Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?
18.05.2022, 04:21:37

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Vyhledávání:     Pokročilé vyhledávání
Tak si nás našli spameři, registrace vyžaduje potvrzení, a jestli to je nezastaví, tak to budu zase schvalovat, ach jo.

5946 příspěvků v 158 témat od 126 uživatelů
Nejnovější uživatel: Bubakcz
* Domů Nápověda Přihlásit Registrovat
+  Honor Harringtonová
|-+  O Honor Harrington
| |-+  Diskuse o Honorverse
| | |-+  ! SPOILER ! Vývoj děje po OB
« předchozí další »
Stran: 1 ... 12 13 [14] 15 Tisk
Autor Téma: ! SPOILER ! Vývoj děje po OB  (Přečteno 93187 krát)
enterprise
Jr. Member
**
Příspěvků: 57


Zobrazit profil
« Odpověď #195 kdy: 20.08.2010, 13:08:58 »

Já furt něak nemůžu přijít na to co by mělo za smysl vůbec začít s výstavbou něaký tajný základny v současný situaci. Logický by bylo kdyby se stavěla už dávno, teď když už je mlíko rozlíty, by to bylo jenom zbytečný rozdělování zdrojů, kterých momentálně neni moc. Vždycky je potřeba mít hlavní zákládnu kde je úmístěný všechno, až pak se staví sekundární základny. Nikoli obraceně nebo současně. Stavět dvě základny na ruzných místech je nerozumný plejtvání zdroji. Ať se na to dívám z kterýhokoli úhlu, vybudování něaký tajný základny prostě nedává smysl, a bylo by spíš kontraproduktivní. Mrknutí
Zaznamenáno
Mafio Ball
Hero Member
*****
Příspěvků: 1135Zobrazit profil
« Odpověď #196 kdy: 20.08.2010, 20:55:58 »

Na toho spolupracovníka Detwajlerů bych viděl spíše jeho šéfa bezpečnosti.
Možná je ten dotyčný dokonce příslušník nějaké hvězdné messanské linie. Je docela bystrý a velice schopný.
Giancolu považuju za "hejla". Někoho kdo se nechal zneužít k cizím plánům a ani o tom nevěděl. Že není přímo zapojený do messanských plánů podle mě dokazuje to jeho rozvažování poté co se dozvěděl jak se zvrtly intriky a že se brzy rozpoutá "Pokračovací válka" s mantíkama. Je to vnitřní monolog a pokud nelhal i sám sobě...
Ví se kam vede ta neznámá červí díra u Pochodně?
Je to jakýsi zvláštní druh WH, který se nazývá most. Nenavazuje přímo na nějakou křižovatku.
Tenhle konkrétní vede do soustavy známé jen pod nějakým katalogovým označením. Tam není nic moc zajímavého -snad jen to že nedaleko ústí dlaší WH tentokrát spojená s křižovatkou a z té by ses dostal mimo jiné na Darius.
Zaznamenáno

"Nesmírně se vám omlouvám, kapitáne," přerušila ho Honor tím nejkonejšivějším tónem. "Obávám se, že jsem se nedívala kam letím."
deWega
Full Member
***
Příspěvků: 129


Zobrazit profil
« Odpověď #197 kdy: 20.08.2010, 21:03:43 »

Ten nápad postavit z jednoho rozpočtu dvě loděnice je supr. Je geniálně jednoduchý.

Je fakt dobrej nápad postavit doky tam kde už byly jednou zničený. Aspoň je nebudou muset hledat. Člověk muže udělat chybu...její opakování se nazývá blbost.

Zaznamenáno
Mafio Ball
Hero Member
*****
Příspěvků: 1135Zobrazit profil
« Odpověď #198 kdy: 20.08.2010, 21:25:41 »

Jednoduchý je, pravda. Nicméně ani SEM nemá neomezené zásoby peněz. Asi jim -zatím- nehrozí bankrot ale určitě si nemůžou dovolit utrácet bezhlavě. Kdesi bylo kolik set miliónů (miliard?!) stojí jeden podělaný SD. Dokážeš si představit kolik vláda vyplázne za nový Vulkán aspol?

Když už jseš u toho tak proč někam neodstěhovat i většinu obyvatelstva? Poddaní Jejího Veličenstva jsou rovněž zranitelní -určitě víc než jakékoliv loděnice. A když jim podle tebe hrozí nebezpečí... Královnu taky skováme. Nebo pošleme jejího syna ať si deset-dvacet roků posedí v exilu na té tvé základně. Co kdyby.

Jak jsme rozpitvávali ohrožení od pavouků tak jsme nezmínili -nebyl důvod, pokládám to za samozřejmost- že nové loděnice budou mnohem lépe chráněné aktivními i pasívními prostředky. Takže útok na ně nebude zdaleka tak jednoduchý a účinný jako při OB.
Zaznamenáno

"Nesmírně se vám omlouvám, kapitáne," přerušila ho Honor tím nejkonejšivějším tónem. "Obávám se, že jsem se nedívala kam letím."
enterprise
Jr. Member
**
Příspěvků: 57


Zobrazit profil
« Odpověď #199 kdy: 21.08.2010, 00:57:59 »

Ten nápad postavit z jednoho rozpočtu dvě loděnice je supr. Je geniálně jednoduchý.

Je fakt dobrej nápad postavit doky tam kde už byly jednou zničený. Aspoň je nebudou muset hledat. Člověk muže udělat chybu...její opakování se nazývá blbost.Ano jednoduchý je, ale jak už sem řek je to neekonomický, zvlášť v současný chvíly kdy neni loděnice žádná. A OB se povedla hlavně proto že nikdo nevěděl že podobná technologie existuje. To že někdo něco zničí tecnikou o který nikdo nic nevý ještě neznamená že to zničí stejnou technikou znova, ikdyby se o to snad pokoušel. Stavět dvě loděnice najednou je ekonomickej nesmysl kterej by velmy brzo ved k vyčerpání finančních prostředků, a nedostavěla by se žádná loděnice, Nehledě na to že by se musely rozdělit i lidský zdroje, čímž by se ještě spomalila výstavba. Je to prostě nereálný ať se na to koukneš z jakýkoli strany. Na takovou věc je potřeba čas a obávám se že ten nebude. Mrknutí
Zaznamenáno
deWega
Full Member
***
Příspěvků: 129


Zobrazit profil
« Odpověď #200 kdy: 21.08.2010, 07:16:13 »

Aby bylo jasno. Žádná záložní loděnice či základna neni nutná za každou cenu. Jde o alternativu. Takhle žádnou nemáš. Nikde sem nenapsal že se maj vykašlat na domovinu a zkoušet budovat jenom jinde. Připadá mi krátkozraké spoléhat na jediný byť odolný bod obrany. Historie je plná takových příkladů. Může jít o takový řekl bych záložní velitelský,opravárenský,zásobovací bod. Osobně bych to tipoval někde ve Slezku poblíž Marshe. TQ je o hodně blíž Mese a pokud by SEM hlídala červí díry tak hledání něčeho utajeného ve Slezku bude obtížné. Ona podstatná část utajení může spočívat v tom že fabrika poblíž Nové Postupimi může patřit jekékoli společnosti a ta zase další. Kdo je konečným vlastníkem se obvykle neví. A že některé části produkce lodi exportují je normální. No a někam s tím letí že.....

Ba dokonce bych počátek nějaké "rezervní" základny viděl velice skromě. Budování při minimu lidí spíše jako chystání místa a těžby. Pak těžba jako taková. Pak slévárny.....vše se zaplatí samo ziskem z prodeje. Stačí pár prověřených posádek. Ostaní by navazovalo. Nejlepší by bylo nějaký rozsáhlý pole asteroidů.
Zaznamenáno
Mafio Ball
Hero Member
*****
Příspěvků: 1135Zobrazit profil
« Odpověď #201 kdy: 21.08.2010, 10:05:52 »

Když už tak už.

Takových různých "těžebních" kolonií by mohlo být spousta. Proč tedy zakládat novou, lepčí by se zdálo v tichosti vytipovat jednu z nich, koupit ji přes prostředníky a postupně ji začít upgradovat. Do chvíle než se tam objeví rozptýlené doky pro stavbu válečných lodí může stále vystupovat jako komerční civilní projekt. A ten nijak zvlášť nápadný nebude. Jen ten rozvoj nesmí být příliš prudký aby nevzbudil pozornost špiónů a podobných zvědavců.

Co se týče umístění. Jestli má fungovat v budoucnu jako záložní zbrojovka tak by nebylo dobré cpát ho nějak daleko. Ve Slezsku by byl příliš zranitelný. Sice tam už a.Sarnow a jeho andermannský protějšek nějakou dobu zametá ale pořád se tam budou vyskytovat různí živlové kteří by na nechráněný podnik mohli dostat chutě. V TQ se budou budovat "normální" podniky. Mělo by řadu výhod schovat základnu právě tam. Nebo třeba někde v okolí Republiky Fénix (myslím). Tam je přístup jak na Mantichoru tak do Erewhonu pomocí WH takže snazší doprava, rychlejší výměna informací. (blízko je v honorversu relativní pojem, klidně sto LY daleko). Nevíme nic moc o Mazapatanu a je docela možné že tam by se dalo najít taky docela výhodné pozice. Je stranou zájmu i daleko od center událostí...
Zaznamenáno

"Nesmírně se vám omlouvám, kapitáne," přerušila ho Honor tím nejkonejšivějším tónem. "Obávám se, že jsem se nedívala kam letím."
Bolt
Hero Member
*****
Příspěvků: 709


Zobrazit profil
« Odpověď #202 kdy: 21.08.2010, 10:23:39 »

Problém okolo kterého se tady motáme byl v tom,že Mantichora byla jednosoustavová mocnost a musela nacpat rodiné klenoty do jednoho koše.Po změmě na SEM to odpadá a má obrovské nové možnosti na Domácí půdě a z vlastních zdrojů na cokoliv.
OB bylo,obrazně řečeno,použítí pušky na slona na zastřelení vrabce.Každé další opakování bube jenom těžší.
Zaznamenáno
Mafio Ball
Hero Member
*****
Příspěvků: 1135Zobrazit profil
« Odpověď #203 kdy: 21.08.2010, 10:34:15 »

OB bylo taky dost riskantní. Nepamatuju si to přesně ale něco v tom smyslu zaznělo na jedné z těch strategických porad.
A jestli si to dobře vybavuju tak manťácké hlídky málem vyhlásily poplach včas. A kdyby se jim to povedlo a všichni by zapli obranu -pasívní i aktivní- a začali intenzívně šmejdit po okolí tak by účinky náletu byly mnohem menší. Stejně by to škaredě schytali ale ne tak tvrdě aby je to odrovnalo. Takže MAN se velkolepý OB-úder mohl šeredně nepovést. Sázeli na to že se jim podaří uspět ve všech bodech plánu. Jako by přitom zapoměli na aplikaci Murphyho ve válečnictví...

Teď když už je tajemství existence "neznámých zbraní" venku bude opakování mnohem těžší. Rozhodně v tomhle měřítku. Nezapomínejme na jistotu s jakou to tvrdí a.Capparelli a První lord admirality. Asi vědí o čem muví.
Zaznamenáno

"Nesmírně se vám omlouvám, kapitáne," přerušila ho Honor tím nejkonejšivějším tónem. "Obávám se, že jsem se nedívala kam letím."
deWega
Full Member
***
Příspěvků: 129


Zobrazit profil
« Odpověď #204 kdy: 21.08.2010, 11:21:05 »

Souhlasím ale šlo podle vás o "nebojové" spše průzkumné lodi. Co ty nové SD na stejném principu. Ten první útok mělo být jen strčení do lokte. Jeho opakování bude podstatně drsnějšími silami. A to asi Admiralita neví ne?
Zaznamenáno
Mafio Ball
Hero Member
*****
Příspěvků: 1135Zobrazit profil
« Odpověď #205 kdy: 21.08.2010, 11:33:47 »

(Žraloci byly/jsou školní lodě s omezenou bojovou účinností.)
Možná neví o "superpavoucích" tř.L.Detwajler ale musí předpokládat že nepřítel bude sílit. Jak do počtu tak účinnosti.
Hlavním a naprosto nenahraditelným faktorem při OB a dalších hypotetických operacích tohoto stylu je moment překvapení. Nelze vyloučit že se MAN podaří nachytat síly GA znovu nepřipravené ale ani velitel z klanu Detwajlerů s tím nepočítá.
Zaznamenáno

"Nesmírně se vám omlouvám, kapitáne," přerušila ho Honor tím nejkonejšivějším tónem. "Obávám se, že jsem se nedívala kam letím."
Bolt
Hero Member
*****
Příspěvků: 709


Zobrazit profil
« Odpověď #206 kdy: 21.08.2010, 12:18:42 »

O moment překvapení přišly,ale zůstala jim "neviditalnos" potvorám,zatím.
Zaznamenáno
Mafio Ball
Hero Member
*****
Příspěvků: 1135Zobrazit profil
« Odpověď #207 kdy: 21.08.2010, 12:32:55 »

Jo ale nějak se do oblasti operací musí dostat. Stopa jejich alfapřechodu je slabá ale ne nezaragistrovatelná. Všimli si toho už při/před OB jen podcenili hrozbu kterou představují. A nikdo si nedokázal představit že by někdo mohl nasadit takovouhle techniku. Vždyť mantíci byli na vrcholu tech. vývoje a vůbec je něco takového nenapadlo.
Teď už nikdo váhat nebude. Objeví se duch na senzorech včasné výstrahy (dosah v řádu světelných dní) a okamžitě se vyhlásí poplách!!! všemu od planetární obrany až po hlídače v muzeu Přistání. A kritické zařízení -jako třeba rozestavěné loděnice nebo doky- zmizí za clonou aktivovaných klínů, štítů a kolem budou kroužit LACy s rozkazem střílet na cokoliv většího než zmrzlá veš.
Za takovéhle situace je úspěšný úder v podstatě vyloučen.
Je pravda že stav týhle pohotovosti je dlouhodobě neudržitelný a může se stát že si z toho MANíci udělají zábavu. Zaletí při cvičné akci k mantichoře, ukážou se a zase zmizí. Takové rušivé akce pro narušení morálky a snížení pracovního tempa. (osvědčilo se za WWII)
Zaznamenáno

"Nesmírně se vám omlouvám, kapitáne," přerušila ho Honor tím nejkonejšivějším tónem. "Obávám se, že jsem se nedívala kam letím."
Bolt
Hero Member
*****
Příspěvků: 709


Zobrazit profil
« Odpověď #208 kdy: 21.08.2010, 13:31:32 »

Čím častějc se budou pavouci nastrkovat tím líp,každé pozorování a senzorový údaj se počítá.
Zaznamenáno
Mafio Ball
Hero Member
*****
Příspěvků: 1135Zobrazit profil
« Odpověď #209 kdy: 21.08.2010, 13:48:22 »

No jo ale já měl na mysli pouze vytvoření "přechodového ducha" ne přímo vstup do blízkosti kde by je zachytily hlídky.
Z takových údajů nic moc obrana nevyčte. Teda pokud nazúřaduje zákon schválnosti a nebudou poblíž nějaké senzory.
Ale každopádně se zvyšují šance na nějaký "průšvih" (záleží na úhlu pohledu) kdy může dojít ke kontaktu. Nebo se zadaří a stíhací skupina se potká s pavoukem v hyper.
Nepravděpodobné ale nikolvěk vyloučené. Smůla je prevít -a štěstí taky. Přelítaví a nevypočitatelní tvorové.
Zaznamenáno

"Nesmírně se vám omlouvám, kapitáne," přerušila ho Honor tím nejkonejšivějším tónem. "Obávám se, že jsem se nedívala kam letím."
Stran: 1 ... 12 13 [14] 15 Tisk 
« předchozí další »
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!