Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?
24.05.2022, 17:59:38

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Vyhledávání:     Pokročilé vyhledávání
Tak si nás našli spameři, registrace vyžaduje potvrzení, a jestli to je nezastaví, tak to budu zase schvalovat, ach jo.

5946 příspěvků v 158 témat od 126 uživatelů
Nejnovější uživatel: Bubakcz
* Domů Nápověda Přihlásit Registrovat
+  Honor Harringtonová
|-+  O Honor Harrington
| |-+  Diskuse o Honorverse
| | |-+  Na hranici HONORVERSA
« předchozí další »
Stran: 1 ... 8 9 [10] 11 Tisk
Autor Téma: Na hranici HONORVERSA  (Přečteno 59507 krát)
Bolt
Hero Member
*****
Příspěvků: 709


Zobrazit profil
« Odpověď #135 kdy: 15.07.2010, 14:48:57 »

Tak hyper přechod jste probraly celkem důkladě a jak to vidím dala by se na stejném základě postavit zajímavá zbraň.Nevím jak by přesně vypadala a fungovala,ale celý proces vyžaduje a uvolňuje hromadu energie a to je dobrý základ pro zbraně.Takže velké víbůh?
Zaznamenáno
Mafio Ball
Hero Member
*****
Příspěvků: 1135Zobrazit profil
« Odpověď #136 kdy: 15.07.2010, 15:05:07 »

V první řadě bys musel být schopen používat tenhle efekt s naprostou přesností. DW všude zdůrazňuje jak moc přibližné jsou souřadnice přechodů. Pokud nedokážeš onu "akci" provést v pozici  jakou sis zvolil a jakou potřebuješ tak o nějakém přímém působení nemůže být řeč.

Něco jiného by mohlo být využití te zbytkové energie. Běžné lodě si zřejmě tímhle způsobem "naplní" kondenzátory zdarma. Kdybys dokázal "nastrkat" i ten další díl do nějaké konzervy mojl bys ji následně využít k něšemu "působivému". Otázka je, kde onen super-akumulátor vzít. (potom by bylo pěkné ho vyprázdnit obrovským zášlehem ničícím polovinu soustavy a masakrujícím všechno a všecky bez rozdílu...  Smích )
Zaznamenáno

"Nesmírně se vám omlouvám, kapitáne," přerušila ho Honor tím nejkonejšivějším tónem. "Obávám se, že jsem se nedívala kam letím."
Bolt
Hero Member
*****
Příspěvků: 709


Zobrazit profil
« Odpověď #137 kdy: 15.07.2010, 15:43:33 »

Trefovat se do něšeho v Nprostoru a hyperlimitu z alfy by mohlo jít,ale tudy to asi nepujde,pro normální lodě je tam "tvrdá zeď",ale její proražení z Hprostoru by mohlo být zajímavé.Nějak usměrnit energii takového průniku,to by byla Bomba  Smích
Zbraň by měla působit v Nprostoru,když se podaří uzmout energii Hprostoru tím líp
Zaznamenáno
Mafio Ball
Hero Member
*****
Příspěvků: 1135Zobrazit profil
« Odpověď #138 kdy: 15.07.2010, 17:16:26 »

Navigace v h-prostoru se zjevně stále ještě omezuje na inerciální systém -hyperlog. Přitom podle mě přinejmenším v okolí soustavy by neměl být problém umístit něco jako bóje
Vem si to takhle: jediný okamžik, kdy si loď v h-prostoru může být jista svou pozicí je po alfa přechodu. Tehdy má přesné souřadnice výstupního budu v n-prostoru a může tedy k ní přiřadit místo v alfě. Je zřejmé že tohle určení polohy je přesné -odvíjí se od něj další navigace. Loď tedy může být podle ní rovněž orientována v 3D. Následné chyby, které se objeví v cíli cesty jsou následkem kumulativního načítání nepřesností přístrojů (akcelerometrů, časomíra, součty a násobení podle h-komprese ...)
Pokud tedy chceš aby přilétající lodě znaly svou pozici přesně stačí aby ze soustavy na určeném místě vyslali do alfy loď ktrerá bude tvrdnout na jedné konkrétní pozici -přesně jako bóje -nebo spíš radiomaják. Když jí zájemce o určení pozice pošle správný ověřovací kód, dostane obratem odpověď. Taky kódovanou. Umístění bóje nemusí být pevné (to aby se podle ní neorientoval nějaký vetřelec). V pasívním režimu bude celkem nenápadná. Nepřítel který by ji snad odhalil by mohl také zjistit přesnou polohu -ale tady by se dalo vymyslet spousta krásných pastiček. (jednak falešné bóje a pak je taky třeba přemístit tak aby chyba přivedla nezvané hosty přímo do "zakázané oblasti". Viz to Tourvillovo zamyšlení o kanónu, vejci a zdi).

Ve vojenské sféře může roli bóje sehrát jedna loď která do n-prostoru proklouzne před hlavním uskupením, zaměří svou přesnou polohu vůči hvězdě a pak provede alfa přechod. Svaz pak upraví své navigační záznamy podle ní a hup -vynoří se s takřka bodovou přesností. Šlo by toho využít při spoustě různých léček a taktik, nehledě na prosté zkrácení doby přibližování k cíly (útočník může riskovat a vynořit se na hraně. ušetří tak nějakou tu minutku, která pak bude chybět nepříteli)
V případě že je soustava v g-vlně tak je to podstatně komplikovanější, nicméně nikolv nemožné.  Úsměv
Zaznamenáno

"Nesmírně se vám omlouvám, kapitáne," přerušila ho Honor tím nejkonejšivějším tónem. "Obávám se, že jsem se nedívala kam letím."
Mirra
Sr. Member
****
Příspěvků: 348Zobrazit profil
« Odpověď #139 kdy: 15.07.2010, 17:41:25 »

Stále nějak navidím použitelnost hyperpřechodů pro zbraně. Jednak se boje vedou většinou uvnitř hyperlimitu, takže přímo udělat přechod nejde. To nejvíc, o čem víme, že se zvládá je g.klín, který asi půlku své provozní energie čerpá z g.jímky. Nicméně tady nevíme, zda je tuto energii možno odčerpat. Podle toho, že se používá jen na gravitory, bych řekl, že se využívá jen pasivně - tedy když se zapne klín sníží jeho energetické nároky, ale aktivně vysávat nejde.

A jinak. Pokud by člověk chtěl nějakou externí platformu dělající zlomy, potřeboval by na to hypergenerátor a fúzní reaktor. A síla zlomu by byla závislá na velikosti hypergenrátoru a výkonu reaktoru. Další problém by byl, že v okamžiku, kdy by pole hypergenerátoru narostlo do síly schopné pojmout platformu, ta by se propadla do hyper. Nevím, jestli tomu lze zabránit. A stím souvisí - zlom bude prostorově omezen na platformu a minimální okolí. Z vesmírného hlediska zanedbatelná oblast. Spíš než hyperpohon ze Stargate bych to přirovnal k FTL z BSG (hlavně vizuálně a prostorovým rozsahem...jinak mě za slovo nechytejte... to autoři BSG byly v seriálu líný vysvětlit jak ta věc funguje)...
Zaznamenáno
Mafio Ball
Hero Member
*****
Příspěvků: 1135Zobrazit profil
« Odpověď #140 kdy: 15.07.2010, 18:22:18 »

Dobře tak plácnu zbraň.

Loď o velikosti SD nebo větší (delší), schopná plnohodnotného pohybu jak v hyper tak v n-prostoru. Skládá se z jádra tvořeného jediným obrovským super-mega-giga-graserem v ose lodi, kondenzátorů (tvořící většinu trupu) a nějakých prostor pro posádku, reaktor, strojovnu, pohon a zaměřovací systémy.
Jednotka se vynoří pod plachtami a "nacucá" si plnou kapacitu kondíků. Kolem se rozvine zbytek flotily coby ochranka. Zbraň se zamíří a odpálí na jedinou obyvatelnou planetu a hotovo. Jde se devastovat o hvězdu dál.
Blbost ale tak narychlo ti nic jinýho nespíchnu.  Mrknutí
Zaznamenáno

"Nesmírně se vám omlouvám, kapitáne," přerušila ho Honor tím nejkonejšivějším tónem. "Obávám se, že jsem se nedívala kam letím."
Mirra
Sr. Member
****
Příspěvků: 348Zobrazit profil
« Odpověď #141 kdy: 15.07.2010, 23:16:28 »

Mno tohle by v podstatě šlo, jen není třeba cucat z plachet při vynoření... loď se nacucá už v hyper.

Proti tomuhle nic nemám. Jen jsem neviděl smysl/proveditelnost zbraňových systémů, které by otevíraly jakési prostorové trhliny. Mimo těleso lodi a uvnitř hyperlimitu.
Zaznamenáno
Mafio Ball
Hero Member
*****
Příspěvků: 1135Zobrazit profil
« Odpověď #142 kdy: 16.07.2010, 00:28:13 »

Kdysi dávno, po přečtení Krátké vítězné jsem si "odvodil" existenci záporných hyper pásem -subprostoru. Uvažoval jsem o nějakých praktických využitích ale nic moc mě nenapadlo. Snad až na ukrývání, utajený (a extrémně pomalý) pohyb, nějaké interakce jak uvnitř h-limitu tak v blízkosti anomálií jako je WH...
Představuju si h-generátor jako způsob k vytvoření něčeho jako vztlakové síly která loď vynese o hladinu vejš. Prostě nějaká energeticko-gravitačně-prostorová odvozenina starého dobrého archimédova zákona. Když si to vemeš tak to trochu pokulhává protože to by gen. musel pracovat a udržovat "pole/obal" po celou dobu pobytu v hyper. Jeho narušení by znamenalo buď propad do nižší hladiny nebo deformaci lodě. Ta totiž neodpovídá tomu komprimovanému prostoru. Nakonec jsem si s tím přestal lámat hlavu. DW to zřejmě nastavil takhle.

Teď si nemůžu vzpomenout: když se v n-prostoru pokusíš o alfa-přechod uvnitř h-limitu, co se stane? Obráceně si to pamatuju ale když jseš v zakázané zóně a spustíš proces odchodu do hyper?! Bouchne to v n-prostoru nebo až v afě? Či snad pouze zvlníš alfa-zeď při destrukci? Třeba tady by se dala najít "mezera" a vyvolalo by to nějaký využitelný efekt. Třeba jen že by to do alfa-zdi prásklo takovou siliu že by to široko daleko oslepilo všechny gravitační čidla a detektory -včetně FTL-komu.
Zaznamenáno

"Nesmírně se vám omlouvám, kapitáne," přerušila ho Honor tím nejkonejšivějším tónem. "Obávám se, že jsem se nedívala kam letím."
Bolt
Hero Member
*****
Příspěvků: 709


Zobrazit profil
« Odpověď #143 kdy: 16.07.2010, 15:48:14 »

Tvorba přesně vymezených narušení Nprostoru mi připadá jako dobrý zákad pro zbraň.Nevím jak by fungovala,podle toho jestli je hyperpřechod díra,nebo teleport,ale v obou případech,podle plachet,to zahrnuje pár tisíc km plochy/prostoru,na které působí spousta energie a mění základní vlastnosti vesmíru.Co víc by měla zbraň dokázat?
O hyperpřechodu uvnitř hyperlimitu,přece všíchni vědí,že je nemožný a nikdo se o něj nepokoší.
Zaznamenáno
Mirra
Sr. Member
****
Příspěvků: 348Zobrazit profil
« Odpověď #144 kdy: 16.07.2010, 18:10:50 »

Co se stane s lodí, která se uvnitř hyperlimitu pokouší o přechod do HP, nikde řečeno nebylo. Jen to, že to nejde.

Tak generování narušení v n-prostoru máš gravitory a boční štíty. Při troše představivosti je tvoje zbraň realizovaná v g.beranidlu. To je maximum, co se povedlo udělat. Vzledem k tomu, že g.klín se generuje na vzdálenost desítek až stovek km (pro lodě) a g.beranidlo má dostřel 100k km, je jakákoliv gravitační zbraň šíleně omezená dostřelem.

Mezí dírou a nějakým způsobem přenosu samotného tělesa lodi je podstatný rozdíl. Díra ti vytvoří otvor v prostoru s prodlouženým trváním a neurčitou hranicí nosnosti. Naopak přenos přenese pouze těleso lodi, tedy je dělaný lodi "na míru" a navíc je minimálně časově trvající, tedy podstatně méně energeticky náročný než díra. Podle toho, co víme, to vypadá, že hypergenerátor generuje pole pro přenos kolem sebe, které roste, dokud nepojme veškerou hmotu spojenou s hypergenerátorem. A vlastní plachty se nepřenáší. V jednom okamžiku jsou generovány v n-prostoru, v dalším pak už v hyperprostoru. To je jako bys chtěl přenášet rádiové vlny... obojí se generuje z lodi, je to energie/pole/vlnění a to fyzicky přenést nejde...
Zaznamenáno
Mafio Ball
Hero Member
*****
Příspěvků: 1135Zobrazit profil
« Odpověď #145 kdy: 16.07.2010, 18:43:19 »

Pak je tu ještě jedna g-forma: paprsky.
Víme že jsou tažné a někde jsem zaregistroval i zmínku o tlačných (což by umožňovalo různé aplikace).
Jak jsou dlouhé respektive jaký mají dosah?
Nejspíš to záleží na příkonu, mohutnosti generátorů a hmotnosti/objemu tělesa na kterém jsou instalovány.
Zaznamenáno

"Nesmírně se vám omlouvám, kapitáne," přerušila ho Honor tím nejkonejšivějším tónem. "Obávám se, že jsem se nedívala kam letím."
Mirra
Sr. Member
****
Příspěvků: 348Zobrazit profil
« Odpověď #146 kdy: 16.07.2010, 22:01:51 »

Hehe, Wesleyho tlačný paprsek...

Podle mě budou jednak s relativně malým dosahem a budou to malé generátory. Mantichorské gondoly mají svůj vlečný paprsek na přichycení a do havenského Oslíka se jich vešlo několik. Odhaduji, maximálně do 500t.

Ono vlastně spider je možná taková zesílená forma vlečného paprsku. A spider "noha" by se jako zbraň dala použít určitě. Záleží ale jaký je dosah téhle "nohy". Případně by nějaká slabší varianta spideru šla jako PD obrana. Dost sliná na to, aby usmažila gravitor střely... ale opět nevíme dostřel... a tahle spekulace je spíš z pohledu MA...
Zaznamenáno
Mafio Ball
Hero Member
*****
Příspěvků: 1135Zobrazit profil
« Odpověď #147 kdy: 16.07.2010, 23:00:01 »

No jo, my přece nedumáme jen o perspektivách mantíků.
Klidně to může pocházet z nějaké zašité laboratoře v SL, to je jedno.
Vem si, spousta věcí se může objevit třeba z Havenu, ti mají/měli extramotivaci vynalézt cokoliv co by vyrovnalo náskok SKM.
A nedá se očekávat že by šlapali jen po "konvenčních" cestičkách.
Zaznamenáno

"Nesmírně se vám omlouvám, kapitáne," přerušila ho Honor tím nejkonejšivějším tónem. "Obávám se, že jsem se nedívala kam letím."
Mirra
Sr. Member
****
Příspěvků: 348Zobrazit profil
« Odpověď #148 kdy: 16.07.2010, 23:30:52 »

Njn, je pravda, že Simi by mohl vyhravat z hlavy, že spider pracuje tak, že se přichytává na alfa zeď. Nic víc. Už to by nejspíš R&D v GA přivedlo na tažný paprsek. I kdyby z toho nakonec spider neudělaly, mohli by nějak upravit a zesílit tažný paprsek, aby se dal používat jako PD obrana. Něco jako ten tug, co ničil svým tažným paprskem trosky po Vulcanu, jen na vdálenost použitelnou proti střelám a s generátorem dost malým, aby to bylo použitelné masově...
Zaznamenáno
Mafio Ball
Hero Member
*****
Příspěvků: 1135Zobrazit profil
« Odpověď #149 kdy: 16.07.2010, 23:42:20 »

Jakápak asi bude interakce mezi g-paprskem a klínem střely?
Určitě se projeví i na generátoru a také platformě na které je ukotvený...
Zaznamenáno

"Nesmírně se vám omlouvám, kapitáne," přerušila ho Honor tím nejkonejšivějším tónem. "Obávám se, že jsem se nedívala kam letím."
Stran: 1 ... 8 9 [10] 11 Tisk 
« předchozí další »
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!