Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?
13.11.2019, 01:06:15

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Vyhledávání:     Pokročilé vyhledávání
Tak si nás našli spameři, registrace vyžaduje potvrzení, a jestli to je nezastaví, tak to budu zase schvalovat, ach jo.

5936 příspěvků v 155 témat od 123 uživatelů
Nejnovější uživatel: kolo1
* Domů Nápověda Přihlásit Registrovat
+  Honor Harringtonová
|-+  O něčem jiném
| |-+  Jiné sci-fi knížky
| | |-+  John Ringo - serie Zrcadlo (Looking Glass)
« předchozí další »
Stran: [1] 2 Tisk
Autor Téma: John Ringo - serie Zrcadlo (Looking Glass)  (Přečteno 9219 krát)
Dalin
Full Member

Zobrazit profil
« kdy: 22.03.2010, 19:37:17 »

Konečně u nás vyšel první díl Ringovy serie Zrcadlo kniha Za zrcadlem a já se konečně dostal k tomu, abych to přečetl. Oficiální info ke knížce s ukázkou je tady http://www.brokilon.cz/cs/articles/77/john-ringo-za-zrcadlem

Ve stručnosti: Při výzkumu na jedné floridské univerzitě dojde k nehodě, jejímž následkem se začnou objevovat podivné zrcadlové objekty. Jakmile tímto objektem propadnou první mimozemské bytosti, je jasné, že se jedná o brány do jiných světů. Lidé pomalu začnou prozkoumávat druhou stranu, bohužel z jedné z bran provádějí mimozemšťané to samé a rozhodně to nejsou žádní milí E.T. Ukáže se že se jedná o kolektivní rasu, kterou já osobně bych přirovnal k Zergům ze Starcraftu a Země se jim nyní otevřela k dobytí a kolonizaci. Začína souboj o to, kdo ovládne příslušné brány.
Řešením problému je pověřen dr.William Weaver (jehož popis je v ukázce) a který postupně přichází na pozadí toho s čím má lidstvo co do činění. A řešení musí najít, protože původní anomálie vytváří desítky potencionálních bran denně.

Jak se to čte? Kdo četl jediný Ringův u nás vydaný román Chorál před bitvou už může tušit že skvěle. Pokud s knihou začnete ráno, máte garantované, že ji sjedete na jeden zátah a budete se druhý den ráno v práci proklínat za to, že jste nešli spát.
Kniha je prokládána fórky, které některé znalce scifi i současného dění srazí do kolen, obsahuje narážky na scifi i fantasy literaturu, technika je převážně současná i lehce vývojová (Ringo má zřejmě v oblibě bojové obleky), postav není mnoho a když už jsou uvedeny nějaké nové, tak jen pro to, aby v myšlenkách než je emzáci sejmou, čtenáři sdělily, co se zrovna děje a nakonec hlavní postavu typu Rodneyho McKaye z Atlantis (ale z mnohem větším charizmatem a fyzičkou).
Techniku nebo fyziku má podle mne Ringo zvládnutou i když sám v úvodu píše, že jsou tam úmyslné chyby (a stejně s vyjímkou Muphrida té fyzice asi nebude nikdo rozumnět Mrknutí).
Chybiček v překladu nebo textu podle mne je minimum (ale zase vzhledem k rychlosti čtení jsem si jich možná nevšímal).

Jednoznačně doporučuji přečíst.

Navíc podle nakladatelství Brokilon ještě letos vyjde druhý díl a v příštím roce zbývající (zatím) dva. Kdyby takhle Wales vydával Posleeny, tak by to byla paráda.
Zaznamenáno
Muphrid
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #1 kdy: 23.03.2010, 07:47:54 »

Na tuhle knížku jsem se moc těšil, ale nějak jsem se nedostal k přečtení originálu. Určitě to je adept na součást příští knižní objednávky Mrknutí.

Jo - díky za parádní a hlavně k přečtení lákající popis! Mrknutí

P.S.: kdyby takhle Wales vydával Safehold... Hněv
Zaznamenáno

Warning: Don't stare into laser with remaining eye!
Bolt
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #2 kdy: 11.04.2010, 11:44:12 »

Velmi,velmi dobrá knížka,která se čte skoro sama ,a když vám sedne její humor,tak si prodloužite život o dobrých pár měsíců.
Druhý díl Vorpalový meč plánuje Brokilon na ČERVENEC 2010 a už se těším.
Klika,že Událost se stala na Floridě,být v CERNu,tak nevím,nevím?
« Poslední změna: 12.04.2010, 20:25:58 od Bolt » Zaznamenáno
Bolt
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #3 kdy: 08.07.2010, 00:56:38 »

Druhý díl má vyjít,teď v červenci neviděl ho,už,někde,někdo prosím?
Zaznamenáno
Muphrid
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #4 kdy: 08.07.2010, 08:15:17 »

Vypadá to, že zatím ještě není venku.
« Poslední změna: 08.07.2010, 08:17:32 od Muphrid » Zaznamenáno

Tyrael
Full Member

Zobrazit profil
« Odpověď #5 kdy: 08.07.2010, 18:58:21 »

jsem nevydržel a začal jsem číst v originále, a jak tak čtu tak jsem narazil na jeden vtip který asi nepůjde přeložit a po té co jsem ho konečně pochopil jsem se dost nasmál.
takhle již zmíněná ponorka je přestavěna a protože se jedná o společný projekt Adarů a lidí tak ji Adarové mohou dát jméno, přece jenom je to první Alianční vesmírná loď takže máme první Aliense Spase Ship, ASS Vorpáloví meč. pro neznalé angličtiny, tady je překlad http://slovnik.seznam.cz/?q=ass&lang=en_cz
Zaznamenáno

“Well, that’s hardly his fault,” Merlin replied, slightly surprised by his own almost defensive tone. “He was designed as a fire control system, and the Navy didn’t want its weapons systems to have too much imagination.”
Muphrid
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #6 kdy: 09.07.2010, 07:41:07 »

jsem nevydržel a začal jsem číst v originále, a jak tak čtu tak jsem narazil na jeden vtip který asi nepůjde přeložit a po té co jsem ho konečně pochopil jsem se dost nasmál.
takhle již zmíněná ponorka je přestavěna a protože se jedná o společný projekt Adarů a lidí tak ji Adarové mohou dát jméno, přece jenom je to první Alianční vesmírná loď takže máme první Aliense Spase Ship, ASS Vorpáloví meč. pro neznalé angličtiny, tady je překlad http://slovnik.seznam.cz/?q=ass&lang=en_cz

heh, to ujde, nicméně asi bych si toho vůbec nevšiml... Úsměv
Zaznamenáno

Tyrael
Full Member

Zobrazit profil
« Odpověď #7 kdy: 09.07.2010, 16:03:11 »

další vtip u kterého jsem se dost nasmál a v překladu se asi ztratí
Citace
"You humans have the most amazing inventions," he said, holding up the roll of silver tape. "This is something called 'duck tape' which has, I have counted, over two hundred and sixty-seven uses. This makes two hundred and sixty-eight. I have always wondered: Why is it named for a water bird?"
Táhle citace je z rozhovoru jedné osoby a palubního mimozemšťana během takové malé opravářské akce.
Tady je překlad
Citace
"Vy lidi jste ty vynalezli nejvýc zajimavé vynálezy" řekl, držíc ruličku stříbrné pásky. "tohle je něco co jste pojmenovali "lepící páska", napočítal jsem přes dvěstě šedesát sedm použití. teť to bude dvěstě šedesát osm. Vždycky mě zajímalo: Proč je to pojmenovaný po vodním ptáctvu(duck=kachna)"
takhle vytáhlí z konextu to nezní až tak zábavně
Zaznamenáno

“Well, that’s hardly his fault,” Merlin replied, slightly surprised by his own almost defensive tone. “He was designed as a fire control system, and the Navy didn’t want its weapons systems to have too much imagination.”
Bolt
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #8 kdy: 21.08.2010, 10:29:06 »

Vorpalový meč 31. 8. hurá
Zaznamenáno
IKolincak
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #9 kdy: 03.09.2010, 06:10:50 »

Podle webu Walesu už vyšel. Jsem opravdu zvědavý, kdy dorazí do našich končin. A zase to čekání! Ach jo?!
Zaznamenáno
Muphrid
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #10 kdy: 03.09.2010, 09:16:15 »

Podle webu Walesu už vyšel. Jsem opravdu zvědavý, kdy dorazí do našich končin. A zase to čekání! Ach jo?!

no jo, klasika Úsměv
Zaznamenáno

Vigilant
Newbie
*

Zobrazit profil
« Odpověď #11 kdy: 10.09.2010, 13:28:01 »

Rozhodně skvělé knihy. Jen v originále se místo obligátních shit a fuck používá jakási podivná kombinace indických a adarských nadávek. Než jsem si zvykl, tak se to docela špatně četlo (drsní hoši od Marine Recon nemluví zrovna spisovně).
Ono různých hlášek a scének tam je obrovské množství. Např. z NASA si tam dělají srandu několikrát:
-"...takže mi chcete tvrdit, že máme na palubě reaktor, který je skoro bomba, rakety s antihmotovými hlavicemi a černou krabičku, která při křivém poledu vybuchne jak supernova a ani gram výbušnin?"
-"NASA tvrdila, že výbušniny jsou moc nebezpečné."
-"..."
-"Taky to byla poslední porada na kterou jsme je pozvali."

Potom co najdou mimozemšťany na úrovni středověku:
-"Takže co budeme dělat? V manuálu musí něco být, ne?"
-"Ten manuál je úplně k ničemu, stejně si budeme muset napsat vlastní."
-"Nemůžu v něm nic podobného najít."
-"Skus barbaři, křováci, primitivové,..."
-"Nic.... Sakra, co to je "vývojově znevýhodněná civilizace"?"
-"Konečně začínáte chápat můj problém s tím manuálem."
Zaznamenáno
Bolt
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #12 kdy: 19.09.2010, 22:12:40 »

Tak že dočteno v češtině,sice to není taková sranda jek první díl,akce buransé brigády je těžko překonatelná,ale jinak skvělé,skvělé,skvělé!
Zaznamenáno
Bolt
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #13 kdy: 21.09.2010, 16:18:48 »

Ale vůbec jim to neulehčil a poslav svoje vojáky do akce se zoufale nedostatečnou výzbrojí. Při tak obrovských možnostech, jenom dnešních zbraní,je to kruté.I když plně v tradici USArmi.
Zaznamenáno
Muphrid
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #14 kdy: 02.11.2010, 15:59:18 »

Nedávno jsem se konečně vrhl na první díl a kupodivu už jsem to dočetl celé (všechny 4 díly, které zatím vyšly) a je to parádní! Přišlo mi, že s každým dílem to bylo lepší a lepší, i když v tom čtvrtém mě ze začátku poněkud iritovala volba CO, ale jinak super, super, super. Vřele doporučuju Mrknutí.

Hlavně bacha na Chee-křečky a japonský pop! Škleb
« Poslední změna: 02.11.2010, 16:00:55 od Muphrid » Zaznamenáno

Stran: [1] 2 Tisk 
« předchozí další »
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!