Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?
09.12.2019, 03:55:19

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Vyhledávání:     Pokročilé vyhledávání
Tak si nás našli spameři, registrace vyžaduje potvrzení, a jestli to je nezastaví, tak to budu zase schvalovat, ach jo.

5936 příspěvků v 155 témat od 123 uživatelů
Nejnovější uživatel: kolo1
* Domů Nápověda Přihlásit Registrovat
+  Honor Harringtonová
|-+  O Honor Harrington
| |-+  Diskuse o Honorverse
| | |-+  Popel vítězství - ze starého fora (1+2)
« předchozí další »
Stran: [1] Tisk
Autor Téma: Popel vítězství - ze starého fora (1+2)  (Přečteno 2438 krát)
admin
Administrator
Full Member

Zobrazit profil WWW
« kdy: 04.05.2007, 22:37:47 »

SuE 19 Jul 2005 18:46
popel vítězství    B.Svoboda v návštěvní knize napsal:
Preklad Popela vitezstvi konecne mame. Pilne na nem pracujeme a vypada to, ze by mohl vyjit tak v zari nebo spis v rijnu. Je mi to lito, i my jsme to chteli mit v lete ale zdravotni problemy prekladatele nam to zkomplikovaly a navic kniha bude mit pres 600 str.    

TriMmM 20 Jul 2005 05:40
Popel vitezstvi    ...no, dalo by sa povedat: Neskoro ale predsa :-)) ...v kazdom pripade je to lepsia sprava, nez keby povedali, ze prekladatel odletel na Seychely aj s prekladom knihy :-))    

Lucia 12 Sep 2005 13:38
Nudáááá!    Kedy tá kniha už bude? Na knižnom trhu je strašná nuda. Nevychádzajú ani moje obľúbené sci-fi ani fantasy. Chcela by som sa konečne dožiť vydania Honor v češtine.Ked už nie je belgariáda ani Malloreon,myslím úplné vydanie,tak nech aspoň konečne vydajú dalšieho Webera!
Nech počítam ako počítam už je to takmer 11 mesiacov od vydania poslednej harringtonovky!    

trimmm 12 Sep 2005 13:54
Lucia, si moj clovek    ..mam rovnaky problem ako ty :-)    

Zany 13 Sep 2005 09:14
abstinenční příznaky    taky jsem měl ten problém, absŤák dospěl tak daleko, že jsem v srpnu znovu přelouskal to, co vyšlo v češtině a teď se snažím prokousávat ebookem Ashes of Victory...    

T.N.T. 13 Sep 2005 16:13
taky..    já už skoro hryžu desku od stolu    

SuE 13 Sep 2005 17:37
Tipy    lucia: zkus třeba knížky o Paksenarrion od E.Moon nebo Achaja (Zemiansky)    

Zany 14 Sep 2005 13:24
Achája    Achája není špatná, jenom má jen dva poměrně útlé díly :-)
Jen nevím, jestli je na místě ji srovnávat s Honorverse, respektive ji nabízet jako alternativu, žánrově je to přece jenom trochu jinde...To už jsou spíše tematický blíže knížky ze série Wing Commander od W.R. Forstchena nebo sága Falkenbergovy legie od J. Pournella (či jak se skloňuje:-)    

zajímavou alternativou jsou také romány o Nicolasi Seafortovi od Davida Feintucha, který je velmi silně "cítit" Hornblowerem - tedy tím knižním, který je trochu o něčem jiném než seriál....
bože, jak já tenhle drůh knížek miluju, military scifi, to je moje... a zvlášť, když silně vycházejí z tradic současného nebo minulého námořnictva, o kterém snad něco vím, takže to krásně vidím (třeba ty hlášky Honor na staré námořní bitvy, které ona hází od boku a její okolí si je musí dohledávat někde v databázích:-))    

Mira 14 Sep 2005 14:14
že by už?    taky už se nemůžu dočkat, i když už jsem si Popel vítězství koupila v němčině. Stejně tomu neujdu a budu ho muset koupit i v češtině,protože to čte celá moje rodina a ta německy neumí :-(    

Lucia 14 Sep 2005 14:33
Co????    Ten Paksenarrion to je o čom? Nemám níč proti Zemianskemu ale Ja dávam prednosť Pilipukovi či Sapkovskému, aj ked jeho posledná kniha Veža bláznov je šialene nudná.
Má niekto z Vás nejakú "reálnu" poviedku z vlasnej tvorby o Honor? Aspoň by sme zahnali nudu...
Ja síce nápad mám ale obávam sa že moje zobrazenie bitky bude skôr do smiechu či do plaču.Nevyznám sa v tej technickej hantírke lodí ich možností a podobne. Pre babu,ktorá fyziku z duše neznášala je to ťažké.    

SuE 14 Sep 2005 21:04
Paks    na paks jsou pěkné recenze na fantasyplanet:
první díl:
http://fantasyplanet.cz/clanek.asp?id=1792
druhý díl:
http://fantasyplanet.cz/clanek.asp?id=2075

třetí díl vyjde asi až za rok ale nedočkavci čtoucí anglicky se mi mohou ozvat, jen už nedokážu najít znova odkaz, takže přímo mailem :-)

E.Moon jinak píše dost dobré military sci-fi, taky s ženskými hrdinkami ale česky vůbec nevyšly :-(
Nicméně, jestli máte rádi dobré čtení, můžete zkusit její román o autismu , je to sci-fi z blízké budoucnosti , vyprvěčem je právě autista a ten "jiný"pohled na okolí je fascinující. Jmenuje se to Rychlost temnoty
"přemýšlel jsem o rychlosti tmy... nevědění se šíří rychleji než vědění. takže rychlost tmy by mohla být větší než rychlost světla. pokud všude kolem světla musí být tma, musí být i před ním"

Zvláštní, Feintuch ani Pournell mě nezaujali,
něco tomu chybí .. že by Honor? :-)    

CZAF_mrazik 19 Sep 2005 08:00
seafort    nick seafort je super,a 4 dil byl i v levnych knihach;pak spica serie byla charity kralovna rebelu, mam jich asi 20 az po treti mesic ,dalsi uz tu nevisly Smutek    

TriMmM 19 Sep 2005 13:22
Nick Seafort+Charity    Nick Seafort sa objavil cely v lacnych knihach - ja som si tam kupil 1-3 diel a stvrty som si nechal poslat cez www.vltava.cz, aby sa potom cca o 4 mesiace objavil aj ten v levnych knihach ...vrrrr.... :-( ...usetril by som cca 250 SK, ale co uz, nevedel som sa dockat... O nicku Seafortovi vysli tysim este dve alebo tri dalsie knihy v originali,ale tie sa u nas (Vas) neobjavili a to je skoda . Mne sa celkom pacil, hlavne prvy diel a dokonca som sa tam na niektorych miestach nahlas rehotal Úsměv.
Charity som cital (mam v elektronickej podobe), a od kamosa som mal pozicanu celu seriu knizne, to ze sa neobjavili dalsie diely po tom mesiaci je sposobene tym, ze tusim autor nepokracoval v pisani, ale zameral sa na inu seriu, s tym, ze ma plany v serii charity pokracovat. A je to celkom fajn militaristicka sci-fi, no podla mna jej chyba to prave "harringtonovske"    

larron 19 Sep 2005 14:03
POPEL VITEZSTVI    jsem rad ze uz bude konecne preklad,,,... ihned si ji zakoupim..    

seafort    musim rict ze Seafort neni az tak spatnej ale nejvic se mi libili prvni 3 dily... ten ctvrtej byl uz tak trochu mimo misu...    

TriMmM 19 Sep 2005 16:51
Nick Seafort    ... v dalsom dieli sa stane Nick niecim takym ako je prezident celej zeme, hoci chce mat pokoj, potom na neho navlecu nejaky komplot... uz si nepamatam presne ako je to dalej ale niekde na webe som o tom cital, dokonca mam pocit ze po cesky, lebo po anglicky tak dobre nieviem... skusim pohladat a poslem linku...    

Sorry, nie NIck ale Nicholas :-)... tu je slubena linka na dalsiu knihu, je to v anglictine,ale aj ja so svojimi ubohymi vedomostami som z toho co-to pochopil :-). Aked si date vyhladat aj dalsie knihy, tak najdete aj k nim taketo pokecy :-)    
 http://www.twbookmark.com/books/92/0446524581/    

Pavel 22 Sep 2005 10:00
Paks    Tu Paksenarrion jsem právě dočetl. Ale někomu možná nesedne že to je military fantasy.Mě se to líbilo o paladinech toho moc zrovna není napsaného.Teď se nemůžu dočkat 3 dílu.    

SuE 22 Sep 2005 17:30
Paks 3.díl    jestli čteš anglicky, napiš mi na sue@centrum.cz
něco by se našlo :-)    

Lucia 08 Oct 2005 12:59
pozrite sa!!    Práve som sa ocitla na stránkach Polarisu a už tam je pekná obálka v češtine o dalších Honoriných dobrodružstvách. Bohužial presný dátum vydania nikde.
Ale aj tak trikrát hurá,že kniha čoskoro vyjde. Ja osobne si myslím,že už koncom tohto alebo začiatkom budúceho mesiaca!!    

B. Svoboda   10 Oct 2005 11:26
Popel vítězství    Přesně jste to trefila, Popel vítězství vyjde na konci října, oficiálně se začne na pultech knihkupectví objevovat 31.10., další kniha Měnitelka světů by mohla vyjít na konci ledna. Pak vyjde Vzpoura (Weber + White) a pak se překladatel soustředí na další knihu o HH - mamutí War of Honor

TriMmM 10 Oct 2005 17:3
Slava    ..neviem ako vy, aleja budem mat tento roka vianoce dvakrat - jedny,7ked si kupim novu Honor a druhe...vsak viete kedy :-)    

TriMmM 11 Oct 2005 05:46
Seria    Mne sa velmi paci a som vdacny vydavatelstvu, ze s touto seriou to nedopadlo tak ako s inymi seriami (od inych vydavatelov), ked na novy diel som cakal aj par rokov... A jednak aj p. Svobodovi za informacie, to sa veru tak casto nevidi, aby takto komunikoval ktokolvek s fanusikmi. VDAKA!!!    

CZAF_mrazik 11 Oct 2005 10:08
31.10.    to bude sakra dlouhej mesic    

SuE 11 Oct 2005 17:14
díky    za informace, už to aktualizuju na webíku :-)    

B. Svoboda   01 Nov 2005 13:01
Popel vítězství    Popel vítězství už je od minulého týdne hotov, ale kvůli druhé knize se kterou má vyjít bude v Praze až zítra, na dalších místech pak dle rychlosti distributorů. V Ostravě možná ještě dnes.

CZAF_mrazik 03 Nov 2005 12:47
Popel Vitezstvi    uz ho maaaaaaaam,a uz sem na 200strance, parada, jen jedna drobnost v prekladu ktere jsem si vsiml uz u ozveny cti - funkce a hodnosti letectva tuhyku jsou urcite v originale prevzate od RAF ,v cesKem prekladu bohuzel doslovne prelozeny i zkratky /VP ,VK ,/ ja mam pomerne dost knizek o letadlech a ty se nikde neprekladaji nechava se W/Cdr ,S/Ldr , G/Cpt, slovne je to samozrejme v cestine jako velitel perute, velitel kridla,ale proste ty cesky skratky me dycky prasti do oci Smutek    

Lucia 03 Nov 2005 15:56
To...    To je v prdeli!!!!!!!!
Celý deň sedím na internete,bombardujem Brloh otravnými poznámkami ,že kedy už bude kniha,idem sa z toho zblázniť a kniha ešte stále nikde!!
No... ja som na Slovensku a tu to ide strááááášne pomaly. Mám sto chutí nakopať Brloh do prdele!!!    

TriMmM    04 Nov 2005 06:29
Brloh    ...ja som uz viackrat nakupil vo Vltave (www.vltaca.cz) a bol som velmi spokojny... :-) ..nakop Brloh do prdele... ! ...a vyjde ta to zhruba o 20 Sk lacnejsie (v priemere) aj s postovnym...

TriMmM 04 Nov 2005 20:05
Lucia    ...podla vsetkeho to v Brlohu uz maju, stoji to 415 SK... fakt som zvedavy, aka je cena v cesku...    

Snoopy   05 Nov 2005 00:41
Cena v Cesku    Cena v Cesku je 259 Kc a je to primo vytisteno v knize, takze se s ni asi nebude hybat (mozna krome webovych obchodu).

Lucia   07 Nov 2005 15:04
Už som to dočítala    Tak som si to prečítala a musím povedať,že tej knihe asi niečo chýba.
Je v tom veľa politiky,azda až priveľa. Nejak tomu neviem prísť na chuť. V predchádzajúcich knihách sme si zvykli na to, že Honor neznášala politiku.
Dnes ju sype z rukáva a ja mám pocit,že sa v nej vyžíva.
Možno sa mýlim.
No podme dalej.
Honor sa nám vrátila zo zajatia,stala sa z nej Vojvodkyňa,schválne píšem s veľkým v, plný admirál mantichorského námorníctva a navyše ešte bohatšia ženská ako predtým.
Zdá sa mi rozhodnejšia ako predtým a ochotnejšia si užívať bohatstvo.
Dalej už necíti takú úctu k autoritám,čo sa mi páčilo.
Viac Vám neprezradím.
Prečítajte si to sami.

TriMmM 08 Nov 2005 08:33
Som to docital    ... a som trosku sklamany, ze Honor uz nie je stredobodom knihy... :-( A mrzi ma, ze nove temy, ktore autor nacrtol presiel len tak pomimo - napr. to ako sa ucil Nimitz znakovu rec... A tiez by ma zaujimalo vysvetlenie, preco kočky zmenili nazor a prestali tajit svoju inteligenciu... a bolo mi divne, ze Honor, ktora mala uctu pred kralovnou zrazu s nou jedna ako kamaratka... citalo sa to dobre (niekedy to bolo prilis rozvlacne), ale chybal mi tam ten stredobod - Honor... je tam z nej len pasivny pozorovatel ...    

A este    .. a myslel som, ze sa bude viac autor zameriavat na to ako uci... to by mohlo byt fakt velmi zaujimave... (citali ste Endera? Úsměv)    

Petr Vilímek 08 Nov 2005 08:41
kočky    Tak zrovna o tom, proč kočky přestaly tajit svou inteligencí je povídka Měnitelka světů, která vyjde ve stejnojmenné sbírce povídek. Ten, kdo se ovšem dobře neorientuje v Honorverse, se v ní asi docela ztratí a možná ji ani nepochopí (konkrétně se odehrává mezi šestým a sedmým dílem, na začátku sedmého dílu už jsou vidět první výsledky, kdy při návratu Honor na Grayson ji doprovází poněkud více koček než Nimitz, Samantha a jejich koťata).
Jinak pokud se někdo díví, co přesně se stalo v Nouveau Paris mezi Theismanovým odjezdem z Trevorovy hvězdy a jeho příjezdem a přívítání Saint-Justem, tak to je obsahem další povídky ze sbírky Měnitelka světů.    

Jinak platí, že v Popelu vítězství a v další knize je skutečně mnohem více politiky (mě to sice v zásadě nevadí, jenže já jsem politologem a tedy od přírody divný), což je dáno hlavně tím, že tyto dva díly dávají společně s knihami Crown of Slaves a Shadow of Saganami sérii nový směr, k čemuž bylo nutné více se zabývat i politikou).    

TriMMM 08 Nov 2005 13:56
To Petr Vilimek    ..diki za vysvetlenie, sa tesim uz ZASE na dalsiu knihu Úsměv ...tusim v januari povedali, ze menitele svetu vyjdu???    

Snoopy    09 Nov 2005 22:50
Inteligence kocek    Kdyz se Honor vraci s kockami na Grayson, tak je tam zminka, ze kocky se mozna rozhodly presunout se i na jine planety proto, ze existuje valka. Kdyby doslo k zasahum na jejich domovsky svet, tak to preziji kocky na jinych svetech. Je tam receno, ze se tam poprve projevuje generacni strategie kocek, coz svedci o podstatne vyssi inteligenci, nez dosud ukazaly.

TomArt 10 Nov 2005 10:35
Chyby v překladu    Na stránkách 362 a 363 jsou chyby u překladu pojmu peruť (wing) a letka (squadron). Nechci kritizovat překlad, ale tohle mě fakt upoutalo, protože je to tam několikrát za sebou.    

Lucia 28 Nov 2005 14:51
Recenzia    Tak a je to tu. Píšem Vám kompletnú recenziu.
Na začiatok...
Knihy o Honor zbožnujem,ale nemôžem ignorovať fádnosť knihy. Zdá sa mi,že táto kniha je dosť slabá.Dúfajme že to zavinila choroba pána Engliša.
Mne osobne vadia na knihe tieto veci
a,autor necháva málo priestoru Honor. Vyzerá to akoby sa silou-mocou snažil z Honor urobiť epizódnu postavu
b,Honor zo seba doslova sype politiku. Bolo by ohlľaduplnejšie keby nás na to autor pripravil.
Aspoň jeden diel dopredu.
c, Čo sa týka prednášania Honor na PTV-pre nechápavých pokročilý taktický výcvik- zdá sa mi,že je tam toho žalostne málo. Honor ako vynikajúci taktik si rozhodne zaslúži viac priestoru.
Ja som študujúci historik a máme aj kurzy vojenskej histórie,priznávam,že ma k nim doviedla práve Honor. Musím povedať,že keď Honor dávala úlohy svojim študentom vypracovávala som ich aj ja. Bohužial bitky Gustáva Andermana sú len v hlave spisovateľa,tak som jednu úlohu nemohla dokončiť.
d,Atentát na Alžbetu mňa osobne sklamal,očakávala som,že Honor sa s nimi vyrovná ináč. Myslím ručne-stručne.
Na záver mi zostáva len dúfať,že nasledujúca kniha bude lepšia. Oveľa lepšia.
Pozdravuje Vás všetkých Lucia    

Zany 29 Nov 2005 17:09
RE: Recenze    ad a) ten pocit nemám, když si vybavím Ozvěny cti, tam bylo taky dost prostoru věnováno např. výcviku LAC a Minotaura a pokud autor nechal Honor v rekonvalescenci, je její mírné „upozadění“ v souladu s dějem a nepřišlo mi nijak rušivé.

ad b) od chvíle, kdy je Honor místodržící je do politiky vtahována stále víc a víc, takže se není čemu divit, že se v ní musí naučit chodit, což neznamená, že se jí musí mít ráda

ad c) asi by se mi to možná líbilo taky, ale chápu to jako autorův záměr – admiralita na Honor navalila spoustu úkolů, tohle byl jen jeden z nich a proto mi autor věnoval jen přiměřenou pozornost. Nevím z hlavy, jaké příklady z naší nedávné minulosti tam Honor použila, ale většinu jejích analogií z mokrého námořnictva, které její okolí horko těžko dohledává, mám dost dobře zapsané v palici :-))

ad d) a jak by sis její zásah představovala? Kdyby všechny zachránila, tak by IMHO velmi rychle následovala definitivní porážka LRH. A o čem by se psalo v dalších dílech? :-)) autor IHMO potřeboval nějak dosáhnout patové situace ve válce, aby bylo o čem psát dál…    

SuE 07 Dec 2005 18:27
recenze    zany+lucia: nebude vám vadit, když vaše recenze k Popelu přidám na stránky o knížce? Ať není tak jednostranné, je to moc zajímavé. Díky    

Zany 08 Dec 2005 17:39
recenze    jistě, klidně    
Jo...

Lucia    09 Dec 2005 16:08
Môj súhlas teda máš, Sue.

Pavel 30 Dec 2005 21:24
Další díl nezklamal    Tak jsem právě dočetl Popel vítězství. Supr další díl měl jsem ho přelouskanéj za 3dny .
Když si vzpomenu na povinné knihy na základce 200stránek mi trvalo i 3 měsíce.

Ani nevím proč mě ta kniha vlastně tak chytla, není v ni totiž moc bojů ale víc politiky a vysvětlování. To zrovna moc nemusím ,ale do téhle série knih to je vždycky tak dobře vložený že mi to vůbec nevadí a naopak to ocením. Jsem velkej fanda stromových koček ,škoda že ji není věnováno víc stránek.
Na konci jsem si říkal jak tam můžou být ty politici tak blbý , potom jsem ale vyděl zprávy a uvědomil jsem si že když se to porovná s našima politikama tak v tom žádnej velkej rozdíl není.
Už se těším na další díl, ale to čekání je hrozný.    
Zaznamenáno
Stran: [1] Tisk 
« předchozí další »
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!