Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?
19.09.2019, 08:37:26

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Vyhledávání:     Pokročilé vyhledávání
Tak si nás našli spameři, registrace vyžaduje potvrzení, a jestli to je nezastaví, tak to budu zase schvalovat, ach jo.

5933 příspěvků v 155 témat od 123 uživatelů
Nejnovější uživatel: kolo1
* Domů Nápověda Přihlásit Registrovat
+  Honor Harringtonová
|-+  O něčem jiném
| |-+  Pokec
| | |-+  Věda a technika
« předchozí další »
Stran: [1] 2 3 4 Tisk
Autor Téma: Věda a technika  (Přečteno 20662 krát)
Muphrid
Hero Member

Zobrazit profil
« kdy: 26.01.2010, 13:29:31 »

Tohle téma tu tak trochu chybí - sice jsem podobé věci zatím dával jinam, třeba tady, tady a asi i na pár dalších místech, ale mělo by to správně být zde.

Je tu další zajímavost o chystaném experimentu, tentokrát co do hypotézy hyperprostoru...
Zaznamenáno

Warning: Don't stare into laser with remaining eye!
Calwin Skress
Jr. Member
**

Zobrazit profil
« Odpověď #1 kdy: 27.01.2010, 18:28:58 »

Hezké.
Jen se bojím aby z toho nebyl dalsí omyl typu Philadelphia experiment (P. E. je podlemě trošku zveličený).
Zaznamenáno

Život je boj, jinak by to byla strašná nuda.
IKolincak
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #2 kdy: 27.01.2010, 19:53:57 »

Jo, kdo ví. Je možné, že se něco dělo a stalo. Je už kolem toho tolik balastu, že jen stěží někdo, (kromě zúčastněných a těm, kdo mají přístup ke skutečným závěrečným zprávám), ví, co se tehdy doopravdy stalo. Ale vypadalo to hezky, no ne?
Zaznamenáno
Muphrid
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #3 kdy: 28.01.2010, 07:27:12 »

Heh, díky za připomenutí téhle historky. Naposledy jsem si o tom četl před mnoha lety a pozapomněl na dost detailů. Prošel jsem si teď znovu nějaké info a nabyl dojmu, že pokud se vůbec nějaký takový experiment uskutečnil, pak nejspíš ty následky byly dost zveličené a spíš mi celá ta věc přijde jako hoax.
Zaznamenáno

IKolincak
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #4 kdy: 28.01.2010, 07:39:17 »

Ale hezky se o tom mluví. Zejména, když potřebuje na pivo a tak.
Zaznamenáno
Muphrid
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #5 kdy: 02.02.2010, 19:09:39 »

Další nová hračka, tentokrát na poli EMP. Mám dojem, že tohle bude mít mnohem širší pole záběru, než jen zastavování aut...
Zaznamenáno

IKolincak
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #6 kdy: 03.02.2010, 06:27:43 »

Dost by mě zajímalo, jak s tím asi budou zastavovat starý šunky, který o elektronice slyšely jen, pokud čirou náhodou měly rádio.
Zaznamenáno
Muphrid
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #7 kdy: 03.02.2010, 07:59:07 »

Dost by mě zajímalo, jak s tím asi budou zastavovat starý šunky, který o elektronice slyšely jen, pokud čirou náhodou měly rádio.

Škleb jo, to mě taky napadlo. Na druhou stranu, za nějakých těch cca pět let, už na ulicích nebude tolik starých aut bez elektroniky, a i když nějaké takové bude potřeba zastavit, asi nebude problém ho dojet kdejakým dnes už běžným policejním vozem... (to je teda zase věta, co jsem vyplodil Smích)

Hlavně mě ale napadá celé spektrum potenciálních vojenských cílů - pospolu s touhle technologií totiž bude muset být vyvinuté (něco mi říká, že už možná je) patřičně silné stínění proti EMP, zabudované nejen do budov a vozidel/letadel/..., ale také do veškerého vybavení pěšáků, kteří se už dnes silně spoléhají na elektroniku (byť třeba jen na obyčejné rádiové spojení s velitelem).
« Poslední změna: 03.02.2010, 08:02:49 od Muphrid » Zaznamenáno

Calwin Skress
Jr. Member
**

Zobrazit profil
« Odpověď #8 kdy: 03.02.2010, 17:38:51 »

A umis si predstavit tu paseku v civilnim sektoru, jakou by to potencionalne dokazalo vytvorit? A nemyslim jen letadla a pod., ale staci jen bankovni pocitace...
Zaznamenáno

Život je boj, jinak by to byla strašná nuda.
IKolincak
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #9 kdy: 03.02.2010, 20:46:52 »

Jo to umím. Dělám v tom, a tak vím, co se může stát. Občas stačí málo, a staré rčení že bez spojení není velení je až přespřliš pravdivé.
A pořád se dělají auto, která nemají vůbec žádnou elektroniku. Třeba Landrover Defender nebo jemu podobný.
Zaznamenáno
Muphrid
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #10 kdy: 12.02.2010, 17:10:23 »

Další hračka, tentokrát úspěšný test laseru pro odstřelování rachejtlí z letícího letadla. Viz odkaz. Tohle už zavání zárodkem pro laserová hnízda Mrknutí.
Zaznamenáno

IKolincak
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #11 kdy: 13.02.2010, 08:54:28 »

Ano, jenže zatím se jim podařilo sestřelit raketu v vzestupném letu. Tedy podle mého názoru, dokud měla ještě pohonný stupeň. Ten zničit je mnohem jednodušší. Ale až se jim podaří zničit hlavici při sestupném letu, pak to začne být opravdu zajímavé.
Zaznamenáno
Muphrid
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #12 kdy: 13.02.2010, 09:11:53 »

Pochopitelně, nicméně jako začátek to není vůbec špatný výkon.
Zaznamenáno

IKolincak
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #13 kdy: 13.02.2010, 10:40:39 »

No, nejzajímavější na tom asi bude, že dokázali soustředit dost energie, aby zničili ten nosný stupeň. Aby zničili zatraceně odolné hlavice, budou potřebovat výkon asi tak o jeden možná o dva řády vyšší. Ale stejně to má něco do sebe. Kolikpak asi ten výzkum stál?
Zaznamenáno
Muphrid
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #14 kdy: 11.03.2010, 11:14:38 »

Další vychytávka, tentokrát test nového hypersonického letadla.
Zaznamenáno

Stran: [1] 2 3 4 Tisk 
« předchozí další »
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!