Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?
20.08.2022, 02:05:39

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Vyhledávání:     Pokročilé vyhledávání
Tak si nás našli spameři, registrace vyžaduje potvrzení, a jestli to je nezastaví, tak to budu zase schvalovat, ach jo.

5950 příspěvků v 158 témat od 127 uživatelů
Nejnovější uživatel: jakop
* Domů Nápověda Přihlásit Registrovat
+  Honor Harringtonová
|-+  O Honor Harrington
| |-+  Diskuse o Honorverse
| | |-+  At All Costs (Za každou cenu) - po CZ vydání
« předchozí další »
Stran: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 10 Tisk
Autor Téma: At All Costs (Za každou cenu) - po CZ vydání  (Přečteno 60757 krát)
IKolincak
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #75 kdy: 19.11.2009, 06:32:31 »

Předpokládám, že se bavíme o Susan Hibsonové. Jenže tu ani nerekrutovali, ani nezařadili k jednotce. Pouze pro ni vytvořili místo, na které může nastoupit AŽ dokončí střední školu, což by mělo být až v osmnácti nebo tak nějak. Takže třináctiletý zjevy se u RMMC opravdu, ale opravdu nevyskytují. Doporučuji znovu přečíst povídku Svízelný návrat domů.
Zaznamenáno
Muphrid
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #76 kdy: 19.11.2009, 07:42:49 »

Jestli to dobře chápu, tak to Geser myslel jako:

třináctiletý zjevy = lidé jakéhokoliv věku vypadající na třináct

viz třeba Ragnhild Pavletic (21)...
« Poslední změna: 19.11.2009, 07:46:15 od Muphrid » Zaznamenáno

Warning: Don't stare into laser with remaining eye!
IKolincak
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #77 kdy: 19.11.2009, 09:19:43 »

Aha, tak to jsem zcela zjevně nepochopil. Pak snad ano, ovšem na druhou stranu, asi nebudou mít postavu třináctiletiletých, takže v bitevním pancíři RMMC nebudou k rozeznání a strach z nich půjde tak jako tak.
Zaznamenáno
deWega
Full Member

Zobrazit profil
« Odpověď #78 kdy: 19.11.2009, 11:37:32 »

Na několika místech je poukazováno že vypadají jako náctiletí....kůra znamená zpomalení stárnutí...takže  fešným třicítkám se tam říká babičko a pokud bys měl chut na dvacítku tak bys musel přemoci svou nechuť k pedofilii.mním já
Zaznamenáno
Geser
Newbie
*

Zobrazit profil
« Odpověď #79 kdy: 19.11.2009, 15:14:04 »

A pak že to odstraňuje generační rozdíly  Smích
Zaznamenáno

nemám rád Erica Flinta...

,,Co na to řeknou dějiny pane?"
,,Pravda. No tak to Harringtonovou radši převelíme..."
mark.t
Newbie
*

Zobrazit profil
« Odpověď #80 kdy: 19.11.2009, 16:53:35 »

to pak můžeš uvažovat i obráceně 
Zaznamenáno
deWega
Full Member

Zobrazit profil
« Odpověď #81 kdy: 19.11.2009, 19:44:46 »

A tedkom otázka. jestli Andermanské lodičky přicestovali později protože je všechny upravovaly na Apollona, proč těch 26 co bylo u Domovské flotily je nepoužilo? něco mi někde uniklo??
Zaznamenáno
Muphrid
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #82 kdy: 20.11.2009, 10:28:15 »

A tedkom otázka. jestli Andermanské lodičky přicestovali později protože je všechny upravovaly na Apollona, proč těch 26 co bylo u Domovské flotily je nepoužilo? něco mi někde uniklo??

Tak téhle otázce naprosto nerozumím, můžeš to přeformulovat nějak srozumitelněji? 26 čeho u Domovské flotily mělo použít co nebo koho?
Mimochodem, ty upgradnuté Andermanské SD(P) byly přece poslány rovnou ke Trevorově hvězdě a osmé flotile na secvičení.
Zaznamenáno

deWega
Full Member

Zobrazit profil
« Odpověď #83 kdy: 20.11.2009, 14:31:30 »

V závěrečné bitvě když byla zničena Domácí flotila je na ve výčtu ztrát mimo jiné 26 Andermanských dnoutů. Pokud se nemýlím (a to mohu) někde předtím je psáno že se Všichni Andermani spozdili právě kvůli úpravám na Apolla  a Klíčovou dírku 2. tedy mi z toho vychází že ti Andermani je měli.
Zaznamenáno
Muphrid
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #84 kdy: 20.11.2009, 17:01:08 »

Upgradované byly jen ty andermanské rozestavěné SD(P), ne ty, které už byly ve službě, pokud se nepletu. Jinými slovy: v Domovské flotile žádné andermanské SD(PA) nebyly.
« Poslední změna: 20.11.2009, 18:42:19 od Muphrid » Zaznamenáno

IKolincak
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #85 kdy: 20.11.2009, 18:40:35 »

To deWega: Rád bych věděl, kde jsi přišel na dvacet šest andermanských SD. Dvacet dva se jich připojilo k Osmému loďstvo pod velením Vizeadmirala Lyou-yung Hasselberga, Grafa von Kreuzberg a ve výčtu ztrát Metropolitního (Domácího) loďstva je uvedenou pouze, že přišlo o devadesát SD, třicet jeden bitevní a těžký a dvacet šest lehkýh křižníků. Ale ve výčtu není zmíněn žádný andermanský SD. Celkové ztráty pak jsou sto třicet devět zcela zničených mantichorských, graysonských a andermanských SD a sedm nosičů a dalších sedm SD a dva nosiče poškozené tak těžce, že už nejdou opravit. Ale nikde jsem nenašel přímé ztráty Andermanů. Rád bych věděl, zda mi něco neuniklo.
Zaznamenáno
Muphrid
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #86 kdy: 20.11.2009, 18:48:12 »

To IKolincak & deWega: no mně přišlo dost divné, co by dělaly andermanské jednotky v domovské flotile jiného hvězdného státu. Ještě jsem nečetl český překlad, jen kdysi 2x originál, takže přesná čísla si vůbec nepamatuju, ale taky mám dojem, že ztráty tam byly uvedeny jen jako celková čísla a konkrétní počty jednotek, včetně diferenciace národností, byly jen u formování osmé flotily... Tedy alespoň co se týče Alianční strany...
Zaznamenáno

IKolincak
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #87 kdy: 20.11.2009, 20:36:08 »

Jo, já to mám právě z anglického originálu. Schválně jsem se do něj díval, aby si byl jistý.
Zaznamenáno
Dalin
Full Member

Zobrazit profil
« Odpověď #88 kdy: 20.11.2009, 20:48:37 »

Of the ninety superdreadnoughts which had just been destroyed, twelve had been units of the Grayson Space Navy, and another twenty-six had been Andermani.

Je to v posledním bloku 65. kapitoly. A přinejmenším některé ne-li většina to byly podnauty třídy Adler.
« Poslední změna: 20.11.2009, 20:56:23 od Dalin » Zaznamenáno
Muphrid
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #89 kdy: 21.11.2009, 02:34:09 »

Of the ninety superdreadnoughts which had just been destroyed, twelve had been units of the Grayson Space Navy, and another twenty-six had been Andermani.

Je to v posledním bloku 65. kapitoly. A přinejmenším některé ne-li většina to byly podnauty třídy Adler.

hrubý překlad: "Z devadesáti právě zničených SD, bylo 12 jednotek Graysonských a dalších 26 bylo Andermanských." To ovšem nemění nic na faktu, že žádné z nich nebyly schopné použít Apollo.

V každěm případě ovšem díky za vyvedení mě z omylu, co do numerických faktů Mrknutí.
« Poslední změna: 21.11.2009, 02:42:20 od Muphrid » Zaznamenáno

Stran: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 10 Tisk 
« předchozí další »
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!