Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?
16.12.2019, 09:08:44

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Vyhledávání:     Pokročilé vyhledávání
Tak si nás našli spameři, registrace vyžaduje potvrzení, a jestli to je nezastaví, tak to budu zase schvalovat, ach jo.

5937 příspěvků v 155 témat od 123 uživatelů
Nejnovější uživatel: kolo1
* Domů Nápověda Přihlásit Registrovat
+  Honor Harringtonová
|-+  O něčem jiném
| |-+  Jiné sci-fi knížky
| | |-+  A Mighty Fortress - Safehold 4
« předchozí další »
Stran: [1] 2 3 ... 9 Tisk
Autor Téma: A Mighty Fortress - Safehold 4  (Přečteno 46234 krát)
Muphrid
Hero Member

Zobrazit profil
« kdy: 24.09.2009, 14:22:18 »

Takže série Safehold se utěšeně rozrůstá a další pokračování se bude jmenovat "A Mighty Fortress". Nepotvrdilo se tedy, že by název navazoval na předchozí dva verše onoho chvalozpěvu, ale tentokrát zašel MWW pro inspiraci až k Martinu Lutherovi - viz tento odkaz. Mrknutí

Kniha by měla vyjít 13.4.2010 (viz zdroj), takže při 496 stranách začnou snippety vycházet asi s takovým předstihem, jako u BHD (tj. 111 dní), což vychází naprosto přesně na středu 23.12.2009. No byl by to krásný dárek před vánoci, že? Úsměv
« Poslední změna: 25.09.2009, 09:44:08 od Muphrid » Zaznamenáno

Warning: Don't stare into laser with remaining eye!
IKolincak
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #1 kdy: 24.09.2009, 22:37:05 »

Na Amazonu.co.uk je datum předpokládaného vydání 15.4.2010. Uvidíme, co nás čeká. Jste taky tak natěšený?
Zaznamenáno
Muphrid
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #2 kdy: 25.09.2009, 08:14:00 »

Zajímavé Úsměv. Asi to budou přepravovat do UK až po oficiálním vydání v US... No jinak natěšený jsem opravdu hodně - jestli to bude pokračovat ve stejném duchu jako BHD, tak to bude fakt pecka Mrknutí. Spíš ovšem čekám něco bližšího BSRA - pozvolnější rozjezd a hodně diplomacie a intrik a pak, tak na posledních 5-10%, nějakou tu větší akci. Samozřejmě asi nějaké drobnější akce i během celé knihy.

Jo, upravil jsem odkaz na Amazon v prvním příspěvku - omylem jsem tam dal odkaz na BHD Úsměv. Nicméně jsem si díky tomu všiml, že snad už 21.7. měla vyjít i elektronická verze BHD pro Kindle. Že by šel Tor trochu do sebe? Úsměv.

edit: našel jsem anglický překlad "A Mighty Fortress Is Our God" a pro příběh to naznačuje minimálně to, že půjde hodně o řešení filozofických a náboženských otázek ve Weberově velkolepém stylu Mrknutí.
« Poslední změna: 25.09.2009, 09:53:54 od Muphrid » Zaznamenáno

IKolincak
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #3 kdy: 25.09.2009, 21:53:28 »

To nevím, ale DW na některém fóru odpovídal na dotaz, kdy a kde vyjde e-book jeho BHD a odpověděl, že zatímco Baen na e-book opravdu věří, Tor je poněkud konzervativnější a že to hned tak nebude. Že by změna?
Jinak, ve kterém svém románu DW neřeší závažné filozofické anebo politické otázky?
Nějak si nevzpomínám.
Dokonce i Bahzell, které je čistokrevná fantazy, je řeší.
Zaznamenáno
Muphrid
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #4 kdy: 26.09.2009, 11:52:07 »

To nevím, ale DW na některém fóru odpovídal na dotaz, kdy a kde vyjde e-book jeho BHD a odpověděl, že zatímco Baen na e-book opravdu věří, Tor je poněkud konzervativnější a že to hned tak nebude. Že by změna?

Vypadá to tak. Bylo by to skvělé!

Jinak, ve kterém svém románu DW neřeší závažné filozofické anebo politické otázky?
Nějak si nevzpomínám.
Dokonce i Bahzell, které je čistokrevná fantazy, je řeší.

Ano, řeší to nejspíš v každé (nečetl jsem zdaleka všechno od něj) - nicméně v některých více a v některých méně. V AMF to bude pravděpodobně velmi, velmi hodně Úsměv. Ono téma celé série k tomu dost dobře směřuje Škleb.
« Poslední změna: 26.09.2009, 11:54:28 od Muphrid » Zaznamenáno

IKolincak
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #5 kdy: 26.09.2009, 13:33:19 »

Jo, souhlas. Už se těším, jak se to bude dál vyvíjet.
Na fóru se o tom dost spekuluje (myslím na webu DW), zejména k čemu je klíč. Co se ukrývá v Templu apod.
Pokud by použil stejnou zápletku jako v Heirs of the Empire, mělo by to být ovládání orbitálních obranných systémů.
Takže, na co si vsadíme?

Zaznamenáno
Muphrid
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #6 kdy: 27.09.2009, 09:03:19 »

Ano, přesně to si tipuju. Ale je tu ještě jedna informace - zbraně, které má Merlin k dispozici, prý najdou využití, takže pod Templem bude kromě ovládání Rakuraie nejspíš i něco dalšího...
Zaznamenáno

IKolincak
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #7 kdy: 29.09.2009, 08:19:41 »

Jako další PICA, hibernovaní archangělé nebo něco úplně jinýho?
Zaznamenáno
Muphrid
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #8 kdy: 29.09.2009, 10:22:47 »

Jako další PICA, hibernovaní archangělé nebo něco úplně jinýho?

Spíš něco z možností b) a c). Jinou PICA (radši neskloňuju Škleb) bych tam moc nečekal. Na zvědavosti mi to ale jen přidává Mrknutí. Na druhou stranu je ale dost možné, že se MWW rozhodne jít do rozvíjení příběhu co do časové osy, než co do dalších linií, takže nakonec si možná další zápletku odpustí - i když mohla by to být podobná satisfakce, jako ta s inkvizitory na začátku BHD... Má ještě (už jen) 5 knih na to dostat lidi na dosah Gbabbů (nebo obráceně? Škleb)... Pokud pro něj ovšem 5 knih neznamená to, co udělal s BSRA, kterou nakonec rozdělil na knihy dvě - to by si pak mohl doplnit opravdu požehnaně jiných zápletek...
Zaznamenáno

IKolincak
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #9 kdy: 29.09.2009, 23:52:39 »

Hm, někde na fóru, (už nevím kde), jsem četl, že snad měl (má) v úmyslu to rychle rozetnout a postoupit dále k Caylebovým a Shaerlyníným dětem.
Podle mně v nějaké knize udělá skok a bude se vracet v retrospektivách, jinak si neumím představit, jak by lidé na Safehold dokázali čelit Gbabba.
Zaznamenáno
Muphrid
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #10 kdy: 30.09.2009, 10:58:25 »

Jo, něco takového jsem taky četl. Těch informačních střípků jsou tuny, ale co z nich poskládat... Úsměv
Taky jsem moc zvědavý jak to vlastně bude řešené a jakým způsobem si bude vybírat z následujících generací a co v nich bude popisovat. Naprosto si teď nedovedu představit o čem by v mezidobí - po Caylebovi & Sharleyan (= vyřešení schizmatu) a před kosmickými lety - chtěl psát, když jde o military SF... Možná se schizma (resp. v tu dobu už spíš "jen" rivalita mezi frakcemi) znovu objeví, ale víc než jednou bych takovou zápletku nepoužíval. Nebo právě tam bude boj proti z hibernace probuzeným "archandělům"? Nebo třeba nebyly zničené úplně všechny lodě z původní kolonizační flotily. Heh, možností nakonec asi přeji jen pár bude...
Zaznamenáno

IKolincak
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #11 kdy: 30.09.2009, 11:58:52 »

Jo, nezbývá než souhlasit. Stříků je moc, poskládat je dohromady to je zabíračka. Inu, jak říká klasik, počkáme a uvidíme.
Zaznamenáno
Muphrid
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #12 kdy: 25.12.2009, 10:07:23 »

Ach jo, ani dnes nezačaly snippety - a to už to vypadalo tak nadějně... Snad tedy v pondělí.
Zaznamenáno

IKolincak
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #13 kdy: 26.12.2009, 11:34:45 »

Jo, největší zklamání letošních Vánoc. A já se tak těšíl!?!?
Zaznamenáno
IKolincak
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #14 kdy: 28.12.2009, 07:21:35 »

Zatím nic. Podezřívám Erica Flinta, že to vydá až na Nový Rok.
Zaznamenáno
Stran: [1] 2 3 ... 9 Tisk 
« předchozí další »
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!