Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?
17.11.2019, 16:11:57

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Vyhledávání:     Pokročilé vyhledávání
Tak si nás našli spameři, registrace vyžaduje potvrzení, a jestli to je nezastaví, tak to budu zase schvalovat, ach jo.

5936 příspěvků v 155 témat od 123 uživatelů
Nejnovější uživatel: kolo1
* Domů Nápověda Přihlásit Registrovat
+  Honor Harringtonová
|-+  O Honor Harrington
| |-+  Diskuse o Honorverse
| | |-+  A Rising Thunder - HH13
« předchozí další »
Stran: 1 2 3 [4] 5 6 ... 8 Tisk
Autor Téma: A Rising Thunder - HH13  (Přečteno 48620 krát)
Mafio Ball
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #45 kdy: 26.11.2011, 15:13:11 »

A co tohle bombardování přičíst někomu jinému?
Máš tu hned dva kandidáty: B-SDF, které zjevně podporovalo secesionisty. A když rebelové prohráli krátkou občanskou válku s loajalisty tak jim ruplo v kedlubně a zahájili bombardování domovské planety.
Nebo tu jsou mantíci a jejich spojenci -třebas ti náboženští fanatici s graysonu či massady, šak víte, ne? Bylo to ve zprávách před dvaceti lety, ti jsou asi takový novobarbaři jak si myslíte a ti pitomci z mantichory jim dali moderní zbraně. To se pak člověk nemůže divit: jejich strana prohrával a navíc se na planetě odehrávaly děsivý zvěrstva -viděli jste záběry od Pochodně, ne? Tak něco v tom stylu. No a když se tady objevilo uskupení našeho statečného námořnictva aby nastolilo pořádek a poskytlo podporu demokratické vládě v exilu tak se nejspíš rozhodli zahladit stopy.
Jistě, říkají zas něco jiného ale znáte to.
Všichni -kromě nás- lžou.
Zaznamenáno

"Nesmírně se vám omlouvám, kapitáne," přerušila ho Honor tím nejkonejšivějším tónem. "Obávám se, že jsem se nedívala kam letím."
Tyrael
Full Member

Zobrazit profil
« Odpověď #46 kdy: 26.11.2011, 16:25:23 »

no já nevim je možny že by něco tokovýho svazáci sežrali, i když podle máho názoru by Mandaríni z tímhle tvrzením na Zemi moc nepochodili obvzlášť když se jedná o Beouwulf, kdybi se tohle stalo u Fiarety v Mantichoře tak bych uvěřil že něco takovýho prodaj, ale Beowulf je něco uplně jiného,  je až příliš vážený aby se jim povedlo pradat takovou historku. možnost z fanatikama zní celkem zábavně, a pro solariany asi aji uvěřitelně, ale na druhou stranu bude existovat dost důkazů které n ěco takovýho popírat ať už záznami z lodí, nějaké neutrální dopravi(ti se sice budou snažit co nejví vzdálit ode všech ale 10k střel musí vidět i civilní senzory) a pak samozřejmě přeživší můstkoví SLN důstojníci pravděpodobně jich nepřežije mnoho ale nějací budou.
Zaznamenáno

“Well, that’s hardly his fault,” Merlin replied, slightly surprised by his own almost defensive tone. “He was designed as a fire control system, and the Navy didn’t want its weapons systems to have too much imagination.”
Mafio Ball
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #47 kdy: 26.11.2011, 16:35:44 »

by odpálené střeli měli dolet tak 32Mkm což je asi 1,8sm (počítám že catapharty jsou DDM) takže táhle flotila by za hodinu byla schopna zasáhnou cíle tak 3sm hluboko v h-limitu. Hodinu jsem určil záměrně, protože nevim jak rychle jsou schopny provést přesun lodě od křižovatky do pozice za nepřítele a muj odhad je že budou rychlejší(tak 40minut) takže budou schopni zasáhnout nepřítele dřív.
Výsledek: neprítel sice dostane šanci napadnout planetu, ale neměl by být schopnej se k ní dobýt. Pokud MA použje nějakého důstojnika jak u Fialery na hromadný odpal, neměl by zasáhnout planetu nebo alespoň by nemělli mít naprogramovanou útočnou dráhu k planetě tohle ale pořád záleží na tom komu by ten novej CHNO svěřil velení.

Catafracty jsou cosik spešl. Co je ale nejdůležitější mají opravdu dva stupně. Lze tedy použít "balistickou vsuvku", tedy po ukončení chodu hlavního motoru nechat střely "klouzat" a teprve při závěrečném útoku zapnout "sprint". Tím se ti pravděpodobnost zásahu mobilního cíle sice sníží ale planetu nijak daleko neposuneš. Navíc tu je skutečnost že střely co k cílům upalují "bezmotorově" je i pro manťáky dost obtížné zaměřit a zlikvidovat.
Suma sumárum theoreticky je možné odpálit salvu ?DM na velmi ale opravdu velmi velkou vzdálenost a přitom můžeš očekávat že dostatečné procento jich zasáhne planetu ať děláš co děláš.
Neříkám že bych tohle předpokládal ale nelze ani vyloučit že něco takového se Detwajleři naplánovali. Přece jen a)je to Beowuf, b)pěkně to zamává se situací ve svazu a c) je to na koho svést. (Třeba i na pitomce admirála SL, zoufalého a pokořeného který měl přece všechny ty krásné zbraně na povel.)
Zaznamenáno

"Nesmírně se vám omlouvám, kapitáne," přerušila ho Honor tím nejkonejšivějším tónem. "Obávám se, že jsem se nedívala kam letím."
Mafio Ball
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #48 kdy: 26.11.2011, 16:45:36 »

no já nevim je možny že by něco tokovýho svazáci sežrali, i když podle máho názoru by Mandaríni z tímhle tvrzením na Zemi moc nepochodili obvzlášť když se jedná o Beouwulf, kdybi se tohle stalo u Fiarety v Mantichoře tak bych uvěřil že něco takovýho prodaj, ale Beowulf je něco uplně jiného,  je až příliš vážený aby se jim povedlo pradat takovou historku. možnost z fanatikama zní celkem zábavně, a pro solariany asi aji uvěřitelně, ale na druhou stranu bude existovat dost důkazů které n ěco takovýho popírat ať už záznami z lodí, nějaké neutrální dopravi(ti se sice budou snažit co nejví vzdálit ode všech ale 10k střel musí vidět i civilní senzory) a pak samozřejmě přeživší můstkoví SLN důstojníci pravděpodobně jich nepřežije mnoho ale nějací budou.

Kolik asi příslušníků SL přežije? Obránci právě pozorovali jak jim bývalí kolegové usmažili planetu a nějaké "My se vzdáváme!" je asi nebude moc zajímat.
Důkazy se dají zfalšovat, to už víme. Nepřítel -mantíci, bewulfané a další- lžou a podváděj každým slovem. Z vlastních zdrojů toho moc nebude a civilní záznamy nebudou moc podrobné...
A nezapomínej že mandaríni už bojují o přežití a jediné co je zajímá je jak si zachránit vlastní prdel. A teď už to můžou dokázat jedině tak že vyvolají vlnu fanaticeké nenávisti proti SEM aspol. No a ti pitomci co je chtějí ovlivnit uvěří i té největší hovadině, když ji dobře podáš.
Nepodceňuj lidskou blbost a ochotu nechat se zmanipulovat.
Nevím jestli by dokázali strhnout dost lidí aby to stačilo ale nějakou podporu by získat mohli. (Vzpomeň si na základě jaké pohádky svrhl Pierre legislativce.)đ
Zaznamenáno

Tyrael
Full Member

Zobrazit profil
« Odpověď #49 kdy: 26.11.2011, 16:53:15 »

hmm čekal bych že daj do velení někoho kdo si sám aspoň zaváže tkaničky u bot(bez návodu Škleb) a když nad tym tak přemýšlim tak je trochu brzo přemýšelt nad situací, protože se může vyvrbit úplně jinak.
přece jenom plánovači MA jsou lidi kteří asi prošli nějakou skolou kde je taky učili nějaké zásady, takže když plánovají operace tak se asi nevědomky ohlížejí právě na tyhle zásady, třeba že pokud se dostaneš na energetický dostřel k planetě a pokud vyzveš protivníka tak se prakticky musí vzdát, anebo pokud protivník nemusí bojovat a vidí že je slabší tak ustoupí, a třeba takové malé pravidlo že planety se nebombardují. Zkráta ty pravidla které každý důstojník dostal pod kůži které před 20 lety platili všude a které MDM, SD(p) a Apola poslali do kytek.

no a pokud jde o tu politickou manipulaci, hmm stačí se podívat na to kdo je u nás u vesla
Zaznamenáno

“Well, that’s hardly his fault,” Merlin replied, slightly surprised by his own almost defensive tone. “He was designed as a fire control system, and the Navy didn’t want its weapons systems to have too much imagination.”
Mafio Ball
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #50 kdy: 26.11.2011, 17:21:26 »

No, zkus si představit v jakém jsou teď Detwajleři rozpoložení.
Právě jim bouchla do gsichtu jejich nejdůležitější ochrana: totiž anonimita. Éliška a Pritchardová veřejně oznámili existenci MA a jejich obecné cíle.
Celá strategie v havenském sektoru je na hadry. SEM a RHN uzavřeli mír.
Je zřejmé že Beowulf se k nim přidal, nejspíš i se svými ocásky. (spolu s nimi hraje erewhon, grayson a další ale to zeď nemá takový význam)
Co z toho plyne?
Mimo jiné fakt že prakticky všechno co bylo dosaženo při OB je v háji. Mantíci mají nadále k dispozici svá "udělátka" včetně apola. RH jim poskytuje strategickou hloubku-a svaly- jakou potřebují při střetu s Ligou a MA/RF. No a konečně vyspělý průmysl beowulfu pomůže dát do kupy loděnice a zbrojní výrobu mnohem rychleji než kdokoliv očekával. Nehledě na to že samotní beowulfáci se mohou aktivně zapojit v plném rozsahu.
A vzhledem k motivaci je vyloučeno že to neudělají.
(Plus Slezsko, andíci a další coby ...ne snad eso, ale alespoň desítka v rukávu)

Jak Detwajleři reagují?
Něco málo už víme: operace Hudini. Nic proti ale maskovat ji atomovými výbuchy je docela silný kafe. Vem si že většina z evakuovaných žila mezi "domorodci" na messe celé generace a teď je prostě odpaří. To samo o sobě naznačuje, že hodlají odhazovat rukavičky.
Co dalšího?
Zaznamenáno

Tyrael
Full Member

Zobrazit profil
« Odpověď #51 kdy: 26.11.2011, 17:44:23 »

hmm děsivá myšlenka, bych ji aji věřil, spolu z faktem že Mesa a Beowulf se nenávidí tak by něco takového mohli províst, jediný proti na které jsem přišel že se to dlouhodobě obrátí proti nim, ať budou maskovat své činny jakkoli velká aliance bude vědět kdo za tim bude stát a taky to všem řeknou, no sice jim nikdo věřit nebude, ale když si bude chtít vybudovat svoji proti alianci, tak právě tohle může být kamenem úrazu.
Jo a ještě jedna věc, MA chce zničit svaz a když Beowulf opustí Svaz bez jakkýkoli následků tak další planety na sebe nedaj dlouho čekat a pak budou mít možnost začít rekrutovat pro svoji "říši zla".
Zaznamenáno

Mafio Ball
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #52 kdy: 26.11.2011, 17:53:43 »

Možná ano a možná ne.
Jak asi zareagují soustavy nespokojené s politikou mandarínů -a jsou jich stovky jenom plnohodnotných členů s právem veta- když zakládající člen Ligy schytá takovouhle šlupku?
Ligy se přestane otřásat a prostě se rozpadne s hlasitým křupnutím.

Ty pořád směsuješ MA a budoucí RF. To jsou navenek fakticky dvě odlišné seskupení -o nichž my víme že se prolínají. Ale už to nebude jasné nikomu jinému. Dokonce ani "bílým rytířům". ti můžou mít nějaké podezření ale nic víc.
« Poslední změna: 27.11.2011, 19:21:01 od Mafio Ball » Zaznamenáno

Tyrael
Full Member

Zobrazit profil
« Odpověď #53 kdy: 27.11.2011, 17:40:57 »

hmm Už teď mohu říct že v haonorverse nastanou zajímavé časi. Z tim zaměňováním MA a RF máš pravdu jsem části o našich neoblíbencích trochu přeskakoval a tim pádem jsem trochu mimo děj, evidentně se k tomu budu muset vrátit. Jsem v rozpacích
Jsem zvědaví co pod tuhle diskuzi napíše Murfid. Škleb
Zaznamenáno

Mafio Ball
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #54 kdy: 27.11.2011, 19:33:57 »

Já se jen snažil vykreslit co by detwíci mohli chtít udělat.
Nemyslím si ale že něco takového se jim skutečně podaří.
To už by bylo trochu moc ...jednotvárné.
Myslím že je načase aby se podařilo jim tenhle fígl překazit.
Navrhoval bych třeba ránu francouzákem do týla maníka co se pokouší pod vlivem nanobreberek o nějakou neplechu.

Vlastně jsem původně reagoval na tvůj podnět ohledně toho co asi HH vymyslí aby solíkům jejich plánovanou návštěvu zpestřila.
Víme že má nějaké tušení a ráda by na oběžné dráze B. zaparkovala TG s eskadrou SD(P). To jí ale domácí nějak nechtějí povolit. Dokonce i strejda Jacques má námitky.
Tudíž oficiálně to nepůjde.
Věřím ale že by je do soustavy mohla poslat aniž by se o tom komukoliv zmínila.
Nevím jestli má obavy z útoku MA nebo SLN (můj "překlad" je jaksi...) ale každopádně už mnohokrát projevila jistou iniciativu a tvůrčí schopnost přizpůsobovat si výklad pravidel svým potřebám.
Zaznamenáno

Tyrael
Full Member

Zobrazit profil
« Odpověď #55 kdy: 27.11.2011, 21:26:15 »

hmm když na tom přemýšlím MA se vůbec nemusí dozvědět co mandaríni plánují prtože maj delší komunikační smyčku než je Beowulf Země, a tyhle události se dějou hodně rychle. Těžko říct jaké pravomoci nechala MA v rukou svojich operativců na zemi a do jaké miry jsou schopni předvídat události, možná čekali že Beowulf kolem nápadu opuštit svaz bude chodit jak kolem horké kaže a možnost že se situace začne měnit tak rychle MA překvapí takže možná ani nestihnou vpracovat svoji rošádu do akce, anebo ji dokáži vpravit ve spěchu a tak se něco pokazí, něco ve smyslu, jeden důstojník se moc ptá a nedostane uspokojivé odpovědi a nějak dokáže akci narušit a i když mám DW hodně rád tak si myslim že néni ochotnej odpálit na beowulf salvu střel, vždycky alespoň jedna projde a pak by nastal masakr, nad tim nechci ani přemýšlet, problém je že DW nad tim nejspíš přemýšlel a dokonce něco pro mě nemysliteného aji aplikoval(OB).
Zaznamenáno

Mafio Ball
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #56 kdy: 28.11.2011, 00:22:36 »

Špiónka posílala svodku hned po schůzce Kings. a Kolokotse.
To už tam hlášení o plánované návštěvě Beowulfu mohlo být, ne?
Zaznamenáno

Muphrid
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #57 kdy: 28.11.2011, 13:52:44 »

Jsem zvědaví co pod tuhle diskuzi napíše Murfid. Škleb

Já se radši zapojovat nebudu, protože mám celkem jasnou představu kam tohle všechno až do určité fáze povede (pak budou muset jistí lidé nějak získat jistou informaci, aby se to mohlo pohnout dál), ale to bych těžce spoiloval z druhé knihy (a nejen odtud), takže mlčím Úsměv.
Zaznamenáno

Warning: Don't stare into laser with remaining eye!
Mafio Ball
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #58 kdy: 28.11.2011, 14:02:19 »

Víme že datum plebiscitu je dáno - a veřejně oznámeno všem.
Tohle a ohlášená akce proti Beowulfu se na messu -či kde se momentálně detwíci nachází- dostane poměrně rychle. Nezapomínej na streake pohon jejich kurýrů.
Otázka je jestli s tím něco udělají a pak jaké k tomu použijí prostředky.
Mohli by se tam dokonce mihnout pavouci, ne?
I když...
To by se jevilo jako docela riskantní: přece jen by to bylo zjevné potvrzení o skutečné existenci "superscragského spiknutí messanů".
Tedy pokud by se přítomnost pavouků podařilo odhalit, což vůbec není jisté.
Zaznamenáno

Dalin
Full Member

Zobrazit profil
« Odpověď #59 kdy: 28.11.2011, 16:00:34 »

MA potřebuje, aby SLN dostalo u Beowulfu na hubu, protože není lepšího argumentu pro ty, co by se také chtěli odtrhnout od Svazu, ale bojí se reakce SLN.

A MA je založeno a poháněno pomstou s cílem zničit a odvrhnout beowulfskou ideologii a to by pouhé zničení Beowulfu nepřineslo (mohl by se z toho stát druhý EE).
Zaznamenáno
Stran: 1 2 3 [4] 5 6 ... 8 Tisk 
« předchozí další »
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!