Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?
01.04.2020, 07:26:09

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Vyhledávání:     Pokročilé vyhledávání
Tak si nás našli spameři, registrace vyžaduje potvrzení, a jestli to je nezastaví, tak to budu zase schvalovat, ach jo.

5941 příspěvků v 155 témat od 123 uživatelů
Nejnovější uživatel: kolo1
* Domů Nápověda Přihlásit Registrovat
+  Honor Harringtonová
|-+  O Honor Harrington
| |-+  Diskuse o Honorverse
| | |-+  ! VAROVÁNÍ ! obsahuje fanfiction
« předchozí další »
Stran: 1 ... 10 11 [12] Tisk
Autor Téma: ! VAROVÁNÍ ! obsahuje fanfiction  (Přečteno 45553 krát)
Mafio Ball
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #165 kdy: 18.06.2010, 18:58:17 »

Budou jich tisíce na každé lince. Zakopnout o jednu je náhoda. Ale pokud máš představu jak se umisťují -odkud kam, základní princip- a dostatek času tak je najít můžeš docela snadno.
Na druhou stranu pokud admiralita bude považovat linku za strategický objekt tak by nebyl problém aby podél ní "korzovalo" pár křižníků či torpédoborců.

Stanice samy budou v podstatě statické objekty. Pokud budou muset mít vzhledem k FTL plnohodnotný klín tak by ho snad mohly použít k nějakým přesunům -v omezené míře.
Ale vtip je v tom že pulz je směrovaný takže "sousedé" musí vědět odkud respektive kam zaměřit antény. Tudíž nějaké radikální změny polohy linku přeruší.

S pravidelnou "návštěvou" údržbářů se počítá. Vlastně bych to viděl jako další funkci dispečerské stanice.
Zaznamenáno

"Nesmírně se vám omlouvám, kapitáne," přerušila ho Honor tím nejkonejšivějším tónem. "Obávám se, že jsem se nedívala kam letím."
Bolt
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #166 kdy: 18.06.2010, 19:01:25 »

Chytá ne hledá a ví o tobě dřív než ty o ní a práskne tě kamarádkám.Pokud nevíš co a kde přesně máš hledat,tak najít něco,někde v hyper je celkam mlhavé zadání,jak bylo mnohokrát řečeno.Na náhodu bych nespoléhal v thétě moc rušno není.Dostatek času na hledání,až peklo zmrzne Mrknutí
« Poslední změna: 18.06.2010, 20:26:08 od Bolt » Zaznamenáno
Mafio Ball
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #167 kdy: 19.06.2010, 08:41:47 »

Ke sporu ohledně bojům v hyper.

Jen menšina soustav leží ve vlně. I tam ale lze bojovat. Jestli dobře chápu princip tak než "skočíš" do n-prostoru tak musíš být v Alfě. Dokonce mám pocit jako by po každém přechodu měl proběhnout cyklus HYPGenerátoru (nebo snad ne?! Že by mohla loď spadnout o dvě tři hladiny na jeden zátah?) a nějakou dobu se tam docela bezmocně plácáš. A pokud se tam poflakují hlídky obránce tak přinejmenším můžeš vyhlásit poplach s několika minutovým předstihem.
Další věc. Útočník se obvykle snaží vynořit s max. možnou rychlostí. To vzhledem ke ztrátám při každém přechodu znamená že musí dosáhnout co nejvyšší rychlosti už v Alfě. Mám dojem že z 0.6c spadne na něco přes 14tis.km/s. Pokud se přibližoval v Alfě touhle rychlostí tak musel urazit dost dlouhou štreku a docela dlouho zrychloval. Opět příležitost pro včasné varování. (platí pro HYPP mimo vlnu, v ní je zrychlování o něčem jiném...)
Hlídková loď v Alfě může po zpozorování nepř. skočit "výš", zrychlit a získat náskok. Pak se vrátí a proskáče do n-prostoru. Sice ztratí rychlost (nebude znovu zrychlovat) ale jejím úkolem nejsou závody nýbrž dopravení inf. co nejblíž HYPLimitu.
Ještě se vrátím k přirovnání o sezení na mítině a bránění strašáka. Mítina má v tomhle případě rozměry HYPLimitu soustavy. Jestli je to koule o poloměru 20Lmin tak v Alfě to dělá 20Ls. "Dohlednost" senzorů neznám... řekněme 10Lmin. Hlídka má tedy v merku oblast 10Lh v n-prostoru. S pomocí sond -nebo dalších lodí- by měla být schopna zaregistrovat jakýkoliv pohyb nebo přechod z vyšší hladiny. A připravený kurýr by hlášení neprodleně dopravil do n-prostoru.
Teď jen na okraj: dostřel MDM je přes 3Lmin. To znamená že loď "hřadující" poblíž hlídky má celkem slušnou šanci na to, že se jí něco dostane na dostřel.

Aha, ještě jsem zapoměl: nemusm chtít mermomocí nepřítele zničit -i když by to byl ten nejpříznivější výsledek. Pokud se mi podaří ho zahnat, nabourat mu plány, zdržet ho či vyvést z míry je to taky dobré. Mrknutí
Zaznamenáno

"Nesmírně se vám omlouvám, kapitáne," přerušila ho Honor tím nejkonejšivějším tónem. "Obávám se, že jsem se nedívala kam letím."
Mirra
Sr. Member

Zobrazit profil
« Odpověď #168 kdy: 19.06.2010, 15:44:55 »

Já bych to s tou dohledností v hyper vážně nepřeháněl... DW často zdůrazňoval, jak špatně se tam vidí. Můj odhad je, že za víc než pár světelných sekund budeš rád.

Asi pro přechod do n-prostoru musíš jít přes alfu, ale když ti soupeř profičí přes hlídanou alfu za zlomek sekundy "crash" přechodem, tak už ho máš v soustavě, než se stačíš vzpamatovat. Válečné lodě se podle mě v nižších pásech při přechodu zpět zdržují jen tak, jak je to minimálně možné. Proč by poslední kus cesty letěly v alfě, když hloubějš to maj rychlejší? Ohledně toho hypergenerátoru, já bych tam problém ss žádnými cykly neviděl. Ona prodleva při translaci přes alfa zeď je to, že se ti nabíjí kondenzátory, abys mohl přenést najednou celou mnotu lodi. V hyper ale nejdeš na lodní zdroj, tam čerpáš plachtami z vlny a to je podle mě dost energie na to, aby translace do mělčího pásma proběhla ihned, když si o ní řekneš. Z tohodle hlediska by snad ani neměl být problém mít dost energie na několikanásobný průlet pásmy, protože hlubší pásmo má víc energie.

Tvůj návrh pro loď hlídající v alfě a pak skočí hloubějš aby získala náskok není validní. Pokud útočící flotila musí v tomto místě být už v alfě, aby mohla přejít do n-prostoru, tvá loď musí taky. K čemu jí je náskok v hlubším pásmu, když nemůže přejít do n-prostoru? Jediná možnost, jak dopravit zprávu před příletem soupeře je, poslat zprávu přes FTL lodi sedící hned na hyperlimitu, ale vzhledem k tomu, že soupeř je v konečné fázi přechodu do n-prostoru, získáš maximálně pár sekund
Zaznamenáno
Mafio Ball
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #169 kdy: 19.06.2010, 16:43:47 »

Tvůj návrh pro loď hlídající v alfě a pak skočí hloubějš aby získala náskok není validní. Pokud útočící flotila musí v tomto místě být už v alfě, aby mohla přejít do n-prostoru, tvá loď musí taky. K čemu jí je náskok v hlubším pásmu, když nemůže přejít do n-prostoru? Jediná možnost, jak dopravit zprávu před příletem soupeře je, poslat zprávu přes FTL lodi sedící hned na hyperlimitu, ale vzhledem k tomu, že soupeř je v konečné fázi přechodu do n-prostoru, získáš maximálně pár sekund

Za těch 8hod zrychlování urazí vetřelec skoro 2Lhod v alfě. Loď která nese poplašnou správu skočí do bety (nebo ještě výše, přitom přechod vzhůru je prakticky nezaregistrovatelný) tam využije  komprese (či jak se tomu nadává) a vynoří se v dosahu ústřední hlídky. Posel Taky bude mít v=0, ale jemu to nevadí -jen odvysílá informace nebo je rovnou donese do n-prostoru.
Zaznamenáno

Mirra
Sr. Member

Zobrazit profil
« Odpověď #170 kdy: 19.06.2010, 17:22:08 »

Ovšem nikde není řečeno, že soupeř 8 hodin zrychluje v alfě. Jakákoliv rychlostní výhoda, kterou ti přinesou hodiny v hyper je snadno dohnatelná v n-prostoru během pár minut. Podle mě je pravděpodobnější, že se soupeř nebude trápit s pár minutama zrychlení v n-prostoru a i kdyby jo, potom co i odhalí tvůj způsob hlídkování, ti ho naprosto znegujou tím, že budou prostě používat crashe...
Zaznamenáno
Mafio Ball
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #171 kdy: 19.06.2010, 17:33:39 »

Pak rozšířím hlídkování do vyšších hladin. Alfa už je nasycená, beta taky a pokud to bude nutné tak lze jít pořád výše a dále od "strašáka na mýtině".
Pokud tedy připustíme funkčnost HYPPtelegrafu. Kvalita přenesených informací by odpovídala mant. sondám 1.gen a to je celkem slušné.
Na každou hladinu musí být pořád min.jedna loď schopná HYPskoku.
Zaznamenáno

Mirra
Sr. Member

Zobrazit profil
« Odpověď #172 kdy: 19.06.2010, 17:43:38 »

Tím, že budeš hlídkovat ve všech pásmech si nehorázně zvýšíš nároky na počet lodí (pokud nepřipustíme hypertelegraf). A naopak hlídkovat jen ve vyšších by nakonec mohlo soupeře přivést k myšlence náhodného přiblížení, či dokonce  k myšlence poslat síly různými pásmy a dát si rande v alfě před přechodem. Takhle bys zachytil jen část jeho sil a tak by obranné síly byly připravené jen na něco jiného...
Zaznamenáno
Bolt
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #173 kdy: 19.06.2010, 17:48:24 »

Už jeden rychlý přechod pusobí na lidi neblaze,nechtěj si představit jak to na lodi bude vypadat po výcenásobném.
Zaznamenáno
Mirra
Sr. Member

Zobrazit profil
« Odpověď #174 kdy: 19.06.2010, 17:49:40 »

Radši nechám pozvracet pár praporčíků, než aby mi soupeř očuchával pozadí v alfě...
Zaznamenáno
Bolt
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #175 kdy: 19.06.2010, 17:55:29 »

Obávám se ,že by to nebylo pouze pár praporčíků...
Zaznamenáno
Mafio Ball
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #176 kdy: 19.06.2010, 18:07:30 »

I kdyby si vyzvraceli nehty u nohou všichni až po admirála, můžou to podstoupit pokud za to bude tahle výhoda stát.
S tím že nepřítel bude reagovat souhlasím -ale o to jde. Mě bitvy DW začaly připadat trochu moc formalizované tak jsem hledal způsob jak to "rozhýbat".
(ano, nasazení moderní a ještě modernější techniky to zpestřilo ale přece jen...)
Když si to vemeš tak manévr HH v Marši (a jeho napodobování) už byl krok tímhle směrem.
Zaznamenáno

Mafio Ball
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #177 kdy: 20.06.2010, 11:24:30 »

Okolí mant.Křižovatky je ideální "hřiště" k přechodu na tuhle 4D-koncepci války. Je více jak dokonale zmapované, nenachází seve vlně (aspoň myslím) a jestli by někde bylo pro Velkou Alianci dobré získat sebenepatrnější výhodu tak tady. Je to klíčový bod veškeré jejich strategie a každý kdo SKM/SEM/VA bude chtít zničit se pokusí udeřit právě tady. Všude jinde je to jen optřebovávací válka.
Solíci to zjevně chápou a pochybuju že MA dojde k jinému názoru. Čili a petržel: investice do obrany křižovatky a/nebo mateřské soustavy budou vždy obrovské a v podstatě neomezené. Beru to tak že admiralita už ví že nepřítel zodpovědný za OB si s EE nedělá těžkou hlavu. Proto může dospět k závěru že nechat jejich konvenční i nekonvenční lodě s "spiderovitou" technologií vystoupit a manévrovat v okolí není dobrý nápad.
Hlídky v H-prostoru... Hledal jsem nějaký odkaz, doposud marně. Zkusíte mě někdo nasměrovat?
(nebo klidně zopakujte argumenty z Baru, ochotně se podrobím kritice)  Mrknutí
Ale i tak -je prakticky vyloučeno aby se o něco takového někdo, někdy a nějak nepokusil...
Zaznamenáno

Mirra
Sr. Member

Zobrazit profil
« Odpověď #178 kdy: 20.06.2010, 23:24:40 »

Na baru jsem nikdy dlouho nepobyl, na můj vkus je to nepřehledné. Ale zkus fóra DW, tam jsou taky lidi ochotní se zamyslet a diskutovat (pokud nepostuješ něco s gravitačním beranidlem Úsměv).

V případě Mantichory jako klíčové soustavy SEM bych pochopil využití nějakého způsobu hlídkování v HP. V kombinaci se spletitostí tamní zóny rezonance by se tak dal blížící se soupeř jistě nějak překvapit. Ale rozhodně pochybuji, že takto by se dala hlídat každá tvá soustava.

Jinak si myslím, že až MA vypraví dostatečný počet spider lodí, budou boje deformalizované až až Úsměv.
Zaznamenáno
Mafio Ball
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #179 kdy: 21.06.2010, 14:53:36 »

Já bych to zkusil ale omezuje mě má angličtina. Musím se vyjadřovat moc jednoduše a to na takovéhle théma nestačí.  Pláč
Zaznamenáno

Stran: 1 ... 10 11 [12] Tisk 
« předchozí další »
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!