Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?
01.04.2020, 06:01:58

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Vyhledávání:     Pokročilé vyhledávání
Tak si nás našli spameři, registrace vyžaduje potvrzení, a jestli to je nezastaví, tak to budu zase schvalovat, ach jo.

5941 příspěvků v 155 témat od 123 uživatelů
Nejnovější uživatel: kolo1
* Domů Nápověda Přihlásit Registrovat
+  Honor Harringtonová
|-+  O Honor Harrington
| |-+  Diskuse o Honorverse
| | |-+  At All Costs (Za každou cenu) - po CZ vydání
« předchozí další »
Stran: 1 ... 7 8 [9] 10 Tisk
Autor Téma: At All Costs (Za každou cenu) - po CZ vydání  (Přečteno 40004 krát)
Muphrid
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #120 kdy: 06.12.2009, 11:40:53 »

Trevorova hvězdase stalo tradičním místem pro secvičování nových uskupení - navíc je to jakýsi nárazník vůči Havenu. A jak se několikrát v HH knihách psalo, útok na domovský svět nikdo neprovedl už velmi dlouhou dobu a všeobecně byl považovaný za šílenost.

Kdyby tobě někdo víceméně prokazatelně zabil tátu a strejdu a pak začali za podezřelých okolností umírat i jiní lidé, koho bys vinil, i kdyby o tom byly naprosto nepodložené a nejisté pochybnosti? Zvlášť, když jsi v pozici člověka, který má na starosti osudy miliard jiných lidí? Vzhledem k tomu, že nejspíš nebude existovat jediný důkaz o původu lodí a zbraní, které v MoH poruší Eridanský edikt, je vysoce pravděpodobné, že Alžběta bude opět zcela oprávněně - přestože chybně - vinit Haven. Alespoň než ... Úsměv.

Mantichora nejspíš nebude bez kapacit - využívá "doky" Graysonského stylu a stanice typu Vulkán se tak staly víceméně jen opravárenskými zařízeními. A jak se psalo v SftS, tak cílem jsou hlavně právě stabilní orbitální struktury. A pravděpodobně i planeta samotná. Porušení EE je bez identifikace útočníka a kvůli výše napsanému důvodu docela lákavé Mrknutí. Otázkou je jaké budou ztráty na lidech a konkrétních odbornících.
« Poslední změna: 06.12.2009, 12:35:09 od Muphrid » Zaznamenáno

Warning: Don't stare into laser with remaining eye!
Caba
Newbie
*

Zobrazit profil
« Odpověď #121 kdy: 06.12.2009, 13:13:24 »

Popravdě řečeno 8. flotila byla u trevorovy hvězdy, protože je to tam zakázané pásmo a žádný zvědavý merchant nemůže bonzovat nepříteli co tam vlastně maj a jak to vypadá.
Zaznamenáno
Muphrid
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #122 kdy: 06.12.2009, 14:07:14 »

Popravdě řečeno 8. flotila byla u trevorovy hvězdy, protože je to tam zakázané pásmo a žádný zvědavý merchant nemůže bonzovat nepříteli co tam vlastně maj a jak to vypadá.

To s tím samozřejmě souvisí Úsměv. Zvlášť, když právě osmé flotile bývaly svěřovány ty nejnovější "hračky"...
« Poslední změna: 06.12.2009, 15:28:31 od Muphrid » Zaznamenáno

IKolincak
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #123 kdy: 06.12.2009, 15:45:33 »

DeWega: Rovnou ti můžu říci, že když jsou ve hře emoce, (a to jsou), pak jde všechen rozum stranou. Ty sice víš, že je něco v nepořádku, ale určitě za to může ten parchant od naproti...

Muphrid: Co bude nebo nebude Mantichora mít po OB je ve hvězdách. Co se porušení EE týká, podle diskuzi na některých webech by to měla odskákat Sfinga a pokud střely dopadnou rychlostí odpovídajcí zlomku rychlosti světla, pak to údajně bude mít stejný účinek jako asteroid, který snad vyhubil dinosaury. Takže to v dané chvíli ví pouze DW.
Zaznamenáno
Muphrid
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #124 kdy: 07.12.2009, 07:58:10 »

to IKolincak: ví to Weber, asi i někteří jeho blízcí, vydavatel(ka) a několik šťastlivců, kteří už od ledna 2009 vlastní Weberem podepsané výtisky tehdy už téměř finální verze MoH Mrknutí.

O účinku dopadu rachejtlí na planetu už bylo několik zmínek napříč HH knihami, včetně AAC, jestli se nepletu. Chjo, ještě pár měsíců... Smutek
Zaznamenáno

IKolincak
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #125 kdy: 07.12.2009, 12:34:31 »

Jo já vím, jenže na fóru DW to někdo dokonce vypočítal, a ty čísla vypadaly opravdu ošklivě. Odkdy myslíš, že žačnou uveřejňovat ukázky? Když jsem to tak počítal, tak asi od ledna by se měly začít objevovat ukázky pro A Mighty Fortress a někdo okolo dubna nebo tak na Mission of Honor.
Zaznamenáno
Muphrid
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #126 kdy: 07.12.2009, 13:44:31 »

Jo já vím, jenže na fóru DW to někdo dokonce vypočítal, a ty čísla vypadaly opravdu ošklivě. Odkdy myslíš, že žačnou uveřejňovat ukázky? Když jsem to tak počítal, tak asi od ledna by se měly začít objevovat ukázky pro A Mighty Fortress a někdo okolo dubna nebo tak na Mission of Honor.

Snippety AMF by měly začít (hypoteticky) někdy kolem Vánoc. MoH bude delší, takže i dříve snippetovaná, tipuju během března. Na AMF ovčem budeme muset čekat až do vydání mrtvého stromu, kdežto v době vydání AMF už by mohla být k dispozici eARC verze MoH. Zlatý Baen, Tor se má co učit...

Jo a jestli myslíš ten výpočet, kdy je začátek snippetů AMF vypočítaný podle BHD na 23.12., tak ten jsem udělal já a uvedl na Baru, plus i někde tady na fóru Úsměv.
« Poslední změna: 07.12.2009, 13:56:54 od Muphrid » Zaznamenáno

IKolincak
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #127 kdy: 07.12.2009, 17:05:15 »

Ano, já si pamatuji, že jsi to byl ty. Jen mě tak napadlo, jestli nemáš lepší (novější) informace. Jinak ano, zlatý Baen, jejich eARC ušetří člověku mnoho bezesných nocí, (nebo je to naopak?)
Zaznamenáno
NDakota
Newbie
*

Zobrazit profil
« Odpověď #128 kdy: 07.12.2009, 17:56:37 »

Zdarvim
Mel bych takový menší dotaz, v knize před AAC byli Andermani připraveni na boj s Mantichorou, todíž museli mít připravenou nějakou útočnou flotilu minimálně na dobytí Marshe pod velením Honor. Před BoM poslali Mantichoře jen staré SD k domovské flotile a několik eskader SD(P) s Apollem. Po BoM pan Weber líčí situaci jako patovou. Tak mě jen tak napadlo Andermani,Grayson i Mantichora má výrobu SD(P) s Apollem na plné obrátky, kampak se asi poděly ty kapacity navíc u Andáků?

Mimoto Apollo prokázalo naprosou suverenitu nad loděma z Havenu, tak si myslim že by asi nebylo problém sešroubovat provizorní útočnou flotilu a válku vyhrát. Jasně pan Weber si vymyslí důvod proč tomu tak být nemůže. A i kdyby to trvalo skoro celý rok, nemyslím si že by Shanon přišla jak efektivně čelit Apollu. Sice by  to byla sázka na jednu kartu, ale Haven má něco okolo 200SD(P) jen na obranu takže útočit nemůže...

PS: Haven asi doplatil na svojí minulost vůči rodu Wintonů, tak sem byůl možná taky nakloněný mírně k Havenu, ale zabili mi Alistaira tak tá mírná náklonost před BoM je tatam.
Zaznamenáno
IKolincak
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #129 kdy: 07.12.2009, 19:53:24 »

Sám Weber v AAC říká, že Andáci se tvářili, že mají větší loďstvo než ve skutečnosti měli. A také říká, že aby dostáli svým závazkům, rozhodli se některé konstrukce pozdržet a převést kapacity na ty lodě, které byly nejblíže k dokončení. A Honor, si myslím ani přesto, že Haven zabil McKeona, jim to nebude mít za zlé, protože ví jak to v bitvách chodí. A ve chvíli, kdy zjistí, kdo stál za vyprovokováním války mezi Mantichorou a Haven, tak ho odře až na kost a tupým nožem a hodně, ale hodně pomalu!
Zaznamenáno
FouET
Newbie
*

Zobrazit profil
« Odpověď #130 kdy: 08.12.2009, 16:54:33 »

Ahoj, jak moc navazuje Za každou cenu na Ve stínu Saganamiho. Vim, že je to boční série, ale určitě se něco z událostí SOS vzpomíná i v AAC. Právě jsem si koupil AAC v papírově podobě k ježíšku, ale SOS jsem ještě nezískal.
Zaznamenáno
Dalin
Full Member

Zobrazit profil
« Odpověď #131 kdy: 08.12.2009, 18:48:25 »

AAC a SoS se odehrávají zároveň, ale není nutné číst SoS před AAC protože události v SoS jsou stručně shrnuty v AAC a nejsou kritické z hlediska děje v AAC. Pouze spouštějí některé události (např.pokus o mírová jednání).
Zaznamenáno
Tyrael
Full Member

Zobrazit profil
« Odpověď #132 kdy: 09.12.2009, 15:20:05 »

když jsem dočetl AAC tak jsem byl trochu v šoku, rozhodně jsem nečekal takovej závěrečnej masakr, jen tak mimochodem Manťáci zabrali nějakých 75 havenských SD čímž jakž takž pokryli ztrátu domovské flotyli.
jen mě tak napadlo když popisovali funkci Apola tak mě napadl takovej nápad, možná realný. Střeli jsou řízeny přes specialní komunikační střelu, proč nezavedli dřív nějaké řízení palby přes průzkumné sondy, maji nadsvětelné vysíláni a je možné je umístit kamkoli je potřeba, SD prostě jen vypalí střeli a ty pak jenom dostávaj aktualní data od sond které při letu míjí, sice by to nebyl žádný zázrak ale pořád lepší než nic.
a ještě jednu takovou drobnost, před každým útokem na nějakou havenskou soustavu dělali pro osmou flotilu torpédoborce průzkum a ani jednou žádny haveňaci nedostali, tak proč to neďalaji manťáci všude dlouhodobě, už jenom proto abyjste věděli jaké má nepřítel rozmístění lodí, lodě se sice můžou maskovat ale po nějaké době bude muset být všem jasné, že pokud někde nebude dost velká flotila, tak mohou očekávat útok, anebo taky nemusí, každopádně něco takového bude dohánět každého realně myšlícího stratéga k šílenství, obvzlášť když haveňáci nebudou schopni něco takvého napodobyt
Zaznamenáno

“Well, that’s hardly his fault,” Merlin replied, slightly surprised by his own almost defensive tone. “He was designed as a fire control system, and the Navy didn’t want its weapons systems to have too much imagination.”
Muphrid
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #133 kdy: 09.12.2009, 16:33:54 »

Jo, masakr to byl. Zajaté SD budou vzhledem k vysoké mechanické i technologické nekompatibilitě s novými mantichorskými systémy buď vráceny Haveňanům v rámci vyjednávání míru (viz Caylebův tah v Safeholdu 2) nebo sešrotovány.

Řízení skrze FTL nebylo dříve možné kvůli nedostatečným přenosovým kapacitám FTL - bylo hezky popsané, jak se to postupně vyvíjelo.

Dlouhodobé průzkumy pomocí torpédoborců, jako tomu bylo v oněch soustavách, by byly dlouhodobě neudržitelné - a to jak ze strategického, tak i logistického hlediska.

Lidi, čtete vůbec ty knížky a zdejší diskuzi? Téměř všechny výše uvedené informace jsou v nich napsané a zdůvodněné a/nebo se tu už mockrát probíraly...
Zaznamenáno

Tyrael
Full Member

Zobrazit profil
« Odpověď #134 kdy: 09.12.2009, 20:22:10 »

To Muphrid : Střeli Apolo jsou víceméně vrcholem vývoje nadsvětlné komunikace, myslim že možným předstupněm těhle střel by bylo řízení palby pomocí sond, přece jenom problémem vývoje střely Apolo bylo vytvoření dostatečně malého přijímače FTL, ne přenosová rychlost dat přes FTL, věřim že v době obnovení války něco takového nebylo realné, ale vzhledem k tomu že tenhle návrh by mohl velmy zlepšit přesnost palby na extrémní vzdálenost před příchodem Apola. Myslím že pro menší jednotky které nesou vícemotorové střely, ale nemohou nést Apola je tohle nápad který může dost zlepšit přesnost při přestřelce na vědší vzdálenost.
Zaznamenáno

“Well, that’s hardly his fault,” Merlin replied, slightly surprised by his own almost defensive tone. “He was designed as a fire control system, and the Navy didn’t want its weapons systems to have too much imagination.”
Stran: 1 ... 7 8 [9] 10 Tisk 
« předchozí další »
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!