?? Kulhanka ja mozem, mnam .. a ak sa to aspon trosku priblizuje... :-) ...Enderova hra od Carda je jedna z najlepsich serii co poznam - ale tu som tu nespominal, lebo nejde o military sci-fi, dalsie diely su dost filozoficky ladene, aj ked aj tam sa najde nejaka ta akcicka... :-)    

Lucia 19 Apr 2006 13:29
Konečne!    Tak som to dočítala. Myslím to Povstanie.
Konečný verdikt:Viac nekúpim.
Dôvody: a,Priveľa postáv. Človek nemá predstavu o ucelenom celku.
b,Nemá to hlavnú postavu ani človeka ktorý by utiahol dej. Napríklad Admirál Ašigarová sa mi javila ako staršia obdoba Honor bez stromového kocúra. White s Weberom ju zlikvidovali. Alebo taká Chan. Páčila sa mi ale nevie utiahnuť dej
c, S NUDOU som obracala strany. Politika sa mi v tomto páčila, hlavne Skjorning- neskorší prezident. Politika je tu veľmi dôležitá a dá sa s tým žiť.
d, Najzaujímavejšia bola posledná tretina. Záverečná bitka,dohadovanie sa o mieri a premiérovo priaťeľstvo s prezidentom Skjorningom.
No možno druhý diel kúpim. S veľkým možno s kurzívou a možno aj s jedným alebo dvoma výkričníkmi.
Verdikt poroty: Povstanie ma neohúrilo a mierne znechutilo.    

SuE 19 Apr 2006 13:43
slasti    pro Trimm: Laurell Hamiltonová
tu je ukázka stylu:
http://www.palmknihy.cz/www/detail.php?Xid=2625
tu je recenze:
http://www.henryweb.mfantasy.cz/phprs/view.php?cisloclanku=2006022801
tu je další ukázka (začátek knihy)

když zadáš do googla: hamilton anita blake
tak dostaneš hromadu odkazů na fan stránky (angl) ...    

Lucia 20 Apr 2006 15:02
Neštvi sa Sue    Tento webík je náhodou super,nič mu nechýba.
Čo keby som ti zlepšila náladu? Napíšem ti zoznam hercov kt. by mali podla mňa účinkovať vo filme o HH.
HH:Angelina Jolie
Alistair Mackeon:Jake Glyenhaal
Protektor Benjamin: Viggo Moriensten
Každý by mohol uverejniť vlastný zoznam. Aspoň sa pobavíme.
Hmm...Kto by mal podľa Vás hrať White Havena? Napíšte svoje typy.    

TriMmM    23 Apr 2006 05:02
Herci    Angelina Jolie urcite nie, brrr :-) Netusim kto by ju mohol hrat... ale ako white havena by som rad videl Seana Connoryho :-).

Lucia.    23 Apr 2006 14:07
A...    Trimm nezdá sa ti Seann Connery príliš starý? Uznávam ho ako herca ale predsa len..

Zany   23 Apr 2006 18:57
Connery...    ... stejně tvrdí, že s hraním končí, tuším jsem to kdesi četl...
Nicméně, jako White Haven? Proč ne :-)

TriMmM    23 Apr 2006 19:22
Kralovna    ...a kto by sa hodil na kralovnu?? Úsměv ...musi to byt cernoska...

Lucia   24 Apr 2006 12:37
Královna    Čiernych herečiek je veľmi málo. Momentálne si spomínam len na dve:Halle Berry,ktorá sa mi zdá príliš mladá,alebo Whoopy Goldberg ktorá je na rolu královnej príliš strelená. Váš názor?

Snoopy 24 Apr 2006 20:29
Kralovna    Halle Berry by kralovnou byt mohla. Prosla prece kurou zpomalujici starnuti, tudiz vypada velmi mlade. A navic jako kralovna by se mi velmi libila.
Co se tyce White Havena, taky si myslim, ze by na tu roli byl dost stary. A Angelina Jolie jako Honor by mohla byt dobra (viz jeji role v Captain SKy and World of Tomorrow).    

Lucia 25 Apr 2006 09:50
Presne    Presne ten film som mala na mysli keď som chcela dať Angelinu do titulnej roly. Hneď ako som to videla povedala som si aká vynikajúca by bola v role Honor. Ale keď máte iný nápad na titulnú rolu sem s ním. A nezabudnite obsadiť aj iné roly.
Zabijeme čas do Války o čest,čo je môj český pracovný názov na knihu War of Honor. A tie hrôzy čo som o knihe počula od Wojtu na daemone. Nebudem to dem vpisovať. pozrite sa sami    

Snoopy    25 Apr 2006 20:12
White Haven    A kdyz jsme u tech roli -- co kdyby White Havena hral George Clooney? A kdo by hral Andrewa LaFolleta? Byl by tam vubec? Podle kterych knih by film byl?

Bishop 26 Apr 2006 01:48
Angelina ala Honor    http://www.skycaptain.com/downloads/SkyCaptain12_800x600.jpg

myslim, ze sedi zcela perfektne :-)    

Lucia 26 Apr 2006 13:14
TAK    Podľa toho čo nám sue prezradila točiť sa má 2 diel Čest královny a Andrew tam ešte vôbec nebude. A čo sa týka White Havena ako George Clooney-ho vie si to niekto predstaviť? Ja teda nie. Viete,George je frajer a to sa mi nepáči.
A ten obrázok je absolútne super!
Čo vy na to?

Zany 26 Apr 2006 13:18
Clooney?    Toho si teda jako White Havena představit neumím, nějak mi k té postavě nesedí, nevidím u něj tu noblesu aristokrata, kterou ta postava má. Tu naopak Connery umí... A že je starý? Však White Haven je oproti Honor výrazně starší...    

SuE   26 Apr 2006 15:27
Angelina jolie    tu roli asi nedostane. D.Weber ji nesnáší, protže tam byly nějaké problémy s adopcí dětí z kambodže a ona něco řekla nebo udělala , a on je nedostal. Nikde se o tpm přesně nepsalo, spíš to tak vyplynulo z náznaků

TriMmM 27 Apr 2006 06:22
Honor    Ja som tak nad tym uvazoval a predstavil som si ako jej postavu obsadia Lindou Hamilton - nie tou zo serialu Kraska a zviera, ale tou, co hrala v druhom dieli Terminatora (hocci ide o tu istu osobu, vyzerali uplne inac :-) ) Ide o to, ze Honor nikdy nebola "sexboma" - co Angelina je,... Honor je vysportovana, cielavedoma, zaujimava ale nie krasna. Inac, ten obrazok angeliny s tou paskou cez oko je FAKT PERFEKTNY Úsměv. Ale ona mi tam skratka nesedi... na to je prilis "obdarena" ...    

Lucia 27 Apr 2006 12:57
Hamiltonová?    Tak prepáč Trimm,ale tvoj nápad je absolútne strelený!
Aspoň na prvý pohľad. Nedávno som ju videla na nejakom filme zo stanice Hallmark a od čias terminátora sa pekne uhladila. Ale ako Honor si ju síce viem predstaviť ,ale stále by jej voľačo chýbalo. Nebola by to Honor.
Čo by ste povedali na počítačovo animovanú Honor?
Iné riešenie nevidím.
A keby sme Seanovy Connerymu prefarbili vlasy na hnedo,prečo nie. Ako White Haven by bol perfektný.
Ale povráva sa že by chceli natočiť aj iné filmy o Honor. Vieš si predstaviť dvojcu Connery-Hamiltonová??    

Zany 27 Apr 2006 16:29
Linda Hamilton?    já teda nevím, ale nemá mít Honor díky kůže dlouhověkosti velmi mladistvý vzhled? A ten teda při vší úctě Linda Hamilton ve svých 50 už nemá.    

Zaznamenáno
Lucia
Newbie
*

Zobrazit profil
« Odpověď #1 kdy: 03.12.2007, 15:31:02 »

ahojte! už som tu zas aby som našej Sue a ostatným poriadne liezla na nervy. Škleb
 V prvom rade kniha Pochod Vnitrozemím:
a,kniha s hlavným hrdinom princom Rogerom bola fantastická. Spočiatku som mala chuť Rogera za tú jeho rozmaznanosť,neschopnosť a neustále zavadzanie schopnejším ľudom zaškrtiť ba aj niečo horšie
b, skupina vojakov modernej doby na nemodernej planéte tu už bola ale toto si vašu ctenú pozornosť zaslúži
c, poznámky veliteľa -báseň R. kyplinga " Když" boli naozaj super a presne a jasne vistihovali dej - tá báseň kde by som si ju mohla prečítať? uryvky boli naozaj super!!
d, zo vzťahu medzi Rogerom a matkou cítim poriadny malér. Matka asi podľahne Rogerovi,ale scéna kde sa to udeje bude ako súboj titanov-už sa teším
e, celkový dojem -veľmi dobrá kniha polaris je u mňa momentálne v nemilosti-nevydáva dosť rýchlo Škleb

Čo vy na to?
Zaznamenáno
Muphrid
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #2 kdy: 09.01.2008, 10:39:39 »

No nevím jak moc aktuální ještě tohle téma je, ale mít zde přehled (alespoň hrubý) o dalších weberových knihách a sériích, by určitě nebylo na škodu. Byť by to měl být třeba jen seznam... Docela mi na webu chybí české stránky, kde by byla už třeba jen chronologicky sepsána jeho díla - řazením jak podle jednotlivých knih, tak podle sérií a knih v nich. České proto, že spousta lidí u nás ani neví, že nějaký Weber existuje, natož aby o něm věděli něco víc - kromě HH. (btw: díky za tenhle webík + fórum Mrknutí)
Zaznamenáno

Warning: Don't stare into laser with remaining eye!
admin
Administrator
Full Member

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #3 kdy: 10.01.2008, 07:32:07 »

skoro úplně vypadá tohle:
http://www.sfbookcase.com/author.asp?forename=David&surname=Weber

méně přehledné (protože rusky ale anglicky je to v závorkách) je tohle : http://woweber.com/books.php  ale zato si to můžete přes tu červenou disketu stáhnout v angličtině. 
Zaznamenáno
Muphrid
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #4 kdy: 10.01.2008, 07:50:54 »

Hmmm, to vypadá hodně dobře! Díky moc! Je tam sice pár nepřesností, ale to nevadí. (Tu ruskou jsem viděl už dřív - sosnul jsem si z ní OAR Mrknutí, ovšem ta nepřehlednost je opravdu dost brutální - a to azbuku číst umím Smích)
Zaznamenáno

admin
Administrator
Full Member

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #5 kdy: 11.01.2008, 09:11:09 »

tak úplně nejlíp je to na české wikipedii, včetně přehledu už vydaných knih v češtině:
http://cs.wikipedia.org/wiki/David_Weber

nějak mě předtím nenapadlo hledat tam webera :-)
Zaznamenáno
Muphrid
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #6 kdy: 11.01.2008, 11:35:00 »

nějak mě předtím nenapadlo hledat tam webera :-)

WOW! To je mazec, mě to taky nenapadlo... Smích Ještě jednou díky!
Zaznamenáno

Stran: [1] Tisk 
« předchozí další »
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!