Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?
09.12.2019, 03:53:29

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Vyhledávání:     Pokročilé vyhledávání
Tak si nás našli spameři, registrace vyžaduje potvrzení, a jestli to je nezastaví, tak to budu zase schvalovat, ach jo.

5936 příspěvků v 155 témat od 123 uživatelů
Nejnovější uživatel: kolo1
* Domů Nápověda Přihlásit Registrovat
+  Honor Harringtonová
|-+  O Honor Harrington
| |-+  Diskuse o Honorverse
| | |-+  V rukou nepřítele - ze starého fora
« předchozí další »
Stran: [1] Tisk
Autor Téma: V rukou nepřítele - ze starého fora  (Přečteno 2387 krát)
admin
Administrator
Full Member

Zobrazit profil WWW
« kdy: 04.05.2007, 22:17:43 »

BoneBreak 27 May 2004 08:48
"V rukou nepřítele"    Ahojky, zdravim,
Četl jste někdo už knížku "V rukou nepřítele"?
Přemýšlím jestli si ji mám koupit nebo počkat až bude v knihovně. Jestli je to opravdu něco vynikajícího (jako např. Čest královny nebo Stanice Bazilišek), tak bych si ji určitě koupil...    

SuE 27 May 2004 22:56
já ti nevím    tahle se mi moc dobře nečetla. Jestli ti nevadí, že je tam popsaný obsah - vlastně i na obálce je vše prozrazeno, podívej se do sekce o knížkách na http://harrington.suewebik.net
Na začátku se Honor splaší jak vydivočená šetnáctka z první lásky - nesedělo mi to k ní, a pak se vlastně celou dobu čeká, až past sklapne.
Taky mi tam vadila ta schematičnost popisu státní bezpečnosti havenu - protože anglicky se to jmenuje state security, neustále tam používal zkratku SS a mě to připadalo takové prvoplánovitě laciné. k téhle knížce se na rozdíl od jiných moc nevracím ale tohle je opravdu velmi subjektivní názor, většině lidí z anglického fora na baen se naopak líbila hodně. Jenže američani mají jiné kulturní zázemí ..    

Medak 28 May 2004 17:13
Mně na tom vadí jiné věci    Motivaci postavy bych ponechal stranou,berme jako fakt,že lidi se vzbouřenými hormony dělají někdy mnohem větší kraviny.Mnohem víc mi vadí to za vlasy přitažené rozuzlení.Podle mě autor měl líp prostudovat autoritativní režimy.Takového přeběhlíka by vytěžili,využili propagandisticky,ale rozhodně by mu nevěřili.Možná by měl lepší životní podmínky,ale v podstatě by zůstal vězněm bez možnosti cokoliv ovlivnit.    

SuE 28 May 2004 17:34
tak to mi ani tak nevadilo    bylo to něco jako "proletáři všech zemí spojte se". Mohli mu důvěřovat jako "vykořisťovanému" - myslím tím, že jim ta jejich ideologie vymyla mozky tak, že tomu sami věřili, tedy chtěli tomu věřit :-)    

trimmm 31 May 2004 08:32
mne najviac vadilo...    No, musim povedat, ze mne sa tato kniha citala najhorsie zo vsetkych... :-( Rozvlacne, dopredu citatelne - vedel co bude dalej, schematicke.... ale najviac mi vadilo, ze to skoncilo ake keby uprostred vety :-( Podla mna, keby zverejnil len poslednu tretinu knihy, tak by zachoval jej kvalitu... :-)
ALE: ak niekto kupuje HH preto, ze sa mu tato seria paci, tak tuto knihu MUSI mat (dalsia kniha je podla mna priamym pokracovanim, prepojenie ocakavam vacsie nez pri predchadzajucich knihach - ale k tomu by sa mali vyjadrit ti, co to citali uz v originale).    

SuE 31 May 2004 09:09
ta poslední třetina    měla několik silných momentů, speciálně ten, jak se Honor v tom vězení brání ..
Možná nám vadilo i to, že Honor je v téhle knížce víceméně "pasivní" postava vláčená osudem :-)
Ta další kniha se čte výborně, je ten "odraz ode dna" a jsou tam vynikající popisy bitev.    

Martin The Great 31 May 2004 17:06
Souhlas    Ozvěny cti jsou podle mě hned po Cti královny nejlepší (čti: nevleče se to tam tolik jako v ostatních). Máme se na co těšit...    

trimmm 06 Jul 2004 08:30
konecne    prisiel mi oznam z knihkupectva, ze pokracovanie uz maju ... juchuchu....    

trimmm 18 Nov 2004 07:29
nemal by vyjst    Nemal by sa tento mesiac objavit dalsi diel?    

SuE 19 Nov 2004 18:30
jj    měl, pořád slídím, kde něco uvidím o termínu a nic ...
taky čekám, protože tohle anglicky nemám    

cyberhound 26 Nov 2004 22:35
ebook    tak by me zajimalo, jestli nahodou nekdo z vas nema tenhle dil cesky v elektronicke podobe, hm? Úsměv    

SuE 27 Nov 2004 13:25
palmbookz    bývalo to na palmbookz ale teď je to jen pro členy klubu a nevím, jestli tam něco je - nejsem člen. Nechci nijak moralizovat ale stojí za to si to koupit, protože tohle jsou knížky, k nimž se dá vracet.    

cyberhound 27 Nov 2004 22:4
ale ne Mrknutí    mno jo, jenze knizka je pro me na cesty tak trochu neskladna zalezitost. Knizky si samozrejme kupuju taky...    8

trimmm 28 Nov 2004 21:10
elektronicke verzie    V elektronickej podobe to nie je na palmbookz... je to skoda...posledna zo serie co tam je: Vic nez cest. Ono je to dost hrube... uvazoval som chvilu, ze to oscanujem a hodim tam, ale jednak by som si znicil vazbu (:-() a druhak je to fakt hrube :-) ..ak by to niekto oscanoval, som ochotny spravit korektury...
Inac, vdaka elektronickej verzii som objavil HH a potom som sa rozhodol ze si kupim celu seriu...    

SuE    29 Nov 2004 20:45
světy honor    trimm: p.Svoboda z Polarisu v návštěvní knize uvedl, že knížka se tiskne a bude na konci tohoto nebo na počátku příštího týdne

TriMmM    01 Dec 2004 14:12
To Sue:    very good news :-) ...takze predsa len budem mat Vianoce :-)

CZAF_mrazik   02 Jul 2005 14:08
v rukou nepritele    tak uz sem to taky precet , kdyz sem do toho nakouk v posloupnem poradi tak se mi toho moc nechtelo,ale ted sem to cet az po ozvenach cti a naprosto super.takze kdo se k tomu este neprocet tak doprucuju nejdriv preskocit a cist az jako zpatky po ozvenach cti

Thrix   26 Oct 2005 05:55
Hmmm    V rukou nepřítele se mě moc nelíbila. Ozvěny cti jsou daleko lepší.
Zaznamenáno
Stran: [1] Tisk 
« předchozí další »
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!