Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?
18.05.2022, 05:17:51

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Vyhledávání:     Pokročilé vyhledávání
Tak si nás našli spameři, registrace vyžaduje potvrzení, a jestli to je nezastaví, tak to budu zase schvalovat, ach jo.

5946 příspěvků v 158 témat od 126 uživatelů
Nejnovější uživatel: Bubakcz
* Domů Nápověda Přihlásit Registrovat
+  Honor Harringtonová
|-+  O Honor Harrington
| |-+  Diskuse o Honorverse
| | |-+  Torch of Freedom (CoS2)
« předchozí další »
Stran: 1 [2] 3 4 ... 7 Tisk
Autor Téma: Torch of Freedom (CoS2)  (Přečteno 39935 krát)
Muphrid
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #15 kdy: 31.08.2009, 14:05:38 »

Co se týče těch vyústění, tak jsem si to musel nakreslit, abych to pochopil:
Z Torche vede most(červí díra pouze se jedním vyústěním) do systému hnědého trpaslíka (pouze označení SGC-902-36-G).
V SGC-902-36-G jsou 2 mosty kousek od sebe: jeden do Torche a druhý do systému Felix.
Felix je křižovatka, se čtyřmi známými (pro MA) vyústěními: SGC-902-36-G, Darius a dvě neupřesněná vyústění. Felix a SGC-902-36-G hlídá Mannerheimská SDF (což je doplněk MAN, přitom patří mezi největší SDF v solárním svazu - to něco napovídá o velikosti MAN). Zadními vrátky do Haveského sektoru je právě to vyústění v Torchi, protože takto se lze třemi skoky (Darius - Felix - SGC-902-36-G - Torch) dostat z loděnice MAN do Torche(a tím pádem kousek od Havenského sektoru).

Já to pochopil tak, že alespoň jedno z těch dvou nekonkretizovaných vyústění vede někam do Havenu. Asi si tu část budu muset přečíst ještě jednou.
Zaznamenáno

Warning: Don't stare into laser with remaining eye!
Dalin
Full Member

Zobrazit profil
« Odpověď #16 kdy: 31.08.2009, 17:26:08 »

And the advantage Verdant Vista would offer when the Alignment's military operations inevitably intruded into the Haven Quadrant were huge. A direct wormhole connection to the quadrant from the Alignment's primary military base? Any commander in history would have killed for that kind of an advantage!

To je myslím jednoznačné vyjádření. Na druhou stranu je to vyjádření mannerheimského admirála a Mannerheim, i když je spojenec MA, tak neví o dvou dalších vyústěních (které mohou vést kamkoli).
« Poslední změna: 31.08.2009, 17:38:35 od Dalin » Zaznamenáno
IKolincak
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #17 kdy: 01.09.2009, 06:23:39 »

Já to pochopil tak, že vede do sektoru Haven, což z hlediska Solárního svazu enormně zkracuje vzdálenosti, ale přímo do Havenu asi nevede žádné. Jinak by o něj už asi někdo zakopl. I když podle toho jak si DW vyhrál se sedmým vyústěním Mantichorské křižovatky ve Válce cti, kdo ví?
Zaznamenáno
Muphrid
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #18 kdy: 01.09.2009, 10:24:49 »

Já to pochopil tak, že vede do sektoru Haven, což z hlediska Solárního svazu enormně zkracuje vzdálenosti, ale přímo do Havenu asi nevede žádné. Jinak by o něj už asi někdo zakopl. I když podle toho jak si DW vyhrál se sedmým vyústěním Mantichorské křižovatky ve Válce cti, kdo ví?

Jo, přesně takhle jsem to myslel - soustava Haven samotná to určitě nebude. Dá se to pochopit tak jak to myslíme my, ale i tak jak to píše Dalin - teď je otázkou jestli to tak MWW napsal záměrně nebo jestli to je takhle rozporuplné jen pro anglicky nerodilé mluvčí...
Zaznamenáno

spike kree
Newbie
*

Zobrazit profil
« Odpověď #19 kdy: 25.10.2009, 18:58:27 »

Tak po přečtení torche to vypadá zajímavě, jen si nejsem jistým, kdy přesně se dostal Anton s Victorem a přeběhlíkem zpátky jestli po uskutečnění toho bombardování na konci Sfts nebo předtím... uvidíme no......
Zaznamenáno

To never die.... and to conquer all. That is winning

If you enter a room intending to assassinate someone, and there is a treecat in the room, either abort your mission immediately, or switch to nuclear weapons.
Muphrid
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #20 kdy: 25.10.2009, 19:45:53 »

Tohle je docela brutální spoilování, takže bacha na další čtení. Kdyžtak zedituj i svůj příspěvek a dej do něj varování... I když na druhou stranu už jsme tu rozebírali i jiné detaily, tak těžko říct Úsměv. Mělo by to být po něm - dva nebo tři měsíce, tuším.
« Poslední změna: 25.10.2009, 19:51:55 od Muphrid » Zaznamenáno

IKolincak
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #21 kdy: 25.10.2009, 20:05:38 »

Bacha, debata o ještě nevyšlé knize (SftS, ToF). Čtěte pouze na vlastní nebezpečí.

Podle mého názoru, je to úplně jedno, protože i kdyby naši stateční špioni dorazili třeba hned, i tak to bude pozdě, a navic arogance důstojníků Svazu je tak veliká,
že si vůbec nepřipouštějí, že by mohli udělat chybu.

Spoil, spoil:

Viz reakce admirála Thimár (Karl-Heinz) nikoliv Karlotte, na zjistění, co se stalo v Novém Toskánsku.

Takže si myslím, že válka prostě bude, a basta fidli.

Zaznamenáno
Caba
Newbie
*

Zobrazit profil
« Odpověď #22 kdy: 26.10.2009, 14:37:25 »

Spoil Spoil!

ALe tady je potřeba brát v úvahu to co řekla Honor, Nechtějí svaz zničit, jenom ho chtějí rozdělit a část využít jako přátelské neutrály... vzhledem ke stavu svazu podle mě stačí šťouchnout jen trochu a svaz se rozpadne sám. Válka tedy bude, ale už ne s původním svazem.

Rád bych ještě připojil postřeh, že se nejspíš brzo dočkáme Mesy, která nebude absolutní zlo. Na to aby mohli ve válce držet sektory, budou potřebovat nechat lidem dost práv aby se nebouřili a nesabotovali jejich válečné snahy. Prostě neuvidíme stát vedený otrokáři... jen stát vedený morálně nevybavenými lidmi. A to už tu bylo.
Zaznamenáno
Dalin
Full Member

Zobrazit profil
« Odpověď #23 kdy: 26.10.2009, 17:09:31 »

No pokud jsem to pochopil správně, tak všichni spojeneci Mesy nebo spíše MA jsou vedeni jejich genetickými liniemi (konkrétní je případ Mannerheimu).
A pokud plán, aby všichni normální lidé neměli svobodu volby s kým a jestli vůbec se rozmnožovat, nepatří mezi absolutní zlo, tak nevím co by mezi to patřilo. Sice je teroreticky cílem vyšlechtit lepší rasu, ale asi biliony genetických variant lidí nebudou mít příležitost pokračovat v existenci.
Zaznamenáno
IKolincak
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #24 kdy: 26.10.2009, 17:25:30 »

To Caba:

Spoil. Spoil.

Problém není v lidech jako takových, ale v setrvačnosti jevů. Když zahájíš válku, je velký ne-li neřešitelný problém ji zastavit. A Svazáci ji určitě zahájí.
Crandallová se už žene nakopat zadek Michelle, co dělá a kam míří Filareta se zatím můžeme pouze dohadovat, a ani jednoho už nejde odvolat.
Takže válka bude a než dojde na lámání chleba, tak to bude pořád proti CELÉMU Solárnímu svazu. A až (pokud vůbec) Honor začne se svými hloubkovými  nájezdy,
tak pak snad, ale setrvačnost tělesa jako je Svaz, je obrovská a než začne praskat ve všech, tak to chvíli zabere.

Jinak se připojuji k Dalinovi. Upravit člověka, aby žil déle nebo aby neměl dědičné nemoci, to lze chápat jako službu lidstvu, i když u některých jedinců, kdo ví.
Ale nikdo nejsme bůh a nemáme tedy právo o tom rozhodovat, protože pak se dostáveme eugenickým programům typu Lebensborn, a zabíjení "méněcených"
a tady končí každá legrace, protože kdo rozhodne, kdo je kdo. Ty? Já? Skupina? Národ? Lidstvo? Já osobně nikdy nechci s takovým rozhodováním mít cokoliv společného.
Takže ano, Mesa je to nejhorší, co kdy bylo na eugenickém poli vymyšleno a plně souhlasím s jednáním Beowulfu.
Zaznamenáno
Muphrid
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #25 kdy: 26.10.2009, 20:24:16 »

Spoil? (spíš odhad)

Ovšem stejný princip prodlouženého rozpadání švů se vztahuje i na vyhlášení války: Svaz ji podle mě ani nebude schopný oficiálně vyhlásit. Takže ji bude muset vyhlásit Mantichora, jenže to ve Svazu do prvních úderů na jejich teritoriu nebude brát nikdo vážně. A pak už se začne SL rozpadat... Na druhou stranu onen rozpad už vlastně začal Mrknutí a tohle ho jen přikrmí.
Zaznamenáno

IKolincak
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #26 kdy: 26.10.2009, 21:00:29 »

Já si spíš myslím, že až se vrátí to, co z operačních svazů Crandallové, a Filaretovi zbyde, pokud něco, tak to bude pro Svaz, tedy spíše pro jeho byrokracii takový šok, že válku vyhlásí spíše ze vzteku a pocitu zmarnění, než si vůbec uvědomí, do čeho že to strkají prsty. A pak už to pojede jako namydlený blesk. Je téměř jisté, že protektoráty na Okraji se pokusí odtrhnout, jakmile vycítí, že tvrdá pěst OFS povolila. Krásná analogie je Rusko a Čečna. A výsledek - viz rozhovor Honor a Alžběty na konci SftS.
Zaznamenáno
spike kree
Newbie
*

Zobrazit profil
« Odpověď #27 kdy: 26.10.2009, 22:52:39 »

Tak to se uvidí, podle mě to má jen dvě možnosti a to absolutní bud se svaz tváří v tvář své největší pořázce za poslední staletí postaví čelem a vzbudí celkový patriotismus a pojede válka v celém rozsahu nebo se naprosto a totálně rozpadne, samozřejmě se asi v reálu stane něco uprostřed, hodně se odtrhne a zbytek se zmobilizuje....
Zaznamenáno

To never die.... and to conquer all. That is winning

If you enter a room intending to assassinate someone, and there is a treecat in the room, either abort your mission immediately, or switch to nuclear weapons.
IKolincak
Hero Member

Zobrazit profil
« Odpověď #28 kdy: 26.10.2009, 23:21:46 »

Já si to nemyslím. Když se to vezme kolem a kolem, jak chceš vzbuzovat vlastenctví u systémů, které jsi násilně obsadit a to jsou všechny protektoráty. Když vezmeme v úvahu, co se dělo v ToF (Spoil - viz sektor Maya, a vlastní Pochodeň) - víc než pár v tom uvidí možnost jak se vyprostit ze sevření Svazu a Svaz se začne podobat hadovi, který vlezl na rozpálenou plotnu. A pokud se Honor podaří přesvědčit Alžbětu, že Haven už opravdu není ten velký zlý nepřítel a že je tu někdo mnohem, ale opravdu mnohem horší, může se snadno stát, že Svaz bude čelit spojenectví Mantichory, Havenu a Anmdermanů. A až vyjde najevo účast Mesy v událostech v SoS a SftS téměř jistě se i přidá Pochodeň. A pak jejich operační skupiny a svazy rozpárají Solární svaz jako kus plátna. Ústřední světy se asi semknou a povedou válku za přežití, jenže je otázkou, zda to bude stačit. Pokud se okrajové oblasti začnou odtrhávat, a ty začnou jak to bude jen trochu bezpečné, tak bude Svaz ztrácet jak na vojenské, tak i na politické síle. Nakonec to může skončit, jako s Osmanskou říší. A pokud Aliance nebude s nástupnickými státy bojovat (opět analogie s Osmanskou říší), ba právě naopak, pak se zbytek Svazu ocitne v naprosto bezvýchodné situaci. V každém případě ať už je výše uvedené možné či nikoliv, máme se na co těšit.
Zaznamenáno
Caba
Newbie
*

Zobrazit profil
« Odpověď #29 kdy: 27.10.2009, 09:25:39 »

TO: IKolincak

Já neříkal, že budou dobří, já jen tvrdím, že se k obyvatelstvu budou MUSET chovat jinak než jako otrokáři. Aby totiž udrželi jejich nápad s vládou nadřazené rasy, tak se jim nesmí neustále někdo bouřit, protože nebudou lidi, kteří by takové nepokoje zastavovali, ti budou na frontě.

Jiinak k rozpadání, to už začalo, třeba taková Maya se odtrhne sotva si bude myslet, že jí to projde...
Zaznamenáno
Stran: 1 [2] 3 4 ... 7 Tisk 
« předchozí další »
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!