Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?
14.11.2019, 07:09:39

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Vyhledávání:     Pokročilé vyhledávání
Tak si nás našli spameři, registrace vyžaduje potvrzení, a jestli to je nezastaví, tak to budu zase schvalovat, ach jo.

5936 příspěvků v 155 témat od 123 uživatelů
Nejnovější uživatel: kolo1
* Domů Nápověda Přihlásit Registrovat
+  Honor Harringtonová
|-+  O Honor Harrington
| |-+  Diskuse o Honorverse
| | |-+  Vyvoj po At all cost - ze starého fora
« předchozí další »
Stran: [1] 2 Tisk
Autor Téma: Vyvoj po At all cost - ze starého fora  (Přečteno 17421 krát)
admin
Administrator
Full Member

Zobrazit profil WWW
« kdy: 04.05.2007, 22:22:43 »

Jaja    26 Aug 2006 22:14
Vyvoj po At all cost    Takze jsem uz nekdy minuly tyden docetl AAC a proto by me zajimal vseobecny nazor ceske komunity HH, jak bude hlavni rada z Honorverse pokracovat (podle Sue to ma byt +- 7 knizek takze je urcite jeste co a o cem psat:). Trosku jsem o tom premyslel a napadlo me nekolik dejovych linii, ze kterych by si snad mohl DW alespon s malou pravdepodobnosti vybrat. Jsou to:
1.Aliance bude celou dobu valcit s Havenem
(tohle se mi zda malo pravdepodobne, kdyz clovek cte, jak DW dela z Lidaku slusne lidi, kteri jsou obeti (stejne jako mantici) osklive dezinformacni kampane, za jakou by se i pan Paroubek nemusel stydet, proste se me to zda nedomyslene).
2.Valka ted nekdy v tomhle nebo pristim dile skonci a Mantici budou bojovat proti Solarnimu svazu (at uz po jejich boku bude Haven nebo bez nej - sice je pravda, ze spolu nejakych +-20 let valcili, ale v politice se deji i dovnejsi veci, ze pane Kalousku:). Tahle varianta se me zdala uz pred prectenim War of Honor nejpravdepodobnejsi, ale DW si vybral jineho soupere pro mistodrzici Harringtonovou... Takze tahle varianta se mne osobne zda nejpravdepodobnejsi - je do toho zapletena i Mesa, ktera pripadny konflikt zajiste rada vyvola.
3.Na lidtsvo zautoci nejaci mimousi a bude se muset semknout a tahnout za jeden provaz - velice velice nepravdepodone...

Holt dneska jsem mel velice plodnou naladu, zcajovani dela divy. Tak se tu zatim mejte a pripisujte nazory, at se to tu hybe

Jaja 26 Aug 2006 22:15
Kajicny sluzebnicek    jo a toho me, kde ma byt mne si prosim nevsimejte... Je uz totiz 0:17    

Lucia   28 Aug 2006 08:47
Hmm...    Podľa mňa je najpravdepodobnejšia verzia:
Vojna s Havenom definitívne skončí. Vznikne aliancia Mantichory. Graysonu,Havenu a Andermanského cisárstva proti Mesanským pracovným silám.
Mesa bude mať klonovaných supervojakov,a vojna sa pretiahne dlhé roky. Weber bude mať o čom písať.
Čo vy na to??

Drifter    29 Aug 2006 13:26
pokracovani    no nevim sice souhlasim s tim ze valka skonci a vsichni si vse virikaji ale mantichora s havenem proti solarianum
tam bude neco jineho, mesa taky ale az v "druhe rade" to je moc predvidatelne Mantaci vs Sol., alieny tam nedá, to je takovy divny kdyby bylo tzv. Mantichora vladne nevim..(stejne ZVITEZI HAVEN)

Jaja 29 Aug 2006 18:26
Ale houby(((:    Haven?!?!?!?!?!?!? Muhahahahahahahahahahahaaaa, pote, co ted dostal naprdel? To bych chtel videt, jak by to Haven zvladnul. Snad jen, kdyby Mesa nejak vyhubila pulku obyvatel aliance...    

Drifter   30 Aug 2006 13:35
Weber    je nejaky kontakt na Webera myslim treba nejaky stranky kde s nim komunikuji fanousci a tak???

SuE    30 Aug 2006 15:17
kontakt    na baen.com je forum. V něm jsou sekce honorverse a buship, které se vztahují k Honor, ale D.Weber na fanoušky moc nereaguje. Spíš si povídají mezi sebou, odpovídá jen velmi zřídka. Musíš se tam zaregistrovat i pro prohlížení

Drifter   02 Sep 2006 16:43
weber..    hhm....tak to by slo jen ta anglina me hodne omezuje............ale OZVAL se (hlasité jóoooooooooooooooooo....a bušení do klavesnice)

deVega   12 Sep 2006 16:17
Kam až?    Ještě zajímavý pohled.Aspoň pro mě.Kam až může Honor povýšit aby to mělo spád?Má téměř vše na co si pomyslí i když jsem ještě nečetl ani Válku pro čest ani At all cost.Jedna z nejvyšších na Graysonu i v Mantichoře.O penězích ani nemluvím.Já tipuju že se dohodne s Theismanem na příměří protože ten věří v její čest.Podle mě povede soukromou válku z Mesou protože všichni ostatní kvůli míru budou radši přivírat oči.Navíc ji nebude moct vést otevřeně aby jí to nemohli dokázat a zatrhnout.Skrytě(přes Theismana)jí bude pomáhat Haven a Andermanská rozvědka.Uf Uf.

enterprise   27 Sep 2006 22:21
vývoj    No podle mě je todle až moc přitažený za vlasy. Zvlášť když podle mě jednoznačně vyvoj směřuje k otevřený válce minimálně s Mesou a možná i se svazem. To že bude dřív nebo pozdějc uzavřenej mír (možná dokonce Aliance) s Havenem je celkem jasný.

Migue l12 Jan 2007 13:26
Co dál    No teť jsem začal louskat AAC, takže nevím kdy to dočtu a jaké z toho budu mět dojmy, angličtina není mou silnou stránkou(zatím), ale myslím si že čistě z politického i sociálního hlediska bude pár let klid ba dokonce bych řekl desítek let klid, on nikdo nedokáže válčit věčně. Ikdyž Mantichora má dost silnou finanční základnu další válku by už nemusela zvládnout, a co jsem se doslechl i ta druhá válka s Republikou haven bude o držku.

Caba 18 Jan 2007 00:56
Druhá válka    Ona na konci AAC tak úplně nekončí. Dal by se očekávat tak měsíční nebo dvouměsíční klid, ale bitva o Mantichoru těžko válku skončí... a Elisabeth asi těžko sedne k jednáním, když ji zlikvidovali domovskou flotilu přímo nad hlavou...
Tipuju, že se válka zasekne na mrtvém bodě, protože se Havenu podaří odhalit, že za celou touhle válkou vlastně stojí Manpower unlimited.
Pak se ale asi rozpadne svaz... a bude další válka... a Pracovní síly se mají na co těšit... už dlouho čekám, kdy budou Honor a Theisman na jedné straně Úsměv    

deVega 27 Jan 2007 10:2
Války nikdy nekončí    ...jen pauzy jsou delší nebo kratší.Vidím to tak že nastane období stagnace a přestože nebude mír ani bojovat se moc nebude.Vidím to tak že solariáni budou chtít využít oslabení obou k expanzi(Talbot?)Vlastně to může být nějaká korporace s obchodními zájmy a politickým vlivem a záminka už se najde.Dá se nekde sehnat At All Cost?A nehrál si někdo s překladem?Paladin.sro@atlas.cz    

Miguel Mar 2007 11:34
Prosba    Tak jsem si stáhl celou knížku v angličtině a hraju si s překladem, ale chtěl bych poprosit, jestli to už někdo přeložené nemá, je to strašná drbačka. Duna@seznam.cz    02
Zaznamenáno
deVega
Newbie
*

Zobrazit profil
« Odpověď #1 kdy: 08.06.2007, 10:11:29 »

Po delším rozvažování si myslím že Hvězdné království válku prohraje ,ale ne s Havenem nýbrž se Solárním svazem.Díky tančírně bude nařčeno z podpory terorizmu. Solariáni budou chtít křižovatku pro sebe a likvidace Hvězdného Království umožní ukořistit obrovskou průmyslovou základnu i z novými technologiemi.Grayson zůstane osamělý ale svobodný protože nikdo nechce bojovat z fanatiky kteří jsou dobře vyzbrojeni.Královna skončí v exilu u Andermanů.Honora jako místokrál v hvězdokupě Talbot, která zůstane svobodná protože ani solariáni nechtějí vést válku na dvou frontách.San Martin se zachrání pomocí Pritchardové která mu nabídne plnou autonomii pod Havenskou ochranou.Po celé oblast zuří partyzánská válka podporovaná Havenem a Andermany.Tajné základny ve Slezku umožňují výcvik a opravy.Honor začne budovat něco jako vlastní královsví a vede drsnou válku kterou postupně přenáší do prostoru Solarního svazu.
Zaznamenáno
Black
Newbie
*

Zobrazit profil
« Odpověď #2 kdy: 09.06.2007, 01:50:06 »

Tak tohle je zajimava uvaha a mohlo by to byt dost zajimave, obzvlaste predstava partizanske valky me zaujala. Ale nemyslim si ze to je realne.
Zaznamenáno
deVega
Newbie
*

Zobrazit profil
« Odpověď #3 kdy: 11.06.2007, 22:27:42 »

No protože se tu nic neděje odpovím že partyzánská váka v podání takovýho sira Horáce by mohla bejt i sranda.Co by neukradli to by pokazili.Občasný únik informací a následné zničení či spíše zcizení třeba zásobovacího konvoje.....Občasné útoky přímo ve Svazu.Bylo by to v pohodě protože každej by se díval jinam.Solariány nemá nikdo rád  Škleb Prostě klasika.Jen by se to mohlo zamotat díky pár převlíkačům kabátů protože krysy jsou všude.
Zaznamenáno
Dalin
Full Member

Zobrazit profil
« Odpověď #4 kdy: 12.06.2007, 19:31:48 »

Otázkou je ovšem, na kolik je pravděpodobná válka se Svazem. To by Svaz musel nejprve dotáhnout technologický náskok Mantichory, protože pochybuju, že by šel do války, kde by ztracel superdreadnauty po stovkách a to navíc nebylo nikde psáno, že by vůbec měli nějaké podnauty. A pokud by dostal technologii na stejnou nebo lepší úroveň, tak by Mantichora válku prohrála a žádná partyzánština by to nemohla změnit. Protože by zmizely výrobní kapacity, motivované lidské zdroje, vývoj technologii a hlavně peníze a bez těch to nejde. A bez přístupu ke Křižovatce by válka se Svazem byla navíc i nemožná z časového hlediska.
Zaznamenáno
deVega
Newbie
*

Zobrazit profil
« Odpověď #5 kdy: 13.06.2007, 18:13:42 »

No naopak.To se přímo nabízí.Technologicky solariáni na výši jsou(Ve službách meče)Záminka k válce se vždycky najde.S motivací lidí zvyklých na svobodu bych si starosti nedělal .To by se nelíbilo ani High Ridgeovi kdyby ho okupační vláda obrala o privilega.To nemluvím o kartelech.Navíc by ostatní (Haven,Andermani a Slezko)dělali všechno pro to aby měli solariáni co nejvíc starostí aby je nenapadlo pokračovat v expanzi.Co se vzdálenosti týče lodě nemusí operovat z obydlených soustav.Docela legrační mi připadá přezbrojování posledních manťáckých super v Matici.Nálety pomocí mateřských lodí na soustavy co nejvíce vystupují proti Mantichoře by mohly byt docela brutální.Taky mě napadá že protektor svou osobní eskadru vytvořil na styl cizinecké legie.Jo mě se to líbí jako varianta že všechno nejde uplně dobře.Mohl by to bejt solariánskej Vietnam.Navíc bych nenechal při kapitulaci mantíky zničit.Jen by kapitulovali před obrovskou přesilou.No a to člověka nakrkne ne??
Zaznamenáno
Dalin
Full Member

Zobrazit profil
« Odpověď #6 kdy: 14.06.2007, 17:56:43 »

No mohlo by to být zajímavé, a kdyby se po určité době Svaz rozpadl a vznikl všeobecný chaos, tak by to byla docela mela. Ale stejně musíme počkat nejmíň rok až dva než se to dozvíme.
Zaznamenáno
deVega
Newbie
*

Zobrazit profil
« Odpověď #7 kdy: 14.06.2007, 20:03:14 »

Svaz bych nechal v kuse i když částečný rozpad by to jistě okořenil vždyť i království může mít ve svazu své simpatizanty.Mě by se víc líbil kontakt s nejakejma zlounama mimozejskejma něco jako aliens kombinovanej s  Borgama a všichni proti všem a hurá na ně Škleb
Zaznamenáno
Caba
Newbie
*

Zobrazit profil
« Odpověď #8 kdy: 15.06.2007, 16:36:12 »

Myslím, že rozpad svazu je jasný Weberův záměr (Maya sektor určitě a spousta dalších menších frakci jej bude následovat). No a ti zlouni.... obávám se, že se dočkáš tak maximálně mesanskejch mutantů... možná že se někteří z jejich genetických výtvorů utrhne ze řetězu... nikdy nevíš.
Zaznamenáno
deVega
Newbie
*

Zobrazit profil
« Odpověď #9 kdy: 16.06.2007, 06:30:50 »

Jo ti mutanti je dobrej nápad.Musí jich bejt hodně a nesmí bejt blbí.Vir nebo nanovir co posunuje lidi tak trošičku jinam?No teď si myslím  že nějaký náznak tu už proběhl s upravením lidí aby zabili určitého člověka.No viry přece mutují ne?
« Poslední změna: 16.06.2007, 07:15:28 od deVega » Zaznamenáno
Caba
Newbie
*

Zobrazit profil
« Odpověď #10 kdy: 16.06.2007, 15:48:46 »

Myslím, že něco takového o nich prohlásil Kevin Usher, že je volovina si s tim hrát... ale asi by to těžko byl jeden z těch 'one purpose' virů. Asi bych vsázel na taktickou, nebo strategickou variantu téhož.
« Poslední změna: 16.06.2007, 15:54:42 od Caba » Zaznamenáno
deVega
Newbie
*

Zobrazit profil
« Odpověď #11 kdy: 24.06.2007, 18:20:18 »

No moc nic nevím o virech tímhle divným názvem ale určitě to bude něco roztomilýho.Celkem se zaobírám teorií o Honorce v Talbotu.Mohla by tam působit v podstatě jako první Andermann.Vojensky podporovaná 1.Protektorovou a zbytkem co by jí zůstal po ústupu.Technologicky Hemphilovou která by emigrovala s ní a která si jistě vyčítá že nedala souhlas k popravě Yonga a díky tomu oddělali Paula.Výrobně a ekonomicky Hauptmann starej kámoš.Rozvědka jasně Zilwicki a Tančírna.Technologicky posun k útočným nosičům a další vylepšení kompenzátoru setrvačnosti.No asi by se mi líbil nástup dalšího státu do dějin.No máme tu revoluční francouze,expanzivní anglány,mírově se tvářící prušáky....co takhle něco od rusů.Vojáci sou dobří a je sněma sranda.Jen to chce osvíceného panovníka.Nejaká planeta v Talbotu by jim mohla patřit. A spíše nějaká drsnější ať sou kluci (a holky jak se patří)
Zaznamenáno
Tozeer
Newbie
*

Zobrazit profil
« Odpověď #12 kdy: 14.07.2007, 18:27:01 »

No, ja nevim jak vy, ale ja anglicky neumim a rad bych vedel, o cem AAC vubec je? Smutek Mohl byste mi to sem nekdo ve strucnosti napsat? Predem dik
Zaznamenáno
Dalin
Full Member

Zobrazit profil
« Odpověď #13 kdy: 15.07.2007, 00:16:23 »

No tak ve stručnosti: Haven je po zničení lodí v Grendelsbane stale silnější a proto musí Mantichora zahájit útočné akce na méně opevněné cíle v republice, aby donutila Haven rozdělit flotilu a bránit jednotlivé systémy. Dostane to za úkol obnovená 8. flotila pod vedením Honor a víceméně se to daří.
Když přeskočím mesanské parchanty, nájemné vraždy, svatbu, porod, neúspěšné vyjednávání, tak se dostaneme k závěru.
Mantichora použije při jednom útoku technologii, která vyprovokuje přesně to, čeho se od začátku bála - soustředění havenské flotily a útok na samotnou Mantichoru, aby tato technologie nemohla být masově použita proti Havenu. Výsledkem je obrovská bitva, ze které obě strany vyjdou docela zdecimovány. Haven nemá nic, co by mohl nasadit proti novým střelám. A Mantichora má nové střely, ale nemá jak je použít v ofenzivě, protože jediná přeživší flotila(8. s Honor samozřejmě) musí hlídat Mantichoru.
Wow, několikset stránek v 7 větách.
Zaznamenáno
deVega
Newbie
*

Zobrazit profil
« Odpověď #14 kdy: 15.07.2007, 17:31:56 »

No seš fakt dobrej  Škleb Jen kdyby to už vyšlo česky  Pláč
Zaznamenáno
Stran: [1] 2 Tisk 
« předchozí další »
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!