Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?
20.08.2022, 02:09:58

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Vyhledávání:     Pokročilé vyhledávání
Tak si nás našli spameři, registrace vyžaduje potvrzení, a jestli to je nezastaví, tak to budu zase schvalovat, ach jo.

5950 příspěvků v 158 témat od 127 uživatelů
Nejnovější uživatel: jakop
* Domů Nápověda Přihlásit Registrovat
+  Honor Harringtonová
|-+  O Honor Harrington
| |-+  Diskuse o Honorverse
| | |-+  At All Costs (Za každou cenu) - po CZ vydání
« předchozí další »
Stran: 1 ... 6 7 [8] 9 10 Tisk
Autor Téma: At All Costs (Za každou cenu) - po CZ vydání  (Přečteno 60758 krát)
deWega
Full Member

Zobrazit profil
« Odpověď #105 kdy: 02.12.2009, 07:40:52 »

Dík, snad jo Úsměv. V ten večer už jsem byl ve stavu, kdy jsem se ptal všech on-line harringtoňáků na ICQ, jestli to mají a jestli by mi chybějící části naskenovali nebo nafotili. Bezúspěšně Škleb.
[/quote]

Nepropadal bych panice.AAC bude dost...mním já. Jsem bohužel bez scanneru takže ti nemohu pomoci.Měl jsem ten samej problém s Krátkou vítěznou válkou. Já kupuju většinu knih v Londýnské v Praze a tam mi tvrdili že s množstvím AAc nebude problém.
Zaznamenáno
deWega
Full Member

Zobrazit profil
« Odpověď #106 kdy: 02.12.2009, 07:47:30 »

Jó, nádherná představa. A když nebudou boční výmetnice a grasery, tak další senzorová pole, další datalinky pro cokoliv. Jo bylo by to hezký, jenže ZATÍM je tu ono omezení nejvyšší tonáže, aby neutrpělo zrychlení. Takže, to bude chtít i nový princip pohonu. Že by, že by?

No asi jsi mi nerozuměl. Tonáž by se nezvyšovala. Jen by byl SD poloviční délky a dvakrát tak širší +,-. Ale je to jen čirá fantazie. Ovšem na začátku si taky nikdo nepředstavoval takové využití LAC. Tam bych měl taky jeden návrh. Co je vysadit dostatečně hyperlimit aby senzory nezaznamenaly hyperpřechod. Tam je urychlit na maximum a přejít na tichý chod. Přiblížení by bylo tiché a rychlé.....a asi překvapivé. Takový dálkový nálet.
Zaznamenáno
Muphrid
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #107 kdy: 02.12.2009, 09:07:08 »

Nepropadal bych panice.AAC bude dost...mním já. Jsem bohužel bez scanneru takže ti nemohu pomoci.Měl jsem ten samej problém s Krátkou vítěznou válkou. Já kupuju většinu knih v Londýnské v Praze a tam mi tvrdili že s množstvím AAc nebude problém.

Snad ano Úsměv.

No asi jsi mi nerozuměl. Tonáž by se nezvyšovala. Jen by byl SD poloviční délky a dvakrát tak širší +,-. Ale je to jen čirá fantazie. Ovšem na začátku si taky nikdo nepředstavoval takové využití LAC. Tam bych měl taky jeden návrh. Co je vysadit dostatečně hyperlimit aby senzory nezaznamenaly hyperpřechod. Tam je urychlit na maximum a přejít na tichý chod. Přiblížení by bylo tiché a rychlé.....a asi překvapivé. Takový dálkový nálet.

O ten vzdálený hyperpřechod a koneckonců i nálet už se tu někdo pokouší - viz konec SftS.

Nějak si nedovedu představit, k čemu by bylo dobré zvětšovat šířku lodi - nad ní a pod ní jsou gravitorové části klínu a s větší šířkou se tedy celková využitelná plocha moc nezmění. Spíš se, při zkrácení délky, naopak zmenší.
« Poslední změna: 02.12.2009, 09:09:33 od Muphrid » Zaznamenáno

Warning: Don't stare into laser with remaining eye!
deWega
Full Member

Zobrazit profil
« Odpověď #108 kdy: 03.12.2009, 08:02:40 »

No s tou šířkou vycházím z logiky věci. Když jsou střely odpalovány z gondol tak jich prostě potřebuješ vypustit a uřídit co nejví zaráz. A právě proto  že vrch i spodek kryjí klíny,mohou být méně chráněny pancířem. Pokud by se zkrátila délka a tím by velice poklesla právě plocha toho nejtěžšího podílu lodi. Část ušetřené váhy využiješ pro ono rozšíření abys zachoval objemovou kapacitu a zbytek použiješ na zesíílení venkovního pancíře. Měla by tím vzniknout loď menší,odolnější a schopná vést větší salvy než předchozí typy. Je pravda že jsem o tom Hemphillové ještě neřekl.  Škleb
Zaznamenáno
Pr3d1t0r
Newbie
*

Zobrazit profil
« Odpověď #109 kdy: 03.12.2009, 08:27:51 »

to dewega: Kolik stránek ti chybí?  Mrknutí myslím, že bych byl schopen pár stránek naskenovat Úsměv
Zaznamenáno
deWega
Full Member

Zobrazit profil
« Odpověď #110 kdy: 03.12.2009, 09:46:10 »

Mě nechybí nic..jen se mi v Krátké vítězné válce opakovalo asi 20 stran...to Murphida to potrefilo hůř.
Zaznamenáno
IKolincak
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #111 kdy: 04.12.2009, 13:39:31 »

Pro deWega: Ano, v tom máš jistě pravdu, jenže současně se ti rozšíří ono hrdlo a sukýnka, takže ušetřenou hmotnost budeš muset nejspíše obětovat na zesílení pancéřování na obou koncích trupu. A taky nevím, co by v takovém případě udělal gravitorový klín. Předpokládám, že jedním z důvodů proč se staví tak dlouhé a štíhlé lodě je právě způsob pohonu, stejně jako tomu je mokrého námořnictva.
Zaznamenáno
Dalin
Full Member

Zobrazit profil
« Odpověď #112 kdy: 04.12.2009, 20:31:52 »

Dneska jsem konečně rozbalil balík s knížkama co mi přišel a musel jsem hned zkontrolovat, jestli to má všechny stránky a naštěstí mám štěstí.
Jinak zatím se mi něco podobného co Mufovi stalo dvakrát: Ozvěny cti měly navíc asi 40 stránek, kde se opakoval ten útok na vězeňskej ostrov. A v Hlubině na nebi od Vernora Vinga mi naopak chybělo asi 10 stránek skoro na začátku a naštěstí měli v obchodě náhradní.
Zaznamenáno
IKolincak
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #113 kdy: 04.12.2009, 22:18:09 »

Mě se tohle stalo u Feista Služebnice impéria a v první fázi jsem si toho v zápalu bojo ani nevšiml. Ale naštěstí měli bezchybnou a vůbec se nezdráhali uznat reklamaci. Prostě přiznejme si, je to děs!
Zaznamenáno
Muphrid
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #114 kdy: 05.12.2009, 01:14:59 »

Ono by asi bylo divné u knihy, ve které zjevně chybí stránky bez pomoci vnějších sil, na místě reklamaci neuznat, že... Problém může nastat při chybějící přímé náhradě, jak se stalo mně. Nicméně všechno tohle i předchozí příspěvky, jsou poněkud OT.

Takže zpět tam, kam tohle téma míří: k AAC a jeho zápletce. Docela by mě zajímalo, nakolik jsou sympatie čtenářů AAC rozděleny k jednotlivým stranám: např. kolik lidí straní Havenu a kolik Mantichoře. Samozřejmě bez toho, aby byly brány v potaz následující knihy... Kupříkladu pro mě jsou sympatie v tuto chvíli mírně na straně Havenu.
« Poslední změna: 05.12.2009, 01:22:30 od Muphrid » Zaznamenáno

IKolincak
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #115 kdy: 05.12.2009, 09:57:26 »

Upřímně mně je jich líto obou. Byli zatažení do války, kterou nechtěli, prakticky si navzájem zlikvidovali námořnictva, vytloukli si miliony lidí. Člověkovi je až špatně z toho, jak snadné to bylo! Myslím, jak zatažení do války, tak to vytloukání. Takže symaptie jsou v na obou stranách, protože obě strany jsou pouze obětí okolností.
Zaznamenáno
Muphrid
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #116 kdy: 05.12.2009, 13:16:47 »

Ano, to je naprostá pravda. A docela se těším na scénu, kdy se tohle dozví Alžběta Mrknutí.
Zaznamenáno

deWega
Full Member

Zobrazit profil
« Odpověď #117 kdy: 05.12.2009, 14:34:10 »

No to je opravdu těžká otázka. Teď zrovna nefandím nilkomu..snad kromě Graysonu. Obě dvě strany jsou celkem vyvážené ale připadají mi jaksi bez invence. Copak nestačilo přiletět k Alizonu se 150ti SD(P).Provést demonstraci síly, ukázat že na to mám a stáhnout se? Gesto co by nic nestálo a kdyby po něm následovala depeše s podezdřeními či nějaký vyjednavač(i najatý)......škoda mluvit.Připadne mi že si obě strany hledají vždycky jen větší, pořípadě více naleštěný klacek.
Zaznamenáno
IKolincak
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #118 kdy: 05.12.2009, 17:27:55 »

No, až se to Alžběta dozví, tak proletí stropem a myslím, že Eridanský edikt, Neridanský edikt, bude chtít vyhladit Mesu až na jádro.

A demonstrace se 150 SD(P) po té, co je Alžběta skálopevně přesvědčená, že za atentátem na Pochodni stojí Haven? Promiň, ale hledala by v tom další podraz, další úskok. Uvědom si, že v dané chvíli nevěří vůbec ničemu, co se Havenu týče. Jak velmi správně podotkla Pritchartová, nevěřila by jí ani to, že voda je mokrá!
Zaznamenáno
deWega
Full Member

Zobrazit profil
« Odpověď #119 kdy: 06.12.2009, 09:33:11 »

No to je to co mi vadí asi nejvíce. Všichni vědí že je něco špatně. Že něco nesedí,že je to takové prapodivné a vůbec to smrdí. Na obou stranách. Nešlo by fakt něco udělat s těmi valícími se dějinami? To fakt nešlo zastavit? Co kdo komu v dané chvíli okupoval? Co bylo nutné osvobodit? Každej byl viceméně na svým ne? Je zajímavé že údajně geniální a vůbec ta superdobrá Alžběta je tak tupá. Obávám se Saint-Just mi byl sympatičtější. Ten aspoň věděl co se má udělat.

K závěrečné bitvě mám jednu výhradu. V diskusi před Lovatem se poukazuje na to že se 8.flotila vrátí k obraně domácí soustavy proti případnému protiútoku. Co proboha dělala u Trevorovy hvězdy? Tam bohatě stačila 3.flotila. Z taktického i strategického hlediska by postavení u Domovské flotily bylo výhodnější.Popřípadě jako pokrytí u Gryfu. Cvičit se dá všude ne?

K dalšímu vývoji odhaduji že Forakerová dostane mantichorské hračky na svoje úpravy. Mantichora bude bez kapacit. V tom se nabízí myšlenka. Pokud Sharon všechno hnala přes počty lasreových hnízd a mega kvant střel. Co to udělá pokud ty počty dostanou mantichorskou kvalitu? Vycházím z předpokladu že bude nutné spojit doposavad válčící strany proti jednomu nepříteli. Bohuřel Solariáni i když nemají nejlepší techniku, mají lepší strtegické postavení a pravděpodobně budou mít v rukou strategickou iniciativu.
Zaznamenáno
Stran: 1 ... 6 7 [8] 9 10 Tisk 
« předchozí další »
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!