Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?
14.12.2019, 14:45:15

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Vyhledávání:     Pokročilé vyhledávání
Tak si nás našli spameři, registrace vyžaduje potvrzení, a jestli to je nezastaví, tak to budu zase schvalovat, ach jo.

5937 příspěvků v 155 témat od 123 uživatelů
Nejnovější uživatel: kolo1
* Domů Nápověda Přihlásit Registrovat
+  Honor Harringtonová
|-+  O Honor Harrington
| |-+  Diskuse o Honorverse
| | |-+  Nové lodě?
« předchozí další »
Stran: 1 [2] 3 4 ... 28 Tisk
Autor Téma: Nové lodě?  (Přečteno 99674 krát)
Mafio Ball
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #15 kdy: 28.05.2010, 19:20:57 »

Nebo alespoň dodá záchytné body.
"Koumáci" ze SEM i H určitě sledují i jiné linie vývoje než ty hlavní a s takovou pomocí se přinejmenším budou orientovat v tom kam protivník míří.
Fyzikální zákony ve vesmíru DW platí pro obě strany stejně, takže při srovnatelné výchozí pozici se ani jedna nemůže příliš vzdálit té druhé.
Jak je to v praktické aplikaci je už jiná věc ale kdesi to zaznělo: když víš co tak jak už je na dosah.
Zaznamenáno

"Nesmírně se vám omlouvám, kapitáne," přerušila ho Honor tím nejkonejšivějším tónem. "Obávám se, že jsem se nedívala kam letím."
Dalin
Full Member

Zobrazit profil
« Odpověď #16 kdy: 28.05.2010, 20:58:14 »

No mě se například líbilo to nové graserové torpedo nebo sřela. To by se po aplikaci nejnovějších mantichorských technologii mohlo stát novým hlavním zabijákem lodí (místo stovek střel jen desítky, hmhmhm Úsměv)
Zaznamenáno
sprinter66
Newbie
*

Zobrazit profil
« Odpověď #17 kdy: 28.05.2010, 22:29:01 »

Moje engliš není nic moc,ale mám pocit,že v MoH bylo zmiňováno něco o NOVÝCH Soniných hračkách(některá z porad nejvyššího velení?),ikdyž nebylo zmíněno nic konkrétního,takže možná se něčeho dočkáme,ale nemyslím vzhledem ke stavu neexistujících loděnic že by to bylo ve větším měřítku a brzo.
To Mafio Ball:Když se podíváš na vývoj zbraní,tak všechno nové přichází zdokonalením starších koncepcí(myslím ve skutečnosti).Proto bych u DW neočekával,že přijde se zcela novou koncepcí jen tak z čistého nebe.Zatím se držel postupného vývoje od začátku celé série a myslím že pokud by se začaly z čistajasna objevovat zázračné zbraně,celý příběh by se ocitl v béčkové rovině a to určitě nechce ani DW ani my.
Zaznamenáno
Mafio Ball
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #18 kdy: 28.05.2010, 22:58:35 »

Jo jasně. Kontinuita je důležitá.
I když někdy by se něco vynořit mohlo nespadne to z čistého nebe.
Jak jsem si stačil všimnout tak DW zastává názor že plynulá a nepřerušovaná evoluce dojde dál než pokusy o revoluční skoky.
Zaznamenáno

"Nesmírně se vám omlouvám, kapitáne," přerušila ho Honor tím nejkonejšivějším tónem. "Obávám se, že jsem se nedívala kam letím."
Mafio Ball
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #19 kdy: 28.05.2010, 23:40:30 »

Graserová hlavice?
Když se HH rekreovala na cháronu tak minové pole kolem tvořilo i spousta graserových plošin.
Z toho plyne že se dá sestavit relativně malý emitor i s napájením.
Jak velký/těžký/výkonný nemám potuchy.
Havenské střely jsou sakra velké, třeba by se na ně jeden vešel místo vícenásobné laserové hlavice.
Zaznamenáno

Dalin
Full Member

Zobrazit profil
« Odpověď #20 kdy: 29.05.2010, 09:28:13 »

Graserové hlavice použil Alignment na zničení Mantichorských stanic. Byla tak velká, že mohla být ve střele jen jedna, ale výsledek stál rozhodně za to. Když to dokázali po dlouhém vývoji oni, tak s pár vodítkama by to snad mohli dokázat i kluci a holky z R&D RMN nebo RHN.
Zaznamenáno
Shras
Full Member

Zobrazit profil
« Odpověď #21 kdy: 29.05.2010, 09:46:57 »

otazka je jesi by to mnelo stejnej ucinek i proti lodim. stanice je jen velka sedici kachna.

ja bych navrhoval vzid SD vykuchat strely dat vic paprsku opatrit kulovim stitem a pak to pouzivat k niceni lodi primo v hyper. plus moza by nebylo spatne skusit odpalovat strely jen pomoci uryclovacu..pokud se  emitory papsku daji  natace.
Zaznamenáno
Mafio Ball
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #22 kdy: 29.05.2010, 10:58:26 »

Boje v hyp. by byly něco novýho
Podle mě DW tuhle část dost opomijí
Vzpomínám si na dvě, které popisoval: v K.V.válce a pak Mezi Piráty
Co takhle nějaký "opravdový" melée?
Zaznamenáno

Mirra
Sr. Member

Zobrazit profil
« Odpověď #23 kdy: 29.05.2010, 12:00:15 »

Boj v hyper má jednu obtíž, je těžký soupeře najít. V SVW napadli liďáci konvoj protože číhali na běžné obchodní trase, která se dá odhadnout. A na napadání konvojů mi připadá zbytečné dělat novou třídu. A HAE to bylo podobné liďáci číhali v "bottlenecku" - Senkerských nůžkách, kde loď musí přelétat na gravitorech a zase číhali na obchodní konvoje. Vždy půjde o střetnutí křizňíků proti křižníkům. To, že se střetnou lodě bojové stěny, případně celé flotily je tak malá, že je nulová. Spíš ti celej den budou padat v kasinu jen šestky než že se náhodou v hyper potakají dvě flotily. A ani číhat za hranicí soustavy nemá smysl, protože nemůžeš říct, kudy nepřítel přiletí.

Konstruovat lodě na boj hyper bych viděl maximálně jako nějakou convoy-raider fregatu, DD nebo LA. Ale i tak se nejspíš nestane, protože tím člověk ztrácí loď použitelnou v n-prostoru, což je 99,9% případů...
Zaznamenáno
Mafio Ball
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #24 kdy: 29.05.2010, 12:05:01 »

Jo, pravděpodobnost, statistika...
Jenže v okamžiku kdy bráníš soustavu ke které se má blížit nepřítel tak máš poměrně výrazně zlepšenou šanci odhadnout odkud a jak se objeví.
Mohl bys tam na něj číhat v hyp. -teda jestli není nějak omezená doba kdy tvrdneš na jednom místě.
A asi by to bylo docela obtížný když soustava leží na/ve vlně.
Ale mimo, tedy ve "volném HYPP" by to neměl být zas až takový problém.
Včetně nějakých předsunutých hlídek, maskování...
Navíc nadsvětelná komunikac funguje i tam, ne?
« Poslední změna: 29.05.2010, 12:13:38 od Mafio Ball » Zaznamenáno

Mirra
Sr. Member

Zobrazit profil
« Odpověď #25 kdy: 29.05.2010, 12:22:26 »

Nevím jestli nadsvětelná komunikace funguje v hyper, ale najít soupeře v hyper může být dost těžké. Samotná podstata hyperprostoru brutálně degraduje výkon senzorů, takže soupeř může proletět jen o kus vedle a ty bys ho neviděl. I proto je obrana soustavy z hyper sebevražda. Stačí, aby soupeř přiletěl jen z trochu jiného směru, než čekáš a rázem se minete a on má volnou cestu do tvé soustavy. Pak ani nepomůže vrátit se do n-prostoru, protože tyhle upravené lodě by tam byly jen cvičné cíle na odstřel.

Taková alegorie by bylo pole kvoumetrového obilí, kde uprostřed je několikametrová mýtina se strašákem. Ty máš bránit strašáka a soupeř se k němu musí dostat. Když stojíš na mýtině, vidíš, když se soupeř vynoří z pole a pak se můžete střetnout na flinty. Když bys ale číhal v poli, máš minimální výhled v porovnání s mítinou. Sice můžeš soupeři dát tvrdě pěstí z blízka (flintu v poli nevyužiješ), ale pokud neproběhne těsně kolem tebe, tak si ho nevšimneš a on má cestu ke strašákovi volnou...
Zaznamenáno
Mafio Ball
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #26 kdy: 29.05.2010, 12:32:45 »

Právě proto ty předsunuté hlídky.
To by nemusely být nijak velké jednotky a mimo vlnu ani HYPP. Třebas LACy.
A asi by byl problém s tím že hlídka sedí na fleku a útočník se může vynořit/objevit s 0.5c z poza dosahu senzorů.
Možná aspoň jako systém včasného varování?
A rozhodit nepřítele v kritické fázi operace jakou je přibližování k cíli kdy záleží na přesném načasování přechodu do klas.prostoru by taky mohlo mít význam.
Jo a jestli FTL funguje tak mě napadla myšlenka hyp.telegrafu s liniíí retranslaček ve vyšších hladinách HYPP. K nim by se signál musel dovést ale pak už by se přenášel jako v dávnověku. Takový ty věže s mávátkáma, ze kterých si viděl na další, kde si to maník přečetl a poslal dál a dál až k cíli.
Zaznamenáno

Mirra
Sr. Member

Zobrazit profil
« Odpověď #27 kdy: 29.05.2010, 13:22:33 »

Tak to bys těch předsunutých hlídek potřeboval stovky, abys pokryl všechna hluchá místa. Spíše ale tisíce, protože je třeba pokrýt kulovitý prostor. Jakmile by se totiž soupeř o takových jednotách dozvěděl, rázem by přestal přecházet na úrovni ekliptiky a udělal to někde jinde. To zaprvé. A zadruhé je to, že ať vymyslíš jakýkoliv způsob předání zprávy, stále to nějakou chvíli trvá. Než se obranné uskupení rozkouká, soupeř stejně už přechází do n-prostoru. A pokud bys chtěl přesunout hlídky dále od soustavy, aby měla obrana víc času, bude potřebovat víc hlídek. A ten počet neroste lineárně, ale kvadraticky. Ve výsledku, celá tonáž, kterou bys vyplýtval na takovýhle škatulata, by se soupeřem zametla i v normálním prostoru...
Zaznamenáno
Mafio Ball
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #28 kdy: 29.05.2010, 13:31:11 »

V alfa hladině je ta prostorová komprese 1:62, tedy pokud si zajistíš "výhled" na 1Lmin tak v reálném prostoru hlídáš 1Lhod.
V tomto prostoru byse mělo dát předejít nepozorvaným přechodům. A i zpráva o složení svazu vetřelců by se veliteli obrany mohla šiknout.
A těch pozorovacích stanovišť -třeba LACů s omezenou výzbrojí- a možná i automatických senzorových stanic vyčleníš jen tolik kolik potřebuješ k pokrytí přístupu k samotné soustavě. Na vzdálenějších pozicích se může potulovat jen to co máš navíc. (Jestli tedy nemáš hodnověrné zprávy nebo intuici)
Jediná "skutečná" loď by pak byla ta co donese zprávu do n-prostoru.
Co se týče bojových jednotek tak ty by pak mohly skočit za "návštěvníky" pokud by nestihly zareagovat včas. Anebo si počkat než se to "doma" vyvrbí a dostanou pokyny od velitele podle situace.
« Poslední změna: 29.05.2010, 13:43:54 od Mafio Ball » Zaznamenáno

Mafio Ball
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #29 kdy: 29.05.2010, 16:25:37 »

Jak už někdo konstatoval tak tonáž lodí ve všech kategoriích roste.
Nějak mi tu chybí zástupci lehčích jednotek
Torpédoborce se už "přehouply" přes 100 kt a tudíž nic menšího teď nikdo nestaví.
Jinde jsem špekuloval o fregatách a i někde u DW se mihla zmínka že je lze používat k pomocným úkolům. I když to omezil na druhořadá, třetiřadá a zcela podřadná loďstva.
Mantichora teď má přístup k loděnicím ve slezsku a současně tam potřebuje udržovat poměrně značný počet jednotek. Co takhle kdyby tam začali stavět eskortně hlídkovou protipirátskou třídu fregat? Ano, lepčí by bylo rovnou chrlit torpédoborce ale stačí na takový úkol tamní technologická základna? Navíc nepovažuju za dobrý nápad strčit ex-slezáka do ultramoderní Alianční lodě a poskytnout mu přístup k aktuálně nejpokročilejším technologiím. To by se kopie příruček dostaly do svazu a Messy tak rychle že by to šokovalo i dědu Det.

A ještě menší
Kříženec LACu a kurýrního člunu. Hbitá, levná (cha) a nenápadná lodička. Ideální k přenosu informací za podmínek "plné" války. Pokud se vesmírem míhají stovky nepřátelských lodí s nejrůznějšími záměry tak mi nepřipadá jako dobrý nápad používat k převážení důležitých depeší bezbranný člun. Ztráta klíčových informací a/nebo jejich nedoručení by mohlo prohrát bitvu nebo i válku. Opět -torpédoborce by byly ještě lepčí, ale ty už jsou natolik "vyšperkované" že mi jejich nasazení v téhle roli připadá jako plýtvání.
Navíc u tohohle úkolu je výhoda zrychlení klíčová a lodička o řekněme 35 kt by oproti tří-čtyři krát těžší jednotce měla mít navrch ...neznám aktuální tabulku ale hádám tak o 50-70g.
Zaznamenáno

Stran: 1 [2] 3 4 ... 28 Tisk 
« předchozí další »
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!