Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?
18.09.2020, 15:43:35

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Vyhledávání:     Pokročilé vyhledávání
Tak si nás našli spameři, registrace vyžaduje potvrzení, a jestli to je nezastaví, tak to budu zase schvalovat, ach jo.

5942 příspěvků v 156 témat od 124 uživatelů
Nejnovější uživatel: ctenar
* Domů Nápověda Přihlásit Registrovat
+  Honor Harringtonová
|-+  O Honor Harrington
| |-+  Diskuse o Honorverse
| | |-+  Na hranici HONORVERSA
« předchozí další »
Stran: 1 2 3 [4] 5 6 ... 11 Tisk
Autor Téma: Na hranici HONORVERSA  (Přečteno 43580 krát)
Bolt
Hero Member
*****
Příspěvků: 709


Zobrazit profil
« Odpověď #45 kdy: 05.07.2010, 22:29:26 »

Gondoly vypouštěné z SD(p) nejsou na tažných papscích jsou na volno,předpokládám.
Mohutnost útočné salvy není nijak omezená.Obrana je omezená,ale omezení převažuje obraný efekt štítonošů.
DObře,víš o štítonoších,jak se přez ně chceš dostat?
Střely manévrují,ale jsou to pouze mírné vlnění okolo základního směru,žádné ostré zatáčky.
Pokud štítonoš dokáží trefit,tak dokážou,co nadělám.
Je pravda,že stítonoše nemaji stejně silný pancíř jako SD,mají sijnější.Spočítej si poměr velikost a hmotnosti.Je stavěný na odolnost.
Správná připomínka,aktivní obranu vynechám a nacpu tam senzory a linky,abych vyrovnal omezení lodi při uzavřeném stavu štítonoše.Při otevřeném stavu je to jedno,stejně není vidět přes přilétající střely.Štítonoš by se měl nasunout a otevřít přímo před chráněnou loď,když se střely přileti na 100 000km.
Proč je KHII tak těžká.
« Poslední změna: 05.07.2010, 22:41:22 od Bolt » Zaznamenáno
Bolt
Hero Member
*****
Příspěvků: 709


Zobrazit profil
« Odpověď #46 kdy: 05.07.2010, 22:33:38 »

Štítonoš je přímo řízený z chráněné lodi a ta je kousek,žádné prodlevy.
Zaznamenáno
Mafio Ball
Hero Member
*****
Příspěvků: 1135Zobrazit profil
« Odpověď #47 kdy: 05.07.2010, 23:15:06 »

KH II je tak těžká protože to DW řekl. (odůvodnění v infodumpu)
Cokoliv dálkově ovládaného je méně pohotové než přímo. Jinak by posádku v bojové stěně měla jen jedna loď ze sta. Zbytek by řídili joystikama.
Ke střetům dochází i na pilotovaných plavidlech a při "normálních" rozestupech. Ve tvojí formaci to bude mnohem horší.
Ale ano -gondoly jsou na tažných paprscích. Buď flat-packy mají generátor a zavěsí se samy nebo je poutají z lodě. Haveňané mají "Oslíky".
Opakuju ti -střely budou mít před sebou překážky takže jsou omezeny.
Přes štítonoše se nějak dostanu a než vymyslím jak tak je prostě budu likvidovat.
Střely vypouštěné za zdí manévrují o 90o. A "vlní se" se zrychlením 48-96.000g. Vektory se mění.
Pancíř není jediné co zajišťuje odolnost SD. Ve skutečnosti pokud stejné zásahy trefí loď bojové stěny a LAC tak mají stejnou "objemovou" ničivou sílu. Problém je že SD si může spíš dovolit přijít o 100m3 a dál bojovat. Pak tu máš sílu štítu, generátorů stínění.... O aktivní obraně ani nemluvě.
Posunout se na pozice bude nějakou dobu trvat. Komplikace, zdržení a omezení vlastné pohyblivosti.
Zaznamenáno

"Nesmírně se vám omlouvám, kapitáne," přerušila ho Honor tím nejkonejšivějším tónem. "Obávám se, že jsem se nedívala kam letím."
edicius
Jr. Member
**
Příspěvků: 65


Zobrazit profil
« Odpověď #48 kdy: 05.07.2010, 23:21:13 »

Je tak těžká jelikož je to původní KH-I (65kt) doplněná o FTL telemetrii ( odhadem 15-20kt) a další PDCL ( počítám tak + 4-6 po 2kt, celkem 8-12kt). Hmotnost KH-I je přímo od Webera, zbytek je můj odhad, myslím že i vcelku přesný a rozumný. Odtud vycházím http://forums.davidweber.net/viewtopic.php?f=1&t=95, popis vývoje KH-I a II.

Pokud již o nich vím, tak pošlu střely po oblouku před tvé lodě, smířím se z horší přesností při útoku do hrdla. Ještě bych zvážil vyčlenit část salvy jenom na štítonoše ( určitě to nejsou levné hračky, jejich zničení mi ulehčí žívot dále a tebe připravý o čas, suroviny a dělníky na jejich opětovnou výrobu místo stavby skutečných lodí).

Neříkám že je omezená mohutnost útočné salvy ale jejich telemetrické linky. Linky jsou na hřbetu ( a spodku?) lodi a využívají část výhledu nad a pod lodí ohraničenou z jedné stany klínem a z druhé rovinou paluby kde jsou umístěny. Zbytek celého vyhledu je určen pro obranu lodi a senzory, aby ti vlastí palba nebránila sledovat nepřátelské střely, nenarušovala telemetrii CM a současně aby nepřátelské střely nenarušily tvou útočnou telemetrii. Vzhledem k tomu, že štítonoš není na úrovní tvé lodí ( bránil by podstatně v použití tvých CM a PDCL) tak musí být nad nebo pod tvou lodí a současně blíže k nepříteli, čímž omezí výhled tvých telemetrický linek na tvé útočné střely ať už je "otevřený" nebo "uzavřený".

I když uvážím vynechání podpory života, veškeré prostory pro posádku, ventilaci, tak omezí prostoru pancířem to více než vyrovnají, navíc je potřeba tam nacpat vícenásobné systémy, dva až tři fůzní reaktory, dostatečnou zásobu reakční hmoty na pár dnů, nezapomenout na obslužné přístupy do všech částí pro údržbu a opravy, máme taky mohutnější generátory štítu a protiradiačního stínění než je zvyklé pro podobně velké lodě. Řadím to s odolností někam na úroveň BC(L) více určitě ne, spíše ale méně.
Zaznamenáno
Bolt
Hero Member
*****
Příspěvků: 709


Zobrazit profil
« Odpověď #49 kdy: 06.07.2010, 06:52:44 »

Vlněnění střel,možná jsem se někde sekl,přepočet s km na metry pro lepší představu mi vyšel na 9mm na 2m.
Střelba z boku do hrdla je standartní taktika,ale je nejtěžší možná,proto hodně štěstí.
Při bytvách flotil je běžně ničen doprovod ve větším objemu včetně posádek při"ochraně"velkých lodí.
Gondoly jdu prostudovat.
Poloha štítonoše v uzavřenémm stavu je před lodí a někde před přídí a proto sem do něj nacpal linků co se vlezlo,pro posílení výhledu.
BC(l)jsou hodně odolné potvůrky.
Poslední loď řízená přímo,byl drakkar u vikingů,všechny lodě jsou řízené nepřímo a ano mohl bys celou skupinu lodí řídit z jediného místa Mrknutí
Objemové ničení střel neznám.U LAC většina zásahů trefí něco důležítého a až to ho následně zničí.Oprava bojového poškození LAC je jednoduchá.Když je to potřeba opravit a nestihneš to za pár sekund,tak si mrtvý,žádný stres.
« Poslední změna: 06.07.2010, 07:55:46 od Bolt » Zaznamenáno
Tyrael
Full Member
***
Příspěvků: 187


Zobrazit profil
« Odpověď #50 kdy: 06.07.2010, 11:15:48 »

nechci být pán pesimista, ale když se to tak vezme tak 30-35 štínošů dá zhruba tonáž 2 SD, nebo 300 hodně těžkých LAC takže kdybych měl pod velením 20 SD a měl si vybrat mezi 35 štínoši, 2 SD, nebo LAC navíc beru radši pořádnou clonu LAC, sice mi moc nepomůžou v útoku, ale v obraně se CM z LAC počítaj. Na velkou vzdálenost jsou LAC prakticky nezranitelné, ano kdyby se na ně zaměřila palba tak řady LAC řádně prořídnou, ale efektivnost takového úderu by byla malá, o hodně menší než efektivnost při palbě velké cíle.

Když už jsme u těch počtů, jak vlastně štínoše chceš dostat na bojiště, přece jenom maj 400kt to je 10 krát víc než LAC tyhle mašinky do CLAC nenarveš, takže bys musel začít stavět novou třídu CLAC a to by znamenalo další vyrobní linky které by nemohli vyrábět SD.

když se člověk zamyslí nad vědšinou bojů v honoverse tak mu výjde že tenhle vesmír nepřeje osamělím hrdinům ze stíhačkama, tady platí jen hrubá palebná síla, jednoduše řečeno, když máte stejnou tonáž v SD a BC tak zvítězí z převahou SD, samozřejmě že to neplatí vždy BoS je ukázkoví příklad, nebo dalším by mohl být masakr u Kerbera. takže když nemůžeš navýšit palebnou sílu vlastní formace musíž uvažovat jak zmenšit efektivnost palebné síly nepřítele.
« Poslední změna: 06.07.2010, 19:23:41 od Tyrael » Zaznamenáno

“Well, that’s hardly his fault,” Merlin replied, slightly surprised by his own almost defensive tone. “He was designed as a fire control system, and the Navy didn’t want its weapons systems to have too much imagination.”
Mafio Ball
Hero Member
*****
Příspěvků: 1135Zobrazit profil
« Odpověď #51 kdy: 06.07.2010, 16:24:28 »

Taktika proti štítonošům.
Mikroskok daleko za tvou formaci a našít ti do kožichu co se dá stihnout. Ty do h-prostoru s něma nemůžeš a těžko se ti bude přeskupovat formaci.
Přesun bude nepřesný, pravda ale při dostřelu kolem 4Lmin se dá 20% odchylka zvládnout.
A pokud bude větší tak buď dojde na boj z větší blízkosti nebo se tvůj protivník dostane do pozice jako před přiblížením na účinný dostřel.
A třeba by se naskytla příležitost tě tentokrát překvapit.
Zaznamenáno

"Nesmírně se vám omlouvám, kapitáne," přerušila ho Honor tím nejkonejšivějším tónem. "Obávám se, že jsem se nedívala kam letím."
Bolt
Hero Member
*****
Příspěvků: 709


Zobrazit profil
« Odpověď #52 kdy: 06.07.2010, 19:43:10 »

Tvdiš,že ty jako ůtočník se stihneš vrátit do hprostoru,provést mikroskok,vynořit se někde jinde a zahájit další boj a já obránce nestihnu změnit formaci.Nebo já útočník tě nachám vyletět z hyperlimitu,ztratit se v hprostoru...Nebo máš flotu schovanou v hprostoru.Z jákého záhadného důvodo moje SD nemůžou do hyper?
Zaznamenáno
Mafio Ball
Hero Member
*****
Příspěvků: 1135Zobrazit profil
« Odpověď #53 kdy: 06.07.2010, 20:19:43 »

Tvoje SD můžou -štítonoši ne.
Ten mikroskok by pochopitelně přicházel v úvahu za situace kdy se nachází nepř. uskupení za H-limitem.
Přestavba formace ti bude několik minut trvat -myslím že víc ale řekněme že deset. Začít s tím můžeš až v okamžiku kdy dopadne poslední střela poslední salvy.
Tou dobou už může být nepřítel (díky schopnostem Appolo UI) v hyper a chystat se k návratu.
Přeskupit formaci můžeš až v okamžiku kdy se vynoří - do té doby nemáš tucha kterým směrem poslat štítonoše. (nic mu nebrání vrátit se zas na přibližně stejné místo)

V jakémkoliv "manévrovém boji" (tedy při změnách vektorů) tě budou štítonoši a hlavně těsná formace omezovat. To znamená že nepřítel bude diktovat styl boje a na něm bude rozhodnout kdy začne ustupovat, kdy se přiblíží a kdy se vzdálí.

S tím přímým řízením -a ovládáním, obsluhou- jsem to myslel tak že na "pilotované" lodi máš lidi na odhalování, hodnocení a nápravu škod. To ti ve štítonoších chybí. Takže budou náchylnější k selhání, vyřadí je lehčí škody než u "klasy" a možnost oprav bude omezená. Podle přístrojů se dá operovat v míru a za ideálních podmínek -v zápalu bitvy se exponenciálně zesiluje vliv Murphyho.
Zaznamenáno

"Nesmírně se vám omlouvám, kapitáne," přerušila ho Honor tím nejkonejšivějším tónem. "Obávám se, že jsem se nedívala kam letím."
Mirra
Sr. Member
****
Příspěvků: 348Zobrazit profil
« Odpověď #54 kdy: 06.07.2010, 22:06:19 »

Upřímně, tyhle štítonoše by se daly snadno zpacifikovat tím, že neodpálim vše najednou, ale pár sekund před hlavní salvou pošlu zlomek střel na štítonoše. Vzhledem k tomu, že na obranu proti střelám jsou víceméně samy (+ nějaké lehké jednotky/LAC), předsalva by jich měla většinu zpacifikovat a hlavní část salvy se vrhne na SD.

Porovnávat bojovou výdrž LAC a SD je zhůvěřilost. Rozdíl mezi normální lodí (natož LAC) a lodí bojové stěny je v konstrukci drastický. Už na začátku sérií byla sebevražda jít s BC proti BB a jít s BB proti SD byla sebevražda na druhou. Proč? Protože zatímco BB je BC na steriodech (ano jsou tu rozdíly - havenské BB měly daleko větší střelovou výzbroj), SD je něco úplně jiného. Konstrukce SD spočívá ve dvou vrstvách. Vnitřní jádro se skládá z velistelkých pozic, strojovny, počítačů... prostě všeho nutného pro běh lodi za boje. Pak je tu vnější část, kde jsou ubikace, sklady a redundantní prostory. Mezi těmito dvěma vrstvami je další pancéřování. Při boji tak slouží vnější vrstva jako prostor redukující škodu. SD může udržet spoustu poškození, mít vnější vrstvu na cucky, ale v podstatě být plně funkční... což slabší lodě nemohou protože tam nejde provést tato konstrukce. A ani u nepilotované věci o 400kt to nepůjde... Mám pocit, že jo to tenhle infodump, ale nechce se mi to pročítat - http://infodump.thefifthimperium.com/entry/Harrington/78/1
Zaznamenáno
Mafio Ball
Hero Member
*****
Příspěvků: 1135Zobrazit profil
« Odpověď #55 kdy: 06.07.2010, 22:41:07 »

Ten pojem "objemová ničivá síla" je notně nešikovný. Vykonstruoval jsem si ho čistě pro ilustraci a srovnání LAC a SD bylo úmyslné abych tak řekl akcentování a zdůraznění rozdílu.
Nebral jsem v úvahu sekundární účinky zásahu -expanze odpařeného materiálu a trosek, rázovou vlnu, poškození klíčových komponentů a systémů, přerušení různých vedení a linek...
Jen a pouze "díru" kterou zásah spůsobí v první fázi. Tedy než se projeví ty doprovodné škody. 100m3 může být otvor průměru 2m a délce 30m. Pro SD to bude něco málo víc než škrábanec -pokud to tedy zrovna nebude zásah do něčeho důležitého (jako třeba radat, PDLC, graser...). LAC to ale na druhé straně s největší pravděpodobností provrtá skrz naskrz a šance že to člun rozchodí je minimální. Samozřejmě je tu ještě otázka toho že "vyrobit" tenhle důlek v pancíři SD bude trochu těžší než prošpikovat v podstatě nechráněný a "měkký" LAC. To znamená že zatímco u SD k tomu potřebuješ nejvýkonější laserovou tyč, u LACu by nejspíš stačila hlavice Zmije. A jak si napsal a jak DW uvádí v infodumpu je tu ještě mnoho dalších ukazatelů které způsobují že počet zásahů nutných ke zničení SD o 8Mt je mnohem vyšší než počet zásahů nutných ke zničení 8Mt štítonošů (20kousků). Nebudu hádat kolik -je to stejně jenom statistický ukazatel, ne reálný počet skutečně dosažených hitů. (ani s Appolem nelze přidělovat střely po jedné a spolehlivost zaměření a pravděpodobnosti zásahu ovlivňuje tolik proměnných že je to cvičení v marnosti něco takového vypočítávat. Stejně se raději volí "nadměrná" ničivá síla. Ekonomika a hospodárnost v takovýchto chvílích ustupuje prosté snaze cíl zlikvidovat.)
Zaznamenáno

"Nesmírně se vám omlouvám, kapitáne," přerušila ho Honor tím nejkonejšivějším tónem. "Obávám se, že jsem se nedívala kam letím."
Bolt
Hero Member
*****
Příspěvků: 709


Zobrazit profil
« Odpověď #56 kdy: 06.07.2010, 22:58:22 »

Boj ve formaci je pro lodě absolutní základ,ten musí zvládat,každý i půl hodiny mrtvý,námořník.Není problém štítonoše opustit a bojovat bez nich,ztratím jejich dodatečnou ochranu,senzory a linky,ale nijak nesnížím vlastní bojeschopnost lodí.Múžeš vypustit střely na max.vzdálenost a ztratit se do hprostoru,před dopadem střel,ale,ale tak už máme UI,která se vleze do střely a funguje a samostatně.Dobře vědět,další"nepřekonatelná" překážka pro Vosy odstraněna.
Mikroskoky jsou fajn,akorát je použiješ v boji pouze vně hyprlimitu.Jako útočník můžeš skákat jak chceš,a protože máš inteligentní střely,tak to bude fungovat.Ale je to boj na velkou vzdálenost a dost času na reakci z mé strany.
Klasická loď je stavěná na maximální odolnost,ale při zachování všech ostatních funkcí lodě.Proto jsou menší lodě automaticky zranitelnější,není problěm DD s odolností SD,pokud nevadí nárust hmotnosti,omezení rychlosti,větší posádka a výzbro DD...
Štítonoš má pouze dvě základní,spojené funkce-tvorbu oteřeného klínu a schopnost řízeného letu.Je stavěný na odolnos,měl by fungovat dokud se nerozpadne.Konstrukce 4 samostatné,propojené moduly,každý modul plně funkční,až do 50% poškození,štítonoš letí i na jeden modul,po omezenou dobu.
Zaznamenáno
Mirra
Sr. Member
****
Příspěvků: 348Zobrazit profil
« Odpověď #57 kdy: 06.07.2010, 23:21:01 »

DD s odolností SD bude tehdy, pokud bude mít DD velikost a tonáž DD. Opak je jako trrdit, že jde udělat neprůstřelná vesta s odolností tanku. Lze udělat nadprůměrně odolná vesta, která bude větší než normální a vydrží o dost víc. Přesto, pokud z tý vesty neuděláš něco jako tank či mecha, je spousta věcí, který prostě nemá šanci přestát, ačkoliv tank by to samé vydržel. V honorverse si stačí za vestu dosadit DD či cokoliv lehčího než SD a za tank SD.

Základem toho je, že SD dělá z vnější části lodi další obrannou vrstvu, která je "přijatelné bojové poškození", zatímco jádro nutné pro běh lodi je nepožkozené. U něčeho o hmotnosti 400kt prostě nemůžeš udělat to samé. Nemáš tam takový prostor (ten vychází z tonáže), abys mohl pohltit energii zbraně, než se dostane ke kritickým částem. U štítonosiče můžeš tak maximálně lepit jednu vrstvu brnění na sebe, ale ani brnění není vše. Ony i právě ty odtlakované místnosti a chodby mají svůj speciální "zádržný faktor" co se týče zásahu lodi. Další faktor, proč bude štítonosič zranitelnější než normální loď je to, že krom brnění tam není nic, co by se dalo postrádat. Tvůj štítonosič je v podstatě sada uzlů, reaktory, generátory bočních štítů a nějaké AI centrum v tvrdé skořápce. Když se u pilotované lodi prostřelí brnění, stále je šance, že laser proletí nečím, co je postradatelné - co je potřebné/komfort pro posádku, ale ne pro běh lodi. Naopak u SB(nechce se mi psát furt štítonosič, ŠN vypadá divně, takže zkrátím anglický překlad shieldbearer) není co postrádat. Když se ti něco propálí skrz pancíř, vždy trefí něco důležitého a je velká šance, že něco safra důležitého.

4 oddělené moduly jsou fajn, ale ty můžeš mít jen pro generátory bočního štítu, reaktory a počítač (když beru ty hlavní věci). Prstence uzlů budou vždy 2 a už odstřelení jednoho de facto odstavuje jednotku. A zrovna právě prstence jsou to nejklíčovější, protože SB využívá svůj klín k ochraně svěřené lodě...
Zaznamenáno
Bolt
Hero Member
*****
Příspěvků: 709


Zobrazit profil
« Odpověď #58 kdy: 06.07.2010, 23:42:32 »

To budu ignorovat.
Zaznamenáno
Mirra
Sr. Member
****
Příspěvků: 348Zobrazit profil
« Odpověď #59 kdy: 06.07.2010, 23:51:08 »

Co jako chceš ignorovat? To s tou odolností? To moc ignorovat nemůžeš. Tohle téma je "ignorujme některé omezení daná DW" ne však téme "ignorujme fyziku". Pokud myslíš to stěma uzlama, tak fajn, ale jak to chceš obejít? Navrhni něco na zazálohování funkce uzlových prstenců a my se s o tom pobavíme...
Zaznamenáno
Stran: 1 2 3 [4] 5 6 ... 11 Tisk 
« předchozí další »
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!