Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?
16.12.2019, 09:05:50

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Vyhledávání:     Pokročilé vyhledávání
Tak si nás našli spameři, registrace vyžaduje potvrzení, a jestli to je nezastaví, tak to budu zase schvalovat, ach jo.

5937 příspěvků v 155 témat od 123 uživatelů
Nejnovější uživatel: kolo1
* Domů Nápověda Přihlásit Registrovat
+  Honor Harringtonová
|-+  O Honor Harrington
| |-+  Diskuse o Honorverse
| | |-+  Empire of man - ze starého fora (bylo :plán polarisu)
« předchozí další »
Stran: [1] Tisk
Autor Téma: Empire of man - ze starého fora (bylo :plán polarisu)  (Přečteno 2285 krát)
admin
Administrator
Full Member

Zobrazit profil WWW
« kdy: 04.05.2007, 22:57:39 »

Petr Vilímek   26 Nov 2004 18:08
Ediční plán Polarisu    Na internetových stránkách nakladatelství Polaris se už objevil ediční plán nakladatelství na rok 2005. Posle něj vydá Polaris příští rok další díl Honor pod názvem Ashes of Victory a kromě toho vydá Pochod pevninou od Davida Webera a Johna Ringa, první díl jejich skvělé série Empire of Man. Doufejme, že další díly budou brzy následovat. Jinak, John Ringo v ČR sice ještě nijak známý není, ale vedle Webera jde dnes asi o nejpopulárnějšího autora militari sci-fi.

P.S. Už předem lituji překladatele této knihy, přeložit ji nebude nic lehkého (nářečí některých postav či výrazy jako shitsitters, motherpocker či damnbeast).

pardon    Omlouvám se Ashes of Victory je samozřejmě originální název knihy. V češtině vyjde jako Popel vítězství.    

SuE 26 Nov 2004 19:08
empire    četl jsi něco z té serie s Ringem? Líbilo se ti to?

A jinak dík za avizo, nenapadlo mě scrolovat tak dolů :-)    

SuE 27 Nov 2004 13:58
další kniha    David Weber píše další knihu z hlavní dějové linie a obsah pečlivě tutlá, jak moc, lze zjistit z následující diskuse na baen foru:

- Potkal jsem ho včera - kniha Old soldiers, která je plánovaná na srpen, není z HH serie ale z Bolo serie.
Co přesně je v jeho další knize, nevím. Nabídl mi, že mi to řekne ale pak mě upozornil (s lítostí, jsem si jist), že poté, co to by udělal, by mě musel zabít. Z čistě bezpečnostních důvodů, samozřejmě

jedna z odpovědí v diskusi mě docela dostala:
- Pro některé věci stojí za to zemřít

Petr Vilímek 01 Dec 2004 17:12
Empire odpověď    Zrovna čtu třetí díl této série (March to the Stars) asi počtvrté. Na serveru věnovaném Honor to může znít lehce svatokrádežně, ale tuto sérii mám ještě o kousek (ale skutečně maličký raději). Skvělí, avšak nikoliv dokonalí, hrdinové silní protivníci, mimořádně zajímaví "domorodci", plno intrik, velkolepé bitvy, k tomu špetka humoru (někdy dosti černého) atd..
Aniž bych chtěl příliš prozrazovat, tak alespoň v prvních dílech je kniha především o tom, jak se z mladíka, obecně považovaného za černou ovci rodiny a osiny v zadku, stane muž, za nímž půjdou jeho "lidé" klidně do pekla. Těch zápletek a témat je tam ovšem mnohem více, stejně jako narážek na současnost (radikální environmentalisté asi příliš potěšeni nebudou). Vesmírných bitev si člověk v prvních dílech moc neužije, naopak pozemních je tam plno. Boje zde vypadají jinak, realističtěji než u samotného Webera, obecně platí, že žádný plán nepřežije střetnutí s nepřítelem a co se může podělat, to se taky podělá. je zde o dost "vyšší úmrtnost" kladných postav než v sérii o Honor, však se také čtvrtý díl provokativně jmenuje We Few. i když hlavní hrdina je muž, jsou zde i velmi zajímavé ženské charaktery, stejně jako domorodců" a Marducké fauny.    
Zaznamenáno
Stran: [1] Tisk 
« předchozí další »
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!