Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?
12.11.2019, 07:42:25

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Vyhledávání:     Pokročilé vyhledávání
Tak si nás našli spameři, registrace vyžaduje potvrzení, a jestli to je nezastaví, tak to budu zase schvalovat, ach jo.

5936 příspěvků v 155 témat od 123 uživatelů
Nejnovější uživatel: kolo1
* Domů Nápověda Přihlásit Registrovat
+  Honor Harringtonová
|-+  O Honor Harrington
| |-+  Odkazy
| | |-+  Honorverse na TVTropes
« předchozí další »
Stran: [1] Tisk
Autor Téma: Honorverse na TVTropes  (Přečteno 2852 krát)
Mirra
Sr. Member

Zobrazit profil
« kdy: 18.06.2010, 00:11:01 »

Narazil jsem na zajímavou stránku - TVTropes. Co je "trope" (slovo jsem si asimiloval na české "tropa") si můžete přečíst hned na titulní straně. Ve zkratce jde o zaběhané a znovuseobjevující mechanismy v příbězích (nezaměňovat s klišé). Je jich nepřeberné množství. Já jsem tam strávil skoro celý dnešek a stejně jsem jen na okraji. Vše je rozděleno do spousty kategorií a ke každému jsem uvedeny příklady (často spousta příkladů). Ačkoliv je v názvu TV, stránka uvádí příklady nejen z filmů, ale i seriálů (tradičních ala Star Trek až po zábavní jako Top Gear) a literatury (klasické i třeba komiksů - Order of the Stick nebo Looking for Group, někdo? Smích). Zároveň se tam dá hledat i podle vlastních děl, kde je naopak uveden výčet všech možných trop v díle použitých. Tak se dostávám k tomu, proč to postuju. Zkusil jsem si najít Honorverse a pod heslem Honor Harrington jsem našel sáhodlouhý seznam zahrnující všechny knihy najedou. I MoH. Stránka je očividně rychle updatována protože v sekci o Stargate Universe jsem našel zmínky i na finále první série, které není ani týden staré...

Vlastní odkaz. Varuji, že seznam je dlouhý a pokud budete studovat, co znamená jakákoliv tropa dopodrobna, zabijete velkou část dne. Naštěstí je spousta z nich sebevysvětlujících - jako třeba Action Girl nebo Berserk Button. Každopádně doporučuji, protože to nakytne zase jiný náhled na sérii, tentokrát trochu z pohledu autorů a jejich práce s tropami.

Každopádně jedna věc mě poslala do kolen. Autoři si někdy pod vstupy něco navzájem komentují, takže jsem narazil na tohle pod heslem "Crowning moment of awesome":
Citace
-Nimitz in The Honor of the Queen. The moral here? If you enter a room intending to assassinate someone, and there is a treecat in the room, your first action upon entry should be to shoot the 'cat.
--MUCH easier said than done. 'Cats have much quicker reaction than average human, and much lower body mass to react on. It's really difficult to outspeed the 'cat, and we haven't started on the whole empathy thing yet...
--In that case, the moral is: If you enter a room intending to assassinate someone, and there is a treecat in the room, either abort your mission immediately, or switch to nuclear weapons.
Zaznamenáno
Stran: [1] Tisk 
« předchozí další »
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!