Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?
13.11.2019, 15:35:02

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Vyhledávání:     Pokročilé vyhledávání
Tak si nás našli spameři, registrace vyžaduje potvrzení, a jestli to je nezastaví, tak to budu zase schvalovat, ach jo.

5936 příspěvků v 155 témat od 123 uživatelů
Nejnovější uživatel: kolo1
* Domů Nápověda Přihlásit Registrovat
+  Honor Harringtonová
|-+  O něčem jiném
| |-+  Jiné sci-fi knížky
| | |-+  Dahak series
« předchozí další »
Stran: [1] Tisk
Autor Téma: Dahak series  (Přečteno 3124 krát)
Tyrael
Full Member

Zobrazit profil
« kdy: 02.07.2013, 21:38:04 »

Kdysi dávno v dobách dávno mynulích jsem si stáhl Dahak že si ho někdy přečtu a konečně jsem se dost nudil že jsem se do toho dal a teď jsem se opravdu nachlámal.
právě jsem se dostal k čášti kde dahak letí z5 do imperia aby získal pomoc proti přicházející invazi a když najdou pár lodí které by mohli pomoc tak rozhovor palubní počítač vs kapitán stojí za to
Citace
"Big bastards, aren't they, Dahak?"
"I compute that the largest out-mass Dahak by over twenty-five percent. I am not prepared to speculate upon the legitimacy of their parentage."
Zaznamenáno

“Well, that’s hardly his fault,” Merlin replied, slightly surprised by his own almost defensive tone. “He was designed as a fire control system, and the Navy didn’t want its weapons systems to have too much imagination.”
IKolincak
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #1 kdy: 03.07.2013, 07:15:37 »

Jo, je má oblíbená série od MWW, a na tuhle pasáž si vzpomínám. Taky jsem se u toho dost nasmál. Ostatně skoro celá série je pojatá v podobném duchu.
Zaznamenáno
Muphrid
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #2 kdy: 03.07.2013, 12:42:29 »

Tak jste mě ukecali, pustím se do toho taky Úsměv.
Zaznamenáno

Warning: Don't stare into laser with remaining eye!
Tyrael
Full Member

Zobrazit profil
« Odpověď #3 kdy: 03.07.2013, 18:50:22 »

musim říct že jsem v finále prvního dílu očekával nějakou scenů kde obyčejní lidi co neví o dahaku se podiváj vzhuru a spadne jim čelist a něco jako wtf co se to děje z měsícem, anebo trochu víc zcén kde nezávislí pozorovatele sledují následky bitvy v antarktýdě aniž by věděli co se tam vlastně děje, to mi opravdu chybělo obvykle jsou takové zcény nejvíc zábavné
Zaznamenáno

“Well, that’s hardly his fault,” Merlin replied, slightly surprised by his own almost defensive tone. “He was designed as a fire control system, and the Navy didn’t want its weapons systems to have too much imagination.”
Muphrid
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #4 kdy: 09.07.2013, 14:41:15 »

Mně se to líbilo hodně a ani mi tam tohle nějak extra nechybělo - i když je fakt, že by to s tímhle mohla být větší legrace. Ale o větší porci legrace se stará díl druhý, u toho jsem se bavil ještě o dva řády víc Úsměv. Jsem moc zvědavý na díl třetí!

edit: podle anotace třetí knihy usuzuji, že se problém s Achuultani asi nevyřeší nebo jo?
« Poslední změna: 10.07.2013, 10:27:26 od Muphrid » Zaznamenáno

Muphrid
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #5 kdy: 15.07.2013, 11:24:31 »

Tak už jsem to dorazil - odpovím si tedy na otázku sám: třetí kniha se celkovému problému s Achuultani v podstatě vůbec nevěnuje a je to z půlky řešení interních problémů pátého imperia a z druhé poloviny je to silně zkrácený skoro-Safehold Úsměv. Ale čtení to bylo výtečné a celá série Dahak je skvělá!
Zaznamenáno

Tyrael
Full Member

Zobrazit profil
« Odpověď #6 kdy: 17.07.2013, 21:48:37 »

Dahak je jedna z prvních knih které DW napsal takže na těch 3 knihách vystřílel hodně munice na málo stránkách, pak napsal pochod z Ringem každý kdo četl tak si všimne podobností vývoje dřevěného námořnictva ze SH a scela určitě se DW ta myšlenka musela líbit když napsal Safehold
Zaznamenáno

IKolincak
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #7 kdy: 18.07.2013, 09:59:26 »

O to není pochyb. Když jsem začal číst Safehold, tak jsem si v první chvíli říkal, že tohle už jsem přece četl! Jo, jo, ale pořád mám obě série rád. Dost by mě zajímalo, zda se MWW opravdu k sérii Dahak vrátí, jak kdysi hodně dávno sliboval. Ale s jeho pracovním nasazením to vidím opravdu černě. Ale na druhou stranu zatím se mi až na Multiverse libílo všechno, co napsal, dokonce i Out of Dark.
Zaznamenáno
Stran: [1] Tisk 
« předchozí další »
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!