Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?
17.11.2019, 19:05:35

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Vyhledávání:     Pokročilé vyhledávání
Tak si nás našli spameři, registrace vyžaduje potvrzení, a jestli to je nezastaví, tak to budu zase schvalovat, ach jo.

5936 příspěvků v 155 témat od 123 uživatelů
Nejnovější uživatel: kolo1
* Domů Nápověda Přihlásit Registrovat
+  Honor Harringtonová
|-+  O Honor Harrington
| |-+  Diskuse o Honorverse
| | |-+  A Rising Thunder - HH13
« předchozí další »
Stran: 1 [2] 3 4 ... 8 Tisk
Autor Téma: A Rising Thunder - HH13  (Přečteno 48629 krát)
IKolincak
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #15 kdy: 24.08.2011, 06:50:19 »

Moc hezká ukázka. Díky za její poskytnutí.
Zaznamenáno
IKolincak
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #16 kdy: 05.10.2011, 09:17:51 »

Na Baenu se v sekci Publising Schedule objevil A Rising Thunder v nabídce na březen 2012. Chce si někdo typnout, kdy se asi objeví eARC?
Byl by to krásný dárek pod stromeček, no ne?
Zaznamenáno
Muphrid
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #17 kdy: 06.10.2011, 11:19:12 »

No zhruba by to tak nějak vyjít mohlo Mrknutí.
Zaznamenáno

Warning: Don't stare into laser with remaining eye!
IKolincak
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #18 kdy: 18.11.2011, 06:51:24 »

Na Baen je ke stažení eARC A Rising Thunder za $15.00. Takže to není zrovna pod stromeček, ale dost blízko, abych z toho měl Vánoce!
Zaznamenáno
Tyrael
Full Member

Zobrazit profil
« Odpověď #19 kdy: 18.11.2011, 20:31:59 »

pro ty co nemohou vydržet jsem našel malou ochutnávku je to jen 8 kapitol, takže pokud máte problemi z kontrolou nedočkavosti doporučuji nečíst
Kód:
http://www.webscription.net/chapters/A9781451638066/A9781451638066.htm?blurb
Zaznamenáno

“Well, that’s hardly his fault,” Merlin replied, slightly surprised by his own almost defensive tone. “He was designed as a fire control system, and the Navy didn’t want its weapons systems to have too much imagination.”
Mafio Ball
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #20 kdy: 20.11.2011, 15:16:00 »

Sakryš. Slušný počteníčko. Vypadá to na pomalý rozjezd ale už se tam vynořují náznaky očekávaného "rachotu".

spoil.

Očekával bych že další rameno tzv. podpůrného útoku na Mantichoru by mohlo být v Erewhornu, ne?
Zaznamenáno

"Nesmírně se vám omlouvám, kapitáne," přerušila ho Honor tím nejkonejšivějším tónem. "Obávám se, že jsem se nedívala kam letím."
Tyrael
Full Member

Zobrazit profil
« Odpověď #21 kdy: 20.11.2011, 18:29:45 »

tak dočteno. Myslim že vážně potřebuji něco na uklidnění, asi zajdu do nemocnice a zeptám se jestli by mě na dobu mezi vydáním dalšího dílu neposlali do komatu. JÁ CHCI VĚĎET JAK TO DOPADNE!!!  Mrknutí
Zaznamenáno

“Well, that’s hardly his fault,” Merlin replied, slightly surprised by his own almost defensive tone. “He was designed as a fire control system, and the Navy didn’t want its weapons systems to have too much imagination.”
Muphrid
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #22 kdy: 21.11.2011, 09:57:47 »

Sakryš. Slušný počteníčko. Vypadá to na pomalý rozjezd ale už se tam vynořují náznaky očekávaného "rachotu".

No kdybys četl původní jednodílnou verzi, tak tam nebyl ani čas na nádech - akce střídala akci a byl to totální masakr od začátku až do konce. Řekl bych, že dopsání "vaty" a rozdělení do dvou knih tomu docela prospělo.
« Poslední změna: 21.11.2011, 09:59:56 od Muphrid » Zaznamenáno

Warning: Don't stare into laser with remaining eye!
Tyrael
Full Member

Zobrazit profil
« Odpověď #23 kdy: 21.11.2011, 13:01:38 »

No kdybys četl původní jednodílnou verzi, tak tam nebyl ani čas na nádech - akce střídala akci a byl to totální masakr od začátku až do konce. Řekl bych, že dopsání "vaty" a rozdělení do dvou knih tomu docela prospělo.

jsem si asi jako jedinej všiml, že tenhle "beta testovací  Subjekt" poškozuje moji schopnost kontrolovat nedočkavost pomocí spoilování příběhu v komplikovaných narážkách a hádankách. Šok Asi to opravdu dělá záměrně. Škleb
Zaznamenáno

Mafio Ball
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #24 kdy: 21.11.2011, 18:29:39 »

Ona ta vata - či molitan- má nejspíše chránit naše zdraví. A za "rozpůlení" třináctky jsem DW docela vděčnej. Číst rozsáhlejší díla jedním dechem je riskantní.
I s mou engliš jsem to přelouskal za necelých pět hodin.
Nedokážu si představit že bych toho zvládl více.
Zaznamenáno

"Nesmírně se vám omlouvám, kapitáne," přerušila ho Honor tím nejkonejšivějším tónem. "Obávám se, že jsem se nedívala kam letím."
Tyrael
Full Member

Zobrazit profil
« Odpověď #25 kdy: 21.11.2011, 20:02:48 »

za 5 hodin si děláš prdel, já to zvládl za 15 hodin(hmm 9 hodin v sobotu a v neděli tak dalších 6), pravda párkrát jsem musel překlad přeložit, kvůli pár bezvýznamným věcem jako objed, večeře, spánek, nějaké domácí povinosti a samzřejmě přestávky abych sem tam mohl na chvíli vypnout od překládání(obvykle proto abych mohl nějakého člena rodiny poťešit převyprávěním části příběhu totálně vytáhlého z kontextu), ale zvládnout to za pět hodin to už musí být nějakej rekord.
Zaznamenáno

Mafio Ball
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #26 kdy: 23.11.2011, 05:06:27 »

Ono je čtení a pak taky "čtení".
To první je spíše hltání děje. To nemám čas nějak zvlášť přemýšlet nad spoustou detailů či "nejastnostma" co se při mojí snaze o překlad objeví.
To přišlo teprve teď -při druhém, třetím a čtvrtém čtení (horší jak v parlamentě). To se vracím, hledám kde co, listuju tam a zpátky...
Zrovna se pokouším dát si do kupy ty jmenované křižovatky -pěkná fuška.
Zaznamenáno

IKolincak
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #27 kdy: 23.11.2011, 13:45:34 »

No, takže teď nastává ona základní otázka. Kdy, sakra, bude další díl!
Začínám dospívat k názoru, že MWW je utajený sadista, protože spousta jeho knih skončí v nejnapínavějším okamžiku, a my musíme trpět, než se objeví další kniha.
Takže, kdy???
Zaznamenáno
Mafio Ball
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #28 kdy: 23.11.2011, 22:41:01 »

Šmejdil  jsem na weberfóru a pídil se po nějakým datumu a nic konkrétního jsem nenašel.
Jen názory a odhady.
Taky se tam mihla zmínka že dříve by se mohlo objevit něco z vedlejších řad (pochodeň/stíny).

Zdá se že spousta lidí je touhle knihou zklamaná. Já vlastně taky.
Ne že by se mi nelíbila, to zas ne. Jen jsem očekával z ukázek a prvních kapitol  trochu "žhavější" závěr.
Takhle mi to vyznělo trochu do ztracena.

Například mi tam dost chybí více prostoru pro "třetí stanu" konfliktu, teda MA. Z předchozích knih jsem měl dojem že bude hrát větší roli než jaké jsem se dočkal. Jako by postávali na střídačce a čekali...
Zaznamenáno

Tyrael
Full Member

Zobrazit profil
« Odpověď #29 kdy: 24.11.2011, 12:36:49 »

...
Například mi tam dost chybí více prostoru pro "třetí stanu" konfliktu, teda MA. Z předchozích knih jsem měl dojem že bude hrát větší roli než jaké jsem se dočkal. Jako by postávali na střídačce a čekali...

hmm myslim že o tohle MA právě jde(myslim to seďení na střídačce), zřejmě nejsou dost silní aby sami zrušili svaz, jo mohou ho průmyslově zlikvidovat, ale pak budou mít stejnej problem jakej by měly manťáci, kdybi ze svazem bojovali jako z celkem. Svaz je zatraceně moc velkej a i ikdybi každý týden likvidovali potencialní mśta odporu, tak časem je svaz dožene a pak se MA může jít klouzat.

Takže myslim že MA se snaží o klasickou strategii rozděl a panuj a k tomu "rozděl" začali používat manťáky, kteří by po OB neměli byt schopni rozjet tu část "panuj", což MA moc nevyšlo, protože se do toho "panuj" začne míchat celá Velká aliance. Důvodem proč něco takovýho neďelaj sami je to že nemaj dost velkou páku aby se k nim někdo přidal, jo manťáci maj svoji obchodnickou páku hodně velkou a pěkně zapřenou do pokladny všech potencialních spojenců, ale to MA nemá ta má jen hodně pěkně effektivní lodě, tkaže potřebují vytvořit nějaký potenciální zdroj strachu, proti kterému bude svazové loďstvo hrát druhé housle a kde jen loďstvo MA bude schopno effektivní obranny, prostře MA chce aby všeci sami šli za MA ať je "ochrání".
Zaznamenáno

Stran: 1 [2] 3 4 ... 8 Tisk 
« předchozí další »
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!