Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?
29.11.2020, 23:14:24

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Vyhledávání:     Pokročilé vyhledávání
Tak si nás našli spameři, registrace vyžaduje potvrzení, a jestli to je nezastaví, tak to budu zase schvalovat, ach jo.

5942 příspěvků v 156 témat od 124 uživatelů
Nejnovější uživatel: ctenar
* Domů Nápověda Přihlásit Registrovat
+  Honor Harringtonová
|-+  O Honor Harrington
| |-+  Diskuse o Honorverse
| | |-+  Na hranici HONORVERSA
« předchozí další »
Stran: 1 ... 9 10 [11] Tisk
Autor Téma: Na hranici HONORVERSA  (Přečteno 45400 krát)
Mirra
Sr. Member

Zobrazit profil
« Odpověď #150 kdy: 16.07.2010, 23:47:05 »

To pak záleží a tom, zda "noha" spideru vysílá zpětnou vazbu do genrátoru. Podle mě určitě ano, když se loď na té noze musí postrčit, stejně tak by se asi choval vlečný paprsek. Ale PDGL (point defense grav lance - připadá mi to jako kombinace PDLC, tažného paprsku a g.beranidla) by nepotřebovalo mít zpětnou vazbu, prostě by jen vychrlilo svou gravitační sílu do nějakého místa a sežehlo přitom nějakou tu střelu...
Zaznamenáno
Mafio Ball
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #151 kdy: 17.07.2010, 00:05:35 »

Nebylo by lepší rozmístit nějaké plošiny -externí platformy?
Při generování přímo z lodi budeš omezenej počtem současně používanejch paprsků, asi bude třeba sklopit štít a taky to zkomplikuje odpalování CM.
Že to jde víme -z oslíků byse dala vytvořit úplná chobotnice. A taky by pro případ nějaké nežádoucí "zpětné vazby" bylo dobré aby to raději zapůsobilo mimo citlivá místa lodi.
« Poslední změna: 17.07.2010, 20:33:10 od Mafio Ball » Zaznamenáno

"Nesmírně se vám omlouvám, kapitáne," přerušila ho Honor tím nejkonejšivějším tónem. "Obávám se, že jsem se nedívala kam letím."
Bolt
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #152 kdy: 17.07.2010, 18:07:52 »

Jak to vypadá,tak hyperpřechod se opravdu týka pouze lodi,plachty projdou spolu s lodí,ale protože gravitace je na obou stranách stejná tak projdou samy,akorát svítí a hypergenerátor jim nemusí pomáhat,každý přechod je vytvoření správné "bubliny". Pořád tam je potenciální zbraň,ale nebude to jednoduché ji vytvořit.
« Poslední změna: 17.07.2010, 19:56:41 od Bolt » Zaznamenáno
Mafio Ball
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #153 kdy: 17.07.2010, 20:38:02 »

Rozhodně je tam nějaký potenciál. Bohužel omezený mimo h-limit a ať už jsou lodě  a plachty velký jak chcou tak v porovnání s oblastí kterou potřebujeme pokrýt například při protiraketové obraně jsou jednotlivě zanedbatelné. Leda bychom ten přechod samotný nějak destabilizovaly a vyvolaly nějaký víry a turbulence gravitace. Ty by pak snad mohly dosáhnout dál.
Zaznamenáno

"Nesmírně se vám omlouvám, kapitáne," přerušila ho Honor tím nejkonejšivějším tónem. "Obávám se, že jsem se nedívala kam letím."
Bolt
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #154 kdy: 18.07.2010, 10:09:29 »

CM a energetické zbraně jsou vyloženě bodové zbraně,přímého zásahu a používají se.Hlimit nemusí být překážkou,praskání bublin pod tlakem,je hodně destruktivní činost.A o to mi jde,víry a turbulence,byl by to rozdíl jako mezi atomovou bombou a reaktorem.
Zaznamenáno
Mafio Ball
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #155 kdy: 18.07.2010, 11:14:13 »

Odchod y n-prostoru je pro nás nedůležitý. Pokud se nedá zaznamenat na senzorech tak se nejedná o děj s nějakým energetickým "výtriskem". Což je škoda -dal by se přesně umístit.
Takže pouze alfa přechod z h-prostoru. Tam dochází ke značným přesunům energie. Ale ta nevýhoda s absolutním zacílením a zaměřením -nejen v prostoru ale i čase- tu je velkou překážkou pro uplarnění v boji. Nezapomínej že skrzevá alfa-stěnu nelze komunikovat či přenášet informace jinak než pomocí plnohodnotné hyperprostorové jednotky. Čili uskupení, které tohle zařízení hodlá použít musí vyslat jednotku/y do h-prostoru a teprve pak snad provést přechod zpět do pozice kde to uškodí nepřiteli. (přesnost a načasování -to bude klíčové). Pokud něčeho takové jsi schopen, pochybuju že by bylo efektivní to používat v protiraketové obraně. Dokážeš snad sejmout jednu vlnu střel ale hypotetické zařízení nebude malé ani levné, takže se mi nezdá že bys efekt mohl opakovat mockrát. Taky se dá předpokládat že abys pokryl oblast bude těch "zařízení" potřeba víc. A jestilže -a s tím počítej- budou o velikosti minimálně BC (kolem 1Mt) tak nebude nic jednoduchého jich dopravit dostatek aniž bys ukrajoval z konečné tonáže své klasické bojové stěny, doprovodu a tak. Mrknutí
Zaznamenáno

Bolt
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #156 kdy: 18.07.2010, 15:59:43 »

To je ten rozdíl,který se snažím zdůraznit.Hpřechod lodí jedno kam,musí být tak nudný a nenápadný jak jen to jde,denně tak mají cestovat masy lidí.Taková vlastnost je pro zbraň krajně nevýhodná.A o samotný přechod,ani tak nejde.Proto to srovnání bomby a reaktoru.Představa je,že z Nprostoru s pomocí přechodu,trhliny,zlomu,brány,bubliny,díry,atd.okradu Hprostor,stěnu o dost energie a tu plošně/prostorově/bodově využiju destruktivně v Nprostoru.Přesnějšího nic nemám,tak to nechám odležet a možná někoho napadne něco přesnějšího,uvidíme.
Zaznamenáno
Bolt
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #157 kdy: 30.09.2010, 14:46:17 »

Tak mě napado , že není nutně potřeba likvidovat samotné střely.Hbomby by šlo použit na zrušení FTL spjení Apolonu a nebylo by potřeba extra velkých  monster.Apolon bez spojení by neby takový postrach.
Zaznamenáno
Mafio Ball
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #158 kdy: 30.09.2010, 16:37:38 »

Pokud nedokážeš generovat dost energie abys ty přijímače vyřadil na trvalo tak by šlo jen o krátkodobý výpadek který by měl nepatrný vliv na situaci. Opět totiž narážíš na problém koordinace h-bomby a vlastních sil. Nelze zaručit dostatečnou přesnost (což je další Weberův výmysl/nesmysl).
Zaznamenáno

Bolt
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #159 kdy: 30.09.2010, 16:54:10 »

Oboustraná koordinace dostatečné přesnosti je nemožná.Proto musí byt použití  jednoprostorově.Řetěz krátkodobých výpadků je jeden dlouhý.
Zaznamenáno
Mafio Ball
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #160 kdy: 30.09.2010, 16:59:24 »

Uvědomuješ si ale že současně přijdeš nejspíš i o výnosy g.senzorů a to i vlastních?
Zaznamenáno

Bolt
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #161 kdy: 30.09.2010, 17:17:53 »

Když na mě letí hafo Apol , tak bych přdal i levou ruku pokud by je to sejmulo a Apola stojí na FTL.Oslepit se vlastní zbraní není dobrý nápad, ale určitě by s tím šlo něco dělat.
Zaznamenáno
Mafio Ball
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #162 kdy: 30.09.2010, 18:01:06 »

Spíše to ber že dáš svou pravou ruku. Na gravitačních senzorech stojí obrana proti střelám. Apolla mohou přejít buď na "klasickou telemetrii" nebo začít vyhledávat cíle v autonomním režimu. Oboje je méně efektiivní než FTL ale to neznamená že jsou zcela mimo. Zato obrana lodí je v podstatě ze hry. CM nemůžeš odpalovat páč nevíš kam. Všechny aktivní i pasívní prvky jsou do značné míry schopny fungovat i za pomocí radarů, lidarů a spol. Ovšem až na krátkou vzdálenost. Jak účiné ale budou?
Zaznamenáno

Bolt
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #163 kdy: 30.09.2010, 20:53:24 »

Když nic nevidím nic já,a to odpaluju,tak protivnik nevydí dvakrát tolik i když přejdou apola na klasiku,kde vezmou vstupní data když lodě nic nevidí a sondy nic nepošlou.Prakticky by šly do kopřiv všechny vylepšení od zavedení FTL spojení plus zrušení gravitiky a vrátily by se souboje na energetické a krátkodosahové střely.Tak doufat že někdo nemá Hyperbomby v rukávu.
Zaznamenáno
Mafio Ball
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #164 kdy: 02.10.2010, 14:45:40 »

Střely i sondy mohou přijít o základní zdroj dat -přinejhorším nic netrefí. Nebo se vrátí k zastaralým metodám i s tím že budou dosahovat mnohem nižší efektivity.
Zato loď když nemá k dispozici údaje o g-signálech v blízském i vzdáleném okolí tak velice riskuje. A málokterý velitel by se tímhle způsobem vystavil nebezpečí.
Zaznamenáno

Stran: 1 ... 9 10 [11] Tisk 
« předchozí další »
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!