Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?
27.05.2022, 02:48:30

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Vyhledávání:     Pokročilé vyhledávání
Tak si nás našli spameři, registrace vyžaduje potvrzení, a jestli to je nezastaví, tak to budu zase schvalovat, ach jo.

5946 příspěvků v 158 témat od 126 uživatelů
Nejnovější uživatel: Bubakcz
* Domů Nápověda Přihlásit Registrovat
+  Honor Harringtonová
|-+  O Honor Harrington
| |-+  Diskuse o Honorverse
| | |-+  Historie vesmírných konfliktů
« předchozí další »
Stran: 1 ... 3 4 [5] 6 7 8 Tisk
Autor Téma: Historie vesmírných konfliktů  (Přečteno 38836 krát)
Mafio Ball
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #60 kdy: 04.06.2010, 11:30:16 »

ad Piráti

Je to relativně snadné. Coby pir.loďku můžeš použít ukořistěnou kocábku, která je jenom o drobítek rychlejší než tvoje kořist. Jseš tím omezenej ve výběru cílů, ale co?
Přizdobíš si ji pár laserama a jednou (nemáš na utrácení) dvěma střelama pro "výstražnou" palbu -čili nemusí být nijak dokonalá.
Když obchodníkovy podepíšeš smlouvu vlastní krví tak ti na to pučí.
A pak už jen čekáš.. A čekáš... A čekáš.
Zaznamenáno

"Nesmírně se vám omlouvám, kapitáne," přerušila ho Honor tím nejkonejšivějším tónem. "Obávám se, že jsem se nedívala kam letím."
Shras
Full Member

Zobrazit profil
« Odpověď #61 kdy: 04.06.2010, 11:41:12 »

ukoristenou kde?
Zaznamenáno
Shras
Full Member

Zobrazit profil
« Odpověď #62 kdy: 04.06.2010, 11:42:53 »

pokud zvladou ses kocit na palanetu nebo prekonat hyperprostor jen mavanim rukou a zatajenym dechem proc ne:)
Zaznamenáno
Mafio Ball
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #63 kdy: 04.06.2010, 11:57:49 »

Co třeba oblíbená vzpoura posádky (nebo cestujících když na to přijde). Popřípadě můžeš zkusit prohrabat Ship-bazar a koupit si něco hódně ojetého (loď) za cenu železa. Asi taky na úvěr od onoho "investora" s lichvářským úrokem pochopitelně.
Zaznamenáno

"Nesmírně se vám omlouvám, kapitáne," přerušila ho Honor tím nejkonejšivějším tónem. "Obávám se, že jsem se nedívala kam letím."
Mafio Ball
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #64 kdy: 10.06.2010, 21:43:57 »

ukoristenou kde?
Tak mi napadlo že k přepadání lodí vlastně ani nepotřebuješ vlastní hyperprostorové plavidlo. Stačí ti vyzbrojená pinasa a měl bys být schopen přimět běžnou civ. loď ke kapitulaci.
Na druhé straně zůstal bys omezený na tu jedinou soustavu a musel bys čekat na nějakého nešťastníka který ti vleze do cesty.
Zaznamenáno

Mafio Ball
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #65 kdy: 23.06.2010, 05:51:02 »

Po přečtení IDG jsem se konečně dozvěděl kde a kdy se objevily monitory.
Já si název téhle lodní kategorie vypůjčil z jiného důvodu. "Mokré" monitory byly lodě pro nasazení na řekách a při pobřeží.
Podle mě analogií by bylo omezení jejich nasazení pouze v rámci soustavy. Tedy bez možnosti HYPP letu.
Klidně by svým vývojem mohly kopírovat růst velikosti plnohodnotných válečných lodí. Tedy malé monitory -křižníky. Střední -BC/BB. Těžké -DN/SD. Za jistých okolností by se mohly stavět i větší ale ty by byly už daleko méně pohyblivé, snad jako předchůdci pevností.

Nemožnost přejít do H-prostoru je velmi omezuje. Na druhou stranu když se vypustí všechno co je k němu potřeba získají monitory jistou výhodu nad svými protějšky. Takto uvolněný prostor se dá využít k zesílení pancéřování, výzbroje, zvětšení muničních skladů... (u těch menších by měl být nárůst nejvýraznější. gigantů už se to tolik netýká)
A taky by měly být podstatně levnější.
Zaznamenáno

sprinter66
Newbie
*

Zobrazit profil
« Odpověď #66 kdy: 23.06.2010, 08:54:24 »

Jenže bys v tom případě v každé soutavě musel vybudovat montážní doky a zajistit kvalifikovanou prac sílu na sešroubování těch lodí plus doprava a kde máš teď tu výhodu v ceně?
Zaznamenáno
Mafio Ball
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #67 kdy: 23.06.2010, 09:23:37 »

Ty malé bych se snažil převážet v celku. Nějaký obří, velkoprostorový nákl. lodě. Pokud mají délku přes tři kiláky tak by se snad do nich kilometrová potvora vlezla.
Ty větší -a obři- by se holt musely montovat na místě. Graysonským stylem, jen by se součástky nepřesunovaly přes půl soustavy ale x světelných roků.
Jeden náklad velké nákladní lodě by měl stačit na dopravu většiny komponentů. A vybudování mont. doků, souvisejících provozů a snad i linek na výrobu méně náročných dílů by byl dobrý počinek pro podporu rozvoje zaostalých světů.
Pracovníci by se museli vyškolit pod dozorem zkušených instruktorů z centra... Ale pak už by se podíl místních zvyšoval a rostl by počet kvalifikovaných dělníků i spec. (ti by zas mohli na stáže do centra, sbírat zkušenosti). Pokud by nebylo potřeba stavět další jednotky, přešli by lidi do civilního sektoru. A jak máš jednou mont. doky dá se v nich budovat prakticky cokoliv.

Můžeš převážet automobilové součástky přes oceán a v cílové zemi je jenom sestavovat. Na jednu stranu jsou tam asi větší výdaje -přinejmenším zpočát
ku- ale má to i řadu výhod. Hlavní je pochopitelně ten že prodáváš svý auta na tamním trhu a přitom mají jistou přidanou hodnotu i domácí (ty auta jsou do jisté míry tuzemské, národní hrdost atd.) Propojíš tak obchodně i společensky metropoli s periferiemi. Dodáš do tamní ekonomiky peníze. Krom toho dosáhneš i určité jejich závislosti -vzájemné, zdůrazňuji. Oni nemůžou dělat auta bez tvých zásilek -čili tvé továrny mají práci. Současně ty s nima musíš udržovat dobré vztahy, aby je nenapadlo buď výrobu přerušit nebo si najít jiného dodavatele. Logicky časem se budou snažit aby co nejvíc komponentů produkovali sami ale to nějakou dobu potrvá. Pak sice přijdeš o kšeft ale jsou tu inovace, vývoj...

Původně jsem to nezamýšlel aplikovat na SEM. Vlastně si ani nejse jistý jestli by to bylo výhodné v "současnosti". Byl to projekt někde jinde a v minulosti HH.
Zaznamenáno

Bolt
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #68 kdy: 23.06.2010, 16:33:57 »

Právě Mantichora v současnosti potřebuje nakopnou rozvoj hromady zaostalých soustav,které jsou pro ní koulí na noze.
Zaznamenáno
Mafio Ball
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #69 kdy: 23.06.2010, 22:55:08 »

které jsou pro ní koulí na noze.
Sočasně jsou ale pobídkou. Říkejte si co chcete ale nutnost obrany TQ a Slezska je pro mantíky nyní stejnou nutností jako obrana mateřské soustavy. Nemyslím teď strategickou, tam je volba jasná. Mám za to že postoj HH při obraně Jelcinu v předvečer Dlouhé prosrané války nebyl tak vyjjímečný. Prostě jen -jak se píše na obálce- byla v nesprávný čas na nesprávném místě (nebo to bylo obráceně?). Každopádně tam se jednalo "pouze" o spojence. Je nemyslitelné aby nyní když byla anexe a připojení schváleno nehájili tamní světy do rozhodujícího momentu. A nemyslím tím obětování za každou cenu. Teď má SEM, tedy RMN to co dosud postrádala: strategickou hloubku. V první a druhé havenské válce to do jisté míry byli spojenci, které museli hájit ale to prostě nebylo ono. Taď budou bojovat "za své", možná ještě ne spoluobčany ale spolupoddané a to bude jistý rozdíl. Pořád je to královské námořnictvo a montaňané, nunciané a další -ané jsou Éliščini poddaní. A to znamená hodně.

Nen to přesně vztah jako měli třeba angláni ke svým koloniálním državám -za které stejně dokázali prolévat krev- ale je tu jistý pocit zodpovědnosti a pozice "patrona". Něco jako vztah dospělého vůči dospívajícímu.
A to mě docela těší. Bylo by snadné aby se mantíci "zakopali" a bránili jen to své... To teď prostě nemůžou. Právě to je podle mě donutí -po jisté nevyhnutelné přestávce- jednat mnohem aktivněji.
« Poslední změna: 24.06.2010, 02:28:23 od Mafio Ball » Zaznamenáno

Bolt
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #70 kdy: 24.06.2010, 14:24:21 »

Přesně tak,zapomněl jsem slovo "zatím",obrana nových planet je nezpochybnitelná povinost.Zároveň ja to příležitost udělat hodně nových zajímavých věcí.
Zaznamenáno
Mafio Ball
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #71 kdy: 25.06.2010, 07:25:25 »

Zajímavé věci...
Je to dobrý přívlastek -budou určitě poněkud odlišné od dosavadního mant. přístupu.
Proč?
Mantichora teď nemá a nějakou dobu ani mít nebude k dispozice dostatek supermoderních, extraefektivních a ultradrahých vymyšleností. Nebude jich mít tolik aby s nima mohla zabezpečit všechny své nové državy. Pochopitelně se soustředí na obnovu, respektive rozšíření výrobních kapacit "doma". To by mělo zahrnovat také Bazilišek, Trevor, Lynx -tedy součásti SKM. Ale nějaké před-přípravné práce se budou s jejich poradenstvím dít i na světech TQ a Slezska. Budou to převážně hrubé základní konstrukce. Takové které místní dokáží postavit sami, jen s dohledem a podporou nějakých královských/císařských koordinátorů. Mám za to že stavba oněch nosných struktur bude časově náročná takže jejich dokončení by se mohlo protáhnout až do doby kdy se kapacity SKM obnoví. A pak už by se jen přemístily výrobní linky a nainstalovaly do hotových "továren" jejichž veškerá zajišťovací a podpůrná infrastruktura by už byla funkční. Tedy pokud by vláda došla k závěru že vzhledem k nebezpečí něčeho podobného jako OB by bylo dobré nenaskládat všechna vajíčka do jednoho košíku...
Ale i kdyby -tady by došlo k takovému nárůstu kapacit že ve spojením s kvalitativním náskokem mantíků by mohlo SEM vést "skutečnou" válku se solíkama.
Zdůrazňuju že nepočítám s přesunem hlavních loděnic. Ty by měly zůstat v domovské soustavě, maximálně v soustavách spojených s ní přímo Křižovatkou. Ale takové menší, schopné stavět jednotky do velikosti křižníků by se mimo SKM objevit mohly. Klíčové komponenty by samozřejmě se dovážely z centrály -jejich unifikace je důležitá stejně jako utajení přesných technologických postupů. Krom stavby "drobotiny" by se kolem poboček objevily opravárenské doky které možná časem umožní stavět i větší kousky.
No původně jsem se chtěl rozepsat o něčem jiném. Mantíci možná budou muset přistoupit alespoň dočasně na něco podobného havenské škole. Jestli se do nich FF opře plnou silou tak budou potřebovat nejen své super pokročilé jednotky ale taky jich budou muset mít dostatečný počet. Když rozptýlí 10. flotilu a Khumalovy jednotky pro ochranu všech soustav budou příliš rozptýleny na to aby dokázali čelit skutečně masivnímu úderu ve vybraném místě.
Zaznamenáno

Bolt
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #72 kdy: 25.06.2010, 10:54:27 »

Zapomněl jsem,že základ námořnictva je obchodní flota.Výstavba obchodních lodí se může přesunout kamkoliv,neobsahují moc utajovaných součástí a jsou relativně jednoduché a hodně,hodně potřebné.Výstavbou po greisonsku rozjedeš průmysl,vyškolíš hromadu lidí na mantichorské stendrdy výstavby a obsluhy.Časem dostaneš možnost postavit cokoliv,kdekoliv plus další základ pro nábor do válečného námořnictva .Doma se budou stavět hlavně válečné lodě.
Zaznamenáno
Mafio Ball
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #73 kdy: 25.06.2010, 11:51:20 »

Ukazuje se že lidičkové pracující ve zbrojkách se můžou stát stejně "nedostatkovým zbožím" jako válečníci. O dokařských krysách ani nemluvě.
Důraz na zvyšování jejich počtu teď po OB bude značný. (pamatuj že většina z nich nebude mít problém najít si po válce místo v civilním sektoru. Tedy pokud nepřijde krise. Smích )
A pro provozy se snad dá nakoupit vybavení i mimo mant. Nejspíš nebude tak dobré jako tohle ale prozatím stačí "dost dobré". Jsem si jistý že dodavatel by se našel třeba přímo v SL (válka přece nemůže bránit obchodu.  Mrknutí Obzvlášť když není oficiální). Tam mají obecně velmi vysokou tech. úroveň.
Zaznamenáno

Bolt
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #74 kdy: 25.06.2010, 16:25:48 »

Můj dojem je,že Mantichora nedávala do války všechno.Mělo by přijít něco na jako"Vše pro válku,vše pro vítěztví".
S nakupováním u solíků bych byl opatrný i nevyhlášená válka šroubuje ceny nahoru,nemusel bych dostat to,za co zaplatím a reklamace se neuznávají.
Zaznamenáno
Stran: 1 ... 3 4 [5] 6 7 8 Tisk 
« předchozí další »
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!