Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?
20.08.2022, 00:41:37

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Vyhledávání:     Pokročilé vyhledávání
Tak si nás našli spameři, registrace vyžaduje potvrzení, a jestli to je nezastaví, tak to budu zase schvalovat, ach jo.

5950 příspěvků v 158 témat od 127 uživatelů
Nejnovější uživatel: jakop
* Domů Nápověda Přihlásit Registrovat
+  Honor Harringtonová
|-+  O Honor Harrington
| |-+  Diskuse o Honorverse
| | |-+  Historie vesmírných konfliktů
« předchozí další »
Stran: 1 ... 4 5 [6] 7 8 Tisk
Autor Téma: Historie vesmírných konfliktů  (Přečteno 40299 krát)
Mafio Ball
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #75 kdy: 25.06.2010, 16:56:11 »

Tak použijí prostředníka -na Beowulfu mají spoustu kamarádů.

Taky mám ten dojem- Ale Áda Hitlerových až do roku 1942 zakazoval převedení hospodářství na válečné tempo. Vem si to -tři roky válčil a pak teprve začal mobilizovat ekonomiku. (na rozdíl od Stalina. Ten pro změnu deset let mobilizoval a pak teprve začal válčit)
Zaznamenáno

"Nesmírně se vám omlouvám, kapitáne," přerušila ho Honor tím nejkonejšivějším tónem. "Obávám se, že jsem se nedívala kam letím."
Bolt
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #76 kdy: 25.06.2010, 17:13:20 »

V nouzi nejvyšší bych nakupova kdekoliv,ale má to rizika.
A taky podle toho Áda dopadl.Strýček Josif je případ sám o sobě a Rusové měli kliku,že i s ním vyhráli,byl užitečný,asi jako ruční atomový granát.
Zaznamenáno
Mafio Ball
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #77 kdy: 25.06.2010, 17:23:40 »

Zase Adolf byl pro němce zdaleka nejpopulárnější válečný šéf -Churchil v anglii nebo Roosewelt v usa se mu v průzkumech nemohli rovnat.

A na Stalina mám jiný názor. Bez něj by to rusové nedokázali. Otázka je, kde by Rusko bylo kdyby se některý z těch mnoha atentátů povedl ještě před rokem 38.
Náhradníka neměl.

Svým způsobem to byli géniové oba dva. Jen jako většina vyjjímečných lidí měli své slabé stránky.
Zaznamenáno

"Nesmírně se vám omlouvám, kapitáne," přerušila ho Honor tím nejkonejšivějším tónem. "Obávám se, že jsem se nedívala kam letím."
Bolt
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #78 kdy: 25.06.2010, 17:54:04 »

Áda měl na průzkumy svoje lidi.
Náhradníky Stalin neměl,protože všechny nechal popravit.Rusko bez Stalina,těžko říct,to už nezjistíme,možná je nějaká alternativka,ale když to dokázali s ním,tak bez něho by to šlo určitě taky.
Jo byli to velcí státníci,když si odmyslíme slabší chvilky.
Zaznamenáno
Mafio Ball
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #79 kdy: 25.06.2010, 18:07:59 »

Ne, to je fakt. Hitler byl obecně velmi populární. (všechno špatné se svedlo na ty mizery "dole" nebo lumpy co se kolem vůdce ochomítají).  Německo mělo velmi vysokou životní úroveň (Nevím jestli se do průměru započítávali i lidi v koncentrácích)
Se Stalinem jsem měl na mysli jeho vedení které připravovalo rusko na osvobození světového proletariátu od kapitalistů. Kdokoliv méně inteligentní (nebo příčetný) by to vzdal jako nesplnitelný úkol.

Já napsal géniové  a nemluvil jsem o státnických schopnostech. Hitler byl geniální manipulátor a dokázal působit jak na davy tak i při osobním setkání. Stalina zase nazývají mistrem mlčení. Ošulil Lenina, Trockého a spoustu dalších jen tím že pozoroval mlčel a jednal teprve v té pravé chvíli.
Taková už genialita bývá. Houslový virtuos nemusí být nadaný malíř. A nositel nobelovky třeba bude v osobním životě děsná svině.
Zaznamenáno

sprinter66
Newbie
*

Zobrazit profil
« Odpověď #80 kdy: 30.06.2010, 23:46:17 »

Tak tyhle dva chlapy bych sem raděj netahal.
To že byl Adolf výborný manipulátor ještě neznamená že byl geniální.
A Stalin dal povraždit pomalu víc vlastních lidí,než padlo v bojích.
Nota bene tím že kecal generálům do válčení a měnil plány válečných operací padlo víc lidí než muselo protože byl mizerný stratég.
Byli to normální sérioví vrazi.
To chceš říct že všichni politici kteří umí využít touhy svých voličů(tzn nás obyč pitomců) jsou geniální?
Zaznamenáno
Mafio Ball
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #81 kdy: 01.07.2010, 00:04:58 »

V podstatě jo.
Když si představíš politiku jako bazén dravých ryb tak tan nej-hajzlík je svým spůsobem geniální.
Podle mě pokud se někdo svou úspěšností v nějakém oboru vzdálí svým rivalům o několik tříd tak musí být geniální.
Nevěřím na předurčení, boží vůli, dějjinou nutnost, náhodu ani žádný podobný termíny.

Áda byl geniální manipulátor.

Josif byl geniální administrátor.

To nijak nedokumentuje jejich úroveň v ostatních oblastech. (třeba státnictví, vojevůdcovství, a už vůbec ne jejich morální vlastnosti)

To ke jako bys řekl že Einstein byl sice celkem dobrý teoretický fyzik a matematik ale protože neuměl komponovat slavné opery tak nebyl génius.

Ale to je jen můj výklad a chápání světa -jestli někomu nevyhovuje...  Mrknutí
Zaznamenáno

Mirra
Sr. Member

Zobrazit profil
« Odpověď #82 kdy: 01.07.2010, 00:56:19 »

Mafio má pravdu, že ačkoliv to byla monstra, oba dva uměli skvěle manipulovat svým okolím.

To, jak se Hitler dostal vůbec k moci a hlavně to, jak dokázal ovládat davy. Stalin zase dokázal manipulovat jednotlivce. Když vznikla protihitlerovská koalice a začalo se scházet trio Stalin - Roosewelt - Churchil (dřív Chamberlain), dokázal Stalin oba zmanipulovat tak, že věřili, že je Josip jejich přítelem a sami začali o jeho přízeň soupeřit. Jeden z nich ho dokonce nazval "strýčkem Joe".

Nicméně bych v téhle diskuzi radši nepokračoval, protože podle aplikace Godwinova pravidla nacistických analogií je thread, který začne tyto analogie používat de facte vyčerpaný Úsměv
Zaznamenáno
Mafio Ball
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #83 kdy: 01.07.2010, 08:52:27 »

Jo, to byla jen odbočka.
Mimochodem pro komunizmus a Kobu to neplatí?/!
Já jen abych si dával bacha.  Mrknutí
Zaznamenáno

Bolt
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #84 kdy: 01.07.2010, 16:12:14 »

Analogie s 2.světovou jsou nevyhnutelné,žádná jiná tak velká válka prostě není.
Zaznamenáno
Mafio Ball
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #85 kdy: 01.07.2010, 17:48:54 »

Navíc o WWII toho vím docela hodně. Literatury je o tomhle konfliktu spoustu. I o tom všem "vokolo". A taky z několika úhlů. A hledisek. A různým stupněm ojektivity. A je to moje hoby  Vyplazuji jazyk
Co jinho při srovnávání použít? Slavné epizody z dějin naši čacké armády?
Aha, jenže ta od Žižkových dob nic moc nepředvedla.
Pokud tedy nebudeme spekulovat o tom jak se rychle vzdát -komukoliv.  Škleb
Zaznamenáno

Mirra
Sr. Member

Zobrazit profil
« Odpověď #86 kdy: 01.07.2010, 19:11:38 »

Ono ani tolik nevadí poukazovat na druhou světovou válku či dokonce Německo. Spíš přímé zmínění Hitlera nebo nacizmu a nebo nedej bože jejich srovnání s něčím, o čem se mluvilo, často značí, že autorovi takového příspěvku došly nápady a argumenty. Úsměv
Zaznamenáno
Mafio Ball
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #87 kdy: 01.07.2010, 19:25:45 »

Škoda že DW nepoužil nějaký podobný omezení když popisoval PRH ve vztahu k francouzský revoluci.
(jednu dobu jsem měl strach že se tam objeví i nějaký odraz Napolióna  Smích )

Ne, pokud se obrátím k analogiím z Třetí říše tak určitě ne proto abych zaplnil prázdné místo.
Prostě tak jak se komunizmus a Stalin zdají být jakýmsi předobrazem Lidové republiky tak některé cíle a metody Detwajlerů jako by se inspirovali od Ádových tezí. (no spíše jeho učitele a pak i následovníků)
Zaznamenáno

Mafio Ball
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #88 kdy: 03.07.2010, 13:10:32 »

Když jsme u hledání předobrazů: SL je něco, v co by mohla zdegenerovat Evropská unie, říznutá OSN nebo Společností národů.
Na weberfórech jsem zachytil myšlenku jestli by pro mantíky nebylo lepší Ligu "rekonstruovat" a hájit ji proti snahám o rozbití.
(takový milý naivní nápad: zbavte SL zkorumpovaných úředníků a všecko bude v pořádku. Ať jsou úřady odpovědní voleným zástupcům. Škoda že něco takového neporadil našim zákonodárcům. Určitě by je to inspirovalo před volbama.)  Mrknutí
Dotyčný ji zase přirovnával k viktoriánské anglii a tehdejším "Zlatým časům".
Další příklad byl na pozdní říše římské a hlavně na to co se dělo pak, pojejich rozpadu.
A s tímhle musím souhlasit.
Pokud se to nemá nechat na RF (o které mantíci pořád nic nevědí) tak GA nejspíš pod jasnozřivým vedením královny a císařovny Élišky musí začít budovat "něco" co Ligu vystřídá. DuHavel určitě vymyslí spoustu příkladů a zdůvodní proč to nebude fungovat.  Škleb
Zaznamenáno

Bolt
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #89 kdy: 03.07.2010, 14:29:17 »

SL je tak velký celek,že jak s ním nešlo bojovat ,tak ho nikdo nedokáže zachranit,když se začne hroutit a to začne,to si pohlídají.Srovnání se SSSR.Chce to hodně sebevědomí,zhroutit SL a věřit,že to dokážou uřídit,opravdu megalomani.
GA ve svazu může,pomáhat přátelům,hledat nové a hledat pachatele a to je tak všechno co můžou dělat
Zaznamenáno
Stran: 1 ... 4 5 [6] 7 8 Tisk 
« předchozí další »
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!