Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?
04.12.2022, 05:36:20

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Vyhledávání:     Pokročilé vyhledávání
Tak si nás našli spameři, registrace vyžaduje potvrzení, a jestli to je nezastaví, tak to budu zase schvalovat, ach jo.

5950 příspěvků v 158 témat od 127 uživatelů
Nejnovější uživatel: jakop
* Domů Nápověda Přihlásit Registrovat
+  Honor Harringtonová
|-+  O Honor Harrington
| |-+  Diskuse o Honorverse
| | |-+  Torch of Freedom (CoS2)
« předchozí další »
Stran: [1] 2 3 ... 7 Tisk
Autor Téma: Torch of Freedom (CoS2)  (Přečteno 43459 krát)
Muphrid
Hero Member

Zobrazit profil
« kdy: 02.07.2009, 10:30:41 »

Tak Eric Flint dnes začal vydávat snippety k ToF. Budou klasicky vycházet 3x týdně ZDE.
« Poslední změna: 02.07.2009, 12:33:46 od Muphrid » Zaznamenáno

Warning: Don't stare into laser with remaining eye!
IKolincak
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #1 kdy: 12.08.2009, 06:56:14 »

Baen vydal ARC (Advance Reader Copy) pro Torch of Freedom. Je u nich n webu a stojí $15,-.
Zaznamenáno
Dalin
Full Member

Zobrazit profil
« Odpověď #2 kdy: 17.08.2009, 16:22:32 »

Tak jsem to konečně dočetl a mohu jen doporučit následující: naučte se anglicky a přečtěte si to, stojí to za to. Mrknutí

Malý spoiler: kniha začíná v listopadu 1919 a končí v dubnu 1922.
Zaznamenáno
IKolincak
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #3 kdy: 19.08.2009, 12:38:01 »

Jo, taky už to mám za sebou. Co mě v tuhle chvíli zajímá, je, kdy bude Mission of Honor.
Zaznamenáno
Muphrid
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #4 kdy: 24.08.2009, 09:24:33 »

Jo, taky už to mám za sebou. Co mě v tuhle chvíli zajímá, je, kdy bude Mission of Honor.

Jestli eARC MoH vyjde o tolik dřív, jako u ToF, pak si to nejspíš budeme moct přečíst někdy v době vydání Tof ve formě mrtvého dřeva, tedy v listopadu Mrknutí.

Jinak se ToF pomalu prokousávám, protože mi do čtení furt něco leze, ale je to skvělé počteníčko. Už jsem ve 2/3, tak snad to tento týden dorazím Úsměv.
Zaznamenáno

IKolincak
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #5 kdy: 24.08.2009, 12:46:19 »

Přeju hodně zábavy. Už jsem to dočetl a musím řici, že se mi to opravdu, ale opravdu líbilo. Je to opravdu hezká příprava na věci budoucí, takže jsem opravdu napnutý, co bude v MoH.
Zaznamenáno
Muphrid
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #6 kdy: 26.08.2009, 07:24:24 »

Tak už jsem to konečně dorazil. Fakt skvělé čtení! Tak kdy začneme diskuzi? Mrknutí
Zaznamenáno

Fox
Newbie
*

Zobrazit profil
« Odpověď #7 kdy: 26.08.2009, 12:33:26 »

Az si nas to precte vic?
Zaznamenáno
Muphrid
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #8 kdy: 26.08.2009, 21:49:19 »

Az si nas to precte vic?

No jsme minimálně tři a na dialog stačí už i jen dva, ne (občas si sice vystačím i sám, ale to bych sem teď nepletl Škleb)? Mrknutí Nicméně samozřejmě beru ohled na ostatní a proto se ptám Mrknutí. Některé události a mraky nových informací jsou v knize tak husté a hutné, že by to za pořádné přežvýkání určitě stálo, jde jen o to kdy... Asi budu muset zase navštívit Dalina...
Zaznamenáno

IKolincak
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #9 kdy: 27.08.2009, 07:18:10 »

Já jsem pro. Čím začneme?
Zaznamenáno
Muphrid
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #10 kdy: 27.08.2009, 12:54:23 »

Já jsem pro. Čím začneme?

No nejdřív se asi musíme dohodnout jak moc a jakým způsobem tu spoilovat... Jestli stylem "Jak mohli tamtomu nabídnout to co mu nabízeli, aniž by zjistili, že je tím kým je?" nebo jestli témata otevírat a konzultovat přímo: "Jak je možné, že Cachatovi nabízela práci vysoká mesanská alfa - za předpokladu že to byla alfa, protože mám dojem, že její konkrétní zařazení tam nebylo řečené, nicméně vzhledem k práci, kterou zastávala, to vysoká alfa být musela - bez toho, aby věděla, že je to on?" a tak podobně. A jestli je to až tak úplně fér vůči ostatním? Kupříkladu Geser mě přímo nabádal, abych mu podrobnosti a detaily popisoval už během čtení, ale to je jen jeden a jiní to můžou mít jinak, že...
Zaznamenáno

IKolincak
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #11 kdy: 27.08.2009, 19:52:19 »

Já bych do toho šel přímo, protože i když budeme používat přímé citace, tak pokud celou knihu rovnou nepřeložíme a překlad nepředvedeme na tomto fóru, tak stejně nic tak světaborného nespácháme. Odhalíme možná pár zápletek a pár podrazů, možná i několika lidem připravíme trochu zklamání, ale to už je holt život.
Zaznamenáno
Muphrid
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #12 kdy: 27.08.2009, 22:07:55 »

Já bych do toho šel přímo, protože i když budeme používat přímé citace, tak pokud celou knihu rovnou nepřeložíme a překlad nepředvedeme na tomto fóru, tak stejně nic tak světaborného nespácháme. Odhalíme možná pár zápletek a pár podrazů, možná i několika lidem připravíme trochu zklamání, ale to už je holt život.

Heh, tož tomu říkám přímý přístup. Vykopnu tedy míč a ukážu tady věřejně již v předchozím příspěvku napsanou otázku: Jak je možné, že Cachatovi nabízela práci vysoká mesanská alfa - za předpokladu že to byla alfa, protože mám dojem, že její konkrétní zařazení tam nebylo řečené, nicméně vzhledem k práci, kterou zastávala a s kým měla kontakty, to vysoká alfa být musela - bez toho, aby věděla, že je to on? Vždyť mezi alfami na vysokém stupni (12+) koloval informační buletin o Cachatovi... Tedy asi ne mezi všemi, ale těžko by vynechali zrovna ji...

Ale stejně pro mě byly nejvíc fascinující informace o "Dvojčatech". A zajímalo by mě kam do Havenu to ústí Mrknutí. A kam v tom případě vede čtvrté vyústění...
« Poslední změna: 27.08.2009, 22:18:25 od Muphrid » Zaznamenáno

IKolincak
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #13 kdy: 28.08.2009, 00:39:42 »

Podle mě ho najímal přes x prostředníků, takže to probíhalo asi tak, že jeden řekl druhému "Hele mám chlápka, fakt dobrýho. Co ty na to?" A pak to šlo po řetězci nahoru. Nikoho ani nenapdlo, že dotyčný je hledaný Cachat, protože nikdo si nemyslel, že je tak drzý (blbý), aby lezl tygrovi rovnou do tlamy, takže jediný kdo opravdu věděl byl nakonec sám McBryde. A kam vede který vyústění? Toť otázka, jak by řekl klasik. Myslím, že DW má pro nás určitě nějakou specialitu. Jak už jsem předeslal dříve, těším se na Mission of Honor jak malej kluk na lízátko.
Zaznamenáno
Dalin
Full Member

Zobrazit profil
« Odpověď #14 kdy: 30.08.2009, 11:48:30 »

Co se týče těch vyústění, tak jsem si to musel nakreslit, abych to pochopil:
Z Torche vede most(červí díra pouze se jedním vyústěním) do systému hnědého trpaslíka (pouze označení SGC-902-36-G).
V SGC-902-36-G jsou 2 mosty kousek od sebe: jeden do Torche a druhý do systému Felix.
Felix je křižovatka, se čtyřmi známými (pro MA) vyústěními: SGC-902-36-G, Darius a dvě neupřesněná vyústění. Felix a SGC-902-36-G hlídá Mannerheimská SDF (což je doplněk MAN, přitom patří mezi největší SDF v solárním svazu - to něco napovídá o velikosti MAN). Zadními vrátky do Haveského sektoru je právě to vyústění v Torchi, protože takto se lze třemi skoky (Darius - Felix - SGC-902-36-G - Torch) dostat z loděnice MAN do Torche(a tím pádem kousek od Havenského sektoru).
Zaznamenáno
Stran: [1] 2 3 ... 7 Tisk 
« předchozí další »
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!