Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?
30.11.2020, 00:03:31

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Vyhledávání:     Pokročilé vyhledávání
Tak si nás našli spameři, registrace vyžaduje potvrzení, a jestli to je nezastaví, tak to budu zase schvalovat, ach jo.

5942 příspěvků v 156 témat od 124 uživatelů
Nejnovější uživatel: ctenar
* Domů Nápověda Přihlásit Registrovat
+  Honor Harringtonová
|-+  O Honor Harrington
| |-+  Diskuse o Honorverse
| | |-+  Jiné mezihvězdné celky
« předchozí další »
Stran: 1 [2] 3 Tisk
Autor Téma: Jiné mezihvězdné celky  (Přečteno 15697 krát)
Mafio Ball
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #15 kdy: 28.05.2010, 16:13:47 »

Beru to a chápu.

Pokud by se mělo něco dít ve státech mimo hlavní dění jen v reakci na hlavní dění, radši bych to nechal do nějakého spin-offu ideálně pro jiného autora (ale stále pod dohledem DW), aby DW měl čas na svůj příběh...

Existuje něco takového, chystá se či se o tom mluví?
Zaznamenáno

"Nesmírně se vám omlouvám, kapitáne," přerušila ho Honor tím nejkonejšivějším tónem. "Obávám se, že jsem se nedívala kam letím."
Mirra
Sr. Member

Zobrazit profil
« Odpověď #16 kdy: 28.05.2010, 16:33:40 »

Nic o čem bych věděl. Byl to jen můj osobní návrh, protože svět Honorverse je dost velký a určitě se najde dost prostoru, kde by si nějaký jiný autor mohl psát vlastní příběh bez přímé vazby na dění knih DW. Ideální by bylo, kdyby na autora trochu dohlížel sám DW, aby to nezklouslo do brakoidní kaše, ale mohlo by to dodat Honorverse další rozměr. Abychom se zbavili dojmu, že Mantichora je středem vesmíru (i když je středem mapy od DW Smích)
Zaznamenáno
Mafio Ball
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #17 kdy: 28.05.2010, 18:38:44 »

Já se budu po svém zklamání držet v dostatečné vzdálenosti od hlavní linie v času i prostoru.
Věříte že jsem sepsal super-velko-bitvu Haven versus Aliance ale umístil ji do San Martinu.
Jo a Forrakerová (odvolaná z matice) použila pár svých fungl nových... dobře tak inovovaných hraček při úspěšném útoku na Bazilišek a okupovala ho. Mě Webster umřel na dohled od Medůzy.
Tourville si mezitím užil další dálkovou akci a za pasivního přispění Erewhonu a Úřadu se krátce po té zmocnil Rysa.
Jediné místo kde to co jsem nazval "Druhá Theismannova ofenzíva" nevyšlo byla Trevorova hvězda a tam mi ze seznamu hrdinů zmizel Giscard. ED Dostal ho WH, který se po rozepři s bráchou a královnou jmenoval do čela "Grand Fleet".
Jo a HH si v téže době udělala výlet a obsadila více méně bez boje Erewhonskou křižovatku. A v souvislosti s kritickou situací se vydala přímo proti Havenu.
Jak naivní a jednoduché!
« Poslední změna: 28.05.2010, 19:51:35 od Mafio Ball » Zaznamenáno

"Nesmírně se vám omlouvám, kapitáne," přerušila ho Honor tím nejkonejšivějším tónem. "Obávám se, že jsem se nedívala kam letím."
Shras
Full Member

Zobrazit profil
« Odpověď #18 kdy: 28.05.2010, 18:48:18 »

NAvrhuji aby kazdej autor fanfikce pokud nedosahne kvalid DW byl verejne popraven pro vystrahu ostatnim:)
Zaznamenáno
Mafio Ball
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #19 kdy: 28.05.2010, 18:57:02 »

Už si chvátám nabrousit zvůj žabikuch.
Takový harakiry ještě mimo starej nippon neviděli.
Ne, jak jsem napsal nehodlám se o své "výpotky" dělit. To jen pro ilustraci jak jsem narazil.
Zaznamenáno

Mirra
Sr. Member

Zobrazit profil
« Odpověď #20 kdy: 28.05.2010, 19:32:13 »

Do jakého časového rámce jsi to vlastně zasadil? Podle událostí typuju pre-AAC...

Každej problém fanfiction pokračování hlavních linií je ta, že když se objeví oficiální pokračování, tak to fanfiction odpadá. Jediná možnost, jak si napsat fanfiction v Honorverse je psát někde dost daleko od dění DW (Phoenix, Asgard/Midgard), aby ti jeho pokračování nekazilo děj Úsměv. A i pak nikdo nezaručuje, že tam DW se svým děním nikdy nezavítá. To pak zbývá jedině psát o nějakých menšch událostech, zasazených do již proběhlého časového rámce, ale tam si zase nemůžeš vymyslet vlastní velkolepé bitvy. Ale můžeš popsat některé, které jsme neviděli - dobytí Seaford 9, třetí Jelcin, dobytí Trevorovy hvězdy apod...
Zaznamenáno
Mafio Ball
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #21 kdy: 28.05.2010, 19:40:41 »

Vlastně se to mělo odehrávat v době AAC.
Tehdy po zoufalém a opakovaném louskání předchozích knih jsem zkusil něco dokončit.
Samozřejmě nešikovně a sakra neobratně. Jediné co mi tam sedlo tak zavedení něčeho jako Apolo, byť pochopitelně ne tak propracovaného.
A potom co jsem "spálil" své veledílo (značná část toho byla na papíře) jsem se rozhodl udržovat od hlavní dějové linie uctivý odstup.
Zaznamenáno

Shras
Full Member

Zobrazit profil
« Odpověď #22 kdy: 28.05.2010, 19:53:14 »

nejlepe je psat pribehy mezi hnihy .. nebo pohled z jine strany . treba pokud by jsi psal o "skutcich" nejmenovane posadky LAC behem operace Pryskyrnik. NE jeno se my dos casto stalo, ze fanfikce byla prillis "nadsena".
Zaznamenáno
Mirra
Sr. Member

Zobrazit profil
« Odpověď #23 kdy: 28.05.2010, 19:58:31 »

Ideální je psát fanfikci do šedých vod, kde nehrozí, že oficiální verze ti to zkazí. Já třeba jsem se pustil do crossoveru mezi ST a SG, takže absolutně nehrozí, že by mi do toho vlezl oficiální seriál... Smích
Zaznamenáno
Mafio Ball
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #24 kdy: 28.05.2010, 20:09:38 »

Jo ale mě to prostě nedá.
DW vytvořil tak komplexní kulisy a nechal tolik prostoru...
Představ si nějaký střet mezi dvěma lokáními mocnostmi -třeba na dalekém galaktickém jihu.
Časový rámec: -2OOTY
A teď si do toho zasaď FF v roli těch "dobrých"
Není to fascinující?!
Zaznamenáno

Shras
Full Member

Zobrazit profil
« Odpověď #25 kdy: 28.05.2010, 20:13:50 »

Lokalni mocnosti  neco jako Graison a Masada.? Úsměv jian co je FF?
Zaznamenáno
Mafio Ball
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #26 kdy: 28.05.2010, 22:52:41 »

Třebas. ale rozpory jsou daleko víc založený na ekonomické nerovnováze, ideály jsou jen kulisou pro klasické "já chci to co má on"
FF by mohlo být Frontier fleet. Já sice používal Frontier Navy ale tady se musím přizpůsobit DW
Zaznamenáno

Mafio Ball
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #27 kdy: 29.05.2010, 11:14:04 »

Měl jsem ve svých událostech trochu zmatek.
Oddělil jsem Pohraniční loďstvo od "skutečného" a nazval je Frontier Navy.
Taky proto že fleet jsem používal jako uskupení přidělený nastálo k jednotlivým oblastním (sektorovým?) úřadovnám OFS.
Měl jsem to pěkně rozdělené a očíslované a krásně jsem se vyžíval v popisu jak nějaký admirál z vedení SLN přihlíží likvidaci hlavních sil 13.flotily Pohraničního loďstva a nezasáhne protože nedostal povolení k intervenci od svých nadřízených.
V MoH jsou myslím popsané "napjaté" vztahy a já FN nazývám "nechtěnými bratranci"
Vycházím z toho že většina příslušníků SLN jsou v podstatě slušní lidé a z toho co OFS -rukama četníků, žoldáků ale taky FN/FF- provádí v pohraničí se jim zvedá žaludek.
Bez požehnání/rozkazů shora se raději do jejich aktivit nezaplétejí. Samozřejmě až na ty, kteří si hrají vlastní hry a/nebo jsou přímo součástí nějaké "černé operace"
« Poslední změna: 29.05.2010, 13:08:33 od Mafio Ball » Zaznamenáno

Mafio Ball
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #28 kdy: 29.05.2010, 14:29:03 »

DOTAZ

Nevím, nikdo mi neodpověděl tak opakuji

Není v Honorversu zavedená nějaká konvence pro označování "světových stran"
Já zatím nic takovýho nenašel, teda kromě nahoru/dolu.
Předběžně jsem si k severu,jihu,východu a západu přidal pro z+ poloosu poledne a pro z- půlnoc

Jistě je to srandovní ale potřeboval jsem výraz pro popis a taky zařazení do jmen.
Jestli jsem něco někde přehlédl tak mě na to prosím upozorněte.
« Poslední změna: 30.05.2010, 19:06:03 od Mafio Ball » Zaznamenáno

Mafio Ball
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #29 kdy: 30.05.2010, 20:56:16 »

Podle mě existují relativně rozvinuté více-soustavové útvary mimo přímý dosah SL a ještě víc jednosoustavových.
Jak už jsem kdesi nadhodil tak prostor, který DW využívá ve svém příběhu je striktně omezený.
Před chvílí jsem přelouskal jeho vyjádření o Asgardu, Mitgardu, Matapanu i Fénixu.
Týkalo se sice jiného tématu ale stejně se zmínil i o jejich vztazích k členům/nepřátelům aliance.
Protože jsem nečetl (ach jo) MoH ani ty dvě další vedlejší knihy tak nemám ponětí kde se nachází Mannerheim ani nic bližšího o něm.
Z toho co jsem tady nazbíral se nejedná o bezvýznamné soustátí ale nevím: je součástí SL nebo podobně jako Maya spadá pod OFS či je zcela samostatná?

Ale zpět.
Pokud v těch vzdálených dějem DW-linie nedotčených koutech vesmíru funguje osídlení alespoň tak dlouho jako v havenském sektoru tak už se museli přehoupnout od rozvojových zaostalých kolonií do stádia plnohodnotných států/království/oligarchiíí/impérií/republik/federací/konfederací/spolkú/svazů/... a dalšího kdovíčeho.
To by mohlo poskytnout nepřeberné množství jevišť a nejrůznějších kombinovaných zápletek ve stylu military sci-fi které jsem přišel na chuť.
Jen bych potřeboval alespoň rámec v podobě pár záchytných bodů.
DW (a i tady o tom padla zmínka) se zmiňuje o jednání s provozovateli Křižovatek.(množné číslo) Já zatím vím o čtyřech kromě Mant. Jsou i další?
Zaznamenáno

Stran: 1 [2] 3 Tisk 
« předchozí další »
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!