Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?
06.12.2019, 11:59:08

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Vyhledávání:     Pokročilé vyhledávání
Tak si nás našli spameři, registrace vyžaduje potvrzení, a jestli to je nezastaví, tak to budu zase schvalovat, ach jo.

5936 příspěvků v 155 témat od 123 uživatelů
Nejnovější uživatel: kolo1
* Domů Nápověda Přihlásit Registrovat
+  Honor Harringtonová
|-+  O Honor Harrington
| |-+  Diskuse o Honorverse
| | |-+  Shadow of Freedom - SoS3
« předchozí další »
Stran: 1 2 [3] Tisk
Autor Téma: Shadow of Freedom - SoS3  (Přečteno 15118 krát)
manasmuner
Newbie
*

Zobrazit profil
« Odpověď #30 kdy: 07.12.2015, 11:41:24 »

Dahak jsem nečetl -  o čem je a je dobrý?
Safahold nečtu a ani mi to nevadí. Honowerse už měla dávno skončit. Osobně si myslím, že začala být natahovaná po Popel víteztví... DW si nějak neuvědomil, že válku s RH řešil přes 10 knižek a to byla válka jenom s jedním více soustavovým státem... Teď začína válku s celým svazem o 1xx planet a nemluvím o válce s blokem... To je tak široké a náročné téma, že buď to musí být strašně nudné a zmatečné nebo brutálně plitké s otevřeným koncem... Zatím to je obojí... Poslední díli Saganami a zejmena Torch už byli slabé a hodně to začínájí dělat i ohrané charaktery postav.
Zaznamenáno
medak
Newbie
*

Zobrazit profil
« Odpověď #31 kdy: 07.12.2015, 15:26:44 »

Dahak je trilogie která nese všechny znaky raného díla, samá akce, žádné zdlouhavé vykecávání. Nápady které nacpal do těchhle tří knih, by mu dnes stačily na rozjetí několika dlouhých sérií. Do jisté míry je to inspirováno Star Wars, v krátkosti můžeš čekat pád a obnovení hvězdného impéria, gigantické inteligentní bitevní lodi a invazi genocidních emzáků.
Co se týká Honorverse, máš pravdu, že to začalo také natahovat a rozmělňovat, ale hlavní dějová linie plus shadows a torch má 19 knih a pokrývá něco mezi 30 a 40 lety(to jsem odhadl jen tak z hlavy, tak ať mě prosím znalci co si kreslí časové osy nekamenují). Naproti tomu Safehold má zatím 8 knih a D do toho už zabředl tak, že někdy od pátého dílu to už čtu spíš na morálku. V první knize je krátký úvod, v němž se děj skokově posouvá v průběhu 900 let, a poté se děj 8 románů odehrává v průběhu necelých 8 let. Obecně to je tendence která se dá vysledovat u více úspěšných spisovatelů, na začátku kariéry mívají smlouvy na několik knih(3-5) s pevně stanoveným počtem slov, takže kniha se obvykle vejde do cca 300 stran a jsou tvrdě kontrolováni redaktory. Pokud jsou úspěšní, v nových smlouvách mají mnohem lepší podmínky, nikdo si netroufne jim knihy redigovat, takže pokud se tvrdě nekontrolují sami (a to dokáže málokdo, myslím že David se někde sám vyjádřil v tom smyslu, že všichni jsou grafomani), knihy jim s každým dílem bobtnají. Podobné je to u GRRM, který psával naprosto geniální povídky a když začal psát GOT, tak napsané je to výborně, ale při čtení mám pocit jako bych sledoval jak schne barva. Myslím, že by jim prospělo(DW i GRRM), kdyby na každou knihu vypustili redaktora s ostrou tužkou, aby vyškrtal aspoň 100 stran z každého svazku. Jinak pokud DW píše s někým napůl, tak ho druhý autor obvykle zvládá kontrolovat, takže knihy mnohem víc odsejpají. Extrémní případ je teď v Honorverse, kde měl naplánovaný děj na dalších x dílů, ale Flint mu do toho hodil vidle, když linii Torch zrychlil tak, že tomu DW bude muset přizpůsobit hlavní dějovou linii.
Zaznamenáno
deWega
Full Member

Zobrazit profil
« Odpověď #32 kdy: 08.12.2015, 20:13:41 »

NEKECÁM. Mě už se i zdá o tom že konečně vyšla. Na to můžu  už jen dodat že mi asi fakt je*e. Tak snad už se mi o tom zdát nebude....... Škleb
Zaznamenáno
deWega
Full Member

Zobrazit profil
« Odpověď #33 kdy: 15.12.2015, 18:27:28 »

No nevim jak u Vás ale u mě je 15.12 a o Henkeovou sem ani nezavadil... a to jsem s ní  chtěl  pobejt nějakej ten večer .
Zaznamenáno
admin
Administrator
Full Member

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #34 kdy: 16.12.2015, 11:24:59 »

to je divné, už je chvíli  i  u nás na divokém východě a přečeteno Úsměv
Zaznamenáno
deWega
Full Member

Zobrazit profil
« Odpověď #35 kdy: 16.12.2015, 18:00:09 »

Já snad zamáčknu slzu
Zaznamenáno
Muphrid
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #36 kdy: 18.12.2015, 14:32:08 »

Jestli má někdo spojení na blok, tak jednoznačně Evil Liberal Empire Tor. Ti si DW bohužel zaháčkovali smlouvou na Safehold. Tahle série slibně začala, ale v součsnosti se z ní stala neuvěřitelně nudná nastavovaná kaše a je v současnosti jednoznačně nejslabší serií DW. Přitom je to v podstatě vykradené z Dahaku, ovšem tam celá tahle dějová linie byla polovinou třetího dílu. Naneštěstí zřejmě kvůli smlouvě musí David chrlit prakticky každý rok další díl, takže už mu nezbývá tolik času na pokračování smysluplnějších sérií.

Třeba pro mě je Safehold lepší, než HH. Úsměv
Zaznamenáno

Warning: Don't stare into laser with remaining eye!
Muphrid
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #37 kdy: 18.12.2015, 14:43:08 »

...
Jinak pokud DW píše s někým napůl, tak ho druhý autor obvykle zvládá kontrolovat, takže knihy mnohem víc odsejpají.
...

Tak třeba první kniha série Multiverse (psáno s Lindou Evans) je naprosté utrpení. Na cca 1300 stranách mají děj v rozsahu pár měsíců. Chybí mi posledních pár stran a jsem opravdu rád, že už to budu mít za sebou. Dokonce jsem to zhruba v půlce na několik týdnů odložil, ale to bylo spíš z důvodu dosti uměle a nevěrohodně naroubovaných dějových zvratů. Od zhruba půlky už to pak bylo o něco lepší - méně rozvleklé a poněkud uvěřitelnější (i když jen s hodně přimhouřenýma očima). Druhá kniha je prý lepší. Třetí - snad finální - má vyjít příští rok.

Dalo by se asi říct, že mě u toho udržela jen zajímavá základní premisa Multiversa a popisy speciálních schopností a možností obou zúčastněných stran.
« Poslední změna: 18.12.2015, 14:48:46 od Muphrid » Zaznamenáno

Warning: Don't stare into laser with remaining eye!
Stran: 1 2 [3] Tisk 
« předchozí další »
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!