Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?
15.08.2022, 21:49:12

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Vyhledávání:     Pokročilé vyhledávání
Tak si nás našli spameři, registrace vyžaduje potvrzení, a jestli to je nezastaví, tak to budu zase schvalovat, ach jo.

5949 příspěvků v 158 témat od 127 uživatelů
Nejnovější uživatel: jakop
* Domů Nápověda Přihlásit Registrovat
+  Honor Harringtonová
|-+  O Honor Harrington
| |-+  Diskuse o Honorverse
| | |-+  A Rising Thunder - HH13
« předchozí další »
Stran: 1 ... 3 4 [5] 6 7 8 Tisk
Autor Téma: A Rising Thunder - HH13  (Přečteno 150930 krát)
Mafio Ball
Hero Member
*****
Příspěvků: 1135Zobrazit profil
« Odpověď #60 kdy: 28.11.2011, 16:31:51 »

Všechny případné "vedlejší škody" by se mohly připsat buď obráncům -RMN/RHN/GN +BSDF- nebo útočníkům. Tomu že se angažovala třetí strana by věřil málokdo.

Jak dopadnou solíci pokud se k avizované návštěvě odhodlají a skutečně se v beowulfu "něco" semele nepochybuju.
Detwíci by byli spokojeni v každém případě.
1. SLN napadá zakládajícího člena ligy. SLN se neštítí páchat děsivé škody jak na infrastruktuře, tak dokonce na planetě samé. (Proč, to je teď jedno.) První vzkaz pro zájemce o odtržení: Koukejte co ta zkorumpovaná "vláda SL" podniká.
2. Beowulf měl -a má- dohodu s Velkou aliancí. Přesto to ošklivě schytali. Vzkaz druhý: možná je lepší být opatrný.
3. Beowulf měl -a má- dohodu s GA. Byla skutečně dobrovolná anebo je něco pravdy o těch kecech ohledně loutkové vlády? Mantíci nakonec neochránili své "spojence". Vzkaz třetí: Nebylo by lepší se poohlédnout jinde po bližším a ne tak silném partnerovy?
4. V Beowulfu se dělo moc divných věcí. Nikdo už asi nezjistí co přesně se stalo a kdo za to může. To co tvrdí Quintet jsou lži. Tedy většina. Co když přece jen něco z toho hnoje nakydaného na mantíky bude pravda. (Není šprochu aby...) Vzkaz čtvrtý: mantichora aspol nejsou nejjistějším spojencem.
5. Vyspělá infrastruktura Beowufu a jejich vojenský průmysl je na hadry. GA je zase tam kde byla.(skoro) Vzkaz pro GA:  Vyplazuji jazyk  Smích 
Zaznamenáno

"Nesmírně se vám omlouvám, kapitáne," přerušila ho Honor tím nejkonejšivějším tónem. "Obávám se, že jsem se nedívala kam letím."
Mafio Ball
Hero Member
*****
Příspěvků: 1135Zobrazit profil
« Odpověď #61 kdy: 29.11.2011, 05:16:02 »

Jak se asi zapojí RHN do války proti Lize?

Jako jeden z důležitých přínosů bych viděl možnost prakticky okamžitého posílení klíčových pozic relativně mohutnými silami. Třeba odeslání pěti-deseti (nebo raději 14?!) eskader SD(P) s doprovodem CLAC a lehčích jednotek do Talbotu by vyřešilo situaci Henkeové. Obrana jednotlivých soustav TS je zatím pokud si vzpomínám zajišťována pouze LACy. To stačí na odražení náletů, které nové velení SLN plánuje. Bohužel přinejmenším prozatím nemají solíci představu co tyhle "superlacy" dokáží. Nejspíš to brzy zjistí, pravda. Ale pokud by v takovém Nunciu hřadovala eskadra SD(P) pak by si i nejagresivnější velitel FF/BF rozmyslel proniknout dál do soustavy s ubohým uskupením BC/CA/CL/DD. I při zastaralosti jejich doktríny mu bude jasné že střet s loděmi bojové stěny pro něj neskončí dobře...
Přítomnost RHN bude mít kladný efekt i na morálku "domorodců". Přece jen je nejspíš trochu vyděsily zprávy o válce jejich nové země s Ligou. Nemají -zatím- takové povědomí o reálném poměru sil a nechápou důvod sebevědomí RMN. A skutečnost že druhé nejsilnější loďstvo ve známé galaxii je nyní spojencem a ne nepřítelem je povzbudí také.
Pak tu je skutečnost že by se tím uvolnily jednotky 10.(?) flotily k jiným úkolům. Jakým? To nechám zatím otevřené, ale jistě se něco najde -messa není daleko, pak je tu Meyers...

Očekával bych že Theismann bude mít k dispozici pár tuctů souprav Moriarty uvolněných k nasazení. Haven je jistě produkuje v dostatečném množství aby pokryl všechny své členské soustavy. Teď když Osmá flotila přestala se svými akcemi ohrožení domoviny podstatně kleslo a již hotové komplety by se mohly převelet jinam. Předpokládám že se jedná o modifikované, vylepšené a zdokonalené soupravy -Moriarty II. Jejich součástí budou mimo jiné i dopravní/muniční lodě s hódně moc střelama.
A další věc: Mycroft, který je ve vývoji nejspíš bude schopen nahradit či doplnit stávající řídící jednotky a spolupracovat s havenskýma střelama. Ty jsou k dispozici okamžitě v prakticky neomezeném počtu.
Každopádně až začne MoriartyII+(doplněný manťáckými sondami,hermesi apod)/Mycroft přicházet do Talbotu -což by mohla být otázka několika málo měsíců- dojde k dalšímu posunu. Odřady RHN se uvolní a místo rozptýlení se budou moci koncentrovat -nejspíše ve Spindlu- a jejich velitel/ka začne uvažovat o poněkud... aktivnější obraně.
Zaznamenáno

"Nesmírně se vám omlouvám, kapitáne," přerušila ho Honor tím nejkonejšivějším tónem. "Obávám se, že jsem se nedívala kam letím."
Tyrael
Full Member
***
Příspěvků: 187


Zobrazit profil
« Odpověď #62 kdy: 29.11.2011, 09:14:37 »

no nevim, jestli obranna talbotu je natolik důležitá aby se tam poslalo kdoví kolik prvolinyových lodí, a pokud musíme uklidnit spojence loděma bojové stěny tak RMN má celekm dost SD, které maj sice jen cenu šrotu ,ale pořád to jsou SD. Můj nápad je takovej, že by mantíci svěřili tyhle SD na 1-2 měsíce do péče RHN na menší úpravi a pak je darovali místním námořictvům sice to znamená na každou soustavu 1-2SD ale když je trochu upravijou tak mohou mít bojovou sílu eskadry SLN SD. A teď na ty úpravi, vlastně by šlo o podobné úpravi jako měl Haven na starých BC, vybrakované energetické nahrazené řídicímy linkama, odpalování CM kanistrů z výmetnic, vylepšit senzory, přidat FTL kom, nahradit střeli za DDM, takže získáme SD ze značnou bojovou sílou, přidej oslíky a pár RHN gondol a máš celkem spatně zlikvidovatelnou loď, aspoň pro SLN.
Zaznamenáno

“Well, that’s hardly his fault,” Merlin replied, slightly surprised by his own almost defensive tone. “He was designed as a fire control system, and the Navy didn’t want its weapons systems to have too much imagination.”
Mafio Ball
Hero Member
*****
Příspěvků: 1135Zobrazit profil
« Odpověď #63 kdy: 29.11.2011, 09:38:53 »

V době kdy by tyhle ukořistěné SD byly zařazovány do služby už bude k dispozici Mycroft. Když odhlédneme od problému s posádkama, náhradníma dílama a odlišnou konstrukcí (normy, u každého námořnictva jiné uspořádání apod.) je tu otázka proč zařazovat tyhle zastaralé lodě když jsou k dispozici moderní. Přinejhorším by se daly použít jako školní jednotky ale rozhodně bych se je nepokoušel vystavit riziku boje -pokud by to nebylo nutné. A to není.
Vem si že Talbot q. potřebuje ochranu teď a ne až za pár měsíců.
Navíc jak víš že má haven volné kapacity?
Bude teď mít spoustu moderních jednotek které dostanou upgrade -mant. a jinou techniku.
Zaznamenáno

"Nesmírně se vám omlouvám, kapitáne," přerušila ho Honor tím nejkonejšivějším tónem. "Obávám se, že jsem se nedívala kam letím."
Mafio Ball
Hero Member
*****
Příspěvků: 1135Zobrazit profil
« Odpověď #64 kdy: 30.11.2011, 08:00:57 »

no nevim, jestli obranna talbotu je natolik důležitá aby se tam poslalo kdoví kolik prvolinyových lodí, a pokud musíme uklidnit spojence loděma bojové stěny tak RMN má

Předpokládal jsem že mluvíš o ukořistěných SD nebožtíků Crandallové a Fillarety. Pokud ne tak se omlouvám ale budeš mi to muset vysvětlit.
Každopádně několik problémů se zařazováním těchhle lodí přetrvává.
Krom dříve zmíněných tu je fakt že se nejedná o nejlepší konstrukce a to i z pohledu období kolem Krátké vítězné. Už jen jejich velikost naznačuje, že při srovnání s tehdejšími jednotkami RMN, PNRH a IAN zaostávají. Od toho se odvíjí také relativní slabost výzbroje, pancéřování a "odolnosti" vůbec. Srovnej si Vědátora s Gryfem či Kuzněcovem a vyjde ti že solariánské lodě jsou vlastně dreadnoughty. To by nebyl takový problém ale už několikrát bylo zmíněno že nejsou úplně nejnovější, nijak zvlášť se neplýtvalo penězi ani námahou na jejich údržbu a drobné opravy... Ale hlavně jedná se o lodě které vyžadují obrovskou posádku. Strčit na každou přibližně pět tisíc vycvičených hvězdoplavců -a nevycvičené tam nedají- je jednoznačně plýtváním omezenými lidskými zdroji. Jistě, za pár roků bude i TQ poskytovat dostatek lidí ale tou dobou už taky poběží stavba moderních lodí.

Ale zpět.
Obrana Talbotu je důležitá. Tyhle světy se připojili k SKM/SEM právě kvůlivá obavám z rozpínavosti ligy (jistě nebáli se útoku eskadry BC ale dlouhodobá "péče" OFS by měla podobné následky). Ponechat je napospas útokům by nebylo nejlečí vzhledem k tomu jak HH deklarovala možný postup při "demolici" ligy. Jak by si někdo mohl myslet že si polepší spojenectvím s mantíky když je zřejmé že nedokáží ochránit ani vlastní světy?! A TQ je součástí SEM -tamní voliči budou ovlivňovat politiku a budou mít slovo i ve schvalování/odsouhlasení strategie celé GA. Pan premiér Grantville (?! -prostě Vilík Alexander) by mohl škaredě narazit až by potřeboval jejich důvěru a podporu při nějakém hlasování.

Co se týče toho zda ony havenské jednotky, které dočasně navrhuju rozmístit do jednotlivých systémů tak bych se tolik nebál že by chyběly jinde. Jednak jsem nezaregistroval, že by se plánovala nějaká super-operace na kterou by bylo třeba soustředit maximum sil a pak stovka SD(P) je polovina sil které Theismann uvolnil pro použití v rámci GA. Zbytek by byl k dispozici. No a druhý důvod proč bych tyhle jednotky nenasazoval do ofenzív je že dosud neprošly modernizací, které jim umožní těsnou spolupráci s RMN aspol. Teprve po avizované instalaci KHII (možná by stačila menší KHI?) a dalšího vybavení/vystrojení -včetně proškolení a secvičení obsluh nových systémů se stanou skutečně efektivní v boji po boku mantíků. Ano, mohly by bojovat už tak jak jsou. A nejspíše by porazili cokoliv co by jim solíci postavili do cesty. Ale nepochybně za cenu nezanedbatelných ztrát. Theismann je co se týče lidských ztrát velmi opatrný -obzvláště po BOMI. Nebude tedy podstupovat risiko že ztratí další tisíce lidí pokud to nebude nezbytné.
Zaznamenáno

"Nesmírně se vám omlouvám, kapitáne," přerušila ho Honor tím nejkonejšivějším tónem. "Obávám se, že jsem se nedívala kam letím."
Tyrael
Full Member
***
Příspěvků: 187


Zobrazit profil
« Odpověď #65 kdy: 30.11.2011, 19:32:53 »

Hmm jak jsme se vlastně dostali k otázce obrany Talbotu, víme že RMN tam rozmisťují eskadry LAC a pokud se nepletu tak jedinný důvod proč RMN nedalo do služby víc LAC je že na to nebylo dost lidí, linky byli automatizované, takže si myslim že je ani nevypli a vyráběli LAC na sklad, takže pouhým přesunem lidí z Chimer na Tuhýky(pokud nevybuchli při OB) dostanou pěkných pár stovek eskader, dejte na každou soustavu 10eskader LAC plus tak 2 starý SD jako orbitální základny  a je o obranu Talbotu vystaráno, pokud pošlou nějaký SD, připravme všude Moriartiho a je po problémech

pokud jde o ty zabranný SD, já jsem hrozný zastánce recyklace...
Zaznamenáno

“Well, that’s hardly his fault,” Merlin replied, slightly surprised by his own almost defensive tone. “He was designed as a fire control system, and the Navy didn’t want its weapons systems to have too much imagination.”
Mafio Ball
Hero Member
*****
Příspěvků: 1135Zobrazit profil
« Odpověď #66 kdy: 30.11.2011, 20:18:06 »

Obrana Talbottu je klíčová z toho důvodu že se jedná o mantichorské území v relativní blízkosti základen SL. Cokoliv jiného je prostě moc daleko -obzvláště když SL nemůže využívat síť červích děr a čas začíná být docela určující pro nové velení SLN.
Naposledy jsme slyšeli o obraně TQ v době kdy se plně zformovala 10.flotila M.Henkeové. Probírala to s Khumallem na Spindlu.
Mám za to že obranu samotného vyústění -a možná i Rysa- má na starosti zvláštní uskupení. Přinejmenším víme že kolem vyústění jsou dokonce nějaké pevnosti moderního typu. Nic bych za to nedal že se jedná o KHII schopné jednotky. S apolovitýma gondolama a LACy na palubě to dá dohromady prakticky nepřekonatelnou sílu i bez dalších lodí. (ale ty tam budou -pro kontrolu provozu, pronásledování "návštěvníků" a patrolování/doprovod jsou třeba hyperschopné jednotky.)
Do jednotlivých soustav mělo být rozmístěno celkem slušné množství LACů -snad několik "wingů"? To znamená že se počítají na stovky. Nejspíše se stavěly prefabrikované základny pro tyhle svazky ale jak to s nimi dopadlo po OB/Yawata nevíme. Každopádně pochybuju že je jen tak hodili do soustavy bez zázemí.
LACy ale nestačí, tedy samy o sobě. Abys získal zajištěnou obranu potřebuješ je doplnit patřičným množstvím střel. A to je možná problém. Do příchodu systému Mycroft je jistým řešením nepatrně modifikovaný Moriarty (pracovní označení Moriarty II+), ona vylepšená verse doplněná systémy pro komunikaci s mantichorskými sonadami, družicemi a FTL stanicemi.
Opět je třeba soustavu krýt i "mobilními" jednotkami, tady stačí "staré" DD/CL/CA, max. BC. Samozřejmostí budou kurýrní čluny a hodila by se nějaká evakuační loď kdyby bylo zle...
Strčit haveňany s Cimmeter do Ťuhýků by bylo pěkné, jenže... Tady by nešlo jen o posádky samé -zase musíš započítat čas na přeškolení lidí pro práci s odlišnou technikou. Opět měsíce, které nemáme.
Co se týče výroby LACů na sklad tak o tom dost pochybuju. Automatizace linek je jedna věc ale cena hotového stroje je docela velká... Těžko by někde měli tisíce člunů -a když tak nejspíš někde kolem stanic V/H/W.

Kde chceš vzít desítky "old style" SD? Co neskončilo na demontážních linkách "demontovali" Theismanovi hoši a děvčata v průběhu dvou roků (?) války.

Každopádně já bych tam ty Havenský SD(P) strčil jen dočasně, dokud nedorazí ony Moriarty II+. Přece jen to bude nějakej pátek trvat než se jejich transport zorganizuje a realizuje. Pak se ony detašmány postupně budou vracet do centrální pozice -nejspíše na Spindl. A to se zkušeností s problémy při spolupráci ve spojeneckém útvaru.

Zůstává tu ještě "nehmotný" faktor, který zdůrazňuju: posílení morálky vlastních civilistů v TQ, to za prvé. A přítomnost eskadry obřích SD(P) bude mít i "zklidňující" efekt na případné návštěvy SLN.
Jak sama HH podotkla obranné systémy Mycroft či Moriarty nejsou vidět ... dokud nezačnou střílet. (Mluvila o Beow. ale pro soustavy Tallbotu to platí taky.)
A ohledně uskupení LACů jen podotknu že SLNavy dosud neměla tu čest odzkoušet jejich ofenzívní sílu. Zatím vědí jen o jejich defenzívním -protistřelovém potenciálu (a je otázka nakolik tomu věří či chápou jejich význam)
A ještě jedna věc: LACy budou mít "klasické" střely zatímco případní útočníci nejspíše povezou Catafrakty (ABC?!)
« Poslední změna: 30.11.2011, 20:20:03 od Mafio Ball » Zaznamenáno

"Nesmírně se vám omlouvám, kapitáne," přerušila ho Honor tím nejkonejšivějším tónem. "Obávám se, že jsem se nedívala kam letím."
manasmuner
Newbie
*
Příspěvků: 20


Zobrazit profil
« Odpověď #67 kdy: 10.12.2011, 09:59:10 »

nemůžete tu někdo hodit odkaz, kde by se A Rising Thunder dal stahnout a přečíst? Popř. jenom přečíst, jsem při hledání na webu moc uspěšný nebyl...
Zaznamenáno
Muphrid
Hero Member
*****
Příspěvků: 950Zobrazit profil
« Odpověď #68 kdy: 12.12.2011, 09:10:18 »

nemůžete tu někdo hodit odkaz, kde by se A Rising Thunder dal stahnout a přečíst? Popř. jenom přečíst, jsem při hledání na webu moc uspěšný nebyl...

Tak link by sem určitě nikdo dávat neměl. Nicméně našel jsem jej za 10 sekund - stačilo zagooglovat.
Zaznamenáno

Warning: Don't stare into laser with remaining eye!
Mafio Ball
Hero Member
*****
Příspěvků: 1135Zobrazit profil
« Odpověď #69 kdy: 12.12.2011, 20:02:00 »

Můžeme ti sem hodit oficiální na Baen.
Ale ten bys měl být schopen najít sám.
Zaznamenáno

"Nesmírně se vám omlouvám, kapitáne," přerušila ho Honor tím nejkonejšivějším tónem. "Obávám se, že jsem se nedívala kam letím."
enterprise
Jr. Member
**
Příspěvků: 57


Zobrazit profil
« Odpověď #70 kdy: 14.12.2011, 23:50:06 »

Jinak bych řek že SoS3 není správný označení. V tomdle případě spíš de o knihu z hlavní linie. Mrknutí
Zaznamenáno
Mafio Ball
Hero Member
*****
Příspěvků: 1135Zobrazit profil
« Odpověď #71 kdy: 15.12.2011, 04:19:52 »

Máš pravdu ale jednou už to tam je...
Zaznamenáno

"Nesmírně se vám omlouvám, kapitáne," přerušila ho Honor tím nejkonejšivějším tónem. "Obávám se, že jsem se nedívala kam letím."
Mafio Ball
Hero Member
*****
Příspěvků: 1135Zobrazit profil
« Odpověď #72 kdy: 18.12.2011, 18:49:26 »

Našel jsem reakci DW na polemiky kolem obrany Beowulfu (z weberfóra a báru)First, Beowulf is not simply announcing its withdrawal from the League. There's this little thing called a vote.

Second, the SEM has a legal right, under its existing treaties with Beowulf, to defend the wormhole nexus which is outside Beowulf territorial space. The SEM does not have a legal right to maintain armed forces in Solarian sovereign space. In that regard, Beowulf is already in a “gray area” because of the stance it’s taken based on its local autonomy under the Constitution. By stationing Manticoran units inside Beowulf territorial space while that space is still legally part of the League, they take things to a whole new level. Once the vote is in and Beowulf has seceded from the League, those constraints change; at the moment, they are still in effect and violation of them is likely to affect how the rest of the League (that is, other systems who have to decide whether to emulate Beowulf or remain “loyal” to the Mandarins) regard both Beowulf and Manticore.

Third, having 200 Manticoran wallers (the number someone suggested should be put in orbit around Beowulf to warn the Sollies off) in the system’s vicinity (i.e., covering the wormhole) at all should be enough to convince any semi-sane opponent as outclassed as the Sollies to stay the hell away from it. That is, especially with the range of Manty missiles and the ability to micro jump around the perimeter of the hyper limit and engage from far outside it, a Manty fleet covering the junction can get into engagement range of a Solly fleet crossing the hyper limit inbound well before that Solly fleet could reach its own powered engagement range of the planet. That is, a Manty fleet covering the wormhole is covering the planet, but doing it without violating Beowulfan/Solly territoriality.

Fourth (and in conjunction with reason 2, above), with the referendum/plebiscite to be held, stationing a heavy force in close to the planet truly could have the effect of intimidating voters into siding with Manticore, which would be anathema to both the Beowulfan Directors and to Manticore. Whether it did or not, the appearance of coercion would be there, and would be grist for the Solly propaganda mill. The SEM wants to break the power of the Mandarins to control Solly policy, and they want the League itself to fragment so they can reach negotiated settlements with the reasonable bits and pieces and deprive the unreasonable bits and pieces of the resources of the rest of the League. From a political perspective, it is essential that the vote on Beowulf be seen as free of coercion and intimidation and that the Mandarins be deprived of as many opportunities to present it otherwise as possible.

In short, I don’t think what the Manties did was stupid or irrational. In most respects, they can have their cake and eat it, too, where Beowulf’s real security is concerned; they do it in a way which deprives the Mandarins of a ready made propaganda tool; they do not intimidate the voters they want to be their allies (and those voters know they weren’t intimidated); and they leave any overt aggressive act in the system to the Mandarins, which becomes a positive propaganda tool from their side and a negative one from the Mandarins’ perspective. If the Sollies are stupid enough to attack Beowulf, they can only succeed if they manage to get into the orbitals, secure the surrender of the planet, and install a puppet government which will repudiate the referendum on secession. What do you think the odds of their pulling that off are likely to be? And in terms of coldblooded real politik, having the Sollies try to crush Beowulf — and fail — would be very useful to the Manties and their allies in their confrontation with the Mandarins and in terms of accelerating the disintegration of the League.

Přeložit si to musí každý sám.
Zaznamenáno

"Nesmírně se vám omlouvám, kapitáne," přerušila ho Honor tím nejkonejšivějším tónem. "Obávám se, že jsem se nedívala kam letím."
IKolincak
Hero Member
*****
Příspěvků: 504


Zobrazit profil
« Odpověď #73 kdy: 19.12.2011, 06:06:26 »

Na webu Davida Webera začaly vycházet snippety pro A Rising Thunder. Taky je začal vydávat i web Erica Flinta.
Zaznamenáno
IKolincak
Hero Member
*****
Příspěvků: 504


Zobrazit profil
« Odpověď #74 kdy: 19.12.2011, 07:57:26 »

Pro ty z vás, kteří nevládnete anglickým jazykem, jsem se to pokusil přeložit. Pokud tam najdete nějakou chybu, dejte mi vědět, ať to můžu opravit.

Za prvé, Beowulf jednoduše neohlásil své vystoupení ze Svazu. Je tady taková maličkost nazývaná volby.

Za druhé, SEM má legální právo podle existujících smluv s Beowulfem, bránit vyústění červí díry, které je mimo teritoriální prostor Beowulfu. SEM nemá legální právo udržovat ozbrojené síly na suverénním území Solárního svazu. V tomto ohledu je Beowulf už v „šedé oblasti“ ohledně svého postoje založeného na lokální autonomii podle Ústavy. Umístěním mantichorských jednotek uvnitř teritoriálního prostoru Beowulfu, dokud je legálně stále součástí Svazu, by převedly události na úplně no-vou úroveň. Jakmile budou volby provedeny a Beowulf se odtrhne od Svazu, tato omezení se změní; v danou chvíli tu však pořád jsou a jejich porušení by nejspíš mě-lo vliv na to, jak bude zbytek Svazu, (to je, ostatní systémy, které se budou muset rozhodnout, zda napodobit Beowulf, nebo zůstat „loajální“ vůči Mandarínům), pohlí-žet jak na Beowulf, tak i na Mantichoru.

Za třetí, mít 200 mantichorských bitevníků, (počet, jak někdo navrhl, by se měl umístit na orbitu okolo Beowulfu, aby odradil Sluníčka), v blízkosti systému, (např. krytí vyústění červí díry), by konec konců mělo být dost, aby přesvědčilo každého aspoň z poloviny příčetného protivníka, tak beznadějně zastaralého, jako Sluníčka jsou, aby zůstal zatraceně daleko. A to, zejména pak s dostřelem manťáckých střel, a schopností mikro skoků okolo hranic hyper limitu, a střetnout se s nimi daleko za jeho hranicí, se manťácké loďstvo kryjící vyústění může dostat do vzdálenosti střetu s loďstvem Sluníček přelétající hyper limit směrem dovnitř dlouho předtím, než se ono loďstvo dostane do vzdálenosti motorového letu svých střel. To znamená, že manťácké loďstvo kryjící vyústění, také kryje planetu, ale činí tak, aniž narušuje teri-toriální prostor Beowulfu.

Za čtvrté, (a ve spojení s bodem 2 výše), za probíhajících voleb/plebiscitu by umístění silného svazu v blízkosti planety mohlo být skutečně vnímáno jako zastra-šování voličů, aby stranili Mantichoře, tedy naprostá anatéma pro Radu ředitelů Beowulfu a Mantichory. Je-li tomu tak, či nikoliv, bylo by zde zdání vynucování, a jednalo by se o další vodu pro propagandistické mlýny Sluníček. SEM chce zlomit moc Mandarínů ovládat politiku Sluníček, a vlastní Svaz chtějí rozdrobit, takže by mohli dosáhnout uzavření dohod s rozumnými kusy a kousky, a zbavit ty nerozumné kusy a kousky o zdroje zbytku Svazu. Z politického hlediska, je nezbytné, aby volby na Beowulfu bylo nahlíženo, jako na prosté jakéhokoliv vynucování či vyhrožování, a aby bylo Mandarínům zabráněno využít jakékoliv možnosti představit je jinak.

Krátce, si nemyslím, že by Mantíci byli pitomí nebo iracionální. V mnoha ohledech, mají své zájmy, a také se jich drží tam, kde leží skutečné bezpečí Beowulfu; dělají to způsobem, které brání Mandarínům využít jej jako pohotový nástroj propagandy; nezastrašují voliče, u kterých chtějí, aby byli jejich přátelé, (a ti voliči vědí, že je nikdo nezastrašuje); a ponechávají jakékoliv přehnaně agresivní činy v systému na Mandarínech, což je z jejich strany pozitivní nástroj propagandy, a negativní z pohledu Mandarínů. Pokud jsou Sluníčka natolik hloupá, aby napadla Beowulf, mohou uspět pouze tehdy, pokud se dokáží dostat na orbitu, zajistit si kapitulaci planety, a nainstalovat loutkovou vládu, která zamítne referendum o odtržení. Co myslíte, jakou asi mají naději, že to dokáží? A v termínech chladné realpolitik, pokud se Sluníčka pokusí rozdrtit Beowulf – a selžou – bude to velmi užitečné pro Mantíky a jejich spojence při konfrontaci s Mandaríny a v podmínkách urychlení rozpadu Svazu.
« Poslední změna: 20.12.2011, 09:56:27 od IKolincak » Zaznamenáno
Stran: 1 ... 3 4 [5] 6 7 8 Tisk 
« předchozí další »
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!