Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?
13.11.2019, 18:14:01

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Vyhledávání:     Pokročilé vyhledávání
Tak si nás našli spameři, registrace vyžaduje potvrzení, a jestli to je nezastaví, tak to budu zase schvalovat, ach jo.

5936 příspěvků v 155 témat od 123 uživatelů
Nejnovější uživatel: kolo1
* Domů Nápověda Přihlásit Registrovat
+  Honor Harringtonová
|-+  O Honor Harrington
| |-+  Diskuse o Honorverse
| | |-+  pár nápadů k taktice
« předchozí další »
Stran: 1 ... 45 46 [47] Tisk
Autor Téma: pár nápadů k taktice  (Přečteno 142048 krát)
Bolt
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #690 kdy: 17.08.2011, 12:30:03 »

Kolego fyziku graser opravdu není obdoba maseru či laser, tou je xaser neboli rentgenový aser.Ke vzniku gama záření nestačí elektrony, mmusí se po ně jít do jádra atomu.To sice je možné,ale poněkud otížněji proveditelné.

Antihmotu do zbraní v HH udajně zakázal do odvolání přímo autor.Antihmota jako poměrně běžná=dostupné součást našeho světa Valím oči! Super!.

Když jsem uvedl rotující černou díru,tak sem ji nechtěl montovat do lodě,sloužila jako zdoj inspirace, fúzní reaktor taky v sobě nemá hvězdu ,aby fungoval.

Jaký je poměr příkon-výkon u laseru?
« Poslední změna: 17.08.2011, 13:04:29 od Bolt » Zaznamenáno
Muphrid
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #691 kdy: 17.08.2011, 13:32:53 »

Kolego fyziku graser opravdu není obdoba maseru či laser, tou je xaser neboli rentgenový aser.Ke vzniku gama záření nestačí elektrony, mmusí se po ně jít do jádra atomu.To sice je možné,ale poněkud otížněji proveditelné.

Antihmotu do zbraní v HH udajně zakázal do odvolání přímo autor.Antihmota jako poměrně běžná=dostupné součást našeho světa Valím oči! Super!.

Když jsem uvedl rotující černou díru,tak sem ji nechtěl montovat do lodě,sloužila jako zdoj inspirace, fúzní reaktor taky v sobě nemá hvězdu ,aby fungoval.

Jaký je poměr příkon-výkon u laseru?

Ale jistě - vždyť jsem na tohle téma nedávno zveřejňoval odkaz v technologických novinkách Úsměv. Nechtěl jsem to jen rozpitvávat moc do hloubky - analogie s elektrony mi přijde celkem snadno pochopitelná. (nicméně díky za připomínku, nějak stručně to do textu doplním)

O "zákazu" antihmoty jsem nečetl, ale je to docela možné... A nemluvil jsem o její dostupnosti, jen že je běžnou součástí našeho vesmíru (už třeba jen při beta rozpadu). (Ne)poměr jejího absolutního množství vůči hmotě mi přijde jako celkem běžně známý fakt, takže jsem ho ani nezmiňoval.
Zaznamenáno

Warning: Don't stare into laser with remaining eye!
Helois
Newbie
*

Zobrazit profil
« Odpověď #692 kdy: 17.08.2011, 15:43:54 »

Jedna z možných koncepcí co jsem viděl, jak dostat antihmotu ve velkém, je postavení urychlovače/ů okolo plynového obra a energii na výrobu si brát z planety.Nedávno byl prezentován velký úspěch, vytvoření a udrženi -15min- antivodíku, jenoho

Ale, gravitační přeměna hmoty na energii s 50% účiností,to je oč tu šlo.

« Poslední změna: 17.08.2011, 15:50:56 od Helois » Zaznamenáno

Jsem genialní!
Stran: 1 ... 45 46 [47] Tisk 
« předchozí další »
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!