Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?
29.06.2022, 21:09:29

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Vyhledávání:     Pokročilé vyhledávání
Tak si nás našli spameři, registrace vyžaduje potvrzení, a jestli to je nezastaví, tak to budu zase schvalovat, ach jo.

5946 příspěvků v 158 témat od 126 uživatelů
Nejnovější uživatel: Bubakcz
* Domů Nápověda Přihlásit Registrovat
+  Honor Harringtonová
|-+  O Honor Harrington
| |-+  Diskuse o Honorverse
| | |-+  ! VAROVÁNÍ ! obsahuje fanfiction
« předchozí další »
Stran: 1 2 3 [4] 5 6 ... 12 Tisk
Autor Téma: ! VAROVÁNÍ ! obsahuje fanfiction  (Přečteno 69448 krát)
Shras
Full Member

Zobrazit profil
« Odpověď #45 kdy: 07.06.2010, 08:23:43 »

spis nezanedbatelny. nobo mozna mizivi... Úsměv mantaci hlavne obchoduji se slezkem  takm vyvazeji zrcatka a koralky. Úsměv takeze vych to videl slezko andemani a ted i talbot. mozn ze se nam i rysuje obchod z Havenaky
Zaznamenáno
Mafio Ball
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #46 kdy: 07.06.2010, 11:28:06 »

Zase vytáhnu analogii s brit.impériem: tam taky vyrostli velké bankovní společnosti kolem podnikatelů v lodní dopravě.
Teď mě napadlo jestli mantíci mají něco jako byla/je Bank of England. Vzhledem k vládní podpoře bych se tomu nedivil.
Zaznamenáno

"Nesmírně se vám omlouvám, kapitáne," přerušila ho Honor tím nejkonejšivějším tónem. "Obávám se, že jsem se nedívala kam letím."
Shras
Full Member

Zobrazit profil
« Odpověď #47 kdy: 07.06.2010, 11:38:24 »

kazdy stat ma svoji banku .. teda az na Montanu Úsměv
Zaznamenáno
Mafio Ball
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #48 kdy: 07.06.2010, 11:56:54 »

Tam jim lítají peníze v luftě.  Smích
Ne vážně. Ono je dost těžký obchodovat když tvůj o.patner nemá k dispozici tvrdou měnu. Něco se dá řešit bartrem ale je dost nepraktické. Velká banka, zaštiťovaná silnou vládou je rozumné řešení -a  jak to vidím já tak nezbytný doplněk pro obchodně-dopravní impérium. Mělo by být provázané s diplomatickými sítěmi -konzul může být místní zástupce i pro Royal Bank of Mantichora (nebo naopak). Ušetří se tím personál.
Nikde to DW nezmiňuje ale jaký je asi "obraz" dolaru v Honorversu? Nějaká měna, kterou všude a všichni přijmou jako bezpečnou a zcela konvertabilní? Jistě, svazový kredit bude rozšířený ale nevím nakolik bych věřil bjurokratům, kteří mají její kurzy v rukách. Mohlo by je to lákat aby to použili jako další nástroj udržování rozvojových světů v područí.
(Já si pro svůj příběh vymyslel konsolidační a rozvojový fond který právě tohle dělá. Skupuje taky dluhy přespříliš rozhazovačných vlád a pak v podstatě v exekuci zabaví celou planetu... teda vládní a veřejný majetek.  Úsměv )
« Poslední změna: 07.06.2010, 12:28:10 od Mafio Ball » Zaznamenáno

"Nesmírně se vám omlouvám, kapitáne," přerušila ho Honor tím nejkonejšivějším tónem. "Obávám se, že jsem se nedívala kam letím."
Shras
Full Member

Zobrazit profil
« Odpověď #49 kdy: 07.06.2010, 17:23:11 »

jj nebylo na starej dobrej dolar .. pekne razenej Úsměv muzes to schovavat kde dhces  jen ted nevim jesi byl zlatej nebo stribrnej
Zaznamenáno
Mafio Ball
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #50 kdy: 07.06.2010, 17:32:48 »

Tady někde jsem si zahrabal 17,5biliardy ve zlatě a drahokamech... Kde to jenom bylo?
Zaznamenáno

Bolt
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #51 kdy: 08.06.2010, 22:15:53 »

Pod angreštem hledals?
Zaznamenáno
Mafio Ball
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #52 kdy: 09.06.2010, 12:39:13 »

To měl být jen nadhoz pro shrase. Kroutím očima
Jinak i přes elektronické převody může být mezihvězdné finančnictví docela složitá záležitost.
Zaznamenáno

Bolt
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #53 kdy: 09.06.2010, 13:40:32 »

Hlavně musí všechno trvat strašně dlouho.Příjde nový klient do banky a domácí banku má 20YL daleko  Pláč
Zaznamenáno
Mafio Ball
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #54 kdy: 09.06.2010, 15:17:02 »

Tak se to vlastně vrátí na naši úrověň před x-lety. Ještě před tím, než se objevily telegrafické převody.
Na tom zas nic tak složitého není, je to jen nepohodlné.
Zaznamenáno

Bolt
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #55 kdy: 09.06.2010, 15:34:56 »

Taky mám takový pocit ,že i válčení se vráítilo do sředověku. Vesnice=málo rozvinuté planety,města=průmyslové planety,hrady=centrální planety+základny loďstva a rytíři=válečné lodě.
Zaznamenáno
Mafio Ball
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #56 kdy: 09.06.2010, 15:40:00 »

Taky jsem o tom uvažoval.
Konkrétně jsem si vzpoměl na bitvu u Kresčaku. Tam působill engl. lučištníci s větším dostřelem než bylo tehdy obvyklé. Nepřítel tak byl zdecimován dřív než vůbec mohl rány oplácet.
Něco jako chudák Crandalová pod palbou.
Zaznamenáno

Mafio Ball
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #57 kdy: 10.06.2010, 08:33:54 »

Když jsem "konstruoval" obranné síly soustav v mém příb. tak jsem narazil na problém rozmisťování střelových gondol. Obsahovaly pouze "klasické" jednostupňové těžké střely ale ty kategorie pro planetární obranu. Poprvé o nich padla zmínka v OBS kde masaďané rozmístlily býmetnice na ten obsazený měsíček. Měly vyšší vytrvalost a silnější hlavice než "jakákoliv střela kterou bylo možné odpalovat z palub lodí" (jestli si vzpomínám dobře) To už sice neplatí ale i tak mají tyhle střely výhodu proti standardním, jaké do svých výmetnic láduje třeba FF (nebo rovnou SL). A v podmínakách Pohraničí představovaly obrovský náskok před jakýmkoliv protivníkem -včetně největší hrozby, ozbrojených sil OFS.
Gondoly, které jsem použil nebyly tak dokonalé jako manťácké -jednak byly podstatně větší a tudíž hůře maskovatené (což spolu s méně účinými stealth tech.výrazně zvyšovaly jejich zranitelnost) ale hlavně nedispnovaly samostatným dlouhodobým zdrojem energie. Jak to chápu já tak z "baterie" nebo jiného zdroje energ. se v gondole musí nakrmit jednak kondenzátory samotných střel ale zejména napájet výmetnice. Taky by bylo záhodno mít na nich alespoň minimální "odpuzovač kosm.smetí", tedy stínění. Plus pochopitelně energii pro komunikační a řídící systémy. Součet těhle požadavků přesáhl tech. a výrobní možnosti "mých" zbrojovek a podobně jako S.Forrakerová hledaly alternativní cesty.
Výsledkem bádání byly bárky, které sice několikanásobně převýšily cenu gondol ale měly několik výhod. Předesílám že ačkoliv se jednalo o bezpilotní stroje, řízené částečně UI a dálkově (žádné FTLkomy) nevidím v jejich výrobě a použití žádný problém. Jsou relativně malé, ne těžší než 10kt. Jejích G-klín je slabý, takže neumožňuje instalaci štítů (je větší a silnější než na pinase ale podstatně slabší než u LAC klas. i super) ale je zde možné nasadit gen protirad. a částicového stínění. Protože si vzpomínám jak HH přežila těsný zásah silnou atomovkou v něčem podobném tak předpokládám že i "moje" bárky budou do značné míry odolné proti sekundárním účinkům boj.hlavic. Přímý zásah nebo i "vhodně" umístěná velkorážová puma je pochopitelně zničí ale i tak to je lepší než naprosto nechráněné gondoly.
To byl jeden klad..druhým je jistá míra autonomity. Bárka sice nevydrží věčně (to bych musel použít štěpné reaktory a to jsem nemohl) ale itak se na stanovišti může zdržovat dost dlouho -počítám že i několik desítek dní. Vzhledem k pohyblivosti není problém ji "odvolat", na základně doplnit palivo a provést kontrolu systémů a pak ji poslat zpět. PJejí maximální zrychlení bude relativně nízské -řekněme 500g. Později projde i jejich konstrukce výrazným zdokonalením ale jako základ to dostačovalo.
Teď klíčová část popisu: výzbroj. Ta se skládala z osmi výmetnic výše zmiňovaných střel. Myslel jsem na přidání nabíjecího mech, kde by byly alespoň dvě další střely na hlaveň ale to by příliš komplikovalo konstrukci. Kdoví jestli by ji pak UI dokázala "uřídit". Na bárce samé není žádný systém řízení palby -stejně jako gondola je závislá na SŘP "něčeho" většího. Toto jsou jen pohyblivé platformy pro střely, nic víc. Tedy v té původní verzi.
Dalším problémem bylo jejich rozmisťování. Na "palebném stanovišti" sice vydrží dlouho ale aby se stahovaly k dobíjení až někam do centra soustavy se jevilo jako dost nepraktické. Stejně jsem musel někam umístit onen SŘP a bylo by celkem rozumné aby obě součásti zbraňového kompletu byly jaksi "kompaktní". Tudíž nosič bude dostatečně velký abz se do něj vlezlo co možná nejvíc bárek. Jednak jako pohotovostní záloha ale také musí mít prostor kde se těm "použitým" nabijí nové střely a doplní palivo. Vyšlo mi z toho plavidlo asi o 5Mt. Samo o sobě disponovalo energ.výzbrojí BC, palubních výmetnic jen pár (pokud vůbec). Zato obrana je předimenzovaná, CM i PDLC je tam tolik co se vešlo. Podstatná je ale vysoká kapacita SŘP, schopný zvládat kolem stovky střel. Po přečtení AAC bych ji ještě zvýšil pomocí vzdálených vlečných sond/plošin/stanic na způsob Moriartyho -něco jako primitivní KH.
« Poslední změna: 10.06.2010, 11:38:20 od Mafio Ball » Zaznamenáno

Bolt
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #58 kdy: 10.06.2010, 14:05:25 »

Dokonalejší verzi podobného systému jsem navrhoval v únoru.
« Poslední změna: 10.06.2010, 14:16:14 od Bolt » Zaznamenáno
Mafio Ball
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #59 kdy: 10.06.2010, 16:58:09 »

Dokonalejší verzi podobného systému jsem navrhoval v únoru.
Právě že byla snad až "příliš" dokonalá. Každopádně by vyžadovala přístup k nejpokročilejším technologiím a zbraňovým systémům.
Ta "moje" je (byla) oproti tomu zamýšlena k posílení bové hodnoty obrany soustav které jsem považoval za průměrné v Pohraničí.
Neměla být nijak náročná ani na výrobu ani na získání utajených prvků jako je FTL apod.
Zaznamenáno

Stran: 1 2 3 [4] 5 6 ... 12 Tisk 
« předchozí další »
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!