Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?
02.06.2020, 17:28:02

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Vyhledávání:     Pokročilé vyhledávání
Tak si nás našli spameři, registrace vyžaduje potvrzení, a jestli to je nezastaví, tak to budu zase schvalovat, ach jo.

5942 příspěvků v 156 témat od 124 uživatelů
Nejnovější uživatel: ctenar
* Domů Nápověda Přihlásit Registrovat
+  Honor Harringtonová
|-+  O Honor Harrington
| |-+  Diskuse o Honorverse
| | |-+  Nové lodě?
« předchozí další »
Stran: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 28 Tisk
Autor Téma: Nové lodě?  (Přečteno 106299 krát)
Mirra
Sr. Member

Zobrazit profil
« Odpověď #60 kdy: 31.05.2010, 22:04:05 »

Určitě existuje spousta soustav v "držení" FF, kde mají sebevědomě jen pár torpédoborců proti pirátům. Vhledem k tomu, co starý Shriky dokázaly v Hancocku proti bitevním křižníkům v jediný stovce, pevně věřím, že jeden nebo dva tucty moderních Shriků a Ferret by rozsekaly pár torpédoborců či lehkách křižníků. Zvláště pokud by ty DD/LC neměly tušení proti čemu stojí. Pokud by si navíc raider CLAC přivez nějaký flatpack gondoly na trupu, snadno si poradí i s pár LA. Ideálně bych na raider CLAC viděl i osové výmetnice pro MDM (nebo DDM) jako na prvním Minotaurovi. Pro CLAC v boji flotil je takový příspěvek minimální, ale pro boj LAC s lehkými jednotkami to může být vítaná pomoc.

Ta revoluce bylo jen rozvedení myšlenky na přepravu mariňáků LAC... prostě další výsledek nekonečného brainstromingu Smích

Teď mě také napadly LAC upravené pro používání střel/sond Mistletoe. Svazáci neznalí přízračného jezdce by dopadli o dost hůř RH v Solonu... Nicméně pokud uvažuji raider CLAC jako výzbroj pro Torch, pochybuji, že by se jim hned do ruky dostalo Mistletoe.
Zaznamenáno
Mafio Ball
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #61 kdy: 31.05.2010, 22:07:51 »

Armáda je bezmocná pokud ovládáš oběžné dráhy.
Jen magor by bránil v únosu "neexistujících" otroků když odvetou by byla šlupka z kinetické střely.
Myslím žes to nepochopil: ten nosič a jeho LACy by buď byly s to soustavu ovládnout -a pak by měli prostor i čas pro svý skopičiny- nebo by zjistili že to nepude a ti co by přežili se nasraní vrátí na nosič a zklamaně se vrátí domů s prázdnou.
Jmelí: A ani ostatní nej technika. Pomáhat torchanům ano ale se vším arsenálem?!
Zaznamenáno

"Nesmírně se vám omlouvám, kapitáne," přerušila ho Honor tím nejkonejšivějším tónem. "Obávám se, že jsem se nedívala kam letím."
Shras
Full Member

Zobrazit profil
« Odpověď #62 kdy: 31.05.2010, 22:08:54 »

dobre beru ze mohou byt sebevedomi. ale proc utocit ?Úsměv
Zaznamenáno
Shras
Full Member

Zobrazit profil
« Odpověď #63 kdy: 31.05.2010, 22:10:56 »

ovladnuti obezne drahy nevadi... jen nesmis nic hazet dolu. Úsměv to ti pak SLN nakope zadek. pokud teda nejsi Mantichora ale i v tom pripade jeste nevime jak dopadne ta knizka. Úsměv
Zaznamenáno
Mafio Ball
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #64 kdy: 31.05.2010, 22:21:26 »

Jestli jsem dobře pochopil válečnou theorii ala DW tak pokud ten dole poté co ztratil kontrolu nad vesmírným prostorem odmítne kapitulaci tak bombardování z orbity je možné. Asi bude lepší když se vyhneš městům a taky bych raději měl nějakého svědka který tvůj výklad událostí potvrdí...
Na těžší lodě než LA bych nesázel, takové soustavy asi na vlastní mít nebudou a FF jim moc lodí nepůjčí.
Zaznamenáno

"Nesmírně se vám omlouvám, kapitáne," přerušila ho Honor tím nejkonejšivějším tónem. "Obávám se, že jsem se nedívala kam letím."
Mafio Ball
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #65 kdy: 31.05.2010, 23:58:58 »

Pokud by si navíc raider CLAC přivez nějaký flatpack gondoly na trupuider CLAC
Víte čemu nerozumím?   Jsem v rozpacích
Pro mě bylo záhadou proč se HH aspol děsily když poprvé viděli ten zlepšovák IAN. Podle mě to nejni nic moc. Střely odpálené pomocí výmetnic v gond. musí mít oproti těm z palubních "hlavní" minimální rychlost. Přesto musí urazit stejnou vzdálenost aby mohly zapnout vlastní pohon. Plácnu: střele z palubní výmetnice to trvá 10s, páč má počáteční rychlost 20km/s. Střele z gondoly, která bude mít tak max. 3-4km/s to bude trvat skoro minutu. Pro úvodní salvu prosím, to se loď moc nehýbe ale nemusela by pak po celou tu minutu -a pak další a další- udržovat konstantní rychlost? (Ty čísla můžou být, když nad tím tak přemýšlím až o jedno desetiné místo vedle ale i tak, ne-poměr je stejný.)
Jak to kdosi řekl: to mi hlava nebere.  Nevím co si myslet/Nerozhodný
« Poslední změna: 01.06.2010, 00:35:39 od Mafio Ball » Zaznamenáno

Mafio Ball
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #66 kdy: 01.06.2010, 00:45:13 »

Určitě existuje spousta soustav v "držení" FF
Jsem šťoura: v držení OFS, zřejmě myslíš  Vyplazuji jazyk
Ale vážně.  Mrknutí
Vzpoměl jsem si jak popisovali takovou -zřejmě extrachudou- planetu pod vládou OFS. (Bylo tam něco o vyhynulých emzácích a statečném lordovy, havenských pirátech atd.) Tamní končiny se vyznačovaly úplnou absencí jakýchkoliv lodí FF  Mrknutí a taky je tam zmíněná frekvence příletů lodí: tak jednou za dva, tři měsíce. Tedy jestli si dobře vzpomínám.
Zaznamenáno

Mirra
Sr. Member

Zobrazit profil
« Odpověď #67 kdy: 01.06.2010, 01:00:17 »

pokud si dobře pamatuji, tak ten zlepšovák byl děsivý v tom, že i negondolovým lodím umožňoval silnou palbu a to bez nutnosti táhnout gondoly za sebou. Takhto vybavený anďácký CA by klidně rozsekal tehdejší CA RMN. Podle mě ale existuje rozdíl mezi tehdejším zlepšovákem IAN a flatpack gondolou. IAN víceméně gondolu rozřízla napůl a pak příšroubovala na trup. Vznikly tak něco jako jednoranné externí výmetnice. Flatpack gondola je pravá gondola, co se jen na trupu převáží, ale před odpalem se separuje.

Ten rozdíl není tolik podstatný, protože IAN měla určitě v těch zlepšovácích své DDM (na nic lepšího se tehdy nezmohli) a ty by přeci jen nemohli mísit se SDM z lodních výmetnic, hlavně pak na vzdálenosti, kam SDM nedostřelí. Ale chápu tu otázku. Byla by podstatná ještě před zavedením MDM, kdy se z gondol střílelo jako doplněk normálních salv. Podle mě není ten rozdíl tak markantní. Pokud tam je pomalejší odpal, tak ne o moc a lodní salvy byly pak naprogramování s pár sekund oddálených zážehem, aby to vykompenzovaly. Ale nic drastickýho, jinak bychom kombinované salvy neviděli...
Zaznamenáno
Mafio Ball
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #68 kdy: 01.06.2010, 01:06:01 »

Ty mi nerozumíš. Je rozdíl jestli z gondolové výmetnice vystřelíš uvnitř klínu nebo když ji vlečeš za lodí. V tom prvním případě se musí nejdříve dostat mimo klín do vzdálenosti až dvasta kiláků. V tom druhém jen tak daleko aby se "nespálily" navzájem.
Zaznamenáno

Mirra
Sr. Member

Zobrazit profil
« Odpověď #69 kdy: 01.06.2010, 01:14:31 »

Jo takhle... tak v tom případě, ale stejně platí to, co jsem řekl. IAN v těch gondolách mělo své DDM a ty by určitě používali na větší vzdálenost než pouhé SDM. Pokud by pak boj probíhal na SDM dosah, nebyl by problém ty DDM pohony poslat v rychlejším módu, aby k cíli stejně dorazily společně...
Zaznamenáno
Mafio Ball
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #70 kdy: 01.06.2010, 01:24:27 »

Ještě: CLAC má v docích spoustu místa. Proč něco někam zavěšovat zvenku, když to můžeš strčit tam? Gondola se tam dá nacpat celkem snadno, ne?
Jistě, přijdeš o další LAC, ale začíná se to podobat univerzální jednotce, ten tvůj Raider
Zaznamenáno

Shras
Full Member

Zobrazit profil
« Odpověď #71 kdy: 01.06.2010, 05:05:52 »

Jednicko co mi to sakra prekazi na vzletove palube.
Kapitane to jsou ty nove delove veze.
Co sakra delaji delove veze na Letadlovce
Rozkaz z veleni, pry pak budeme univerzalnejsi.
A jak budeme startovat?
Nijak. Hangary predelavame na ubikace marinaku.
??@*&^%$#*!!
No pane nechali nam vrtulniky.

Jenom takova vec ... Dopurucuji si zahrat Eve online. (ja uz par let nehraju) a pochopite za kazda lod je takova jaka ma byt.
Zaznamenáno
IKolincak
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #72 kdy: 01.06.2010, 07:29:14 »

Na začátku druhé světové války měly letadlové lodi CV-2 USS Lexington a CV-3 USS Saratoga čtyři věže s děly ráže 203 mm pro boj s hladinovými plavidly. Tehdy prostě nikdo nevěřil, že letouny dokážou potápět velké válečné lodi na větší vzdálenost než dostřeli kterákoliv bitevní loď. Velmi záhy byly tyto věže nahrazeny dvouúčelovými kanóny ráže 127 mm. Protože i zcela osifikkované mozky admirálů dělového klubu pochopily, že letadlové lodi a dělostřelcký souboj nejdou moc dohromady. Tak proč se k tomu zase vracet, když už jednou bylo ukázáno, že tudy cesta nevede?
Zaznamenáno
Mirra
Sr. Member

Zobrazit profil
« Odpověď #73 kdy: 01.06.2010, 11:47:16 »

Ony flatpack gondoly se na trupu převážejí, protože to je nevyužité místo a nijak nepřekáží lodní funkčnosti. Naopak uvnitř by blokovaly doky pro LAC. Přoč něco nečím nahrazovat, když si to můžu zadarmo napíchnout na trup?

IKolincak - pokud narážíš na můj návrh udělat osové výmetnice/přísavné gondoly na raider CLAC: Plně souhlasím s tvou logikou pro velké CLAC a střety celých flotil. Jenže RCLAC by napadalo soustavy bráněné jen malými jednotkami. S pár torpédoborci SL si 12 LAC určitě poradí, ale když by tam byl těžší soupeř na hranici únosnosti, mohl by RCLAC podpořit své LAC palbou z dálky. Vzhledem k tomu, že soupeř nemá MDM, byl by v bezpečí a loď o velikosti +- BC dokáže vytáhnout víc zrychlení než malé lodě SL.
Zaznamenáno
Shras
Full Member

Zobrazit profil
« Odpověď #74 kdy: 01.06.2010, 12:36:48 »

Moc hrajes space wolves Úsměv jinak v eve jsme zasadne pouzival drony takze k lac mam slabost. dalsi vec to co navrhujes je vlastgne piratska barka.

mozna  to bude tim, ze vecina znas tady operuje z plnohodnotnejma lodma a flotilama.

btv mas tu nekde plnou specifikaci  te piratske lodi?

ted mi doslo pokud minis utocit jen na snadne cile .. naco lac? staci ti jen par pinas navic a prostor na marinaky. myslim na te plechovce ci cemu se to ma blizit.
« Poslední změna: 01.06.2010, 13:47:27 od Shras » Zaznamenáno
Stran: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 28 Tisk 
« předchozí další »
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!