Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?
14.08.2020, 19:49:25

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Vyhledávání:     Pokročilé vyhledávání
Tak si nás našli spameři, registrace vyžaduje potvrzení, a jestli to je nezastaví, tak to budu zase schvalovat, ach jo.

5942 příspěvků v 156 témat od 124 uživatelů
Nejnovější uživatel: ctenar
* Domů Nápověda Přihlásit Registrovat
+  Honor Harringtonová
|-+  O Honor Harrington
| |-+  Diskuse o Honorverse
| | |-+  ! VAROVÁNÍ ! obsahuje fanfiction
« předchozí další »
Stran: 1 [2] 3 4 ... 12 Tisk
Autor Téma: ! VAROVÁNÍ ! obsahuje fanfiction  (Přečteno 49897 krát)
Shras
Full Member

Zobrazit profil
« Odpověď #15 kdy: 03.06.2010, 18:50:21 »

asi hlavne ta slovanie ...

no mam pocit zze nekteri lide berou SL jako homogeni celek coz neni .. jen jsme chtel podotknout ze SL je tak velke ze urcite ty suroviny se sezenou v ramci SL. jiank Mantaci tezi v Pasmu jednorozce .. proc by to podobne nedelalo i sl .. postavime lodenice u zdroje.

nejsou nekde tabulky poctu lodi RMN?
Zaznamenáno
Mafio Ball
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #16 kdy: 03.06.2010, 19:01:42 »

Proč švédi kupovali dřevo?
Amíci mají taky nerostné suroviny na dvorku a netěží je, raději se neptám proč.
Zaznamenáno

"Nesmírně se vám omlouvám, kapitáne," přerušila ho Honor tím nejkonejšivějším tónem. "Obávám se, že jsem se nedívala kam letím."
Mafio Ball
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #17 kdy: 03.06.2010, 19:13:09 »

chtel podotknout ze SL je tak velke ze urcite ty suroviny se sezenou v ramci SL. jiank Mantaci tezi v Pasmu jednorozce .. proc by to podobne nedelalo i sl .. postavime lodenice u zdroje.

nejsou nekde tabulky poctu lodi RMN?
Tabulky na infodumpu, tady nevím.

Aještě mě ohledně dovozu/vývozu napadl jeden argument: Za půldruhýho tisíciletí těžby už můžou mít solíci svý soustavy docela vycucaný.
Teda určitě budou zakládat hornické kolonie v neobývaných syst. Ale proč se namáhat? Stejně nakonec na dopravu potřebuješ HYPPloď.

« Poslední změna: 03.06.2010, 20:03:06 od Mafio Ball » Zaznamenáno

"Nesmírně se vám omlouvám, kapitáne," přerušila ho Honor tím nejkonejšivějším tónem. "Obávám se, že jsem se nedívala kam letím."
Shras
Full Member

Zobrazit profil
« Odpověď #18 kdy: 03.06.2010, 19:27:53 »

je 1900 let po diaspore
 mantaci jsou snad 300 let nebo tak nejak .. cili pocitam ze SL je stare tak 500-1000 let ... pokud to nekde neni napsane
Zaznamenáno
Mafio Ball
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #19 kdy: 03.06.2010, 19:38:53 »

pocitam ze SL je stare tak 500-1000 let ... pokud to nekde neni napsane
Ale těžit už začali dřív než se shodli na Lize ne?
Zaznamenáno

Mirra
Sr. Member

Zobrazit profil
« Odpověď #20 kdy: 03.06.2010, 21:41:05 »

Ale stále tam bude spousta nezakládajících planet, co svý zdojr nevytěžily. A navíc i SKM při svých enormních stavebních programech válečných lodí vyčerpalo jen malý kus svého nerostného bohatství. V SL půjde většina surovin do civilního sektoru, ačkoliv pokračující válka s SEM by to mohla změnit. Pokud dojde k tomu, co čekám - tedy, že nakonec zůstane Stará Liga sama jako celek, může se stát, že jí bude něco chybět...
Zaznamenáno
Mafio Ball
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #21 kdy: 03.06.2010, 21:47:53 »

Podle mě je rozdíl jestli takové zboží kupuješ u relativně rozvinutého světa který po tobě bude chtít -jak to bylo, svazové kredity(já si vymyslel patvar soláry)- konvertabilní měnu nebo od ubožáků kteří vezmou za vděk cokoliv co jim nabýdneš.
Navíc značná část obchodu půjde soukromýma rukama bez zásahů vlády. Konzorcium, které to bude provozovat se možná zaměří i na odbyt vlastní produkce. A taky může mít nějaké zájmy v divočině.
Zaznamenáno

Mafio Ball
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #22 kdy: 03.06.2010, 22:00:25 »

Jestli se pletu a vy máte pravdu... Co teda rozváží ty tisíce -statisíce?- nákladních lodí po celé galaxii?
Nemůžou přece jen prodávat, to by se jim veškerý mezinárodní obchod zhroutil do pár let.
I kdyby šlo o bártrové obchody tak podle mě něco takového prostě fungovat musí.
Zaznamenáno

Shras
Full Member

Zobrazit profil
« Odpověď #23 kdy: 04.06.2010, 04:22:23 »

ok vim ze i v H je zminak a ze prevazeji ryby:) takze ok ja to vzdavam sice mi to prijde neprakticke ale tech 10M zarovek vam dodam Úsměv

jinak slovane .. jak vime v ramci RH je i planeta z takovim divnym jmenem Praha Úsměv
Zaznamenáno
Mafio Ball
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #24 kdy: 04.06.2010, 10:41:25 »

A v mant. Nový Kiov.. Kiev. To jsou ale "normální" emigranti.
Ti "moji" se trhli někdy před Poslední válkou... Což mě připadá trochu divné, nemyslíte? Můžu říct: tahle válka byla první ale označit nějakou za poslední?! Že by měli nějakou zvláštní intuici? Sybilla, orákolum...
TAk a dost, už nikdy a basta! A pak se ves Horní Lhota pustí do rozšiřování švestkových saadů, Dolní Lhota bude proti a břink -máme tu další válku jako vyšitou.

Každopádně se nějak nephodli s tvůrcema scragů a koupili si nějakou loď. Ale rasisti to byli taky
« Poslední změna: 04.06.2010, 14:15:47 od Mafio Ball » Zaznamenáno

Bolt
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #25 kdy: 04.06.2010, 13:23:55 »

Zatím Poslední  světová válka na Zemi.                                                                                                                                           Na Praze vaří dobré pivo ,tak na tom něco bude.
Zaznamenáno
Mafio Ball
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #26 kdy: 04.06.2010, 16:38:11 »

A zitra začne odpočet k další.
To je něco co u se člověčenstva prostě nezmění. Ani Detwaileři to z lidské povahy neodstraní svými genetickými čáry-máry.
Zaznamenáno

Shras
Full Member

Zobrazit profil
« Odpověď #27 kdy: 04.06.2010, 17:08:53 »

no ona ta sebeznicujici tendence neni spatna... v dnesi dobe primo vytana .. problem jsou atomovky a virove zbrane.  Moc ucine
Zaznamenáno
Dalin
Full Member

Zobrazit profil
« Odpověď #28 kdy: 04.06.2010, 17:31:41 »

Jestli se pletu a vy máte pravdu... Co teda rozváží ty tisíce -statisíce?- nákladních lodí po celé galaxii?
Nemůžou přece jen prodávat, to by se jim veškerý mezinárodní obchod zhroutil do pár let.
I kdyby šlo o bártrové obchody tak podle mě něco takového prostě fungovat musí.
V textu je uvedeno, že cestování hyperprostorem je tak levné, že se vyplatí dokonce vozit potraviny. Navíc myslím že při nouzovém přechodu 8.flotil od Trevora k Bazilišku tam byla zmínka o lodi s nákladem rudy. To znamená, že obchod funguje stejně jako na Zemi, z málo rozvinutých teritorií suroviny, z vyspělých stroje a technologie.
Zaznamenáno
Mafio Ball
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #29 kdy: 04.06.2010, 17:38:07 »

Že jo! S těma technologiema bych ale moc nekšeftoval -takhle si do budoucna podřezávat větev... Spíš tam vozil přímo spotřební zboží.
Zaznamenáno

Stran: 1 [2] 3 4 ... 12 Tisk 
« předchozí další »
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!