Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?
03.08.2020, 20:10:22

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Vyhledávání:     Pokročilé vyhledávání
Tak si nás našli spameři, registrace vyžaduje potvrzení, a jestli to je nezastaví, tak to budu zase schvalovat, ach jo.

5942 příspěvků v 156 témat od 124 uživatelů
Nejnovější uživatel: ctenar
* Domů Nápověda Přihlásit Registrovat
+  Honor Harringtonová
|-+  O Honor Harrington
| |-+  Diskuse o Honorverse
| | |-+  Jiné mezihvězdné celky
« předchozí další »
Stran: [1] 2 3 Tisk
Autor Téma: Jiné mezihvězdné celky  (Přečteno 14599 krát)
Mafio Ball
Hero Member

Zobrazit profil
« kdy: 26.05.2010, 05:07:12 »

Jsem tu nový tak nevím jestli se to už probíralo.. Na několika místech v prvních knížkách jsem sice zachytil zmínku o hebrejcích a snad jsou tam i jiné, které mi unikly. Obecně se mi zdá že Weberův vesmír je jakýsi plochý, což neodpovídá mé představě vývoje lidské civilizace po diaspoře. Je to tím že autor -američan- převádí současný pohled své země na svět do budoucnosti? Něco jako my, nepřátelé, přátelé a o zbytku není třeba mluvit. Napadlo mě druhé vysvětlení, asi pravděpodobnější: prostě se drží zpátky kvůli omezení rozsahu svého veledíla na únosnou míru. Stejně si ale myslím že by občasná zmínka o sice méně důležitějších sektorech/kvadrantech či oblastech nebyla od věci. Vždyť i ony musí být válkou ovlivněny a naopak budou mít vliv na "velké hráče".
Zaznamenáno

"Nesmírně se vám omlouvám, kapitáne," přerušila ho Honor tím nejkonejšivějším tónem. "Obávám se, že jsem se nedívala kam letím."
Shras
Full Member

Zobrazit profil
« Odpověď #1 kdy: 26.05.2010, 12:28:20 »

ted nechapu co je mysleno tim plochy? je fakt, ze i nas svet je rozdelenej na My a Oni a pak jeste na potencialni my a oni. autor pridava soustavy jak je potreba. alespon v tom neni bordel.

ps.: nevi nekdo o mape honorwerse na zed?
Zaznamenáno
Muphrid
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #2 kdy: 26.05.2010, 15:14:26 »

V Mission of Honor se počet zmíněných oblastí podstatně rozrostl a to s příslibem na budoucí detailnější popis - takhle z nich zatím známe jen "režiséry" Škleb. Navíc po Johnakově interview s MWW je dost možné, že přibude i zmínek o Slovanech, včetně hooodně povědomě pojmenovaných postav Smích.

Jestli existuje nástěnná mapa bude nejpravděpodobněji vědět Twombly, ten je na takovéto věci machr a ví, co se kde objeví/objevilo Mrknutí.
Zaznamenáno

Warning: Don't stare into laser with remaining eye!
Shras
Full Member

Zobrazit profil
« Odpověď #3 kdy: 26.05.2010, 18:54:05 »

je interview nekde k mani?
Zaznamenáno
Muphrid
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #4 kdy: 26.05.2010, 21:15:28 »

je interview nekde k mani?

Zkus napsat Johnakovi - sice ho mám k dispozici, ale nemám výslovný souhlas s jeho dalším šířením.
Zaznamenáno

IKolincak
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #5 kdy: 27.05.2010, 06:04:19 »

Pokud si dobře pamatuji, tak MWW se o Slovanech zmiňuje pokaždé, když se zmiňuje o Scragách, protože je vyvinuli v ukrajinských laboratořích a mají výrazné panslovanské rysy, (ať už je to, co je to.)
Zaznamenáno
Muphrid
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #6 kdy: 27.05.2010, 08:10:34 »

Ano, však píšu "je dost možné, že přibude i zmínek o Slovanech"... Mrknutí
Zaznamenáno

Mafio Ball
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #7 kdy: 27.05.2010, 09:55:07 »

Ten výraz "pochý" je hodně nejasný, pravda. Mám na mysli spíš neúplný, nedodělaný či omezený. Čistě co se rozsahu knih týče to chápu -zahrnout do příběhu celý vesmír je nemožné. A DW to umožňuje další světy připojovat podle potřeby a nebude vázán nějakými dřívějšími zmínkami. Taková volnost mu umožní posunout děj prakticky kamkoliv.
Popřípadě přidat nějakou novou vedlejší linii (třebas od dalšího spoluautora).
A navíc jsem si vzpoměl na pár dalších "celků": mitgadskou konfederaci, republiku fénix, pak tu vlast pana Orlowa a určitě se tam mihnuly jiné.
V souvislosti s mapou jsem si v duchu nakreslil mé současné představy a vyšlo mi z toho cosik podobného kedlubně.
Svaz a okolí -pohraničí- tvoří přibližnou kouli. SU snad o průměru 100-150LY, s pohraničím to bude dalších hádám 250LY.
Mantichora, Haven, Erewhon, Slezsko, Andermanni jsou obecně na sever od nich, vzdáleni nad 400LY. Jako listy vyrůstající z té kedlubny.
Fénix a Mitgard jsou kus stranou ale i ony na sever od svazu. Snad jen Asgard je jižněji. Talbot a okolí je na jihu, pravda ale těsně u sféry SU/Poh. Takový kořínek.
Mezi Svazem a Mantichorou je spousta místa kde asi nic -zatím- není. Chci říct zajímavého, tamní končiny musely být před zprovozněním Křižovatky frekventovanou dopravní cestou. Jen si vybavuju popis diaspory a tam je něco o tom že kolonizace probíhala všemi směry a to přibližně rovnoměrně.
Čili by měly být osídleny světy vzdálené kolem 500LY od staré, prašivé Země. A to na východ, západ, jih i ...
Teď mě napadlo jak označit ty další dva směry na mapě: X- je západ, X+ východ.Y+ sever,Y-jih. Ale jak se nazývají směry Z+ a Z-, platí nějaká konvence?
Každopádně mám na svém přehledu spoustu bílého prostoru kam se asi hodí napsat "zde žijí lvi" (či jejich exotické obdoby, nějaké super-potvory)
« Poslední změna: 28.05.2010, 16:09:03 od Mafio Ball » Zaznamenáno

"Nesmírně se vám omlouvám, kapitáne," přerušila ho Honor tím nejkonejšivějším tónem. "Obávám se, že jsem se nedívala kam letím."
Mirra
Sr. Member

Zobrazit profil
« Odpověď #8 kdy: 27.05.2010, 10:35:28 »

Je dost možné, že osídlení bude i v ostatních směrech stejně daleko jako na galaktický sever, stejně tak je i možné, že nějaké osídlené (a zapomenuté) planety budou víc na severu. Ale i to, co známe, je dost velká šachovnice pro hru DW. Já osobně jsem byl už od prvních knih zvědav co jsou zač ty "kolečka" Pheonixu a tria Asgard/Midgard/Matapan. Pokud DW nenajde způsob, jak je začlenit do stávajícího příběhu (což by asi bylo už moc, protože i na ty současné se mnoho prostoru v knize nedostane - jako třeba Grayson), čekal bych maximálně nějaký spin off, kompletně odřízlý od dění na Manichoře, možná i pod taktovkou jiného autora. Koneckonců, DW má dost práce už teď. Nač mu přidělávat práci zatahováním nových celků do hry... pro něj už je lepší případně sáhnout někam dovnitř Svazu, protože tam se odbyde půlka představování i motivů/zápletky jen tím, "že jsou členy Svazu".

Ale co bych rád osobně viděl v nějaké knížce, je Slezsko a Andermani. O Sarnowovi jsme dlouho neslyšeli a já si toho chlapíka oblíbil...
Zaznamenáno
twombly
Full Member

NCOIC, HMS Iwo Jima (LTH-06)

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #9 kdy: 27.05.2010, 10:38:06 »

Ad mapa na zeď: Nic co by se oficiálně dalo koupit neexistuje, jenom plakát tříd lodí.

Jediná možnost je vytisknout tohle ve velkym formátu (kvalita by byla snad ucházející když to člověk vytiskne třeba přes posterizu): http://img229.imageshack.us/img229/9940/honorverse3.jpg

Zaznamenáno

Mafio Ball
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #10 kdy: 27.05.2010, 14:17:31 »

Ještě jednou: nemyslel jsem tím že chci aby si DW přesunul dění jinam. Jen mám pocit pro vývoj lidské civilizace ten "zbytek" lidmi osídleného vesmíru měl mít jakýsi význam.
Rozhodně dost velký aby se tu a tam o nich zmínil. Třeba o tom jak na zprovoznění Rysa hledí světy na Jih od Svazu. Pro ně to přece musí být událost prvořadé důležitosti a ani Mantíci nemohou být takový izolacionisté aby se guvernéři nezajímali o to co se jim děje za dvorkem.
Vzpoměl jsem si na první výlet do Francie: Tchecoslovakia?! Ah oui c'est dans l'ouest. Alemagne etc. Orient.
Mantichora jako obchodní supervelmoc musí mít rozsáhlé diplomaticko-ekonomické vztahy všude tam kde obchoduje.
A jistě sem tam nastane potřeba aby si dodržování prostých základních pravidel (třeba: pokud chcete náklad naší lodi budete muset zaplatit) vymohla i vojenskou silou. Respektive ji použila coby argument při vyjednávání s místními potentáty. A pokud možno jim dát už preventivně na vědomí že takové "nestandardní" obchodní praktiky jim neprojdou.
Narazil jsem na dvě varianty počtu osídlených světů: Válka cti - 1700 osídlených světů; Koruna otroků - 1784 členských světů SL + stovky protekrorátů. Nejni k tomu nějaké vysvětlení o které jsem zatím nezkopl?
« Poslední změna: 28.05.2010, 05:45:46 od Mafio Ball » Zaznamenáno

Shras
Full Member

Zobrazit profil
« Odpověď #11 kdy: 28.05.2010, 11:03:58 »

tak mne napada.. co vyme o saudske arabii nebo dubai... nebo taiwanu.
Zaznamenáno
Mafio Ball
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #12 kdy: 28.05.2010, 13:08:33 »

Určitě dost o historii, zeměpisu a -pokud jsi studoval za vlády jisté strany- tak taky o dějinách jejich odborového hnutí.
O současné situaci se dá -relativně- snadno získat spousta informací a taky si tam můžeš zaletět na osobní ověřovací misi.
Zaznamenáno

Shras
Full Member

Zobrazit profil
« Odpověď #13 kdy: 28.05.2010, 14:53:21 »

Určitě dost o historii, zeměpisu a -pokud jsi studoval za vlády jisté strany- tak taky o dějinách jejich odborového hnutí.
O současné situaci se dá -relativně- snadno získat spousta informací a taky si tam můžeš zaletět na osobní ověřovací misi.

novim kde lezi, sem tam neco z historie. neco ve smyslu ze cesko je ta zamne kde se upaluji carodejnice a pali kostely.

cili ja vim prdlajs:Úsměv
Zaznamenáno
Mirra
Sr. Member

Zobrazit profil
« Odpověď #14 kdy: 28.05.2010, 16:07:49 »

Jistěže má Mantichora kontakty všude možně a snaží si dělat přátele. Vždyť má taky největší obchodní loďstvo (přepočteno na hlavu - a i sám DW potvrdil, že z knih nevyznívá, jak obrovské to loďstvo je). Především planety/celky, které vlastní červí díry si snaží Mantichora držet zadobře. I proto pak bude case Lacoon (I nebo II, to nevím - prostě ten, co má narušit obchod SL) tak účinnej, protože spousta planet spřátelených s mantichorou odmítnou svazové frachťáky a mnoho červích děr se pro ně uzavře, nejen ta Mantichorská.

Jistěže ostatní státy na vývoj mezi SEM a SL nějak reagují, ale ve větší míře to nebude něco oslnivého, co by si zasloužilo kus knihy. Nejspíš se v knize Willie nebo třeba Hamish zmíní, že ti a ti podporují svazovou verzi informací, tihle nesouhlasí s uzavřením Mantichorské křižovatky, tamti naopak tu svou pro Svaz uzavřeli, těmhle je to jedno a tamtěm se zachtělo připojit k RF... Ono kdyby to byla důležitá část pro příběh, kdy bude ono místo hrát roli i později, tak ano, DW by tam nejspíš ukázal dění přímo. Ale kdybys chtěl postihnout vše, mohl bys tomu věnovat celou knihu a ještě by nebylo dost. I pár reprezentativních vzorků by další knihu značně rozmělnilo. Naopak, je spousta míst spojená s SEM a současným děním, kde vysvětllit a ukázat reakce by bylo žádoucí - Talbot, Grayson, Andermani, Slezsko, Alizon/Zanzibar, Erewhon, Torch, Maya ... je toho stále spousta a tak se na všechny stejně nedostane... Já osobně bych radši byl svědkem dění třeba na Graysonu a u Andermanů, protože ti nedostali v MoH skoro žádný prostor... hlavně mě to mrzí u Graysonu, který je v sérii zapleten skoro od začátku. Rozhodně by se mi nelíbilo, aby nějací nýmandi na jedno použití dostali prostor na úkor zažitých států v přímém kontaktu s hlavními aktéry.

Pokud by se mělo něco dít ve státech mimo hlavní dění jen v reakci na hlavní dění, radši bych to nechal do nějakého spin-offu ideálně pro jiného autora (ale stále pod dohledem DW), aby DW měl čas na svůj příběh...
Zaznamenáno
Stran: [1] 2 3 Tisk 
« předchozí další »
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!