Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?
14.11.2019, 23:25:23

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Vyhledávání:     Pokročilé vyhledávání
Tak si nás našli spameři, registrace vyžaduje potvrzení, a jestli to je nezastaví, tak to budu zase schvalovat, ach jo.

5936 příspěvků v 155 témat od 123 uživatelů
Nejnovější uživatel: kolo1
* Domů Nápověda Přihlásit Registrovat
+  Honor Harringtonová
|-+  O Honor Harrington
| |-+  Diskuse o Honorverse
| | |-+  ! SPOILER ! Vývoj děje po OB
« předchozí další »
Stran: [1] 2 3 ... 15 Tisk
Autor Téma: ! SPOILER ! Vývoj děje po OB  (Přečteno 62212 krát)
Mafio Ball
Hero Member

Zobrazit profil
« kdy: 26.06.2010, 11:27:01 »

SPOILER

Mám za to že se stejně budeme o dalším vývoji dál bavit, takže by se hodilo nový théma.

Ospoilerovat ho je asi slušnost a když to bude mít v názvu tak nikdo nemusí myslet na varování během psaní příspěvku.

Tak a HURÁ na věc!  Mrknutí
« Poslední změna: 08.08.2010, 19:37:36 od Mafio Ball » Zaznamenáno

"Nesmírně se vám omlouvám, kapitáne," přerušila ho Honor tím nejkonejšivějším tónem. "Obávám se, že jsem se nedívala kam letím."
Mafio Ball
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #1 kdy: 26.06.2010, 11:35:16 »

O očekávaném a nijak překvapivé završení výletu adm.Fillarety na barbarský sever jsme tu už mluvili.
Co mě trochu mrzí je fakt že jste se povětšinou shodli na tom, že to bude v podstatě poprava. Tedy pokud vůbec k boji dojde.
Je to jasné z poměru sil a srovnání nasazených zbraňových systémů, kvality protivníků a ztraceného momentu překvapení.
To všechno platí.
Ale mě se to nelíbí. Očekávám že DW nám aspoň trochu zamíchá dějem aby se do "partie" vneslo trochu napětí. Očekávej neočekávané -tak bych formuloval svůj dojem z Weberova stylu.

Teď bych prosil o podněty jak by se to pro síly GA mohlo zkomplikovat. Úsměv
Zaznamenáno

"Nesmírně se vám omlouvám, kapitáne," přerušila ho Honor tím nejkonejšivějším tónem. "Obávám se, že jsem se nedívala kam letím."
Mafio Ball
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #2 kdy: 26.06.2010, 17:50:05 »

Takže nejspíš máme stejný názor na pravděpodobnost že se  Fill. podaří splní svůj úkol.
Dokonce se dá říct že pokud nebude mít solarián neuvěřitelné štěstí nebo naopak mantíci a spol proklatou smůlu mělo by střetnutí skončit podobně jako BoS. Tedy tahle BoMII bude mít jednoznačného vítěze a ztráty budou nejspíš pouze na straně poražených. "Co s něma" už jsme tu taky někde řešili, jak co se týče lodí (vraků) tak zajatců.
Další věc: i kdyby si na straně obránců nikdo ani nerozbil nos tak vítězství nebude zadara. Nemám představu kolik drahocených střel je potřeba na likvidaci  tak silného uskupení ale zřejmě půjde o statisíce ptáčků. A pokud se má bitva odehrávat podle našich představ (tedy mantíci, andíci, graysoňané a nakonec i haveňané střílí a solíci umírají) budou použity MDM, nejspíš společně jak Apolo tak klasické. Každopádně tyhle střely jsou momentálně nedostatkovým zbožím (jako skoro všechno ostatní) takže jedním z pokynů které HH (myslíte snad že by obraně Mantichory měl velet někdo jiný?!) dostane od svýho manžílka bude šetřit municí.
Při jejím stylu věřím že se na nepřítele pokusí zapůsobit svými obvyklými prostředky, tedy klamem, hrubou silou a nějakým překvapením (třebas x stovkama SD(P) od T.Theismana v záloze).
Kombinace toho všeho by mohla ušetřit spoustu střel -a taky solíků.
Zaznamenáno

edicius
Jr. Member
**

Zobrazit profil
« Odpověď #3 kdy: 26.06.2010, 18:34:50 »

Můj názor na je takový, že Apolla budou ležet ve skladu a bude se pálit havenskýma ptáčkama, proč plýtvat drahocenou municí, když ta havenská odvede taky práci. Výsledek je již jasně daný, jediný zádrhel by mohl nastat při rozdělení sil co ma Fill. k dispozici mezi Mantichoru A a B. Nejjednoduší přístup obránců by byl spojit flotily a nechat je vyčkávat někde na hranici hyperlimitu Mantichory A, poté nechat solíky vletět do hyperlimitu a skočit jim do zad ve vzdálenosti dostřelu solíku + 5 Mkm (13 Mkm z klidu celkem), pak je vyzvat se vzdát. Pokud by odmítli, vymazat polovinu jejich flotily jednou salvou a zopakovat výzvu vzdát se. Tohle by řešilo i problém zajatců, jednou salvou je zredukujeme na polovinu.

Co se týče spotřeby munice, tak to není zas tak špatné. Víme že je zapotřebí okolo 250 střel na loď, to nám dává 50 000 střel na 200 lodí + 25 000 střel jako EW a zničené obranou palbou, takže 75 000 střel na salvu, když vezmu v úvahu 5 střel na gondolu, potřebujeme 15 000 gondol, mohou je vypoštět pouze havenské lodě, takže 75 gondol na loď. Beru že k dispozici bude 200 SD(P) Havenu a 200 SD(P) Mantichory, vypouštět gondoly budou pouze haveské SD a mantichorské SD jako další lodě na řízení palby.
Zaznamenáno
Mafio Ball
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #4 kdy: 26.06.2010, 18:59:43 »

Propojit SŘP mant. a hav. nebude tak jednoduché aby se to stihlo za pár neděl. Asi nebudou kompatibilní.
Ve skladech by Apolla nenechali -budou rozmístěné jako záloha. Je sice nepravděpodobné že by někdo proklouzl ale tady se nebude riskovat.
Ehm... já měl za to že Fill. disponuje více jak 400 SD?
Ta spotřeba... Havenské střely asi jen tak snadno neproniknou a jejich střely nebudou tak přesné -ve srovnání s manťáckýma. I když na tak krátkou vzdálenost...
V Havenských gondolách je sedum ptáčků, ne?
Úspěšnost obranné palby nebude nijak vysoká -při salvě nad 50.000ks maximálně 50 zničených střel na jednu loď stěny (započítávám i AM od doprovodu).

Nebylo by přece jenom lepší radši posádky zajmout než je pozabíjet? Byl by to dobrý způsob jak dalším oznámením nahlodat pozice vedení SLN. Něco jako "Už k nám další solíky neposílejte, nemáme je kam dávat!" nebo "Tady je seznam zajatců -není mezi nimi váš příbuzný?" Seznamy mrtvých tak působivé nejsou.
Pochopitelně pokud budou mít obránci na vybranou.
Čili já bych rozdělil palbu a "pouze" SD rozbíjel. Padlých bude i tak dost.
Zaznamenáno

edicius
Jr. Member
**

Zobrazit profil
« Odpověď #5 kdy: 26.06.2010, 20:41:36 »

To propojení nebude zase tak složité. Hardware na straně střely bude stejný nebo velice podobný u obou, na straně telemetrických linek to samé, takže problém bude jedině u softwaru a to jde vyřešit velice jednoduše. Za prvné mantichora měla po několik měsíců ke studiu software z ukořistěných SD(P) včetně jejich SŘP, takže znají rozdíly. Za druhé budou/mají k dispozici havenský software SŘP z lodích co jim budou pomáhat se bránit včetně techniků, kteří ho znají a běžně udržují. Za třetí nebude takhle problém nahrát v případě potřeby celou část zodpovědnou za řízení střel z havenských na mantichorské lodě a plně ji zprovoznit. Sám jsi myslím, že bude stačit nahrát algoritmy (nebo cokoliv co řídí a vytváří datový tok pro telemetrické linky) řízení střel do mantichorského SŘP a budou schopni řídit salvu.
Apolla budou normálně v zásobnících ale nebudou použity, střílet se bude z havenských gondol, které vypustí jejich lodě.
Ono není pokud mi paměť slouží přesně definovaný počet, jenom 400+. Ten rozdíl i kdyby byl o 50 lodí není nijak závratný, to by musel mít mnohem více lodí a to by bylo odkázano jinak např 500+, 600+ atd.
Já počítám s co největším přiblížením, pokud možno pod 20 Mkm, takže přesnost nebude takový problém. Navíc mantochořané mají k dispozici senzorové záznamy EW svazových lodí, včetně přímého průzkumu jejich hardwaru, naprogramovat podle toho palubní počítače střel již nebude takový problém, stačí předat záznamy havenským lodím ať podle toho naprogramují střely.
Schválně jsem nadsadil počty střel na zničení 200 lodí a podsadil počet střel v gondolách, překvapení pak bude pouze na té lepší straně.

Pokud se vzdají dříve než začnou umírat tak tím lépe, šanci k tomu určitě dostanou. Pokud už ale začnu na ně střílet tak je lepší loď úplně zničit než ji jen mrzačit, rozdíl v přeživších není tak velký a navíc kdo by se staral o tu tlupu nemocných válečných zajatců, když jsou s prostředkama na štíru, takhle je ušetříš trápení ze zranění. Věřejné mínění tím až tolik nepokazíš, rozdíl mezi 1,1M a 1,2M není tak velký, nepočítám že by přežilo víc jak 500 lidí na loď. Kde by navíc sháněli lidi na prohledání a záchranu posádek z tolika lodí a současně zpracovávali ještě více posádek jako zajatce.
Zaznamenáno
Mafio Ball
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #6 kdy: 26.06.2010, 22:49:19 »

Já to beru tak že Éliška a jejíjí soudruzi a soudružky vůdcové pořád ještě ve skutečnosti netouží po skutečné válce s celým solárním svazem.
I když hledíme na SLN jako na jakousi entitu, její příslušníci pocházejí z mnoha členských světů.
Pro nějaké mírové narovnání bude lepší když jim jejich ratolesti vrátí živé než jim poslat oznámení KIA.

Nemám tušení jaké informace o MA jim Simoes dodal ale obzvlášť teď po OB se veškerý vztek a zášť konečně zaměří správným směrem. Vždyť co jim SL vlastně udělala? Zničili tři Rolandy a přinutili je spotřebovat za pár set miliard munice. Jo a ještě na účet připíšem náklady na vykrmování nemalé části personálu SLNavy. To není nic moc, když sečteš co zatím natropili Detwajleři. SL, respektive jejich executiva jim sice hrají do noty ale už je jasné že jejich role jsou psány jinde. Mantíci, Haveňané a další taký tancovali jak vůdcové MA pískali tak snad chápou že za to co se děje nemůžou loutky ale loutkaři.

Zlá krev, která se vytvoří takovým zabíjením -obzvlášť pokud bude sebemenší způsob se mu vyhnout - bude stát v cestě až přijde na skutečné lámání chleba. Tedy měření sil s MA.
Mezi mrtvými může být i spousta beowulfanů. Nepoškodilo by to vztahy s tradičním mant.kámošem kdyby se dozvěděli že ty jatka nebyly nutné?
Zaznamenáno

Mafio Ball
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #7 kdy: 27.06.2010, 08:24:05 »

Dobrá, Fill. a jeho družinu jsme pozabíjeli, zajali nebo zahnali na útěk. Pokud víme tak SL kvintet plánuje nějaké další podobné akce ale musí k tomu nejdříve schrastit lodě. BF arsenál není připravený okamžitě reaktivovat dostatečný počet jednotek. Když nestačilo 400+ (neměli Fill. ještě dodatečně něco přidat?) SD, budou jich příště muset vypravit podstatně víc. Řekl bych že v tomhle bodě už začnou mít solíci jisté potíže se sháněním personálu. Důstojníci v záloze (na polovičním platě či jak tomu u nich říkají) nejspíš nastoupí po výzvě -pokud tedy nebudou zrovna "zaneprázdněni" svou vlastní civilní kariérou. Ale sehnat další milióny hvězdoplavců s potřebnými zkušenostmi a kvalitami asi tak jednoduché nebude. Možná se pletu ale těžko můžou vyhlásit něco jako mobilizaci -pořád ještě chybí ta maličkost s oficialitami kolem válečného stavu. Tudíž budou muset spoléhat na dobrovolníky, lákat je na slávu, prachy a kořist. Určitě se jim přihlásí spousta "existencí" ale jaká z nich bude posádka... Ti inteligentní si poslechnou "povídačky" o tom jak to dopadlo s jejich kamrády v čiiné službě, popřemýšlí o svých životních plánech, kouknou na rodinu a teprve pak se rozhodnou. Pokud vedení SL nedokáže rozpoutat nějakou hysterickou kampaň o ohrožení -něco jako "Harringtonka před branami.. ehm u Pluta"- tak nemůžou očekávat nějakou vlnu nadšených a k obětem ochotných vlastenců. Těžko se i těm nejlepším propagandistům a PR kouzelníkům bude vysvětlovat jak mantíci ohrožují Ligu když ke všem incidentům došlo ve výsostném prostoru SEM a nikoliv SL (jo, krom N.Tosc. ale to je zvláštní případ sám o sobě) Čili a petržel -i kdyby původní vedení SL ustálo "vlnobití" které nejspíš ve valném shromáždění po reportážích z průběhu a ukončení BoMII nastane tak jen těžko můžou podniknout "něco" velkého v nejbližší době. Tedy silami BF. FF je "vo něčem jiným".
Zaznamenáno

Mafio Ball
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #8 kdy: 27.06.2010, 09:21:39 »

Teď tu máme Pohraničníky. Mám za to že FF dostala pokyn nastoupit proti mant. periferiím a obchodu. S důrazem na "okolí" a hlavně přímo v TQ. Po svolávacím a varovném signálu od mant.admirality moc kořisti nenajdou. Je tady ta věc z Mayi kde FF velitelství dostalo pokyn dotlačit pirátskými aktivitami nějakou soustavu k žádosti o ochranu OFS. Z Rozcakovy reakce vyplývá že to není zas až tak neobvyklý úkol -tedy svazky FF budou na něco podobného připraveni. Přímo pod velitelstvím Meyers už chudákovi Verrochiovi moc sil nezbývá ale dá se předpokládat že mu vypomůžou kolegové. Kolik lodí, jakých a kdy mu je pošlou je otázka. Ale nakonec dorazí a pustí se do díla. Pokud jde o útoky přímo proti soustavám tak tam zřejmě narazí -křídla LACů by měla být schopna přinejmenším zahnat cokoliv menšího než je loď bojové stěny. Dokonce i solariánský SD dostane řádně na prdel. Ne že by ho ťuhýci a fretky mohly zničit ale nasolí mu tolik drobných ran že si rozmyslí pokračovat v akci. Vždyť by stačil jediný (ne)šťastný zásah a Alfa uzly jsou v háji. Potom by SD mohlo jen doufat že se stihne odplazit dřív než dorazí zlopověstné Saganami/Niké/Aggamemnony z 10.flotily dokončit dílo. A možná jsou v sousavách rozmístěny gondoly -sice bez Appola ale proti solíkům mají účinnost víc jak dobrou. Každopádně to je maximum co by snad mohlo na soustavu zaútočit (FF zřejmě nemá SD ale nějaký by si mohlo schrastit). Hlavním problémem bude asi pirátská/korzárská činnost. Ale i tady se podle mě se zlou potáží. RMN má s ochranou dopravních cest rozsáhlé zkušenosti a určitě o téhle problematice ví dost na to aby našli způsob jak to pohraničníkům zkomplikovat. Problém možná bude když FF nasadí své relativně moderní BC a bude operovat s většími uskupeními (do 10 jednotek) s CA/CL a DD. Z toho by se mohly vyvinout docela zajímavé bitvy buď na okraji soustav nebo v H-prostoru. (Možná příležitost na popsání "běžných povinností" námořnictva nad kterou jsem vzdychal tutaj kdesik?!) Ale kvalitativní náskok jednotek GA umožňuje nasadit proti SL lodím jednotky o řád menší a svou výhodou palebné síly a postavením obránce vyváží i případnou početní převahu pohraničníků. Lodě FF si nemohou dovolit riskovat  vážnější poškození, čili by je měl odradit i slabý doprovod který "vycení zuby". Mají to dost daleko domů a pokud jim někdo jejich lodě "posmrká" tak se tam ani nemusí dovéct. A budou mít obavy jestli by se jim dostalo stejného statutu zajatců jako lidem Crandalové. Přece jenom vztah RMN k pirátům a podobné verbeži je obecně známý. Ačkoliv 10.flot. nebude moct zaujmout "standaerdní postoj" k soustavám které podporují piráty  třebas ve slezsku (a určitě i jinde, bude rozšířený problém) vzhledem k nutnosti chovat se "slušně" nic ji nebrání aby si udělala výlet k Meyersu nebo dalším základnám FF (stačilo by pár BC(L) nebo i slabší uskupení) a počíhali si na vracející se korzáry někde poblíž. To by pak onomu úkolovému oskupení FF rychle došli lodě!
Zaznamenáno

Mirra
Sr. Member

Zobrazit profil
« Odpověď #9 kdy: 27.06.2010, 18:59:17 »

Když tak jsem četl poslední příspěvek, tak mě napadlo, že jediná šance FF, jak nějak potrápit RMN je číhat v hyper na trasách obvyklých pro obchodní/nákladní lodě. V hyper (pokud to bude ve vlně, což je ale většinou) nelze používat střely, takže veškerá technická převaha střelového boje RMN je pryč. Naopak FF by zde v boji na energetické zbraně mohlo pěkně zužitkovat svou početní převahu (v malých jednotkách) a číhat na obchodních trasách s dostatečným počtem lodí. Lodě RMN mají sice na energetické výhodu, že mají grasery o řád těžší lodě, ale těchto zbraní je zase naopak početně méně, takže, když už se netrefí, je to horší než pro loď FF...
Zaznamenáno
Mafio Ball
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #10 kdy: 27.06.2010, 20:48:58 »

Jediným pozitivem je že každý ustřelený Alfa uzel povede vlastně k vyřazení a možná i ztrátě lodi.
Po vzoru H.Zilwické st. by nejspíš mantíci končili stylem "vem jednoho sebou".
A na tenhle přístup asi Pohraničníci nejsou připraveni.
EDIT
Jenom doplněk.Zdá se že přinejmenším část důstojnílů a velitelů
FF jsou celkem rozumní lidé (ve srovnání s těma co nám zatím DW
Předvedl z BB). Dá se předpoládat že do "akce" půjdou s rozumem
a po zvážení objektivních skutečností. Jistě, ještě hodně toho
o obranné doktríně RMN nevědí, stejně jako o silách které může-
spolu se spojenci- k obraně TQ nasadit. Ale pokud budou používat
hlavu a znalosti které se naučí v každém důstojnickém kurzu tak
budou postupovat opatrně. Nějaký průzkum, testování nepřítele,
zkušební a nepříliš důrazné útoky... Prostě "skutečná" válka ne
takové to hrr na věc jako Crandalová.
To by mohlo spolu s aktivitami na dopravních cestách dost napnout
možnosti 10.flotily. A také prověřit jejich schopnosti.
Ve "velké bitvě" už se Henkeová předvedla.
Teď ji čeká spousta malých...
« Poslední změna: 27.06.2010, 21:22:00 od Mafio Ball » Zaznamenáno

Mirra
Sr. Member

Zobrazit profil
« Odpověď #11 kdy: 27.06.2010, 21:21:45 »

Rozhodně je to ale lepší způsob, než dělat cvičné cíle pro MDM. Po několika absoltních porážkách se buďto bude muset smířit FF s tím, že prostě tahle válka nebude bez velkých ztrát a nebo to zabalit a vzdát se. Právě i proto bych viděl, že FF by na hyperpřepady posílala značně nadsazená uskupení a holt by s poměrem ztrát 1:1 museli počítat...
Zaznamenáno
Mafio Ball
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #12 kdy: 27.06.2010, 21:33:37 »

Když pošleš přesillu -teď mám na mysli početní- získáš nemalou výhodu.
Většina předností RMN jako síla štítů, schopnost a kapacita aktivní obrany, klamné cíle, a výkonost naváděcích systémů jdou do háje.
Rozhuduje jenom hrubá palebná síla a schopnost "absorvovat" poškození.
Pokud napadneš pěticí torpédoborců "Sklizeň války" (nevím jaký bude mít v češtině název) jeden Saganami C tak je docela slušná šance že ho dostaneš.
Asi to přijde draho ale i výměna čtyř za jednoho by za to stála.
Matně si vybavuju část ze Světů HH kde se DW o boji v hypervlně zmiňoval. Něco o tom že když jseš napadený z několika směrů tak jsi ve vážných potížích.
A to co předvedla H.Z. při obraně konvoje dokazuje že tonáž a mohutnost palubní výzbroje není rozhodující.
Hraje se to na ochotu jít až do krajnosti.
Budou Pohraničníci tak obětaví?
Zaznamenáno

Mirra
Sr. Member

Zobrazit profil
« Odpověď #13 kdy: 27.06.2010, 22:22:31 »

Obětavost FF je pádný protiargument, hlavně když budou hasit požáry založené MA. Nicméně, pokud nepodniknou něco takového, kde mají šanci na úspěch i za cenu ztrát, nemůžou dělat nic. Cokoliv jiného musí být provedeno v n-prostoru a to vyústí v použití MDM a totální ztráty FF. Ani kdyby zaútočily v přesile 10:1, nevsadil bych si na FF. Po několika porážkách díky MDM nesjpíš FF stáhne ocas a bude se držet dál od čehokoliv mantichorského, nicméně pokud by chtěli vést alespoň nějaké operace proti SEM, tohle je jejich jediná naděje (jediná, kterou jsem teď schopen vymyslet). Boj v hyper víceméně neguje většinu pokroku, který RMN za knihy dosáhla, ale nejdříve to chce, aby si to uvědomil někdo z FF...
Zaznamenáno
Mafio Ball
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #14 kdy: 27.06.2010, 22:38:03 »

Na weberfórech jsem pochitil myšlenku že počet jednotek, které FF bude schopná nasadit proti TQ a mant. zájmům bude dosti omezený.
Ať už z těch či oněch důvodů se asi nebude konat nějaký "všěsokolský slet" a nějaké 100násobné přečísleni 10.flotily.
Tudíž boje nebudou vedeny stylem "nas mnogo" a pochybuju že by příslušníci FF byli schopni takové obětavosti jakou předpokládám že válka vyvolala v nám. Havenského sektoru.
Zaznamenáno

Stran: [1] 2 3 ... 15 Tisk 
« předchozí další »
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!