Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?
09.12.2019, 03:54:49

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Vyhledávání:     Pokročilé vyhledávání
Tak si nás našli spameři, registrace vyžaduje potvrzení, a jestli to je nezastaví, tak to budu zase schvalovat, ach jo.

5936 příspěvků v 155 témat od 123 uživatelů
Nejnovější uživatel: kolo1
* Domů Nápověda Přihlásit Registrovat
+  Honor Harringtonová
|-+  O Honor Harrington
| |-+  Diskuse o Honorverse
| | |-+  Nové lodě?
« předchozí další »
Stran: 1 2 [3] 4 5 ... 28 Tisk
Autor Téma: Nové lodě?  (Přečteno 99235 krát)
Mirra
Sr. Member

Zobrazit profil
« Odpověď #30 kdy: 29.05.2010, 17:00:25 »

K tomu druhému - spíše než dozbrojování kurýrního člunu, bych to už viděl jako přidání hypergenerátoru... Jenže i tak, jediná loď LAC třídy zaskočená jakoukoliv větší lodí stejné nebo přibližné kvality nemá šanci. Když už, tak bych nedozbrojoval kurýrní čluny, ale přidal jen moderní maskovací systémy a přízračného jezdce. Kurýrní člun by podle mě neměl šanci proti nikomu butvu vybojovat, ale dokázal by se jim se správnou výbavou schovat...
Zaznamenáno
Mafio Ball
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #31 kdy: 29.05.2010, 17:05:53 »

Jo jenže na několika místech DW popisuje jak stísněný je prostor v kur.člunu.
čili abys to tam nacpal tak ho musíš o ždibec zvětšit.
A tím ozbrojením nemyslím nainstalovat osový graser ale laserové PDS a protistřely -nejspíš v jednorázových výmetnicích.
Spolu se systémy REB by to korvetám mělo umožnit přežít na tak dlouho než uniknou z dostřelu.
Zaznamenáno

"Nesmírně se vám omlouvám, kapitáne," přerušila ho Honor tím nejkonejšivějším tónem. "Obávám se, že jsem se nedívala kam letím."
Mirra
Sr. Member

Zobrazit profil
« Odpověď #32 kdy: 29.05.2010, 17:18:01 »

Souhlasím. Nijak netvrdím, že by se nezvětšovalo. Naopak souhlasím, že doplnění obranných možností na úkor trochu hmotnosti je jen dobře. Ale chce to nepřehnat. Můžeš počítat, že výsledek této úpravy přežije střetnutí s malou hlídkou z DD/LA, ale nemůžeš se snažit postavit loď, co přežije zasočení třeba BC. A ani proti RMN-style DD s MDM gondolami bych si na nového kurýra nesázel...
Zaznamenáno
Mafio Ball
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #33 kdy: 29.05.2010, 17:29:03 »

bych si na nového kurýra nesázel...
Vtip je v tom že třeba desetiprocentní šance je lepší než nula. A se senzory na nejvyšší možné úrovni -sakra když je můžou nacpat do sondy na jedno použití tak by jich pár mohlo zbýt i na korvetu, která se je pokusí dovézt zpět- a hlavně posádkou která má výcvik, vybavení a hlavně která uvažuje jako bojová se vyhoupnou nejspíš i výš.
Samozřejmě pokud vlítne do léčky tak nějaké zbraně jen zvýší celkovou ztrátu financí, kterou bude třeba na admiralitě odfajfknout.
« Poslední změna: 29.05.2010, 17:53:11 od Mafio Ball » Zaznamenáno

"Nesmírně se vám omlouvám, kapitáne," přerušila ho Honor tím nejkonejšivějším tónem. "Obávám se, že jsem se nedívala kam letím."
Caba
Newbie
*

Zobrazit profil
« Odpověď #34 kdy: 29.05.2010, 23:01:11 »

JEdno podotknutí k principu hyperprostorové obrany:
Jste si jistí, že se lodě v různých hladinách H-prostoru vidí? Například si myslím, že kurýrní člun na hranici pásem jóta neuvidí frachťák v nízkých deltách. Prom by počet jednotek nerostl jenom kvadraticky, ale přinejmenším kubicky a spíše ještě mnohem rychleji.
Zaznamenáno
Mafio Ball
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #35 kdy: 29.05.2010, 23:07:10 »

Pokud ti nejde o to někoho najít ale zpozorovat ho dřív než zahájí konečný alfa přechod tak ti ty ostatní hladiny můžou být ukradené.
Samozřejmě, jestli máš možnost tak bys mohl umístit další hlídku "výš" ale základem je ostraha ALFA hladiny.
Zaznamenáno

Mafio Ball
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #36 kdy: 29.05.2010, 23:21:01 »

Ten HYP.telegraf jsem jen nadhodil zcela mimo téma.
Jestli by se něco takového dalo stavět tak za válečných podmínek asi těžko.
A ohledně hlídek -pochopitelně by musely být v dosahu FTL komnikace a rozestupy by vymezoval výkon senzorů.
Zaznamenáno

Mafio Ball
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #37 kdy: 30.05.2010, 00:22:51 »

Téma se jmenuje nové lodě ale já se nedostanu k čerstvým inf. takže jestli se tam někde něco takového naznačovalo tak nemám tucha jakým směrem by se to mohlo vyvíjet.
Napadá mě:
1. pokrokem v konstrukci kompenzátorů setrvačnosti se posune hranice jejich efektivity.
   v příloze "víc jak čest" důkladně objasňoval důvod proč nelze -nebo se nevyplatí- stavět lodě větší než 8.5Mt.
   Vládce vesmíru, Temeraire a i Neporazitelný tuhle mez přesáhly takže něco se muselo změnit
   Protože jsem nikde nenašel vysvětlení přisuzuju tohle "prolomení limitu" právě zdokonalení kompenzátorů
   RMN pokračuje ve vývoji dál a zjevně i RHN už hranici dokázalo překročit, takže bych se nedivil kdyby se v dohledné době tonáž největších jednotek přehoupla přes 10Mt
   Už jsem to kdesi nadhodil takže pokud nedojde k radikální změně koncepce ve výzbroji, výstroji či pohonu tak bych tohoto giganta řadil mezi lodě bojové stěny pod názvem
   Megadreadnought (zkratka MD)
Už vzhledem k proklamovaným dobám stavby -která se v případě prototypu řácky natáhne- se asi nedostane do akce v nejbižších dvou-třech letech.
Leda by ta zmínka o třídě Detwailer kterou jsem někde zachytil patřila k ní.
Zaznamenáno

Mafio Ball
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #38 kdy: 30.05.2010, 00:36:46 »

Jiné lodě

Co třeba z lodního parku Frontier fleet?
Pohraniční loďstvo podle mě mělo potřebu lodních typů odlišných od těch které používala aliance a haven.
Uvažoval jsem o náplni jejich činnosti, povinostech a omezeních. Většinu z nich by jistě mohly plnit více či méně modifikované "běžné" typy ale efektivnější by bylo nasadit specializované. A jestli jsem dobře pochopil DW v jakémsi komentáři tak efektivita -nebo alespoň její proklamování- se v SL "nosí".
Pár jsem jich "vymyslel"
1.průzkumný křižník
2.Obrněný křižník
3.Obrněná loď
4.hlídková fregata
5.stíhací korveta
6.eskortní křižník
7.posádková obrněná loď (nevím jak to nazvat)
8.poštovní fregata
9.kurýrní korveta
« Poslední změna: 30.05.2010, 00:52:19 od Mafio Ball » Zaznamenáno

Shras
Full Member

Zobrazit profil
« Odpověď #39 kdy: 30.05.2010, 07:19:32 »

Fragata je fajn ale naco? FF je dost mocna pokud teda beres FF jako UPPB ze nema potrebu stavet nic mensiho nez kriznik.
Zaznamenáno
Mafio Ball
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #40 kdy: 30.05.2010, 09:21:02 »

To mi připadá jako bys řekl: na co by USArmy potřebovala jeepy když může vyrábět shermany ve velkým.
Za určitých okolností je menší jednotka lepčí než větší.
Zaznamenáno

Shras
Full Member

Zobrazit profil
« Odpověď #41 kdy: 30.05.2010, 14:01:13 »

no spise to je proc usa army ma pouzivat jeepy kdyz muze pouzivat APC.
Zaznamenáno
Mafio Ball
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #42 kdy: 30.05.2010, 18:58:41 »

Jiné lodě
1.průzkumný křižník
Frontier Navy (nebo FF, ale mě se tohle líbí víc) nemá na starosti jenom pár set SqLY prostoru. Jeho zájmová oblast má pouze vnitřní hranici, vnější vymezena není.
Pokud má mít možnost udržovat si alespoň rámcový přehled o tom, co se na stovkách světů děje tak potřebuje jednotku s akčním rádiem (vytrvalostí) na úrovni křižníků, kterým ale postačí výzbroj třeba slabší než má moderní DD (myšleno ofenz.-obranná by naopak mohla být silnější). Současně ale musí být dostatěčně malá aby její systémy REB/maskování dokázaly loď "skovat" během mise. Přece jen je lepší když nepřítel o nezvaných hostech neví. Zrychlení a aktivní/pasivní obranné prvky potřebuje kdyby se o vetřelci dotyční přece jen dozvěděli a měli nějaké námitky. Vytvalost se hodí: a) k dalekým hloubkovým akcím třeba 500LY od základny. b) dlouhotrvajícímu pozorování c) kradmému přiblížení do soustavy po alfa-přechodu mimo dosah výstražných systémů. Větší tonáž je nutná kvůli prodloužení fungování syst.podp.života. Posádka bude početnější protože na dlouhé akci (půl roku?!) se musí střídat a mít možnost jakési "dovolené" a rekreace. Více-méně symbolická út. výzbroj je tu jen "pro všechny případy", přece je to bojová jednotka.
Zaznamenáno

Mafio Ball
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #43 kdy: 30.05.2010, 19:28:08 »

CLAC nové generace

Původní Minotaurus a jeho o ždibec větší sou-družky i odvozené Covingtony jsou za jistých okolností nevyhovující.
Voliera či jak se CLAC z dílny Forrakerové jmenuje je taky více/méně jednoúčelové plavidlo. (Přeně to Theismann chtěl, ale situace se "trošku" změnila)
Jak vypadají nosiče IANavy nemám potuchy ale ani ty se asi nebudou příliš lišit od manťáckých vzorů. (Andíci se snažili koncepce svých rivalů kopírovat, ne?)
Dokážu si představit několik směrů
1.Velkokapacitní odvozené od SD posledních tříd -kapacita min.250 strojů
    (tím odvozené myslím použití jejich pohonů, všechno ostatní by se asi muselo vymýšlet od nuly)
2.Malé útočné nejspíš velikosti Agamemnonů, Courvoisierů II apod. -kap. max.24 strojů
3.Mateřské základnové/pomocné stavěné na základě nějaké již provozované třídy pom.plavidel -kap.variabiní (dle vel.nosiče, potřeb či možností)
(4. lehké nosiče s kap. do 100 LAC. Ty byly součástí "mého" programu BB(P) již zavrženého)
« Poslední změna: 31.05.2010, 12:55:17 od Mafio Ball » Zaznamenáno

Mafio Ball
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #44 kdy: 30.05.2010, 22:13:29 »

Průzkumné LAC

Jejich úkoly by zřejmě mohly plnit i "standardní" stroje ale přestavba několika málo kusů by zas až tak náročná nebyla a ani by vyšla tak draho.
Co všechno potřebuje člun k plnění tohohle úkolu? Úkolů: kromě akcí v nepř. prostoru by tu bylo využití pro hlídkování na vzdálených postech nebo mnou "vymyšlené"
hlídky v hyper.
a) vytrvalost
    Čistě energetické potřeby řeší štěpný reaktor, tedy žádná změna
    Výdrž syst.podp.života by musela být navýšena. Tudíž je nutno získat prostor v trupu, nejspíš na úkor zásobníků
    Zvýšení počtu členů posádky. Při dlouhodobé samostatné misi se projeví únava, ponorková nemoc atd. Kromě pouhého přidání kajut/kójí je žádoucí zvýšit konfort.
b) Výkonost senzorů
    Na "frontové" stroje se jistě nemontuje zařízení poslední generace, takže je záhodno jej nainstalovat a popřípadě rozšířit jak výkon a počet čidel tak počítačovou kapacitu na
    zpracování získaných dat.
c) Spojení
    Nejmodernější FTL linky. Jsou určené jak pro předávání údajů tak pro komunikaci/řízení průzkumných sond a plošin
d) Patřičnou "zásobu" externích senzorů
    Protože bude operovat samostatně musí se sondy a plošiny "napěchovat" do zbylého prostoru po zásobnících. K vypuštění těchto prostředků zůstanou zřejmě zachovány alespoň dvě výmetnice s modifikovanými podavači.
« Poslední změna: 31.05.2010, 12:51:39 od Mafio Ball » Zaznamenáno

Stran: 1 2 [3] 4 5 ... 28 Tisk 
« předchozí další »
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!