Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?
03.08.2020, 20:20:27

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Vyhledávání:     Pokročilé vyhledávání
Tak si nás našli spameři, registrace vyžaduje potvrzení, a jestli to je nezastaví, tak to budu zase schvalovat, ach jo.

5942 příspěvků v 156 témat od 124 uživatelů
Nejnovější uživatel: ctenar
* Domů Nápověda Přihlásit Registrovat
+  Honor Harringtonová
|-+  O Honor Harrington
| |-+  Diskuse o Honorverse
| | |-+  Na hranici HONORVERSA
« předchozí další »
Stran: 1 [2] 3 4 ... 11 Tisk
Autor Téma: Na hranici HONORVERSA  (Přečteno 42022 krát)
Shras
Full Member

Zobrazit profil
« Odpověď #15 kdy: 04.07.2010, 12:12:54 »

no prskavka by generovla skokovej grtrav pulz .. mozna by stacil i klin o vykonu sd zapnutej tesne pred vletem strel do zoony

dalsi muj napad fizikalne neproveditelnej je zen z klinu .... otakza je pokud vezmu klin cca velikosti SD jak velke by to bylo. 

Zaznamenáno
Bolt
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #16 kdy: 04.07.2010, 12:23:25 »

Prskavka je stejná jako moje gravitorova puma,jedna z osmičky,ja ji chtěl akorát použít na lodě.Stejně jako u GB narážíme neustále na odkaz "síla klínu",co to přesně je,velikot ,příkon ,počet uzlů?
Zaznamenáno
Mafio Ball
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #17 kdy: 04.07.2010, 12:36:53 »

Stejně jako u GB narážíme neustále na odkaz "síla klínu",co to přesně je,velikot ,příkon ,počet uzlů?

Řek bych že to bude provázaný. Velikost bude záviset na vzdálenosti prstenců od sebe, mohutnosti i počtu uzlů. A abys daný klín vztyčil potřebuješ patřičný příkon (pak už asi tolik ne -ikdyž "zadara" to nebude). Počet uzlů se objevil při konstrukco LACů. Teprve Beta2 umožnila postavit Ťuhýka. S normalníma betama by tak "mohutný" klín nebyl možný. Taky lze zvětšit uzly a získat silnější klín než je optimální -viz CA Mars PRH v počátcích.
Když teda namontuješ šestnáct beta2 na každý z prstenců, dáš jim hódně nadměrnou velikost a pustíš jim dostatek šťávy tak bys mohl dostat klín podstatně "mohutnější" než by odpovídalo tonáži plavidla. Taky mě napadlo prodloužit trup mimo optimální poměry a dostat tak hmotnost LACu o délce DD a podobně. Ale nevím.  Nevím co si myslet/Nerozhodný

EDIT Ještě něco: je rozdíl mezi vojenskýma a civilníma uzlama (konstrukce, velikost, výkon, trvanlivost, "pružnost" ovládání, režimy užití, cena, apod)
« Poslední změna: 04.07.2010, 12:40:39 od Mafio Ball » Zaznamenáno

"Nesmírně se vám omlouvám, kapitáne," přerušila ho Honor tím nejkonejšivějším tónem. "Obávám se, že jsem se nedívala kam letím."
Bolt
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #18 kdy: 04.07.2010, 13:07:41 »

Zeď z gravitorů,taková vozová hradba,taky jsem o tom uvažoval a potřebuješ minimálně dost silné uzly a zdroj,který je utahne na vytoření velké plochy klínů,tvar plavidla a rozmístění uzlů,kdo ví Mrknutí
Zaznamenáno
Bolt
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #19 kdy: 04.07.2010, 13:17:43 »

Tvar a rozměry hyper lodí hodně určují alfa uzly,když jsou jenom bety,tak můžem operovat volnějc -myslim.Umístění uzlů v Ťuhýkovi=tradice dělame to tak vždycky,umíme to,funguje to,tak proč to měnit.
Zaznamenáno
Mafio Ball
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #20 kdy: 04.07.2010, 13:23:50 »

A počítek s tím že nepřítel se nechá překvapit jen jednou. Pak se skrz "zeď" buď prostřílí nebo nechá své střely letět naokolo.
Sice to komplikuje zaměřování ale tak jak on dobře nevidí na tebe tak ty nevidíš "ven".  Mrknutí

Tvar a rozměry hyper lodí hodně určují alfa uzly,když jsou jenom bety,tak můžem operovat volnějc -myslim.Umístění uzlů v Ťuhýkovi=tradice dělame to tak vždycky,umíme to,funguje to,tak proč to měnit.

To bych si netroufal tvrdit. Potřebuješ nějakou základní strukturální integritu (kde jsem tohle slyšel?!) aby ti loď držela po kupě.
Čili poměr mezi délkou a průměrem plavidlabude mít svý meze. Systém "jehla" je lákavý ale...
Nevíme ani jestli se prstence navzájem nějak neovlivňují.
Co ttřeba dát do kupy něco jako žížala -jeden prstenec za druhým.
Zaznamenáno

"Nesmírně se vám omlouvám, kapitáne," přerušila ho Honor tím nejkonejšivějším tónem. "Obávám se, že jsem se nedívala kam letím."
Bolt
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #21 kdy: 04.07.2010, 16:14:12 »

Zeď bych použil pro bojovou stěnu.Letí do 1000km od lodí na malý výkon,klíny jsou na plocho a má dost velké díry aby bylo vidět a sondy taky musí něco dělat.Střely prošly obranou,zeď otočí klíny kolmo,nahodí plný výkon/plochu a štíty.Střely musý útočit z boku zdi,střílet za roh xaserem nejde a do mezer se nevlezou-útočná vzdálenos 30000km,dobře zaměřené palubní lasery,nemožnos prudkých změn směru.Střed formace je v bezpečí a odstřelovat je možné jenom kraje a střely se nemůžou vrátit a útočit zezadu.Mezi salvama je kolik minuta pauza.
Zaznamenáno
Mafio Ball
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #22 kdy: 04.07.2010, 16:43:57 »

Pokud první salva -salvy- neprojdou k lodím tak se zaměří na tvoji zeď. Pochybuju že by jednotlivé plavidlo přežilo víc jak jeden zásak těžkou hlavicí MDM. A střel tam budou tisíce.
Zaznamenáno

Bolt
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #23 kdy: 04.07.2010, 17:00:23 »

A jak k nim tu hlavici dostat,přesný popis prosím.Předpokládám max odolnou konstrukci a štíty.Plavidla jsou otočené klínem k tobě a jsou v zákrytu.
Zaznamenáno
Mafio Ball
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #24 kdy: 04.07.2010, 17:27:30 »

Dobře. Kolik těch štíto lodí máš a jak jsou rozmístěné. Velikost klínu, rozestup(měl by být 1.5x), formace...
(nemusíš přesně)  Smích
Zaznamenáno

Bolt
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #25 kdy: 04.07.2010, 18:12:26 »

Na jeden SD počítám  1,5 štítonše,jsou spolu spárované + ostatní na rozšíření formace.Velikost klínu dvoupolohova min./max.velikos klínu SD.Umístění 2 klíny v poše před bojovou stěnou,polohu štítonoše ve formaci se řídí podle SD.
Počet beta uzlů na jedné lodi je dán pouze dolní hranicí,horní hranice je prostorové omezení,žížala klidně.
Zaznamenáno
Mafio Ball
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #26 kdy: 04.07.2010, 18:46:02 »

Pokud štítoloď není stavěná jako SD a alespoň řadově tak hmotná tak jí nedávám šanci přežít bíce jak dvě, tři trefy. Tedy jeden plný zásah jediné hlavice MDM.
První vlna: nula zásahů (nebyla řízena a automaty taktika zmátla)
Úhel útoku bude kolem 150, vzdálenost 100k km. Bylo rozhodnuto střely přesměrovat na "zeď" a vzhledem k 100 vteřinové prodlevě se to stihlo jen částečně. Asi 50% střel je vedeno do útoku proti bokům formace. Díky Appolu to není nic složitého. Chudák jednotky na okrajích - ale pokud štít není velký víc  jak 100x100k km tak si to odserou.
30% střel dostalo aktualizace a míří proti SD "škvírama". Špatná "viditelnost" a nezrovna přesné data ze sond =méně jak 1/500 zásahů.
Pětina salvy dostala poměrně přesné data jak od sond tak i z první salvy o štítolodích. Čili není problém úspěšnost 1/10 (chybí rušičky, bodová obrana i boční štíty).
Ale měls štěstí -skoro desetina štítolodí přežila.
Ovšem za necelé dvě minuty je tu další salva.
Zaznamenáno

Bolt
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #27 kdy: 04.07.2010, 18:59:20 »

Boční štíty mám
Zaznamenáno
Mafio Ball
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #28 kdy: 04.07.2010, 19:06:10 »

Slabé hochu -hlavice prostřelí ty u SD jako nic (25%útlum). Ty co máš na štítolodi ztlumí paprsky sotva o 5%. Ochrání je sice proti sekundárním účinkům ale tyhle laserové tyče jsou určený proti těm nejodolnějším lodím. Cokoliv menšího a hůř chráněnýho rozmáznou jak žabu.
Zaznamenáno

Bolt
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #29 kdy: 04.07.2010, 20:59:44 »

Štítonoše jsou samozřejně bezpilotní.Plavidlo velikosti DD maximálně zálohované,složené jenom z uzlů,štítů,reaktorů a pancíře nebude,až tak křehké a slabé.Jeden zásah,pokud se dobře trefí zničí cokoliv a proto se mu musí pomoct,proto xtisic střel.Při ůtoku na zeď máš hodně omezené palebné místa a uhly,potřebnou koncentraci střel,asi nedosáhneš a těsně za zdí mám plně funkční SD,které se neflákají.
Zaznamenáno
Stran: 1 [2] 3 4 ... 11 Tisk 
« předchozí další »
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!