Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?
17.11.2019, 15:54:17

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Vyhledávání:     Pokročilé vyhledávání
Tak si nás našli spameři, registrace vyžaduje potvrzení, a jestli to je nezastaví, tak to budu zase schvalovat, ach jo.

5936 příspěvků v 155 témat od 123 uživatelů
Nejnovější uživatel: kolo1
* Domů Nápověda Přihlásit Registrovat
+  Honor Harringtonová
|-+  O Honor Harrington
| |-+  Diskuse o Honorverse
| | |-+  Stromové kočky-co dál?
« předchozí další »
Stran: 1 2 3 [4] 5 6 Tisk
Autor Téma: Stromové kočky-co dál?  (Přečteno 22639 krát)
Bolt
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #45 kdy: 06.08.2010, 18:52:38 »

Co do toho zatahovat lidi,přihodit každé kočce do drápků pár gondol a vidělo by se Smích
Zaznamenáno
Mafio Ball
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #46 kdy: 07.08.2010, 21:18:22 »

Nějakou styčnou osobu s admiralitou by asi kočičí vesmírná hlídka potřebovala.

Jinak by to dopadlo nějak takhle

Šestinohý komandér se ptá svých podřízených: Kdo zmáčkl to červené tlačítko?! Zrovna nám nahlásili že tu prováděl zkoušky nějaký superudělátor od admirála Hemphillové i s nejlepčími dvounohými koumáky na palubě. A teď jsou všichni na prach! Vinílk nedostane týden příděl celeru...
Zaznamenáno

"Nesmírně se vám omlouvám, kapitáne," přerušila ho Honor tím nejkonejšivějším tónem. "Obávám se, že jsem se nedívala kam letím."
Bolt
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #47 kdy: 08.08.2010, 10:02:33 »

Velitali,asi to nebylo tak super,když jsme ho sejmuly a troubové,kteří nenahlásí letový plán do zakázané oblasti a nezapnou si identifikátor nemohli být moc chytří.
Součinost s lidma je samozřejmá.Ale na podezřelý kontakt,je nutné reagovat okamžitě.Mezi pavoukem a běžnou lodí je hodně velký rozdíl.
« Poslední změna: 08.08.2010, 11:24:54 od Bolt » Zaznamenáno
Mafio Ball
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #48 kdy: 08.08.2010, 13:56:35 »

To ale stále předpokládá kočičí znalost jak technologií tak rovněž taktiky, strategie i plné pochopení lidského uvažování.
Ne že bych to vylučoval ale kočičáci a jejich dvounozí vědečtí partneři ještě asi nebudou tak daleko. Pracují na tom teprve pár roků a za tu dobu by se nepodařilo vycvičit ani lidské bojovníky.(u kterých nestojí v cestě komunikační bariéra a nepřekáží "nekompatibilita" jak fyzického tak psychologického charakteru)

Vzpomeň si jaký problém pro kočičáky byl pochopit vůbec lidské dorozumívání. DW to někde rozebírá a ozřejmuje nikoliv nemožnost ale složitost takových skoků v civilizaci stromových koček.(někde v infodumpu je toho víc)
Zaznamenáno

"Nesmírně se vám omlouvám, kapitáne," přerušila ho Honor tím nejkonejšivějším tónem. "Obávám se, že jsem se nedívala kam letím."
Bolt
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #49 kdy: 08.08.2010, 16:54:21 »

Pavouci určitě vyzařují teplo,kočky teplo vidí,je otázka jakou mají rozlišovací schopnost.Je otázka co by se s tím dalo udělat?V ideálním případě by pavouky mohly vidět,ale to by bylo moc jednoduché.
Zaznamenáno
Mafio Ball
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #50 kdy: 09.08.2010, 12:59:46 »

Ještě další věc: má jejich zrak (ve všech vlnových délkách) větší dosah než telepatický lokátor? Mohly by pátrat po "aurách" messanských posádek, ne přímo po lodích.
Zaznamenáno

Bolt
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #51 kdy: 09.08.2010, 15:16:18 »

Tak to je hodně dobrý a nadějný nápad.Pavouci nemůžou maskovat co nedokážou zachytit.Normální dosah je asi řádově v km,ale podle hloubky průniku do tajemství telempatie,by mohl hodně narůst.Emoce posádek lodí budou dost "hlasité"a jednotné.
Zaznamenáno
Mafio Ball
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #52 kdy: 09.08.2010, 18:26:18 »

Pokud ale má jejich tele-lokátor takvé schopnosti tak jak by některého kočičáka mohla překvapit hexapuma nebo jiný dravec?
Museli by o něm vědět od jeho narození a znát všechny jeho oblíbené hospody....

Asi to nebude tak jednoduché.
Zaznamenáno

Bolt
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #53 kdy: 09.08.2010, 18:55:32 »

Hexapumy a kočky jsou bratranci,možná mají stejné schopnosti a nebo se hechapumy naučily před kočkama schovávat.Ale na krátkou vzdálenost hexapumu vyhmátne unčitě.
Zaznamenáno
Mafio Ball
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #54 kdy: 09.08.2010, 19:15:38 »

Takže asi máme dálkové omezení tele-lokátoru tak na kilometry maximálně. (tele-vysílačka může mít větší dosah -viz Rychlešplhající a jeho ségra)
Zaznamenáno

Bolt
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #55 kdy: 10.08.2010, 15:29:55 »

Co tak spojit infra a tele lokátor do jednoho přístroje dělaného pro kočky.Pavoukodetektor jek bič.V obou pásmech kočky vidí přímo.
Zaznamenáno
Tozeer
Newbie
*

Zobrazit profil
« Odpověď #56 kdy: 14.08.2010, 07:50:43 »

No je určitě možný, že by se tak kočky daly využít (nejlepší by to bylo zjistit náhodou - Honor si takhle stojí u průzoru a Nimiczem na ranenou a Nimicz na jednou: "Hele, co to tam je?"Smích), ale já bych jejich hlavní využití viděl spíše tam, kde se nejlépe využijí jejich telepatické a empatické schopnosti. Třeba téměř ideální se mi jeví zaměstnání chůvy či au pair. Však DW tak taky někde psal, že kočky jsou ideální chůvy. Tam krásně využijí svou empatii. A myslím, že takovýchto civilnějších zaměstnání by se pro kočky našlo více. Třeba něco ve smyslu "mluvčích pravdy," jak jsou známy z Duny by taky mohlo být zajímavé. Vím, že to sice není tak vzrušující jako kočka v pancíři kosící nepřítele nebo kočka alá infradetektor, ale dle mě rozhodně pravděpodobnější:)
Zaznamenáno
Bolt
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #57 kdy: 14.08.2010, 10:37:12 »

Civilním zaměstnáním koček se vůbec nebráním.Mají široké možnosti od chův,až časem po lékaře-kočičí chirurg by ani nepotřeboval skalpel.
Ale je to především military serie,tak mám snahu z nich dělat vojáky.A stejně nějaký ten pátek,bude trvat,pokud jestli,než se kočky plně zapojí do společnosti lidí.Zatím jsou spíš na návštěvě.
Zaznamenáno
deWega
Full Member

Zobrazit profil
« Odpověď #58 kdy: 17.08.2010, 17:58:22 »

Mě by spíše zajímalo zda kočka pozná nadčlověka.
Zaznamenáno
Bolt
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #59 kdy: 17.08.2010, 20:01:31 »

Jenom aby nebyli pro kočky stejně neodolatelně přitažliví jako HH.
Zaznamenáno
Stran: 1 2 3 [4] 5 6 Tisk 
« předchozí další »
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!