Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?
14.08.2020, 19:11:53

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Vyhledávání:     Pokročilé vyhledávání
Tak si nás našli spameři, registrace vyžaduje potvrzení, a jestli to je nezastaví, tak to budu zase schvalovat, ach jo.

5942 příspěvků v 156 témat od 124 uživatelů
Nejnovější uživatel: ctenar
* Domů Nápověda Přihlásit Registrovat
+  Honor Harringtonová
|-+  O Honor Harrington
| |-+  Diskuse o Honorverse
| | |-+  At All Costs (Za každou cenu) - po CZ vydání
« předchozí další »
Stran: 1 [2] 3 4 ... 10 Tisk
Autor Téma: At All Costs (Za každou cenu) - po CZ vydání  (Přečteno 43288 krát)
IKolincak
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #15 kdy: 13.11.2009, 17:02:52 »

A teď LAC. LAC zatím nemají nic, čím by dokázaly ohrozit a rozvrátit odhodlanou bitevní stěnu a pokud by se jim to i podařilo, ztráty by byly obrovské. Asi bych použil slovo decimující. Viz rozhovor Scottyho Tremaine a Asforda v Popelu vítězství. A jako senzorové plošiny daleko lépe poslouží upravené sondy Přízračných jezdců. Ale neříkám, že nás DW něčím nepřekvapí.
Zaznamenáno
Dalin
Full Member

Zobrazit profil
« Odpověď #16 kdy: 13.11.2009, 17:48:23 »

Ad snadné zničení gondolových baterii.: Sami Haveňani si uvědomili po zničení gondol v Lovatu, že je nesmějí rozmisťovat blízko sebe. Myslím že RNM si uvědomuje to samé a soustava je dost velký prostor na to,  aby potencionální nepřítel, který by se neviditelný přiblížil, neměl dost střel na pokrytí a zničení celé systémové obrany(pokud by jedna atomovka měla být na jednu gondolu). Navíc jsou samy gondoly těžce maskované a tudíž by je někdo musel vůbec najít (a to by vyžadovalo mít sondy na úrovni Přízračného jezdce).
Zaznamenáno
twombly
Full Member

NCOIC, HMS Iwo Jima (LTH-06)

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #17 kdy: 13.11.2009, 18:03:41 »

btw. co je to "Metropolitní loďstvo"? To tam engliš něco tak přeložil?
Zaznamenáno

mark.t
Newbie
*

Zobrazit profil
« Odpověď #18 kdy: 13.11.2009, 18:17:06 »

zdravím vespolek,
 ono by také část sil na obranu mohlo poskytnout Greysonské námořnictvo ... které se z linie trochu vytrácí  Hněv

Zaznamenáno
Geser
Newbie
*

Zobrazit profil
« Odpověď #19 kdy: 13.11.2009, 18:27:34 »

Tak dočteno... Mno čekal jsem nějak víc  Nevím co si myslet/Nerozhodný
GSN a IAN mi přišlo hrozně oslabený, spekulace okolo summitu překombinovaný, závěr nahuštěnej.
Světlej bod vidím v představení hlavní mesanské svině. Těším se na náhled do jejich společnosti.

A teď zase pár let čekat  Smích
Zaznamenáno

nemám rád Erica Flinta...

,,Co na to řeknou dějiny pane?"
,,Pravda. No tak to Harringtonovou radši převelíme..."
IKolincak
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #20 kdy: 13.11.2009, 19:30:38 »

Metropolitní loďstvo je výraz, který pan Engliš překládá jako Domovská flotila. Používal ho pan Hubáček ve své knize Moře v plamenech, a připadá poněkud přesnější než výraz použítý panem Englišem.
Zaznamenáno
twombly
Full Member

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #21 kdy: 13.11.2009, 19:35:11 »

Sorry, ale Home Fleet se dle mě opravdu nerovná Metropolitní Loďstvo...  Škleb
Zaznamenáno

IKolincak
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #22 kdy: 13.11.2009, 19:53:21 »

Vzato historicky ti musím odporovat, protože Home Fleet bylo loďstvo soustředěné na Britských ostrovech, tedy podle významu v metropoli Britské říše. Odtud Metropolitní loďstvo. Ale s tím si nedělejte hlavu. Prostě mě tento výraz připadá přiléhavější, ať již z jakýchkoliv důvodů, proto ho v dalších příspěvcích budu použít s vysvětlivkou v závorce. Snad to nebude tak matoucí.
Zaznamenáno
twombly
Full Member

Zobrazit profil WWW
« Odpověď #23 kdy: 13.11.2009, 19:56:43 »

Mě zase připadá správnější Domovská Flotila, jelikož Domovská = Britské ostrovy. To samé v Honorverse - Domovská Flotila = Flotila Domovské Soustavy. Metropolitní Flotila je dle mě hodně kostrbatý výraz. Ale což, co člověk, to názor.
Zaznamenáno

IKolincak
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #24 kdy: 13.11.2009, 20:09:54 »

Můžeme se klidně ještě dlouho handrkovat, ale myslím, že to nestojí za to. I když daleko větší výhrady mám proti překladu Fleet jako flotily, protože pak by mě zajímalo jak by se přeložil výraz flotilla? Ale opět jsem názoru, že to nestojí za to. Vy bude používat své, a já taky své a snad budeme spokojeni všichni.
Zaznamenáno
deWega
Full Member

Zobrazit profil
« Odpověď #25 kdy: 14.11.2009, 08:35:59 »

Koukám že sem neuspěl. Škleb Ovšem tím se to jen komplikuje. Pokud Haven uvede do provozu své kocábky a Aliance nebude vyvíjet tlak (aspoň nějaký),koleduje si o porážku všude mimo dosh červích děr. Říká se tomu přenechání iniciativy. Ty čísla s těma mrtvejma jsou úžasný ale Alianci padlo kolem půl milionu lidí ne? Pokud má být vyděšené obyvatelstvo Mantichory...co obyvatelstvo a vedení new RH? Kdo z vás by si dovolil poslat byť jeden svaz do útoku tam kde pohořelo obrovské loďstvo?
Zaznamenáno
IKolincak
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #26 kdy: 14.11.2009, 10:59:07 »

Závěr Za každou cenu to říká jasně. Pokud by nebylo Apola, tak by to Theisman udělal. A co se týče poměru ztrát. Ano Aliance ztratila méně v absolutních číslech, jenže relativně (v poměru k populaci), to bude dalekko větší číslo než u Havenu. Ten do toho šel vlastně s tím, že si to může dovolit, takže v dané chvíli si přímo na Mantichoru asi netroufne, ale jinde? Tedy až odezní šok ze těch ztrát.
Zaznamenáno
deWega
Full Member

Zobrazit profil
« Odpověď #27 kdy: 14.11.2009, 11:23:51 »

No přesně to se tu snažím nějak vyjádřit. Jak pročítám jednotlivá fóra abych se znova dostal do obrazu a pokud se mohu opírat o analogie válečnictví(já blázen opravdu louskal Clausewitze). Mantichoře nezbyde než vést agresivní obranu protože na normální nemá sílu.Musí udávat krok aby Haven tancoval jak bude ona chtít. Asi to tak nebude ale logiku v tom vidím.
Zaznamenáno
enterprise
Jr. Member
**

Zobrazit profil
« Odpověď #28 kdy: 14.11.2009, 11:40:22 »

No z toho co sem pochopil v další knihách se hned tak nedočkáme něakých najezdů Havenu, Spíš bych řek že dřív než budou mít sílu na něakej najezd bude uzavřenej mír. Smích
Zaznamenáno
IKolincak
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #29 kdy: 14.11.2009, 11:41:02 »

Problém, ale je v tom, že Mantichora nemůže aspoň prozatím uvolnit žádné těžké síly, tedy SD vybavené Apoly. Takže do útoků by musela posílat pouze bitevní křižníky a další lehké síly a ty by na obranu zájmových soustav Havenu asi nestačily. Takže by pouze ztrácela své síly, proto si myslím, že v dané chvíli, bude na obou stranách fronty klid. A ve chvíli, kdy Mantichora vyrobí dost SD s Apoly a zavede Apola jako statickou ochranu soustav, pevností a vyústění, pak si myslím, že opět uvidíme Salamandra v té nejlepší formě.

Spoiler.

Musím říci, že už vím, že tomu asi tak nebude. Viz Storm from the Shadow a Torch of Freedom.
Ale zatím, v rámci diskuze se tvařme, že tomu tak je.

Konec spoileru.
Zaznamenáno
Stran: 1 [2] 3 4 ... 10 Tisk 
« předchozí další »
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!