Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?
01.07.2022, 10:49:59

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Vyhledávání:     Pokročilé vyhledávání
Tak si nás našli spameři, registrace vyžaduje potvrzení, a jestli to je nezastaví, tak to budu zase schvalovat, ach jo.

5946 příspěvků v 158 témat od 126 uživatelů
Nejnovější uživatel: Bubakcz
* Domů Nápověda Přihlásit Registrovat
+  Honor Harringtonová
|-+  O Honor Harrington
| |-+  Diskuse o Honorverse
| | |-+  ! SPOILER ! Vývoj děje po OB
« předchozí další »
Stran: 1 ... 13 14 [15] Tisk
Autor Téma: ! SPOILER ! Vývoj děje po OB  (Přečteno 95055 krát)
Mafio Ball
Hero Member
*****
Příspěvků: 1135Zobrazit profil
« Odpověď #210 kdy: 22.08.2010, 16:01:37 »

Po OB a zatím nepotvrzeném spojenectví SEM a RH (plus spojenci obou stran) je situace odlišná. Snížení výrobních kapacit v SKM a Graysonu mělo význam pro obnovu vojenské rovnováhy mezi válčícími uskupeními a mohlo zajistit pokračování konfliktu na "dobu neurčitou". Taky by způsoblilo že útok a.Fillarety by měl jistý efekt -i kdyby jen ten že přinutí mantíky použít značnou část zásob pokročilé munice. Bez ní by RMN a její spojenci nebyli zdaleka tak nebezpeční.
Všechny tyhle propočty jsou ale po ukončení války a neoficiálním spojenectví postaveny na hlavu. Je možné namítnout že nějaké potřesení rukou neznamená že obě znepřátelené strany uzavřely pakt ale jestliže dojde k očekávanému zapojení RHN do BoMII tak to bude mnohem pevnější a jistější potvrzení než sto podpisů na nějaké smlouvě. Ratifikace na obou stranách pak bude jen formalita.
Po tomhle "kotrmelci" se kterým jistě Detwajler nepočítal se změní řada věcí. Mimo jiné i ta že jakákoliv loděnice kterou mantíci spíchnou dokupy bude mít menší význam než dřív. Navzdory nižší technologické úrovni havenského hardvéru je výzbroj kterou Forrakerová dala do kupy dostatečně účinná aby převážila cokoliv co v blízské budoucnosti dají do kupy solíci. Co se prostředků MAN týká tak tady bych byl opatrnější ale i tak -dokud nebude k dipspozici nová třída pavouků pro bojové nasazení v dostatečném počtu (ne jednotlivé lodě ale celé eskadry, stovky jednotek) a to s dostatečně vycvičenými posádkami tak proti Theismanovým klukům a holkám taky nemají co nasadit. Součástí MAN by měly být SDF jednotlivých členů MA/RF ale o nich jednak víme málo a pak jakkoliv snad budou mít pokročilejší výzbroj než zbytek SLN (BF/FF) tak určitě ne na úrovni námořnictev havenského sektoru. To se může velice rychle změnit. Tedy rychle -víme jak dlouho se stavěl SD(P) v nejefektivnějších loděnicích v galaxii a určitě nikdo nedokáže tuhle rychlost překonat. Takže i kdyby začali loděnice členů RF/MA stavět ještě před OB tak má Velká aliance čas. Ne moc ale alespoň dva roky. Do té doby se snad mantichorský i graysonský průmysl vzpamatuje, haveňané, andíci a další určitě taky nezůstanou stát na místě a svou troškou může přispět i Erewhon a možná i Maya. Nezapomínejme že za SEM nyní stojí světy TQ a Haven je přes všechny své nedostaky velice silná velmoc. A Andíky taky nemůžeme podceňovat.
To všechno tady už zaznělo ale opakuju to z jediného důvodu: není důvod spřádat nějaké katastrofické a nouzové plány. Další OB by neměl smysl -mantíci mohou předat své technologie havenu, andíkům, erwhonu a do TQ a tam by postupně vyrostly další loděnice. Asi ne tak dobré a výkonné ale dostatečné na to aby vyvážili cokoliv co by mantichora ztratila. Kvantita při zachování jisté úrovně kvality by znamenala výrazný posun.
Takže proč budovat nouzové a tajné loděnice? Stačí pozvednout úroveň produkce ve stávajících a rázem má MAN tolik potencionálních cílů že nemá nárok je všechny zlikvidovat.
A ještě další věc. Jak se mi jeví tak utajené budouvání čehokoliv o rozměrech ktré by si to vyžádalo předpokládá důkladné pročištění všech zapojených úřadů, firem a organizací od krtků, špiónů a informátorů. Ne že bych nevěřil budoucím výkonům kontrarozvědky spolupracující s kočičáky ale zaručit sroprocentní "očistu" v demokracii nebude snadné.
Zaznamenáno

"Nesmírně se vám omlouvám, kapitáne," přerušila ho Honor tím nejkonejšivějším tónem. "Obávám se, že jsem se nedívala kam letím."
deWega
Full Member
***
Příspěvků: 129


Zobrazit profil
« Odpověď #211 kdy: 28.08.2010, 18:47:52 »

Mám dojem že přestane plati e. kodex. Tahle válka co se chystá bude hnusná a řek bych že nebude mít daleko k vyhlazovací. Pokud obsadíš orbitální dráhy a dole máš továrny a vývojvá centra....tak s tím budeš muset něco dělat. No protivník je nebude chtít dát. No já bych byl zvědavej co to tam kutí. Takže dojde na pěchotu.........
Zaznamenáno
Mafio Ball
Hero Member
*****
Příspěvků: 1135Zobrazit profil
« Odpověď #212 kdy: 28.08.2010, 19:15:01 »

Jestli jsem dobře pochopil postoj DW na tudle alternativu tak obsazení orbitu znamená obvykle že nepřítel oficiálně kapituluje. Žádná zodpovědná vláda totiž nebude riskovat svý lidi. Dokud se konflikt nevyhrotí do stavu "Zabij nebo budeš zabit" tak to platí. EE se totiž vztahuje na úmyslné bombardování planetárních cílů bez předchozího varování a výzvy ke kapitulaci. Pokud je nepřítel tak pitomej a pokouší se vzdorovat tak má útočník právo bombardovat povrch planety. Jen by bylo asi lepčí mít svědky na to formální prohlášení. Zaznamenané ultimátum pak opravňuje útočníka prakticky k libovolnému užití síly.

Jestli EE přestane platit nevím. Možná se natolik "vpálil" do obecné morálky že bude běžně považováno za samozřejmost. Pak i bez SL bude dodržováno. Prakticky každá mocnost disponuje prostředky k odvetě které je prakticky nemožné zabránit. A to je podle DW základ všech mezihvězdných právních norem. Pokud se dotyčný obává odplaty tak si dá pozor aby se ani nepřiblížil k nařčení že je porušil. Jestli na ně sere a nemá strach -nebo mu to je jedno- tak ani milión podepsaných chart, konvencí, ediktů a dohod nezabrání ve zvěrstvech.
Vem si massaďany a jejich likvidační methody na Kósu. Fanatiky a blázny nějaký edikt nezastaví.
Zaznamenáno

"Nesmírně se vám omlouvám, kapitáne," přerušila ho Honor tím nejkonejšivějším tónem. "Obávám se, že jsem se nedívala kam letím."
deWega
Full Member
***
Příspěvků: 129


Zobrazit profil
« Odpověď #213 kdy: 29.08.2010, 08:03:28 »

No v tomhle nevim co DW a počítám že Detwailler bude svině. Toho nebudou nějaký lidičci zajímat. Pokud vydá rozkaz držet za každou cenu tak jeho podřízení nebudou mít jinou možnost než se zasekat na planetách a nechat se vykousávat pěchotou. Možná se jim to i zezačátku povede protože to nebude allance čekat a tvrdě narazí. Má to i jisté historické paralely. A taky to může mít zajímavý vliv na dějový vývoj. Každý včetně superčlověka má pud sebezáchovy. A pokud dostanou nesmyslný rozkaz mohou začít přemýšlet o možnostech přežití. No přiznám se že takzvaný Plán mě zajímá. MA chce vládnout pouze supříkům a lidi vyhladit jako nepotřebné smetí? Nebo jen vládnout a "zušlechťovat"? To bude mít vliv na vývoj...a taktická rozhodnutí.
Zaznamenáno
Mafio Ball
Hero Member
*****
Příspěvků: 1135Zobrazit profil
« Odpověď #214 kdy: 29.08.2010, 12:27:34 »

Dokonce i detwajlerovci jsou ohledně zvěrstev dost opatrní. Teda zatím. Není jasné jestli se drží zpátky kvůli "morálce" nebo je zachování příznivého mediálního obrazu ale to je teď jedno. Je možné že jestli budou zatlačení do kouta nebo docílí nějakého podstatného úspěchu masovým vražděním tak nezaváhají. Stále ale platí to pravidlo o odvetě.
Připadá mi že váhání v těch několika málo případech kdy nás DW nechal "nahlédnout" do uvažování messanů je upřímné. Dokonce i samotný Albrecht je mrzutý z nevyhnutelných civilních obětí při OB alituje jich. Byť z poněkud zvrácených důvodů.
Do doby než bude RF dostatečně silná -což může trvat desítky a možná stovky let- tak "obraz" který si vybudují zůstává vlastně stejně důležitý jako reálná vojenská moc. MA do značné míry spoléhá na dobrovolné připojení spousty světů a taky chce dobývat nikolvěk pouze likvidovat.

Plán je doposud nejasný. Je možné že poddaní následně budou vylepšováni pomocí prenatální genetické péče (s různým stupněm dobrovolnosti). Nebo že by je chtěli messani zbavit možnosti mít děti a dále šířit nedokonalost?!
Připadá mi že chápou důležitost genetické různorodosti. Stále své superlidi vylepšujou a k tomu potřebujou spoustu odlišných liniíí. Nepříbuzných.
Zaznamenáno

"Nesmírně se vám omlouvám, kapitáne," přerušila ho Honor tím nejkonejšivějším tónem. "Obávám se, že jsem se nedívala kam letím."
Bolt
Hero Member
*****
Příspěvků: 709


Zobrazit profil
« Odpověď #215 kdy: 29.08.2010, 13:23:56 »

Samotný Albrecht považuje Mantichoru za hrozbu číslo jedna,tak když se OB omezila na infrastrukturu,tak spalování planet zatím nehrozí.
Zaznamenáno
Mafio Ball
Hero Member
*****
Příspěvků: 1135Zobrazit profil
« Odpověď #216 kdy: 29.08.2010, 13:42:10 »

Dokonce se tam mihnula nějaká zmínka o sporu ohledně "kolaterálních" škod při likvidaci základen na orbitech. Krom jiného to dokládá různorodost myšlení v MAN.
A připomenu ještě názor "pozorovatele" od MAN při likvidaci průzkumné lodě která přiletěla z Pochodně. Kdyby chtěli jen likvidovat tak by o zajatcích neuvažovali.
Zaznamenáno

"Nesmírně se vám omlouvám, kapitáne," přerušila ho Honor tím nejkonejšivějším tónem. "Obávám se, že jsem se nedívala kam letím."
deWega
Full Member
***
Příspěvků: 129


Zobrazit profil
« Odpověď #217 kdy: 05.09.2010, 12:24:19 »

Zajatce nesbíráš proto že je máš rád ale že chceš aby nepřítel sbíral ty tvoje co se by mohl zajmout. No a kvůli informacím.
Zaznamenáno
Mafio Ball
Hero Member
*****
Příspěvků: 1135Zobrazit profil
« Odpověď #218 kdy: 05.09.2010, 13:32:17 »

Opět ta reciprocita.
Týká se většiny záležitostí které přesahují jistou mez. (Co mi brání zabít souseda který si pouští mjuzik na volume max když chci po noční chrnět? Žádná morálka nebo slušnost -je to jen obava z následků. Ale stejně toho zmetka jednou proplesknu...)
Je to něco jako rovnováha sil: je všeobecně známo že pro kterékoliv námořnictvo nebude zas až tak obtížné vyhladit protivníkovu planetu. Ale pokud on totéž může provést vám tak tímhle směrem nikdo se zdravým rozumem nevykročí. (Tuhle rovnici poněkud narušuje existence Darea ale jen dočasně.)
Zaznamenáno

"Nesmírně se vám omlouvám, kapitáne," přerušila ho Honor tím nejkonejšivějším tónem. "Obávám se, že jsem se nedívala kam letím."
deWega
Full Member
***
Příspěvků: 129


Zobrazit profil
« Odpověď #219 kdy: 05.09.2010, 16:07:43 »

No jo ale nadčlověci jsou rozptýleni mezi spoustou normálního člověčenstva(tedy kromě Asi Mesy samé a té jejich základny) .......na kterém mu podle chování a vyjadřování páně Detwailera vůbec nezáleží. Takže pokud zaútočí Mesa tak na hafo jakýchsi podčlovíčků a dá si pozor aby tam náhodou neměla někoho důležitého. Pokud GA tak na jednoho nadčlověka by musela zlikvidovat dost normálních lidí. Jestli ovšem normální a člověk neni protimluv. Navíc GA pokud vím stále ještě neví proti komu vlastně bojuje natož aby se tomu mohla přizpůsobit.
Zaznamenáno
Mafio Ball
Hero Member
*****
Příspěvků: 1135Zobrazit profil
« Odpověď #220 kdy: 05.09.2010, 16:40:30 »

No ten argument beru.

Ale dříve nebo později totožnost a hlavně bydliště útočníků vyjde najevo. A pokud tou dobou ještě nebudou MA/RF totálními vítězi a z každého potencionálního nepřítele nebude škvarek -a nebudou přežívat nějací exiloví bojovníci- tak by to schytali naplno. I s úroky za zpoždění.

Věřím že eskadra BC by dokázala vypálit Dareus do mrtě i kdyby to měla být kamikadze-mise.
Zaznamenáno

"Nesmírně se vám omlouvám, kapitáne," přerušila ho Honor tím nejkonejšivějším tónem. "Obávám se, že jsem se nedívala kam letím."
Bolt
Hero Member
*****
Příspěvků: 709


Zobrazit profil
« Odpověď #221 kdy: 06.09.2010, 14:17:46 »

Vysloveně vyloučil DW,že by mohla být Mantichora a spol poražena?TO by hodně zavrtělo budoucností.
Zaznamenáno
Mafio Ball
Hero Member
*****
Příspěvků: 1135Zobrazit profil
« Odpověď #222 kdy: 06.09.2010, 14:25:29 »

Pochybuju že by Detwajleři šli do vzájemného zničení.
Hrají svou hru tak aby za minimálních obětí dosáhli svého. Asi nebudou tak citliví na ztráty ale pokud přesáhnou jistou mez tak by to značně narušilo morálku a snížilo efektivitu zbývajících složek MAN (a MA/RF obecně)
Na Dareu mají jednu z hlavních součástí Plánu: stamilióny genetických linií alfa/beta/gama. Pokud by o ně přišli tak by museli začít na novo.
Zaznamenáno

"Nesmírně se vám omlouvám, kapitáne," přerušila ho Honor tím nejkonejšivějším tónem. "Obávám se, že jsem se nedívala kam letím."
Mafio Ball
Hero Member
*****
Příspěvků: 1135Zobrazit profil
« Odpověď #223 kdy: 05.10.2010, 11:10:34 »

Znova jsem si četl MOH a je tam konkrétně řečeno že po nějakou donu bude MAN (i se svýma pavoukama) více méně v záloze. Jakékoliv aktivní operace budou na SDF jednotlivých členů MA. MAN samotná bude jakýmsi esem v rukávu, o kterém dokonce ani ostatní členové "tuctu vyvolených" nebudou vědět nic přesnějšího.
Víme že SDF Mannerheimu má být jedním z nejsilnějších v SL a nejspíš to platí i pro ostatní jejich "kolegy". Nicméně nikde nebyla ani zmínka o tom že by disponovali moderní výzbrojí (nosiči gondol a LACů, MDM apod.)
Na druhou stranu lodě exSS musely být někde přestavěny. Bylo zmíněno kde konkrétně? Tuhle informaci by takový JerremyXX mohl ze zajatců dostat, ne? A taky příslušníci MAN či jací, kteří se zůčastnili bitvy z Rozcakem a přežily by mohly po důkladném "zpracování" něco prozradit. A identifikovat tak alespoň nějakého "přisluhovače" MA. Následné předání údajů SEM/RH/Maye a Erewhonu by pak vedlo k organizování první ofenzívní akce. (Stále tu ještě zůstává otázka červí díry/mostu, která čeká na vyřešení.)

Každopádně Albrecht zjevně nepočítá s tím že by se musel v dohledné době pustit do křížku přímo se silama GA. Současným protivníkem bude SLNavy, její pohrobci a taky SDF -respektive námořnictva- světů kterým se dostane té cti že se je MA rozhodne připojit a ochránit před zmatky.
Tedy nic moc ani co se počtů týká. O kvalitě a "modernosti" výzbroje radši nemluvit...
V takových "bojích" pavouky nepotřebují, mnohem větším přínosem bude nasazení streaku na kurýrních člunech. Dokonce bych řekl že použítí 1.5DM není nezbytně nutné. nicméně za určitých okolností by se mohly objevit. A možná i podobné "zdokonaleniny".
Zaznamenáno

"Nesmírně se vám omlouvám, kapitáne," přerušila ho Honor tím nejkonejšivějším tónem. "Obávám se, že jsem se nedívala kam letím."
Stran: 1 ... 13 14 [15] Tisk 
« předchozí další »
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!