Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?
06.06.2020, 05:43:52

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Vyhledávání:     Pokročilé vyhledávání
Tak si nás našli spameři, registrace vyžaduje potvrzení, a jestli to je nezastaví, tak to budu zase schvalovat, ach jo.

5942 příspěvků v 156 témat od 124 uživatelů
Nejnovější uživatel: ctenar
* Domů Nápověda Přihlásit Registrovat
+  Honor Harringtonová
|-+  O Honor Harrington
| |-+  Diskuse o Honorverse
| | |-+  Nové lodě?
« předchozí další »
Stran: 1 2 3 [4] 5 6 ... 28 Tisk
Autor Téma: Nové lodě?  (Přečteno 106512 krát)
Mafio Ball
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #45 kdy: 30.05.2010, 23:13:18 »

Jiné lodě
8.poštovní fregata
Nerozvážela by pochopitelně poštu i když... Určitě se najde případ kdy informace nesnesou zaznamenání na jakékoliv kopírovatelné médium a bude potřeba je doručit.
V tom případě by ale cestovaly v aktovce připoutané k poslovy.
Ale nejspíš bude potřeba přepravovat nejrůznější úředníky, vyšší či nižší komisaře, vyslance ale také ctihodné podnikatele (schopné si cestu zaplatit).
Těm všem bude chtít FF chtít zaručit bezpečnou cestu i v končinách které tak zcela bezpečné nejsou.
Sice by mohli vypravit "skutečnou" válečnou loď ale to by asi brzo nedělali nic jiného než si hráli na panské kočí a pendlovali mezi systémy.
Spíše než poštovní bych ji tedy považoval za takový dostavník s lehce ozbrojenou posádkou.
Ve vnitřních prostorách by měly být více či méně pohodlné kajuty pro omezený počet cestujícách -tak stovka?.
Posádka by pochopitelně musela být rozšířena o kuchaře, stewardy a další "služebnictvo".
Obranné zbraně, senzory a lehká proti-útočná výzbroj si pochopitelně vyžádá "skutečné" námořníky s patřičným výcvikem.
Zaznamenáno

"Nesmírně se vám omlouvám, kapitáne," přerušila ho Honor tím nejkonejšivějším tónem. "Obávám se, že jsem se nedívala kam letím."
Mafio Ball
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #46 kdy: 31.05.2010, 00:58:09 »

Jiné lodě
5.stíhací korveta
O korvetě jsem tu kdesik špekulloval.
Její "stíhací" verze by byla vyzbrojena jen lehkými zbraněmi. Osový laser s ne-zrovna-velkou ráží a pár lehkých střel, nejspíš v jednoranných výmetnicích ala LAC starého typu.
Úkolem není napadat a likvidovat bojové jednotky ale pronásledovat a přinutit k zastavení/návratu civilní lodě.
Třeba pašeráky (kteří neodvedli podíl), podloudníky spolupracující s podzemním hnutím ...
Hlídkové čluny -varianty LAC- by byly nahrané v okamžiku kdy plavidlo skočí do hyper. PK (Pursuit?) by ho mohla honit i pak.
Maximální dosažitelné zrychlení je pro tenhle úkol podstatné. Čili je záhodno pro tento úkol nasadit tak "malou" lodičku jak to jen půjde.
Otázka je: co když pronásledovaný odhodí různé falešné dekle a obšívku a "vybalí" výzbroj podstatně těžší?
To by se rázem prohodili role. Ale takhle může dopadnout kterákoliv jiná jednotka a je jen jedna možnost jak tomu zabránit. Totiž poslat za touhle dvojicí ještě jednu, sledující "dění" s uctivé vzdálenosti. Pak -po vyřazení "stíhačky" no.1- by už zřekmě nezkoušeli vyhrožovat a rovnou by toho hajzlíka osolili naostro.
« Poslední změna: 31.05.2010, 13:11:46 od Mafio Ball » Zaznamenáno

"Nesmírně se vám omlouvám, kapitáne," přerušila ho Honor tím nejkonejšivějším tónem. "Obávám se, že jsem se nedívala kam letím."
edicius
Jr. Member
**

Zobrazit profil
« Odpověď #47 kdy: 31.05.2010, 13:34:07 »

Ještě k těm CLAC:
Já si právě myslím, že jako dostačující jsou dva typy:

1) menší lodě podobné třídě Covington s kapacitou 100-130 LAC
2) velké lodě o stejném zrychlení jako SD(P) s kapacitou 200-230 LAC

ad1)
Tvořily by jádro lehkých útočných svazů pro průzkum, napadání nepřátelských soustav menšího významu, pro posílení obrany méně důležitých soustav. Svazy by tvořily divize až eskadra CLAC,  půl až 2 eskadry BC(P), 1 až 4 eskadry CA, 1 až 4 flotily DD. Předností je zachování většího zrychlení oproti bojové stěně, slušná obrana proti střelám, možnost rychle prozkoumat soustavu, při nutnosti možnost prostřílení cesty ven. Svaz by většinou zůstaval na okraji hyperlimitu pouze LAC a DD by prováděli průzkum a napadaní infrastruktury. Složení LAC si představuji na 2:1 pro Shrike+Ferret vs Katana.

ad2)
Jejich úkolem je doprovázem bojovou stěnu, posilovat její obranu, sloužit jako platforma pro LAC. Nesly by Keyhole II aby se mohli podílet i na útočné činnosti flotily, žádné vymetnice střel na palubě, pouze omezená výzbroj graserů ( 30 -50 na celou loď ), počet výmetnic protistřel sejný nebo vyšší než na SD(P). Ke každé eskadře SD(P) by byla přiřazena jedna divize. Složení LAC si představuji na 3:1 pro Katana vs Shrike+Ferret.

P.S.
Jako eskadru počítám 6 lodí po vzoru Mantichory.
Zaznamenáno
Mafio Ball
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #48 kdy: 31.05.2010, 13:54:04 »

Pro ten první úkol mi připadá vhodnější stávající CLAC, pravda.
Ale pak by tu byly ještě akce typu eskorty, "bodových úderů" a průzkumu bojem.
V tom případě by myslím bylo vhodné aby všechny lodě TG měli stejné max. zrychlení.
Značná část akce se totiž může odehrávat ve stylu "nohy na ramena a pryč"
K eskortě mi zase připadá Cov. příliš velký.
A ano, tu velkou bych viděl jako součást uskupení "tlustých" lodí.
Co říkáš na tu 3., tedy základnovou mat. loď?
Vycházím z neblahých zkušeností RMN při první Theis. ofenzívě.
Kromě LAC ztracených v boji přišli mantíci taky o základny, obslužný personál a jistě i napěchované skladiště.
Navíc teď by se hodilo stěhovat peritě LAC do talbotu sakumprásk i s mobilním zázemím.
Zaznamenáno

edicius
Jr. Member
**

Zobrazit profil
« Odpověď #49 kdy: 31.05.2010, 15:09:19 »

Eskorta je role pro DD, CL a CA to bych neměnil. Pro "bodový úder" a průzkum bojem jsou LAC nejvhodnější, tudíž lehké svazy, vypusti LAC utečou do hyperprostoru nechají LAC vyřídit práci a zase se pro ně vrátí. K tomu zrychlení, to LAC mají všeobecně nejvyšší.

K mateřské lodi:
No právě, nové podmínky boje, které existují a budou již nadále existovat, cokoliv co je zastiženo uvnitř systému je prakticky odepsáno pokud to není rychlejší a/nebo dostatečně silné si probojovat cestu ven. Jediná záchrana je odražení nepřátel. Podle mě je mobilní základna nevhodná, příliš nakladná na výstavbu, vysoké udržovací náklady, velká zranitelnost. Jako jedinou výhodu má snad schopnost přepravit všechno naráz ale to není dostačující podle mě.
Zaznamenáno
Mafio Ball
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #50 kdy: 31.05.2010, 15:23:05 »

Eskorta je role pro
Jestli jsem dobře pochopil princip strategie DW tak nejjednušší je číhat na konvoj až v cílové soustavě.
Vem si jak by jinak mohla dopadnout HH v ...(nevím kterém dílu) kdyby jako první vyskočil z hyper ten lehký nosič, vypustil své LACy a čekal na jejich zprávy.
Ty by prošmejdili soustavu a nějaká past by jim jen těžko ušla.
A jestli by "vyčmuchali" léčku tak by je -s těžkým srdcem- mateřská loď nechala napospas osudu a zdrhla varovat zbytek konvoje.
Ale to je asi jen jeden případ.
Zaznamenáno

Mirra
Sr. Member

Zobrazit profil
« Odpověď #51 kdy: 31.05.2010, 16:48:38 »

Pokud bych já čekal nějaký nový typ CLAC, tak něco jako raiderCLAC, či tak. Nosič postavený na BC nebo i menším s +- tuctem LAC. Taková loď by byla ideální pro menší námořnictva jako třeba Torch, kde sedí i k mentalitě Tančírny a obecně asymetrickému boji, kterému čelí. Takovýto nosič by se hodil k nájezům na nechráněné soustavy či soustavy s rozptýlenou obranou...
Zaznamenáno
Mafio Ball
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #52 kdy: 31.05.2010, 16:54:54 »

něco jako raiderCLAC
Navíc mi připadá relatvně snadné nahradit pár LACů výsadkobými raketoplány a
provést v případě příznivé situace i úder na planetu samou. Nebo ji použít v roli evakuačního plavidla -cílem Pochodňářů je osvobozování otroků. Tedy patřičný ubytovací prostor (budou se muset uskrovnit ale těch pár dní to vydrží i kdyby tam měli místo jak v osvětimských barácích, navíc jsou zvyklí že necestují první třídou), dostatečná rezerva (modul?) syst.podp.života a nákladní raketoplány.
« Poslední změna: 31.05.2010, 17:29:18 od Mafio Ball » Zaznamenáno

Mirra
Sr. Member

Zobrazit profil
« Odpověď #53 kdy: 31.05.2010, 17:35:13 »

Spíš by se LAC dal upravit jako maskovaná platforma pro výsadkové raketoplány. Upřímně, teď nevím, jaká je velikost výsadkového raketoplánu, ale první Shrike měl na zádi hangár se šalupou (či nějakým typem nouzového plavidla). Pokud by se odebrala ofensivní výstroj, nějaký počet mariňáků a jejich raketoplány by to uvezlo. Samotný nosič bych radši do soustavy neposílal, ale mohl by vypustit s normálními LAC i tahle upravená, která by měla dobrou šanci se k planetě proplížit a vysadit mariňáky.
Zaznamenáno
Mafio Ball
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #54 kdy: 31.05.2010, 18:04:26 »

Útok na planetu nebo doknce invze by samozřejmě připadaly v úvahu jen pokud by LACy dokázaly ovládnout vesmírný prostor. Dokonce ani při nejlepší vůli bys nedokázal dostat své komandos -o uprchlících ani nemluvě- z planety kdyby kolem ní kroužily bojové lodě.
Zaznamenáno

Mirra
Sr. Member

Zobrazit profil
« Odpověď #55 kdy: 31.05.2010, 18:39:17 »

Tjn. Stylu Tančírny by ale slušely jakési "revoluční jednotky". Proplížit se k planetě, poslat dolů pár revolučních komandos a rychle sesadit loutkovou vládu (třeba loutky FF)...
Zaznamenáno
Mafio Ball
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #56 kdy: 31.05.2010, 18:43:57 »

Mám pocit že jim v první řadě půjde o "vyzvednutií" svých pobratímů a potrestání otrokářů. Plus nějaké ty kolateralní škody na majetku který patří messanským spolupracovníkům.
Zaznamenáno

Shras
Full Member

Zobrazit profil
« Odpověď #57 kdy: 31.05.2010, 21:19:19 »

otazka je proti cemu budete utocit? proti soustave ktera nema obranu ... par lac? nebo nejakou tu plechovku? jinak Sila lac je v tom ze utoci v skupine a bohuzel prevazne z nulove vzdalenosti. cili jianch potrebujete hodne. uvazovat o nich nasadit v malem poctu na hlidani soustavy je .. ponekud "drsne"

sesadit loutkovou vladu. apro kolik tisic bude mit takovej revolucni prapor? chapejte ze nemuzzete udelat prekvapivi utok. a pokud to bude loutkova vlada FF nemyslite ze bude mit pobliz nejakou lod na obranu?
Zaznamenáno
Mafio Ball
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #58 kdy: 31.05.2010, 21:49:03 »

Pokud by šlo o akci "rychle dovnitř a ještě rychlejc ven" tak by intervence lodi, která se neschovává někde na okraji soustavy byla pouze věcí náhody.
A pokud by dorazila po provedení exekucí tak co? Uprchlíci už jsou naložení, komandos to zvládnou v cukuletu a pak fr... Tedy pochopitelně pokud nepřítel nebude schopen to fr... zarazit.
O revolucích bych raději neuvažoval. Tančírna nemá prostředky jak FF nebo komukoliv jinému zabránit v trestných sankcích. A navést do toho nějaké ubožáky a pak je v tom nechat ... To mi připomíná styl našich slavných partyzánů. Pověsíme starostu, užijem si s jeho dcerou a když zaslechneme rachot Wehrmachtu tak se zdekujeme do lesa. Však ať si němčouři vylejou zlost na nevinejch -a bezbranejch- vesničanech. Je jich tu všude dost.
Zaznamenáno

Shras
Full Member

Zobrazit profil
« Odpověď #59 kdy: 31.05.2010, 21:54:25 »

oto nejde ... nemas jak rychle dovnitr a rychle ven. nemuzes skocit na orbitu ... musis za hyperlimi ta apka dovnitr .a v te dobe o tobe vedi a vedi o tobe uz kdyz parkujes. pak pocitej tak 30-60 minut na pristani .. to uz na tebe budou pripraveni .. pac kazda vlada ma armadu. a ta te zdrzi .. nalozit taky neco zabere .. odlet nahoru .. pocitej dalsi 30 minut. a pak musis k limitu . a to je cca hodiny. ...
Zaznamenáno
Stran: 1 2 3 [4] 5 6 ... 28 Tisk 
« předchozí další »
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!