Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?
23.09.2019, 11:52:54

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Vyhledávání:     Pokročilé vyhledávání
Tak si nás našli spameři, registrace vyžaduje potvrzení, a jestli to je nezastaví, tak to budu zase schvalovat, ach jo.

5933 příspěvků v 155 témat od 123 uživatelů
Nejnovější uživatel: kolo1
* Domů Nápověda Přihlásit Registrovat
+  Honor Harringtonová
|-+  O Honor Harrington
| |-+  Diskuse o Honorverse
| | |-+  ! VAROVÁNÍ ! obsahuje fanfiction
« předchozí další »
Stran: [1] 2 3 ... 12 Tisk
Autor Téma: ! VAROVÁNÍ ! obsahuje fanfiction  (Přečteno 42006 krát)
Mafio Ball
Hero Member

Zobrazit profil
« kdy: 01.06.2010, 02:00:04 »

Rozhodl jsem se soustředit své výpotky do zvláštního thématu abych neobtěžoval citlivější povahy.
Tudíž kdo se cítí být znechucen nechť laskavě nepokračuje.
Zaznamenáno

"Nesmírně se vám omlouvám, kapitáne," přerušila ho Honor tím nejkonejšivějším tónem. "Obávám se, že jsem se nedívala kam letím."
Mafio Ball
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #1 kdy: 01.06.2010, 02:23:44 »

Někde se tu mihla zmínka o Slovanech.
Kromě scragů, produktů vývoje ukrajinských laboratoří se v ději vyskytla ještě jedna zmínka o našem velkém, slavném a mírumilovném kmeni.
Gryfská horalka Helenka Z. má za "sousedy" rody které přes x let života v multi-rasové -nebo snad bezrasové společnosti stále udržují rodný jazyk a nejspíš i kulturní zvyklosti. Rád bych věděl jaké ...nebo radši ne, běloruské tradice po dvou tisíciletích vývoje... brrr. Každopádně obojí -scragové i horalé- naznačují něco o nacionalismu který je až děsivý. Teď jsem si vzpoměl ještě na lorda Orlowa a docela jsem se za svůj původ zastyděl.
Abych si trochu odlehčil čekání na AAC, začal jsem potvořit zlomky vesmíru mimo hlavní dějiště HH linie. Pro "svůj" celek jsem si vybral končiny vzdálené asi 650 LY od Země, směrem na východ (pochopitelně).
Zaznamenáno

"Nesmírně se vám omlouvám, kapitáne," přerušila ho Honor tím nejkonejšivějším tónem. "Obávám se, že jsem se nedívala kam letím."
Shras
Full Member

Zobrazit profil
« Odpověď #2 kdy: 01.06.2010, 07:17:06 »

na vychod z pohledu ze zeme? a pokud jo z jakeho bodu na zemi? a j jakou hodinu a den Úsměv ?
Zaznamenáno
Mafio Ball
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #3 kdy: 01.06.2010, 19:03:37 »

cha cha.
Zaznamenáno

Mafio Ball
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #4 kdy: 01.06.2010, 21:12:54 »

Ty se pořád vracíš k tomu samýmu.
Ale viděl jsi někdy tady na naší planetě sever?
Je to směr od tebe ke konvencí stanovenému bodu. Pro lepší$ orientaci podpořený magnetickými vlastnostmi země a kusu rudy.
Zřejmě marťani budou mít sever někde jinde. Jakmile se s nimi budeš chtít dohodnout o rozparcelování sluneční soustavy musíš najít nějaké společně definované pravidlo. Základem bude matematický popis ale pro většinu lidí(a věřím že i UFOunů) je soustava rovnic poněkud složitá pro použití v běžné mluvě. Tudíž by bylo pěkné najít nějaké jednoduché slovní označení.
Zaznamenáno

Shras
Full Member

Zobrazit profil
« Odpověď #5 kdy: 01.06.2010, 21:19:28 »

samozdrejmne .. co se dohodnout ze se nedohodnem .. a ja na vyrazu sever budu skripat zubama Úsměv
Zaznamenáno
Mafio Ball
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #6 kdy: 01.06.2010, 21:37:29 »

Kruci i DW to přece nějak řeší... Jen si nemůžu vzpomenout jak
Zaznamenáno

Shras
Full Member

Zobrazit profil
« Odpověď #7 kdy: 01.06.2010, 21:40:29 »

chtelo by to nejkeho kartografa nebo spise astrografa:)
Zaznamenáno
Mafio Ball
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #8 kdy: 01.06.2010, 21:54:53 »

Sakra takovou triviální otázku vyřešíme sami, ne?
Zaznamenáno

Mafio Ball
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #9 kdy: 02.06.2010, 12:20:53 »

Někde se tu mihla zmínka o Slovanech.
Vycházím z toho že prozkoumaná část galaxie je hódně velký kus vesmírů. Určitě takovejch 1.000.000.000LY3.
Slovani v mém podání nebudou z první ani poslední vlny kolonizace.
Jak je pro ně typické dorazili už k hotovému a využili své technologické výhody dané pozdějším odletem z domova k okupaci spousty soustav.
Coby vyšší rasa pochopitelně zaujali pozici vládců a z těch podrobených nadělali nevolníky.
Áno, vznikla u nich monarchie, aristokracie apod. V zájmu zvýšení pestrosti "celků" jsem tam dosadil cara.
A abych to trošku okořenil, jejich jedna lodička, kotvící na orbitě sídelní planety se jmenuje Mauzoleum.
Hádejte proč?
Zaznamenáno

Shras
Full Member

Zobrazit profil
« Odpověď #10 kdy: 02.06.2010, 13:34:40 »

naklonovali lenina  a v pravou chvili ho sejmuli a vysvavili?
Zaznamenáno
Mafio Ball
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #11 kdy: 02.06.2010, 13:49:12 »

To by byla moc velká blbost. Perverzního blázna a pomýleného idealistu by na nic nepotřebovali.
Ne, jenom jeden z vládců se rozhodl že si prodlouží život a zařídil si kryogenickou hybernaci. Vládne jeho regent a čas od času se šípková růženka probudí a převezme otěže do svých rukou. Poněkud to narušuje kontinuitu politiky ale co. Ti slované jsou prostě trochu divní.
Mimochodem, jmenuje se to tam Carství dálné Slovánie. To jen abych neurazil někoho z ruska.
Zaznamenáno

Mafio Ball
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #12 kdy: 03.06.2010, 17:28:51 »

Carství dálné Slovánie

Jedná se o relativně rozlehlou mezihvězdnou říši o několika desítkách obydlených soustav. Nedá se říct že by byli příliš zaostalí ale rozhodně nijak zvlášť nevynikají. Jedním z důvodů je, že zde aristokracie není tak uvědomělá jako manťácká nebo andermannská. Dalším zase dost podstatný vliv církve, která se mimo jiné stará o Mauzoleum i s jeho jediným stálým hostem. A třetím, nejpodstatnějším je kastovní systém. Slovaniáni jsou zřejmě značně ortodoxní rasisté a vůbec bych se nedivil kdyby se jim Detw.plán líbil. Samozřejmě pokud by byli oni ti předurčení -což nejsou. Dokonce si museli zaplatit pomoc beowulfských genetiků protože ve snaze zachovat co nejčistší krev zapoměli na pravidla které musí dodržovat i chovatel králíků...
Hospodářství: Hlavním -a v podstatě jediným- zdrojem bohatství je vývoz obrovských kvant surovin. Odběratelem je pochopitelně SL, jejíž hlad po levných zdrojích se zdá být neukojitelný. Dováží se spotřební zboží, hlavně luxusní pro zhýčkanou a dost excentrickou aristokracii.
Správní členění: Každá soustava se nazývá vévodství a má značnou míru autonomie. Kromě toho existují systémy a dokonce několik vícesoustavových uskupení podřázených přímo regentovy (carovy). To jsou hejtmanství.
Ozbrojené síly: Zastaralé ale značně početné. Odhadl bych to na úroveň mant. -150TY, přinejmenším.
« Poslední změna: 03.06.2010, 17:45:32 od Mafio Ball » Zaznamenáno

Shras
Full Member

Zobrazit profil
« Odpověď #13 kdy: 03.06.2010, 18:04:06 »

ok tvuj svet .. jinak Davna Slovanie .. znito takcionalisticky Úsměv stale si myslim ze surovinovej obchod je OUT Úsměv kdyz uz tak bych to videl mezi sebou. SL je prilis velkej coli vlastne nic jako SL neexistuje:) jiank co mneli mantwaci pred 150 lety .. par plechovek?

jiak pokracuj a ja ti to skritizuju:)
Zaznamenáno
Mafio Ball
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #14 kdy: 03.06.2010, 18:18:02 »

Vem si kolik surovin potřebuješ na výrobu takového jednoho, pěti nebo stovky SD. Milóny tun. A v civilním -nevojenském- průmyslu taky spotřebuješ sur. počítané na megatuny.
Další věc přelidněné světy, notabene se sociální záchranou sítí ala LRH nebudou stíhat produkovat dost potravin atd. Teda zvládly by to, ale cena by byla značná. Lepší je si vlastní zdroje šetřit a kupovat je za levný peníz. Obzvlášť kdyý budeš platit spotřebním zbožím které doma -a ani nikde v SL- neprodáš. Cesty velkokapacitních lodí sice budou drahé, ale když je vytížíš i při návratu... Navíc tenhle "pendl" bude zavedený jako pravidelný a dlouhodobý, tudíž náklady půjdou dolů.
Kdesi to tu bylo, výpis vývoje. V době objevení křižovatky už se RMN celkem slušně rozrostlo.
Ale já měl na mysli spíš technologickou úrověň. A generační rozdíl by byl tak ..pět?!
A co se ti nezdá, Dálná, slovánie nebo carství?
Zaznamenáno

Stran: [1] 2 3 ... 12 Tisk 
« předchozí další »
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!