Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?
08.08.2020, 02:49:29

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Vyhledávání:     Pokročilé vyhledávání
Tak si nás našli spameři, registrace vyžaduje potvrzení, a jestli to je nezastaví, tak to budu zase schvalovat, ach jo.

5942 příspěvků v 156 témat od 124 uživatelů
Nejnovější uživatel: ctenar
* Domů Nápověda Přihlásit Registrovat
+  Honor Harringtonová
|-+  O Honor Harrington
| |-+  Diskuse o Honorverse
| | |-+  Na hranici HONORVERSA
« předchozí další »
Stran: [1] 2 3 ... 11 Tisk
Autor Téma: Na hranici HONORVERSA  (Přečteno 42171 krát)
Mafio Ball
Hero Member

Zobrazit profil
« kdy: 03.07.2010, 21:10:15 »

Na hranici HONORVERSA

Nové théma kam bychom se uchylovali s teoriemi nebo alternativními liniemi které budí pohoršení mezi "pravověrnými" a skalními vyznavači pořádku a pravidel.
Mám za to že diskuse by neměla být takhle omezována a možná ani připomínkována.
Cha-cha - ne že by nám kdokoliv zabránil rozvíjet si myšlenky směrem kterým chceme -jen chápu že to může být otravné.

Proto

VAROVÁNÍ !

Zde platí pouze pravidla Honorversa a to jen v té míře jak je autor formuloval.
Co není zakázáno je dovoleno.
Nechoďte na nás s takovými nesmysly jako je realita, hodnověrnost a věda.
Připomínky vítány, nežádoucí krritika ignorována.
Jsou to možná pitomosti ale nikdo není dokonalý.
Toto není o prognózách ale o možnostech.
Fantazii zdar.
« Poslední změna: 03.07.2010, 21:12:03 od Mafio Ball » Zaznamenáno

"Nesmírně se vám omlouvám, kapitáne," přerušila ho Honor tím nejkonejšivějším tónem. "Obávám se, že jsem se nedívala kam letím."
Mafio Ball
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #1 kdy: 03.07.2010, 21:30:25 »

Takže hurra.
Jen těžko si dokážu představit žeby se někdo mohl divit mému prvnímu příspěvku.
Pochopitelně.
Zbraň co nesmí být jmenována.
Vynález gravitačního beranidla je něco na čem DW postavil první knihu své série a tudíž ji nemůže vzít zpět -ať už po tom touží jak chce.
Další podobná záležitost byla invalidátor v povídce "Jednou ranou". Technologie podobná ale zdánlivě dokonalejší. Taky pocházela přímo z Ligy a stála krachující liďáckou kasu spoustu prašulí. Ale na rozdíl od mantichorského systému nebyla nikdy zavedena do řadové služby a neměla požadovaný účinek. Ovšem svým spůsobem fungovala a její efekt byl přinejmenším zajímavý. To že tahle "hvězda" zhasla je logické -bylo by hloupé kdyby autor vynalezl zbraň proti které není obrany. Celá jeho pracně sestavená koncepce válčení a boje by byla v háji a posunula by se směrem který asi nejni žádoucí. To je jako by někdo dokázal za WWII nějakým způsobem sfouknout motor, oheň pod kotlem nebo vypnout všechnu elektriku. Jakési Farinovy paprsky smrti, zázrak vědy (který mimochodem inspiroval vývoj britského radaru) a takovéhle věci komplikují autorovy život. Takže pryč s tím!
(Myšlenka použít je proti střelám není zdaleka tak zcestná a jak jsme se tu o ní někde bavili tak opět bude potřeba nějakého "vyššího zásahu" aby se neobjevila na scéně)
Gravitační beranidlo fungovalo a jestli jsem to dobře pochopil tak hlavní protblém byl v jeho použitelnosti. Tudíž úkol jedna: najít taktickou koncepci pro jeho uplatnění.
Zaznamenáno

"Nesmírně se vám omlouvám, kapitáne," přerušila ho Honor tím nejkonejšivějším tónem. "Obávám se, že jsem se nedívala kam letím."
Bolt
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #2 kdy: 03.07.2010, 21:47:02 »

Co tak jednorané beranidlo,to by možná šlo zmenšit na použitelnou velikost.
Zaznamenáno
Mafio Ball
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #3 kdy: 03.07.2010, 22:30:53 »

On účinek je závislý na mohutnosti klínu. Proto DW tvrdí že se nevyplatí ho dávat na něco menšího než DD/CL. To ale neznamená že to nejde -jen to nebude mít efekt který bys potřeboval. Pokud tedy chceš udělat nějakou škodu.
Zaznamenáno

Mirra
Sr. Member

Zobrazit profil
« Odpověď #4 kdy: 03.07.2010, 22:41:27 »

Dobrá, jen připomenu známá omezení:
0) GB potřebuje funkční gravitorové prstence, nejspíše oba dva
1) Nacpat GB do střely je blbost, protože to ti nesundá nic
2) GB v něčem jako sonda/mobilní gondola/mina by nefungovala, protože tyhle pohony nejsou stavěny na energie potřebné k vypálení
3) GB v LAC je kvůli slabším uzlům schopen sejmout boční štíty jiného LAC  nebo DD. Možná i LC (což by díky beta na druhou taky mohlo jít). Cokoliv výše je problematické

Upřímně, největší problém v použitelnosti GB je jeho dostřel. 100k je málo i v SDM prostředí. V MDM prostředí, kde ti ještě RMN kazí plány svými vyspělými sondami (pokud by RMN vylepšovalo GB, tak je situace v tomhle ohledu trošku lepší, ale vždy se musí předpokládat, že soupeř bude nakonec mít techniku srovnatelnou s tvou). Navíc pak, současné prostředí spoléhá na zahlcení soupeře střelami, takže sundat mu b.štít je nakonec fuk. Ale když už tu jsme... Když je tohle vlákno pro šílené nápady, tak sem jeden hodím:

Speciální loď velikosti LC/LA. Vybavená spoustou maskování, aby při své tonáži dokázala držet maskování jako LAC, se kterými by se nasazovala. Tahle loď by měla na sobě několik dalších "falešných" prstenců. Falešných proto, že by nesloužily ke generování klínu, ale když by loď střílela GB, přidaly by se ke generování pulzu. <my crazy theory>Pulz generovaný takto kaskádovitě jednotlivými prstenci za sebou by mohl mít o dost zvětšený dostřel. Třeba až k jednomu milionu km. </my crazy theory> Pokud by se nepodařilo nějak zenžinýrovat energetická torpéda, aby láhev s plazmou vydržela 2,5 sekundy místo jedné, nevadí. Máme tady přeci doprovodná LAC s jejich střelami. A jen tak mimochodem, dostřel energetických zbraní proti cíli bez štítu je zrovna akorát 1 milion. Takže si užijou Ťuhýci a i silný osový graser, který moje platforma (říkejme jí třeba Pásovec, kvůli řadě falešných prostenců, které by mohly připomínat pásy) náhodou měla...

Návrh 2: Pracovní název Nova. Šlo by o obranný prvek pevností založený ba GB. Pevnosti mají kulové štíty, o nichž předpokládám, že se generují podobně jako b.štíty lodí. <předpoklad>Pokud by se podařilo nějak zkontruovat "falešné" uzly, možná by se daly použít ke generování bočních/kulových štítů (možná i pro slabší verzi válcového klínu, za který v "omezených" tématech bojoval Bolt).</předpoklad> Sice by to možná sebralo trochu prostoru v pevnostech, ale můj cíl je, že v okamžiku, kdy by střely byly v odzkoušeném dostřelu (odhad 250k km), sepla by se Nova. Falešné uzly, které generují kulový štít by vyslaly ven pulz, slabou obdobu GB. Tento pulz by se šířil všesměrově (proto Nova) a ochromil/zničil by střely v účinném dosahu.
Zaznamenáno
Mafio Ball
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #5 kdy: 03.07.2010, 23:09:53 »

Je nějaké omezení v počtu uzlů na prstenci?
Třeba by se jich tam dalo nacpat víc, pak by byl klín patřičně silnější...aspoň na chvíli. Dokud se kvůli nerovnováze nezesype a neodbouchne celý "objekt". A tenhle použít k vygenerování patřičného pulsu dokud je v chodu.

Otázka je jak velký by mělo být to plavidlo s beranidlem. Na mrňavé (rozuměj levné, nenápadné a rychlé) nenamontujem patřičně silný klín. Na velké jo ale protože je nutný počítat se strátama tak oběť tolika lodí nejni rentabilní.
Asi by mělo být na dálkový ovládání (nebo UI, ale tady opatrně) a co nejjednodušší. Obrana jen krátkodosahová, řízená automaty. Hlavní výzbroj: plasmové torpédomety, pulzní kanóny s kontaktníma atomovkama (reaktivní manévrování), možná samostatné laserové hlavice, odpalované výmetnicema mimo loď. A sposta atrap, klamných cílů a širokopásmovejch rušiček.
Budu jim říkat třeba Kaiten. Bude mít tak 50-75kt. Slabé štíty, nejlíp i čelní, stínění, pancíř....
A teď se zamyslím nad taktikou. Jak se dostat tak blízko aby se tenhle arsenál dal použít. Obzvlášť když nepřítel odmítá spolupracovat. (kvůli rovnováze útočím na RMN)
1.vyhodit tyhle potvory z garáže Spideru. Má dostatečnou rychlost (0.23c) a dokáže se přiblížit relativně blízko cíle. Pak už to je jenom závod: jestli se Kaiteny dokáží dostat blíž -na útočnou vzdálenost- dřív než je nepřítel všechny zlikviduje.
« Poslední změna: 03.07.2010, 23:24:35 od Mafio Ball » Zaznamenáno

Mirra
Sr. Member

Zobrazit profil
« Odpověď #6 kdy: 03.07.2010, 23:33:13 »

Pokud si nějak nepohraješ z uzlama (v jakýmkoliv směru), tak mi přijde 50-75kt málo. Je to v podstatě jen o něco víc než LAC. To bych možná viděl, že sundá b.štít BC i BC(L), ale na SD by člověk potřeboval asi něco jako LC, což je tuším někde 125-150kt (odhad). Jinak pokud stále počítáš se základní útočnou vzdáleností, tak to bude stále probém ať se použije cokoliv. Technika Havenského sekoru je rozhodně tak daleko, že nic bez povolení do útočného dosahu e.zbraní, natož GB, nevstoupí. Pokud se nějak nezvětší dostřel GB, jsme podle mě celkem namydlený...
Zaznamenáno
Mafio Ball
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #7 kdy: 04.07.2010, 00:11:21 »

Honořin první křižník (Neohrožený?!) neměl ani 90kt a sejmul štít SD. Tudíž o něco menší vehikl s posíleným klínem by měl mít stejný schopnosti.

Je možný aby se Spider dostal pod 5M km k cíly? (oprava, uteklo mi pár nul, sorry)
Podle mě se to nedá vyloučit.
Pak by ty paraziti mohli vyrazit s rychlostí kolem 70.000km/s. S velkým zrychlením -kolem 700g.  Za 70 vteřin jsou v útočné vzdálenosti. Ztráty ohromné, pravděpodobnost průniku nizká.
Ale stačila by jediná jednotka, která se dostane takhle blízko a zaútočí. Jakmile padne klín tak palebná síla jediné jeho boční salvy dokáže způsobit fatální škody jakékoliv lodi.

Kdysi sem něco podobného vymyslel pro ještě menší loďky -tam šlo o konflikt ještě před Saganamiho érou, tedy primitivnější výzbroj. To byly opravdové torpédové čluny. Buď se snažily dostat před respektive za loď a/nebo atomovkama oslabit štíty.

Předpokládám že na rozdíl od klínu lze generátory štítů přetížit a spálit, ne?
« Poslední změna: 04.07.2010, 00:59:27 od Mafio Ball » Zaznamenáno

Mirra
Sr. Member

Zobrazit profil
« Odpověď #8 kdy: 04.07.2010, 01:14:07 »

Dobrá, s tou tonáží jsem se sekl, nechtělo se mi to hledat, ale stejně si myslím, že o moc pod těch 90kt to nepůjde.

Nicméně myšlenka narvat tam větší uzly je zajímavá a celkem proveditelná. Liďácká CA classa Mars měla uzly skoro o veliosti/výkonu BC. Nicméně si myslím, že to bylo zaplaceno zvýšenými nároky na energie. U malých lodí - DD sized - by to bylo možná ještě zřetelnější a větší reaktory/větší počet reaktorů by byl znatelný úbytek v prostoru. Přesto by to možná za tu námahu stálo. Pak by i DD dokázal shodit b.štít SD. Ale to se bavím teď o pilotovaných lodích.

U nepilotovaných lodí na jedno použití to samozřejmě může být jinak. Podle toho, jak dokázala obchodní loď přepálit své motory a dostat z nich na chvilku o dost vyšší výkon (povídka With one stone, česky si nepamatuji název), by mohlo být možné uzly přepálit, aby daly větší g.puls. Pak by i něco kolem 50kt bylo úspěšné. Otázkou ale je, zda-li je to ještě výhodné. 54kt odpovídá cca 400 MDM, nebo 320 MDM a 40 AMDM. Což +- i odpovídá střelám potřebným na zahlcení jednoho SD, možná je to o trochu víc. Jenže tvůj plán spočívá v tom, poslat jich tam několik a doufat, že nějaká pronikne. I proti jedinému SD určitě o několik platform přijdeš, včetně té, které vystřelí. A to je brutálně nevýhodné v porovnání s obyčejnými střelami.

To je vlastně další stupeň problému. Pilotovaná loď riskuje posádku a nepilotovaná zase je stavěná na to, aby byla na jedno použití. A aby byla i ta nepilotovaná použitelná, musí mít tonáž někde nad 50000kt, když se pohraje s uzly. A to jsou stovky MDM. I nejspíš proto se od GB upustilo. Je mnohem výhodnější použít konvenční střely... Není divu, že "nápady" na GB zbraně jsou na anglických fórách rychle zašlapány Smích
Zaznamenáno
Mafio Ball
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #9 kdy: 04.07.2010, 02:44:16 »

Tak jo. Program Kaiten se ruší. Předpokládal jsem to -jen se snažím na truc najít způsob jak by se GB dalo uplatnit. Třeba časem na něco přijdu.
Ale jen tak na okraj. Myšlenka rovného boje eSDéček na krátkou vzdálenosrt nejni zcela vyloučená. Souhlasím, je nepravděpodobná ale stát se to může. Jen se mi nedaří do takovýho souboje zařadit GB. Superdreadnought má dost graserů aby mohl štíty ignorovat -nepotřebuje je sundávat, jednoduše rozstřílí generátory i s lodí.
Takže i tady je beranidlo naprd.
Ale já se nevzdávám! Úsměv
Zaznamenáno

Shras
Full Member

Zobrazit profil
« Odpověď #10 kdy: 04.07.2010, 09:39:20 »

pane tak jsme do toho lac nacpali vcechny vecicky co jste chtel ....
ano?
a mame malej problem...
ano?!
ano, trochu se nam zvetsil?
aha jak moc ...?
no pane znate nejnovejsi SD? tak je dvakrat tak velky!!

Úsměv))

jinak damy a panove dovolde abych vam predstavil "Prskavku" prvni gravitacni minu Úsměv
Zaznamenáno
Mafio Ball
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #11 kdy: 04.07.2010, 10:26:59 »

Tak by to byl MACek.
Dóbry ftip.  Mrknutí

Ale již zrušený projekt Kaiten nebyl určen k dlouhodobému užívání. Pokud by přežil akci tak stejně byla minimální šance ho vyzvednout. Čili spousta věcí vychází ze skutečnosti že je/byl projektován jen na velmi krátkou dobu činnosti. Tím pádem se zmenší prostorové a hmotnostní nároky na dané systémy.

Gravitační mina "Prskavka"?
Hořím nedočkavostí.  Kroutím očima
Zaznamenáno

Shras
Full Member

Zobrazit profil
« Odpověď #12 kdy: 04.07.2010, 11:23:52 »

no neresim fizikalni zakony ty pak kdyztak doresime.. prostejednoducha vecicka .. v urcutou chvili jeji klin nabehnene na max vykon. takovej kterej spali grav prstence lodi strel v dosahu ... no u lodi nevim ... u strel by to mnelo fungovat Úsměv  btv da se generovat jen jedne klin? statistickej?

dalsi vec .. je AOE hlinu kulove nebo plocha?

zacinam znovu hrat Eve online. po dvou letech Úsměv no pred dvema lety tam vymisleli bomby klaciskej kulovej efekt vypoustene z lodi .... for byl v tom ze sam bombarder nestihal uletet Úsměv
Zaznamenáno
Mafio Ball
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #13 kdy: 04.07.2010, 11:29:46 »

Opět H-telegraf.

Na baru jsem konečně vyšťoural vlákno a je to docela zajímavé. Jen nesouhlasím s tím že to je "pokaždé smeteno ze stolu". Obvykle tam je argument "kdyby to šlo tak už to DW dávno zavedl". A to -omluvte mě prosím- není právoplatné a plnohodnotné vyvrácení myšlenky. Je to jen důkaz omezenosti, bigotnosti a fanatického uctívání "bible a stvořitele".
Tady to neplatí (viz v úvodu).

Zaujala mě originální a nejspíš nejaktuálnější koncepce, která vůbec nepočítá s FTL. Přesunuje celý systém do kappy, tedy hladiny která je dostupná jen s pomocí "streaku". Počítá se s tím že GA bude v dohledné době disponovat tímto zařízením. Důvodem není ani tak vyšší poměr prostorové komprese jako spíš nedostupnost téhle úrovně pro "řadové" piráty, korzáry a další vandaly, kteří by chtěli linku narušit. Dá se předpokládat že tito šmejdi nebudou disponovat potřebnou technologií aby se tak "vysoko" dostali. Čili jediná hrozba je od nepřátelského námořnictva které už "streak" zavedlo do řadové služby. A těch nějakou dobu bude co by na prstech jedné ruky nešikovný dr.voštěp spočítal.
Takže popis systému: základ je stejný jako u toho mého (přísahám -neopisoval jsem -je to jen důkaz toho že tahle mezera v HV "existuje"), tedy základny na obou koncích linky. Dotyčný je postavil jako dost velké a rozměrné (důvod zřejmý, vyplyne z dalšího) s relativně početnou posádkou. Jsou "ukotveny" na klíčovém postu ale teoreticky se mohou přesunovat. Z n-prostoru se k ní respektive od ní přesunují zprávy pomocí hypp.plavidla (používá bezpilotní ale tady bych asi váhal) které "proskáčí", odvysílají "balík" dat, převezmou příchozí a vrací se zpátky. Intervaly dle potřeby a možností. Stanice jako uzel data archivuje aby nedošlo k jejich ztrátě.
Linka je tvořena bezpilotními sondami, disponujícími vlastním pohonem. Jak velké jsou a jaké konstrukce bylo předmětem sporu, který zůstal nevyřešen. Autor hodlal použít R-drony odvozené od Ghost rider, bez utajovaných technologií ale tam narazil. Námitka že by se obrovsky zvýšilo nebezpečí napadení systému z důvodu získání vzorků mant.technologií je velká. (třeba fůzní flaška, základ GR je jednou z výhod kterou si GA musí udržet tak dlouho jak to je jde)
Zaznamenáno

Mafio Ball
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #14 kdy: 04.07.2010, 11:50:12 »

no neresim fizikalni zakony ty pak kdyztak doresime.. prostejednoducha vecicka .. v urcutou chvili jeji klin nabehnene na max vykon. takovej kterej spali grav prstence lodi strel v dosahu ... no u lodi nevim ... u strel by to mnelo fungovat Úsměv  btv da se generovat jen jedne klin? statistickej?

dalsi vec .. je AOE hlinu kulove nebo plocha?
Podle mě většina g-útvarů bude rovinných (snad s jedinou vyjjímkou sférických štítů).
Spálit prstenec u střel je dobrý nápad -leč nikoliv originální. Já ho nadhodil před několika týdny a byl jsem upozorněn že na tomhle fóru už se minimálně jednou objevil.
Já vycházel z povídky "Jednou ranou" z ant.HV. Tam měli zařízení -v překladu invalidátor (cripler?!)- které fungovalo na značnou vzdálenost proti civilnímu pohonu. Proti válečné lodi ne. A i u civilního hrozbu odstranily poměrně jednoduché jističe, které umožnily ochránit prstence a související zařízení před přetížením a po určité době se dal pohon opět vztyčit. To ale u střel neplatí -ty jak jednou zhasnou tak už to nerozchodí. Teda MDM jo, ale za cenu vyřazení jednoho stupně pohonu. Pokud by teda šlehu "criplerem" nebo "prskavkou" přestály v dobré kondici. Problém byl že tam se mluvilo o nějakejch harmonickejch frekvencích klínů a další "fyzika a věda" což nejspíš vylučuje plošný účinek. (nebylo zodpovězeno definitivně). Likvidovat střely po jedné je myslím nesmysl.
Klíny podlevšeho musíš generovat jako pár., jestli myslíš tohle. Jinak civilní lodě, pinasy, střely a dokonce i LACy mají jen jednoduchý klín. Zdá se že dvojtý je potřeba kvůli dodatečné ochraně a zvýšení velikosti "gravitační jímky" pro voj.kompenzátory. U střel, jestli jsem to pochopil správně je dokonce jenom zadní prstenec -ovšem ztrácíš tím plnou kontrolu nad jeho ovládáním a nedá se moc dlouho udrže. Doknce je "neobnovitelný" jakmile zhasne.
Zaznamenáno

Stran: [1] 2 3 ... 11 Tisk 
« předchozí další »
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!