Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?
01.07.2022, 10:04:49

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Vyhledávání:     Pokročilé vyhledávání
Tak si nás našli spameři, registrace vyžaduje potvrzení, a jestli to je nezastaví, tak to budu zase schvalovat, ach jo.

5946 příspěvků v 158 témat od 126 uživatelů
Nejnovější uživatel: Bubakcz
* Domů Nápověda Přihlásit Registrovat
+  Honor Harringtonová
|-+  O Honor Harrington
| |-+  Diskuse o Honorverse
| | |-+  ! VAROVÁNÍ ! obsahuje fanfiction
« předchozí další »
Stran: 1 2 [3] 4 5 ... 12 Tisk
Autor Téma: ! VAROVÁNÍ ! obsahuje fanfiction  (Přečteno 69469 krát)
Shras
Full Member

Zobrazit profil
« Odpověď #30 kdy: 04.06.2010, 18:43:44 »

jako koreni rum a otoky?Úsměv))
Zaznamenáno
Mafio Ball
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #31 kdy: 04.06.2010, 19:13:55 »

To taky. Melanž se hodí i při prolong procesu.
Rum a další omamné látky -dokážeš si představit co moderní věda umožňuje vyrábět  Škleb - jdou dobře na odbyt.
A otroky na specializovaná pracoviště budou nejspíš vozit přímo dodavatelé. Takhle "smluvní pracovníky s trvalým přiřazením"  Mrknutí můžeš dopravovat v pohodě. (V ekonomy klas sakra ušetříš na objemu)
Ale taky by se tam dala prodat běžná produkce, něco co ještě na Periferii nedokážou výrobit sami ale už to potřebujou -nebo po tom touží.
Zaznamenáno

"Nesmírně se vám omlouvám, kapitáne," přerušila ho Honor tím nejkonejšivějším tónem. "Obávám se, že jsem se nedívala kam letím."
Shras
Full Member

Zobrazit profil
« Odpověď #32 kdy: 04.06.2010, 19:20:14 »

MEJDLO a kartacek na zuby
Zaznamenáno
Mafio Ball
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #33 kdy: 04.06.2010, 19:41:48 »

To by snad ještě zvládli sami, ale vem si třeba lékařské přídśtroje, komunikační, energetické a meteorologické satelity, compy, dopravní prostředkky...
Zaznamenáno

"Nesmírně se vám omlouvám, kapitáne," přerušila ho Honor tím nejkonejšivějším tónem. "Obávám se, že jsem se nedívala kam letím."
Mafio Ball
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #34 kdy: 05.06.2010, 16:49:57 »

Zkus si představit co všechno se přepravuje dneska (jak v množství tak i v soritimentu), vynásob si to miliónem, přidej spoustu druhů zboží, který přinesl vědecký pokrok a ještě k tomu přičti destinásobek Pak budeš dost blízko k tomu co se asi ve vesmíru DW pokládá za mezihvězdný obchod.
Dřevo se ti nelíbilo, o takhle ropě odpovídající směs uhlovodíků těžená v bažinách Omega Kavas. Co myslíš že by stál náklad jednoho nevelkého hyperprostorového tankeru, řekněme o pěti Mt?
Zaznamenáno

Bolt
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #35 kdy: 05.06.2010, 17:32:00 »

Dneska se taky brambory z Polska, loupou v Itálii a smaží na hranolky v Belgii. Takže pokud je mezihvězdná doprava nejlevnější na tunu
v hystori dopravy tak se vyplatí vozit i vodu.
« Poslední změna: 05.06.2010, 17:46:05 od Bolt » Zaznamenáno
Bolt
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #36 kdy: 05.06.2010, 17:41:29 »

Recyklace je fajn,ale pij roky tu samou vodu.
Zaznamenáno
Mafio Ball
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #37 kdy: 05.06.2010, 18:01:44 »

A pokud chceš být zdráv tak chlastej jenom vodu!   Nevím co si myslet/Nerozhodný Hněv  Škleb
Ne, ono je to fakt divný ale co teďka makám v dopravě tak to vidím z trochu jinýho úhlu pohledu a taky z větší blízkosti.
Ne že bych tomu všemu rozuměl ale je mě docela jasný že všechno co se nám dostane do ruk je během své výroby několikrát převezeno z jednoho místa na druhý. Dokonce i voda, jenom je to v trubkách, takže to nevidíme. (vlastně mám pocit že se to jenom posílá tam a zpátky ale asi to prostě ještě nechápu)
Dokud se bude ve vesmíru DW lišit místo těžby, zpracování a různých fází výroby a následného prodeje tak bude sem a tam poletovat spousta lodí s nákladem nebo bez.
A to je tu pak další "velké" théma: pohyb peněz (a ne, nebudou se tu vozit truhly se zlatýma dublonama shrasy  Vyplazuji jazyk )
Zaznamenáno

Shras
Full Member

Zobrazit profil
« Odpověď #38 kdy: 05.06.2010, 19:23:12 »

sasne ropu na chemicke pouziti be3ru .. ne jako palivo Úsměv

ne vim ze sebou vozi cipove certifikaty.

Zaznamenáno
Mafio Ball
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #39 kdy: 05.06.2010, 19:31:40 »

Stejně tak bys měl akceptovat i tu celulózu -taky s ní nebudou topit nebo vyrábět papír.
Ber si to tak -za určitejch podmínek bude hodnotný náklad třebas obsah odpadních jímek z nějakého orbitálního sídliště.
Sice bych byl poněkud nervózní kdyby mi raketoplány s něčím takovým lítalz nad hlavou...  Jsem v rozpacích
Zaznamenáno

Shras
Full Member

Zobrazit profil
« Odpověď #40 kdy: 05.06.2010, 19:34:06 »

o vsem nemusis vedet Úsměv
Zaznamenáno
Mafio Ball
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #41 kdy: 05.06.2010, 21:44:48 »

Ovše, jakmile by takový inštrument havaroval...
To by dalo frázi "zasraná planeta" jinej význam -takovej doslovnej.
Zaznamenáno

Shras
Full Member

Zobrazit profil
« Odpověď #42 kdy: 05.06.2010, 21:56:30 »

no to mozna jo jenze takove teleso by byla pekne spinava bomba )
Zaznamenáno
Mafio Ball
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #43 kdy: 05.06.2010, 23:13:01 »

To by bylo třeba "Podívej maminko padá hvězda!"  "Neee.."   Plesk!
Zaznamenáno

Mafio Ball
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #44 kdy: 06.06.2010, 22:48:11 »

Nevím jestli to bude někoho zajímat: zamýšlel jsem se nad pohybem zboží a uvědomil si že nevím jak v Honorversu funguje mezihvězdné finančnictví.
Kdybych měl hádat tak si tipnu že bude hodně propojené s obchodními kartely. To by mimo jiné znamenalo že manťáci budou mít významný podíl i v tomto oboru.
Zaznamenáno

Stran: 1 2 [3] 4 5 ... 12 Tisk 
« předchozí další »
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!